Esileht Pereelu ja suhted kui tihti teie mehed oma emaga suhtlevad

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: kui tihti teie mehed oma emaga suhtlevad

Postitas:

ma imestan, et saade räägib emadest, kes pojad tuksi keeravad, aga isadel loomulikult pole poegade kasvatmises mingit erilist rolli ????

Ära imesta, saates on ju mitu normaalset isa, kes oma laste elus suurt rolli mängivad.
Panid ikka mehi seal tähele?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 13:56; 11.12 15:43; 11.12 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma imestan, et saade räägib emadest, kes pojad tuksi keeravad, aga isadel loomulikult pole poegade kasvatmises mingit erilist rolli ????

Ära imesta, saates on ju mitu normaalset isa, kes oma laste elus suurt rolli mängivad.

Panid ikka mehi seal tähele?

Just sellistest on täna saade “Minu mees on möku”.

Seal on vist pisut teistsugused.

Nagu Nool ütles, et “Eesti naine kasvatab oma poja täpselt selliseks, millist meest ta ise iialgi omale ei tahaks”

ma imestan, et saade räägib emadest, kes pojad tuksi keeravad, aga isadel loomulikult pole poegade kasvatmises mingit erilist rolli ????

No imesta edasi. Nagu naised lubaks meestel tegelikult lapsi kasvatada. Isad tohivad lapsi kasvatada ainult nii, nagu emale sobib :). Ja tihti ei sobigi emale need kasvatusviisid, mis tegelikult meheks kasvatavad. Sinna alla kuuluvad natuke käredamad tegevused ja hääled, teistsugused suhtumised ja olemised kui naiste maailmas. Vaatame peeglisse, naised. Mida kodukesksem naine, seda rohkem ta kõike kodus toimuvat juhtida soovib (loomulik ju!) ning seda vähem tegelikult isad sõnaõigust saavad. Kõige enam on lapsevanemate poolne kasvatuse jaotamine paigas vast just neis kodudes, kus mõlemad võrdselt tööga hõivatud, nii ema kui isa – kui emal pole aega ja võimalust kõike ise teha ja kontrollida. Groteskne, aga nii on.

kasvatamine ei käi nii, et luban/ei luba. Normaalses peres pole kasvatamine tegevus kui selline, mida ema siis armulikult isale jagab või isa eest ära kasutab. Lubage meelde tuletada, et normaalses peres kasvavad lapsed eeskuju järgi – kui ema ja isa on heas suhtes ja toredad mõistlikud inimesed, siis lapsed kasvavad ka sellise pinna pealt. Kui isa pereelus ei figureeri või figureerib vähe, siis sellest piisab, et lapsed teevad tuleviku tarbeks sellest mingid järeldused. Ema ei saa siin tulla andma mingit sõnaõigust.
Sellest perest, kust kasvatamist teostatakse nagu tegevust a la 2 tundi päevas või mis iganes hulk aega päevas, pole midagi rääkida. Ebanormaalsuste pealt pole mõtet mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Mida tähendab “isa saab sõnaõigust” ? Normaalses peres on kõigil sõnaõigus, ka lastel. Pereliikmed kasutavad oma sõnaõigust täitsa vabalt ja kõigil on pereelus õigus kaasa rääkida. Seda ei pea üldse eraldi toonitama.
Küsin veel: milline on kasvatusviis, mis meheks kasvatab? Minu mees ei hulgu ringi, toimetab kodus, kõik majapidamistööd on tehtud (ka nõudpesumasina ja pesumasina täitmine), hoiab end laste tegemistega kursis ja hoiab mind. Pole eraldi naiste töid ja meeste töid, teeb, kes jõuab. Pole ema kasvatust ja isa kasvatust eraldi, ma tõesti ei kujuta isegi ette, mida see tähendab. Isa peaks lapsi karmilt kohtlema, et poeg mehistuks? Kas mehistub või hakkab isa vihkama?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.12 13:35; 11.12 13:44; 11.12 14:17; 11.12 15:31; 11.12 16:22; 11.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasvatamine ei käi nii, et luban/ei luba. Normaalses peres pole kasvatamine tegevus kui selline, mida ema siis armulikult isale jagab või isa eest ära kasutab. Lubage meelde tuletada, et normaalses peres kasvavad lapsed eeskuju järgi – kui ema ja isa on heas suhtes ja toredad mõistlikud inimesed, siis lapsed kasvavad ka sellise pinna pealt.

