Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui tihti soetate omale uue arvuti või telefoni?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kui tihti soetate omale uue arvuti või telefoni?

Postitas:
Kägu

Mul on 10a vana laptop. Nüüd pöördusin it-mehe poole, et kuna arvuti veidu uimaseks jäänud, et tehku vajalik hooldus. It-mees aga pidi pikali kukkuma, et miks ma uunikumile tahan hooldust teha. Ma ei tea, minu vajadused on küll see arvuti ära katnud siiani. Nüüd mõtlengi, et kas ma tõesti pean uue arvuti ostma, samas ei tunne vajadust.Sama on mul ka telefoniga. Tuttav ostab kohe uue, kui uus müüki tuleb, ma ei näe jälle vajadust, kuna mul vana ju toimib. Aga ilmselt ma ei suuda lihtsalt ajaga kaasas käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvutit vahetan nii harva kui võimalik. Eelmine läpakas pidas vastu ja oli töökõlbulik u 8 aastat. Praegune on kasutusel viies aasta.

Telefoniga samamoodi, kui just midagi kapitaalselt tuksis pole, ei viitsi küll uut valima ja ostma hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei tunne vajadust, siis ei pea ostma midagi lihtsalt selle pärast, et keegi tegi suured silmad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ostan, kui olemasolev katki läheb või muul viisil enam mu vajadustele ei vasta. osta sellepärast uus, et tootjal tuli uus ja parem mudel välja, on totter.

läpakal võib komponente korduvalt vahetada, aga tõsi on see, et mingist hetkest alates ei ole see enam mõttekas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

leia mõni teine hoolduse pakkuja. clean install, puhastada, termopastat vahetada, kõvaketast vahetada – seda peaks saama kõigi arvutitega teha. küll aga mõtle peas läbi ja küsi töö tegijalt mitu aastat ta veel arvutil eeluiga ennustab – kui on võimalik et arvutile üle aasta antud enam ei ole võib olla rahaliselt mõttekam uus korrlaik osta mis jälle 5+ aastat kestaks. hooldus maksab ka omajagu.

ma proovin arvuti osta sellise keskmisest parema just mõttega et kaua kestaks – praegune on kuues aasta, ei ole vana ja aeglane – vahest mängin selle peal päris palju kiirust ja graafikat nõudvaid asju mida mu ema aasta vana arvuti välja ei vea.

telefoni ostan reeglina kellegi 1-2 aastat kasutatu ja siis kasutan seda kuniks telefoni jätkub. mõnel proovin akut vahetada kui see enam ei kesta aga mõnikord on odavam uus kasutatu osta. enamasti vahetan 2-3 aasta tagant telefoni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telefoni vahetan igal aastal. Üleeelmine telefon oli 1 a ja 10 kuud vana, kui akuga midagi juhtus- garantii kehtis, aga paraku nii vanale mudelile (pea 2 a on vana mudel) enam akusid ei toodetud ja remontida seda ei saanud.
Läpakat vahetan 3-5 a tagant, lihtsalt seetõttu, et oleks uuem, võimsam, kiirem ja õhem-kergem. Eks selle 3-5 a tekivad ka mõned kriimud vm. iluvead, sest töötan sellega kõikjal ja tassin kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

It-mees aga pidi pikali kukkuma, et miks ma uunikumile tahan hooldust teha.

Aita ta püsti ja soovi kena päeva.
Tuleb lihtsalt leida keegi teine, kes teeks, kui see konkreetne ei saa hakkama.

Mul on samuti ca 10a vana läpakas.
XP-le teadaolevalt juba ammu mingeid uuendusi ei pakuta, ok, aga ainuke nõme asi on see, et sellest peab iga päev teada andma. (siis paned lihtsalt nurgast kinni).
Muidu toimib, mingite lihtsate ja tasuta CCleaneritega olen ise regulaarselt puhastanud.
Paar korda olen ka kesta lahti teinud – tolmu imeb end lõpuks täis nagu tolmuimeja ja siis hakkab oma temperatuure vilgutama, selge see, et jahutus läheb viletsaks. Selle tolmu saab ise kätte.
Protsessori termopasta (tuub maksis mõned €-d) on üks kord vahetatud, see oli 1h töö.
Muud midagi, kõik toimib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

It-mees aga pidi pikali kukkuma, et miks ma uunikumile tahan hooldust teha.

