Esileht Kodunurk Kui tihti puhastate köögikappe ja -sahtleid?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kui tihti puhastate köögikappe ja -sahtleid?

Minu meelest lähevad sahtlid kuidagi liiga kiiresti mustaks, ehkki panen sinna ometigi vaid puhtaid nõusid. Vaatan, et kahvli-, noa-, lusikasahtlid vajavad jälle pesemist, pidevalt tekivad sinna ei tea kust mingid purud ja plekid. Millest see küll tuleb?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda noa-kahvli-lusikasahtlit pesen umbes iga nelja-viie kuu tagant nõudepesumasinas. Kuivainekappi koristan põhjalikult kord aastas (kuna olen nö prepper – ei, mitte siinne kunagine naljaprepper), siis on mul niikuinii ülevaade olemas, mis mul seal on ja millal aegub. Kord aastas võtan kõik välja, pühin kapi seest puhtaks ja panen õiges järjekorras kappi tagasi.

Nõude- ja klaaside kappe ei puhasta tegelikult kunagi, välja arvatud uks, mida pühin seest ja väljast kergelt paari nädala tagant. Üliharva, kui kõik taldrikud on käigus, saan kapi riiuli lapiga puhtaks tõmmata. Klaasid o sagedamini kõik käigus, seega vast kord kolmes aastas pesen selle kapi seestpoolt ära. Pottide kappi peseme kord aastas, sel aastal eile. Kõik potid-pannid välja, kapp lapiga üle ja asjad tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis on mul niikuinii ülevaade olemas, mis mul seal on ja millal aegub. Kord aastas võtan kõik välja, pühin kapi seest puhtaks ja panen õiges järjekorras kappi tagasi.

Sa oled see kägu, kellel on 10 sorti riisi ja makarone, mingi vaheladu ja reastab makarone kuupäevaluselt riiulisse? Ja see “kui ikka isu tuleb, siis on kohe võtta” korrastajafriik?

Kriisi alguses oli teema ( äkki see? ), kus üks proua sedasi tegutseb. Tsiteerides klassikuid – Perekool ei väsi üllatamast!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest lähevad sahtlid kuidagi liiga kiiresti mustaks, ehkki panen sinna ometigi vaid puhtaid nõusid. Vaatan, et kahvli-, noa-, lusikasahtlid vajavad jälle pesemist, pidevalt tekivad sinna ei tea kust mingid purud ja plekid. Millest see küll tuleb?

Lihtne põhjus. Paned sinna sisse jah puhtad asjad, aga võetakse neid mõnikord mitte kõige puhtamate kätega. Kui keset mingit söögivalmistamist või millegi (no näiteks mingi tilkuva) söömist on vaja mingit söögiriista abiks. Jääb nende käte küljest mingi vedelik, kasvõi vesi, mahl jne ja tekivad koos paratamatu õhutolmuga plekid, purud on samuti käte küljes või jääb sahtel pisut praokile ja kukuvad sinna tööpinnalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Kodunurk Kui tihti puhastate köögikappe ja -sahtleid?