Eeskuju pealt muidugi, kuid seda eeskuju saab naine suunata nii et vähe ei ole.
“Ei lähe peale sauna lumme, laps külmetab!”
“Ei anna Andule saagi kätte, lõikab sõrme!”
“Ei võta poissi kalale kaasa, ta liiga väike veel!”
“Ei-ei, Tartu Maraton on 13-aastasele veel liiga palju!”
“Mis sa tõstad häält poja peale, ta ju ehmatab!”
jne
jne
jne
jne

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.12 11:02; 10.12 11:28; 10.12 11:57; 10.12 13:15; 10.12 13:27; 10.12 15:56; 10.12 16:11; 11.12 13:46; 11.12 15:10; 11.12 16:53; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasvatamine ei käi nii, et luban/ei luba. Normaalses peres pole kasvatamine tegevus kui selline, mida ema siis armulikult isale jagab või isa eest ära kasutab. Lubage meelde tuletada, et normaalses peres kasvavad lapsed eeskuju järgi – kui ema ja isa on heas suhtes ja toredad mõistlikud inimesed, siis lapsed kasvavad ka sellise pinna pealt.

Eeskuju pealt muidugi, kuid seda eeskuju saab naine suunata nii et vähe ei ole.

“Ei lähe peale sauna lumme, laps külmetab!”

“Ei anna Andule saagi kätte, lõikab sõrme!”

“Ei võta poissi kalale kaasa, ta liiga väike veel!”

“Ei-ei, Tartu Maraton on 13-aastasele veel liiga palju!”

“Mis sa tõstad häält poja peale, ta ju ehmatab!”

jne

jne

jne

jne

Mina pole selliseid naisi kohanud, ma ei tea, mis stereotüüpne koomiksiproua see selline on, karikatuur filmist “Siin me oleme” vist. Kui mõni pere elab sellises karikatuuris, siis muidugi võiks ju isa olla mitte Ervin Abeli tegelaskuju, vaid normaalne mees, kes on oma prouaga varem läbi arutanud seesugused küsimused ja selgitab ja sekkub, kui proua hakkablapse turvalisuse pärast pabistama. Mu poegadel on koolis tehnoloogiaõpetus, kus nad kasutavad ohtlikumaidki tööriistu kui nuga või saag.
Kui isa on kaine ja vastutustundlik, siis ükski ema ei pidurdaks poja üks-ühele-aega isaga.
Sa elad mingis mullis.

Viimane näide on muidugi tase – kas häält tõsta teise peale on ok? Kas naisele meeldib, kui mees tema peale häält tõstab? Kas mees teiste meeste peale häält tõstab või ainult oma naise ja laste peale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.12 13:35; 11.12 13:44; 11.12 14:17; 11.12 15:31; 11.12 16:22; 11.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane näide on muidugi tase – kas häält tõsta teise peale on ok?

Sa ise oled peast “ok” 🙂

Kust krt te võtate kogu aeg selliseid inimesi, kes mitte kunagi ei tõsta mitte kellegi peale häält?
Mingi täiesti emotsioonivaba mömmi ülistamine käib kogu aeg.

Selliseid pole ju olemas? (20% erandeid ma ei pea silmas, sellega pole mõtet kilkama hakata)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 13:56; 11.12 15:43; 11.12 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane näide on muidugi tase – kas häält tõsta teise peale on ok?

Sa ise oled peast “ok” ????

Kust krt te võtate kogu aeg selliseid inimesi, kes mitte kunagi ei tõsta mitte kellegi peale häält?

Mingi täiesti emotsioonivaba mömmi ülistamine käib kogu aeg.