Just. Ja tollele IT-mehele maini ka, et eks tuleb siis tema asemel osavam mees leida – selline, kes ka “uunikumidest” midagi jagab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et pikalikukkujakägu utreerib. Küllap iga it-mees mainib ära, kui näeb midagi, mida pole enam ammu näinud. Aga see kohe veel ei tähenda, et ta keeldub tööst või ei saa hakkama. Ega ka seda, et peaks minema poodi uue läpaka järele põhjusel, et “mida muidu it-mehed minust arvavad”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küllap iga it-mees mainib ära, kui näeb midagi, mida pole enam ammu näinud.

või pigem siis, kui pole kunagi näinud. oli nt algklassides sel ajal, kui teemaalgataja läpakas liinilt maha veeres.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et pikalikukkujakägu utreerib. Küllap iga it-mees mainib ära, kui näeb midagi, mida pole enam ammu näinud. Aga see kohe veel ei tähenda, et ta keeldub tööst või ei saa hakkama. Ega ka seda, et peaks minema poodi uue läpaka järele põhjusel, et “mida muidu it-mehed minust arvavad”.

Inimestel on millegipärast kujutlus, et arvuti töötab igavesti. Puhastamine on vajalik, aga see selleks.
Pidevalt tuleb vajadusel uuendada komponente, sest paljud uued graafikat ja võimsustnõudvad lahendused tulevad välja. Vana arvuti lihtsalt ei jaksa olemasolevatega seda töödelda. Muidugi tegi IT inimene suured silmad kui näeb arvutit millel on kõik asjad veel N aastast, aga kasutada soovitakse uusi lahendusi. Las teeb pakkumise vajalikele uuendustele ja siis otsusta juba selle järgi kas ostad uue või lased uuendada. Las ta ka põhjendab mille kasutamiseks seda uuendust vaja on ja vaata kas sina seda kasutad. Kõik uuendused kokku, kui ammu tegemata võib ka kaunis kallis olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pidevalt tuleb vajadusel uuendada komponente, sest paljud uued graafikat ja võimsustnõudvad lahendused tulevad välja. Vana arvuti lihtsalt ei jaksa olemasolevatega seda töödelda.

Millised täpsemalt, anna nõu.
Siiani isegi võimsamat RAM-i pole olnud vajadust/raatsinud osta. (neil hinnad küll alla kukkunud)
HD toimib, isegi vist on veel originaal.
Filme vaatan palju (eraldi kõvakettalt põhiliselt), mänge ei mängi üldse, internet, youtube.
Mida ta töödelda ei jaksa?

P.S. Ilmselt said juba aru, mis mu point on: Inimestel on millegipärast kujutlus, et arvuti tuleb iga 3-5a tagant välja vahetada. Puhastamine on vajalik ja elementaarne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telefonipede ma ei ole, põhjus on kindlasti ka selles, et nooremana ma kaotasin või lõhkusin telefone sageli ja nii on mul ka jäänud, et telefon on alati mingi odavama otsa suvaline juust, mille vahetan välja siis, kui on tunne, et nüüd on liiga aeglaseks jäänud. Praegune telefon on mul täielik geront, juba 4 aastat sama ja täiesti töötab, veel ei tunne, et peaks uue ostma. Telefoni kasutan ma suht vähe, natuke helistan, natuke vaatan flipboardi kui olen sellistes kohtades, kus on vaja midagi oodata (aga seda ei ole igapäevaselt). Mõnel päeval võin telefoni mitmeks päevaks üldse kuskile hääletu peale unustada ja meile ma põhimõtteliselt ei loe telefonist.