Selliseid pole ju olemas? (20% erandeid ma ei pea silmas, sellega pole mõtet kilkama hakata)

No ma saan aru jah, et sa tahad nii uskuda, et tuhvlialune mees, kellel on üldjoontes keelatud sõna võtta, kukub järsku poja peale häält tõstma, aga seejärel sekkub naine, kes keelab mömmil häält tõsta (kust mömm üldse võttis julguse häält tõsta?) ja siis kasvaski pojast ka mömm. Eks sa usu siis edasi:)
Üks tark ajas mulle kunagi, et tema on palju psühholoogiaalast kirjandust lugenud ja et füüsiline karistus on täiesti okei, lausa asendamatu laste kasvatamise juures.
Kui sa räägid mehest, kes ei suuda kodus end kuuldavaks ja mõistetavaks teha, siis on kaks varianti 1. teda lihtsalt ei huvita laste kasvatamine ja ta kerkib kuskilt ootamatult mingi suvalise ideega puid saagima hakata, sest kui peres üldiselt on puude saagimine teemaks, siis on ema süda sellega eeldatavasti juba ka harjunud ja soovib , et pojad kasvades puude saagimises ja muru niitmises osaleksid.
Või teine variant: ongi mingit sorti vaikne ja tagasihoidlik mees võimuka naise varjus, aga enamasti siis ei kasva poeg mitte mömmiks, vaid meheks, kes ei pea lugu sellest vanemast, kes lasi endast kogu aeg üle sõita. Nagu näiteks ei pea lugu naistest tõenäoliselt need mehed, kelle ema on nende ees isa käest peksa saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.12 13:35; 11.12 13:44; 11.12 14:17; 11.12 15:31; 11.12 16:22; 11.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole selliseid naisi kohanud, ma ei tea, mis stereotüüpne koomiksiproua see selline on, karikatuur filmist “Siin me oleme” vist. Kui mõni pere elab sellises karikatuuris, siis muidugi võiks ju isa olla mitte Ervin Abeli tegelaskuju, vaid normaalne mees, kes on oma prouaga varem läbi arutanud seesugused küsimused ja selgitab ja sekkub, kui proua hakkablapse turvalisuse pärast pabistama. Mu poegadel on koolis tehnoloogiaõpetus, kus nad kasutavad ohtlikumaidki tööriistu kui nuga või saag.

Näidete mõte oli tuua sinuni see vibe, mis sellistes kodudes ja sellistes suhetes valitseb – vibe, kus naise sõna jääb lapse kasvatamisel alati otsustavaks. Näited võisid olla utreeritud, aga selles näidete mõte ongi. Ja selliseid kodusid on meil, julgen öelda, tugev enamus. Kõik algab ajast, mil ema on 3 aastat lapsega kodus ning sellest ajast kujuneb töökorraldus, kus lastega seonduvas on ema pädevam ja isa vähem pädev (sel ajal see tõesti ju nii ka on). Edasine elu läheb aga samas taktis, sest sisse harjunud suhtumisest on keeruline vabaneda.

Viimane näide on muidugi tase – kas häält tõsta teise peale on ok? Kas naisele meeldib, kui mees tema peale häält tõstab? Kas mees teiste meeste peale häält tõstab või ainult oma naise ja laste peale?

Absoluutselt iga inimene, ka sina, tõstab häält, kui on vaja end kuuldavaks teha või kehtestada. Seda tehakse tööl koosolekutel, poesabas vaieldes, kes esimene oli, täpselt samamoodi kodus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.12 11:02; 10.12 11:28; 10.12 11:57; 10.12 13:15; 10.12 13:27; 10.12 15:56; 10.12 16:11; 11.12 13:46; 11.12 15:10; 11.12 16:53; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näidete mõte oli tuua sinuni see vibe, mis sellistes kodudes ja sellistes suhetes valitseb – vibe, kus naise sõna jääb lapse kasvatamisel alati otsustavaks. Näited võisid olla utreeritud, aga selles näidete mõte ongi. Ja selliseid kodusid on meil, julgen öelda, tugev enamus. Kõik algab ajast, mil ema on 3 aastat lapsega kodus ning sellest ajast kujuneb töökorraldus, kus lastega seonduvas on ema pädevam ja ise vähem pädev (sel ajal see tõesti ju nii ka on). Edasine elu läheb aga samas taktis, sest sisse harjunud suhtumisest on keeruline vabaneda.