Seevastu arvuti ma vahetan välja vähemalt iga 3 aasta tagant ja neid on mul kaks. Lauaarvuti ja läpakas. Kui 3 aastat täis tiksub, siis puhastan vana ära ja panen müüki, endale ostan uuema mudeli. Kindlasti on need, kes minu vana arvuti ostavad, sellega ka vähemalt järgmised 3-5 aastat õnnelikud, aga arvuteid ma vahetan tõesti enne kui see loomulikku surma tahab surema hakata. Kuna ma töötan kodus ja ka videofailidega, siis on oluline, et arvuti ei saa jääda liiga ajale jalgu. Kui ma kasutaksin arvutit ainult trükimasinana ja internetis surfamiseks, siis poleks vast nii oluline, et oleks kindlasti uuem mudel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis kui vana muutub kasutuskõlbmatuks.
Läpakas pidas vastu 4 aastat (ise olin süüdi ka: korra kukkus riiulilt midagi ekraanile ja see kohe puruks. Kaks korda ajasin vedelikku peale – esimene kord suutis iti-inimene arvuti elustada, teine kord elustamine kahjuks ei aidanud, pidin uue ostma).
Mobiil pidas 8 aastat vastu – siis läks aku imelikult punni ja telefon lülitus poole kõne pealt välja. Uus aku aga nii vanale mudelile maksis 5(!) korda rohkem kui telefon ise uuena oli maksnud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvuti tänapäeval moraalselt ei vanane enam nii kiiresti kui 15-25 aastat tagasi. Kasutan ise 11 aastat vana arvutit ja Windows 10 jookseb kiirelt, isegi 4K videoid saab sujuvalt vaadata. Videote töötlemise (renderdamise) aeg on 4:1 FHD kvaliteedi puhul. Kindlasti arvutimänguhuvilist ei rahuldaks, aga selle ajaraiskamisega niikuinii ei tegele. Oluline on samas, et ka liiga palju igasugust teisejärgulist või poolkahtlast tarkvara oma arvutisse ei paigaldaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiani isegi võimsamat RAM-i pole olnud vajadust/raatsinud osta. (neil hinnad küll alla kukkunud)
HD toimib, isegi vist on veel originaal.
Filme vaatan palju (eraldi kõvakettalt põhiliselt), mänge ei mängi üldse, internet, youtube.
Mida ta töödelda ei jaksa?

Kui ta praegu vajadused ära katab, siis teoorias polegi vaja. Kirjutasingi, et uuendada tuleb vajadusel. Võimalik, et mõnel softil on vaja uuendusi teha või väljavahetda jne. Meie ju ei tea milles see arvuti uimasus teemaalgatajal seisneb. Sellepärast ongi vaja ja lasta põhjendada miks seda või teist uuendust vaja on. Siis selle järgi juba otsustada kas uuendada või osta uus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uue ostan siis, kui vaja katki läheb või ajale jalgu jääb.

Rääkides arvutikomponentide uuendamisest, siis eriti läpakate puhul tuleb ühel hetkel pudelikaela-moment ette, st CPU on vana kiibistikuga (millesugustele enam uusi ja tänapäevaseid protsessoreid ei toodeta) ja selle kaasajastamine tähendaks emaplaadi välja vahetamist. Läpaka puhul ongi vaja siis uus osta, sest teistsugust emaplaati sinna ikka sisse väga ei topi.

Lauaarvutiga on natuke lihtsam, aga sarnaselt eespool kirjeldatule võib kaasajatamiseks olla vajalik emaplaadi vahetus. Eriti kui on tegemist näiteks 2010 aastast pärit seadmega, millel on vana tüüpi (DDR2) RAM-id sees ja uued DDR4 sinna slot-i üldse ei sobi, jne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimestel on millegipärast kujutlus, et arvuti töötab igavesti. Puhastamine on vajalik, aga see selleks.
Pidevalt tuleb vajadusel uuendada komponente, sest paljud uued graafikat ja võimsustnõudvad lahendused tulevad välja. Vana arvuti lihtsalt ei jaksa olemasolevatega seda töödelda.

Kui su töö on näiteks 3D või videotöötlusega seotud, siis muidugi. Mida võimsam protsessor seda kiiremini su töö sujub. Aga tavalised kontoritöö vahendid Word / Excel / e-mail ei ole graafika ja protsessori suhtes nõudlikud, ja pole ka näha miks nad peaksid selliseks muutuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui su töö on näiteks 3D või videotöötlusega seotud, siis muidugi. Mida võimsam protsessor seda kiiremini su töö sujub. Aga tavalised kontoritöö vahendid Word / Excel / e-mail ei ole graafika ja protsessori suhtes nõudlikud, ja pole ka näha miks nad peaksid selliseks muutuma.

Siin läks kiirelt vaidluseks teemal, kui tihti vahetate oma PROFItööriista uuema vastu välja.
Sest olgem ausad, “enamik perekoolikaid” ikkagi töötlevad kodus videofaile ja seetõttu tundub ka nende jutt meie, kes ei töötle, jaoks väga oluline.

A`la paigaldan plekkkatuseid ka mina alati vahetan oma akutrelli nelja kuu kuni poole aasta tagant välja.
(kodukasutuse puhul kestab see 10a vabalt)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvutit ei oma, sest pole lihtsalt vaja. Telefoni vahetan kuskil 2-3 aasta tagant ja umbes nii, et oli iphone 6+, nüüd 8+ ja varsti ostan kõige uuema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimane süler sai ostetud kasutatult ettevõttelt, kes müüs oma vara (oli äriklassi sülearvuti). Ostetud sai kui eelmine süler katki läks peale maha kukkumist, oli vist nüüd 5a tagasi, seega läppar ise võib olla ca 7-8a vana. Töötab endiselt, aga väga ei kasuta, vend mängib mõnda mängu ainult, ise igapäevaselt kasutan telefoni või tahvlit.
Telefoni ostsin uue kui eelmisel täpselt peale 2a tööd ühel päeval enam ekraani puutetundlikus ei töötanud, seega oli vaja kohe uus osta. Üldiselt loodan ikkagi, et telefon 3a vastu peaks. Meie pere kogemus on näidanud, et üle selle ei pea reeglina ükski, muutuvad kohutavalt aeglaseks vms.
Tahvel on ostetud kasutatult, minu käes läheb teine aasta, enne seda oli vist 1,5a kasutatud. Töötab kenasti, välja ei vaheta enne kui töö lõpetab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telefoni vahetan igal aastal. Üleeelmine telefon oli 1 a ja 10 kuud vana, kui akuga midagi juhtus- garantii kehtis, aga paraku nii vanale mudelile (pea 2 a on vana mudel) enam akusid ei toodetud ja remontida seda ei saanud.

Ma päris igal aastal ei raatsi, telefonid algavad 1000 eurost.
Vahetan ca 2,5 aasta tagant-selleks ajaks on kriibitud(ei kasuta eales neid rõvedaid kaitsekaani/klaasi) ja aku nii hästi enam ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmine, 2015.a augustis ostetud telefon sai uuema vastu välja vahetatud 2018.a septembris – ei suutnud mina enam taluda seda, et mälu kogu aeg täis ja aeglane ka (tehaseseadete taastamine ja täielik tühjendus ei aidanud, muudkui karjus, et mälu täis – kui uurisin, mida teha, selgus, et põhimõtteliselt lihtsalt ajale jalgu jäänud). Pärandasin selle mehe õele, tema kasutab siiani ja ei kurda.
Üldiselt kasutan oma asju seni, kuni kestavad. Ühtki telefoni kunagi kaotanud või ära lõhkunud pole, kokku on neid mul olnud 7 umbes… 20 aasta jooksul? Esimese laptop’i ostsin 2007.a ülikooli minnes, teise vast ehk 7 aastat hiljem ja kestab siiani, aku ainult on läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmine, 2015.a augustis ostetud telefon sai uuema vastu välja vahetatud 2018.a septembris – ei suutnud mina enam taluda seda, et mälu kogu aeg täis ja aeglane ka (tehaseseadete taastamine ja täielik tühjendus ei aidanud, muudkui karjus, et mälu täis – kui uurisin, mida teha, selgus, et põhimõtteliselt lihtsalt ajale jalgu jäänud). Pärandasin selle mehe õele, tema kasutab siiani ja ei kurda.