Ema suurem pädevus titeasjades ei tähenda seda, et isa arvamust ei võetaks enam arvesse 😀 Issand, mis inimeste seas sa liigud? Minu sõbrad ja minu mehe sõbrad on kõik, või noh, suurem osa, normaalsetes VÕRDSETES suhetes.
Ma tean oma tutvusringkonnast ainult üht düsfunktsionaalset peret ja seal on just mees türann, kelle meelest pole naisel vaja väga sõna võtta.
Enamasti naised tervitavad mehe soovi kasvatuses osaleda (eriti, mis puudutab lastega tegelemist), nad lausa kurdavad siin perekoolis igapäevaselt, kuidas mehi ei huvita, kuidas mehed ei osale ja kuidas meestel on armukesed või on nad tööl/trennis/ööklubis. Sellise puuduliku isa arvamus, kui too suvatseb viimaks oma arvamusega pühapäeval sisse sõita, tõesti väga ei loe. Aga siis pole poeg mömm mitte seepärast, et isale pühapäeval ära öeldi.

Muidugi on ka tõelisi memmepoegi, kelle ongi ema tuksi keeranud, aga seal on alati midagi ebatervet mängus ja see ei ole nii, et kolm aastat oli emahool ülekaalus ja nüüd ongi memmekas. Näiteks töötas mul ämm kunagi koos ühe naisega, kes magas oma teismelisest pojaga ühes voodis ja käis noore inimese kohtingutel kaasas tüdrukut üe vaatamas. Aga ka sel juhul tekib küsimus, et kui ema on peast soe, siis kus on isa?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.12 13:35; 11.12 13:44; 11.12 14:17; 11.12 15:31; 11.12 16:22; 11.12 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti naised tervitavad mehe soovi kasvatuses osaleda

????
Mis seltskonnas sa liigud?
See sinu lause tähendab ju seda, et seltskonnas, kus ENAMUS naisi on omale mingi mömmi võtnud ja sellega lausa lapsed saanud. Ja siis hr. Mömm avaldab soovi OMAENDA laste kasvatuses osaleda. (naine tervitab!)
Ta mitte ei kasvata oma lapsi, aga ta avaldab pisikest soovi selles kasvatamises osaleda.

Samas seltskonnas ilmselgelt toimib ka see skeem, et naine elab kuskil, teeb kõik kodutööd ja mees pisut ABISTAB teda.

Mõttetu sul rohkem sõna võtta.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.12 13:56; 11.12 15:43; 11.12 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema suurem pädevus titeasjades ei tähenda seda, et isa arvamust ei võetaks enam arvesse

Muidugi tähendab.

Enamasti naised tervitavad mehe soovi kasvatuses osaleda (eriti, mis puudutab lastega tegelemist), nad lausa kurdavad siin perekoolis igapäevaselt, kuidas mehi ei huvita, kuidas mehed ei osale ja kuidas meestel on armukesed või on nad tööl/trennis/ööklubis.

Nad tervitavad mehe soove, mis naise arust õiged on ning naise kujutelmaga oma poja võimetest vastavad. Kui mees tahab pojaga minna talvel telkima mitmeks päevaks, siis enamasti ema ei luba, kuigi mees on veendunud, et nad hakkama saavad. On ikka üsna haruldane, kui lubab.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.12 11:02; 10.12 11:28; 10.12 11:57; 10.12 13:15; 10.12 13:27; 10.12 15:56; 10.12 16:11; 11.12 13:46; 11.12 15:10; 11.12 16:53; 11.12 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes kodutöid teeb õhtul, naine üksi? Normaalne???

Missuguseid kodutöid? Tõstab nõud masinasse või?

Perekooli kägu pigem planeerib pere puhkusereise ja laste sünnipäevi või tegeleb laste riietega. Need on sellised tõsised, übervajalikud kodutööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Pereelu ja suhted kui tihti teie mehed oma emaga suhtlevad