No see pole telefoni süü, et ostad väikese mälumahuga telefoni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma üldse ei ostaks hea meelega enne kui vanad on nii katki, et enam parandada ei saa, aga kahjuks tehnikatootjad tahavad ka vorsti leiva peale panna, eks ole. Ah sul on mingi 15 a vana töökorras printer? Oi, aga tahmakassette me sellele nüüd enam ei tee. Ahsoo, ostsidki uue printeri. Tubli, ups, see ei ühildu su effing mingi Pentium kolmega, osta normaalne arvuti ka nüüd. Jehuu, uus arvuti, palju õnne, aa, selle su printeri tarkvara on juba liiga vana, see ei klapi nüüd uue arvutiga.
Minuga juhtub nii kogu aeg.
Mul on vana xp-ga arvuti ikka veel kodus alles, pmst trükimasin, sest ma keeldun printerit välja viskamast vähemalt enne kui tahmakasett tühjaks saab. Ma pidin selle neetud tahma saatmiseks aega ja kondiauru kulutama, mingi imelik, tahab vanaaegset kasetti osta.
Uppi lendab see tööstus ühel päeval ja siis lähevad valged inimesed kolmanda maailma prügimägedele välja kraapima neid minema visatud töökorras tooteid, et üldse midagi veel kasutada saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 10a vana laptop. Nüüd pöördusin it-mehe poole, et kuna arvuti veidu uimaseks jäänud, et tehku vajalik hooldus. It-mees aga pidi pikali kukkuma, et miks ma uunikumile tahan hooldust teha. Ma ei tea, minu vajadused on küll see arvuti ära katnud siiani. Nüüd mõtlengi, et kas ma tõesti pean uue arvuti ostma, samas ei tunne vajadust.Sama on mul ka telefoniga. Tuttav ostab kohe uue, kui uus müüki tuleb, ma ei näe jälle vajadust, kuna mul vana ju toimib. Aga ilmselt ma ei suuda lihtsalt ajaga kaasas käia.

siis kui vana katki läheb

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis, kui enam pilti ette ei tule. Ei osta uut, tutvusringkonnas aeg-ajalt pakutakse, kes omale uue ostnud.

Please wait...
Postitas:
ninakaspreili

iPhone tavaliselt 2-3 aastat, ega siis on niikuinii juba ekraan mõraline, uuendustega jamad ja aku ei pea.
Macbookil läheb ju seitsmes aasta, aga tegelikult oleks varsti aeg maha kanda, aga hetkel pole lihtsalt raatsinud uut osta kuna kui juhe järel, siis saab kasutada probleemideta ja kasutan niikuinii ainult meelelahutuseks.
Peaks hoopis tahvli ostma.

/ninakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvuti on täitsa tavaline Lenovo odavama otsa netiläpakas, 6 aastat kasutusel, toimib. Kuni oma funktsioone täidab, välja vahetada ei kavatse. Telefon kasutusel kolmandat aastat. Uute mudelite tulesid ja vilesid ei igatse, kasutan seni kuni toimib ja funktsioone kasutada saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimalikult kvaliteetset peab ostma

Mina olen sedasi vaadanud, et asi alati ikka kvaliteetne ja kestaks hästi.

Odavamat ja kiiresti lagunevat asja pidevalt uut osta ei ole ju mõtet.

Mul viimati soetatud selline kasutatud sülearvuti ja kestab juba pikka aega mittemingisuguste probleemideta.

Iga asi tasub pigem osta kasutatud ja kvaliteetne, kui algselt juba täielik logu, mis kohe ära laguneb. Niimoodi säästab raha.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui tihti soetate omale uue arvuti või telefoni?