Esileht Beebi ja mitmikud Kui tita magab kaisus, siis tahaks appi karjuda

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui tita magab kaisus, siis tahaks appi karjuda

Postitas:

http://www.ohtuleht.ee/963047/hairekeskuse-meedik-kui-beebiemad-raagivad-et-tita-magab-nende-kaisus-siis-tahaks-appi-karjuda

HÄIREKESKUSE MEEDIK: “Kui beebiemad räägivad, et tita magab nende kaisus, siis tahaks appi karjuda!”

Beebi oli kahenädalane, ema andis pool seitse rinda ja jäi laps kaisus magama. Kell 8 ema ärkas ja laps oli surnud. Lämbus.
Võõraste titade pärast olen palju nutnud, räägib häirekeskuse töötaja. Paned klapid peast ära ja lähed saalist välja … nutma.

Ja siis loed sotsiaalmeediast, kuidas emad esitavad küsimusi – kus teie beebid magavad ja kõik vastavad jaa, siis tahaks karjuda, et ärge võtke titat kaissu magama!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud lapsed vähem või rohkem enneaegsed, seetõttu olnud ka lastearstide regulaarsel jälgimisel. Mitte ükski lastearst pole appi karjunud, kui olen öelnud, et beebi magab minuga ühes voodis minu kõrval ja öösel imetan teda vajadusel. Arstid on seda täiesti normaalseks pidanud, et öösel ollakse ühes voodis, imetatakse ja jäädakse imetades magama jne.

Muidugi olen ka ettevaatlik selles mõttes, et mul ei ole olnud voodis kohevat täidisega tekki, sest kohev tekk tundub kahtlane ja ohtlik, ainult lihtne puuvillane tekk.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti õige.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas on loodus asjad sättinud? Imetajad magavad ikka ema kaisus, ka inimese kohta käib see. See on turvaline. See on normaalne. Juhtub õnnetusi, aga surra võib ka beebi, kes ei maga ema kaisus. Teine asi, kui ema tarbib alkoholi või tugevaid ravimeid ja tema tähelepanu on pärsitud või uni on sügavam.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei viitsi artiklit lugeda. Aga alati on hea teada üksiksasju – nt kas on kindel, et laps lämbus just ema all või oli tegemist iseenesliku hingamise seiskumisega, mis oleks ka voodis juhtunud? Kas on teada, et emal pole mingit kroonilist haigust, ei tarvita medikamente, ei suitseta, ei võtnud 1 siidri palaval suveilmal jne – ehk et välistatud on kõik kaisusmagamise vastunäidustuste vastu eksimised?

Miskipärast ämmaemandad ikka soovitavad kaisus magada. Et nii on lapsele parim. Sain teise lapsega isegi sünnitusmajas sõimata,e t miks ma last eraldi voodisse panen, loomulikult ei suuda ta uinuda siis (ma ise vihkan tegelikutl kaisus magamist sundasendi tõttu, aga just teis elapsega pidin lõpuks sellega leppima, teine võimalus oleks olnud röökiv laps iga öö (proovisime seda!)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast kolme päeva sünnitamist (kutsuti nii kaua esile) olin nii väsinud, et tundsin, et ei julge titat enda kõrvale voodisse magama jätta – voodi oli kitsas ja haigla voodipesu suht kiletatud värk, samas pehmed suured padjad ja madrats. Sünnitusmajas panin alati tita enda kõrvale sellesse ratastega “kaussi”, mis neil beebide jaoks on.
Edasi magas beebi umbes paar kuud korrektselt oma voodis, külili, ja oli kaisus vaid siis, kui olin kindlalt ärkvel. Aga nüüd on tita kohe 10-kuune ja juba ammu ei maga üldse oma voodis, ainult minu kõrval. Kaisus siiski mitte. Kuna mul on juba 3. laps, siis tean, et mina ei keera külge kui beebi on minu kõrval. Ärkangi iga kord asendivahetamiseks üles ja vahetan asendit kontrollitult. Samuti pole meil pehmet madratsit ega patju, kuhu saaks sisse vajuda (mehe padi on suur, aga see on beebist kaugel) ega umbseid tekke. Ja mu beebid on olnud kõik suurt kasvu, jõulised ja varajased keerajad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 10.-11. elukuuni magasid mõlemad lapsed oma võrevoodis. Siis hakkasid püsti ajama ja ma ei viitsinud seda magama-jäämise tramburaid kaasa teha. Kaisus olles sai nad nö. jõuga pikali suruda.
Beebieas ja kaisus? No ei! Ma poleks julgenud magada. Ja mehe oleks pidanud ka voodist välja lööma. Mina ei saanud pikali olles imetada ka, alati vaid istudes. Nii et MINU jaoks oli kõige mugavam laps alati peale magama jäämist oma voodisse tõsta. Kumbki ei protesteerinud selle vastu ka.
Kellelegi teisele see võibolla ei sobiks, aga see ei muuda mind ega teda halvemaks emaks.

Ma saan sellest Häirekeskuse meedikust aru – üldiselt ei ole emad pidanud rääkima teise emaga, kelle imik on äsja kaisus surnud. Kas nüüd just nii jõuliselt ja must-valgelt seda esitama peab, see on iseküsimus.. Aga samas, need kaisus-magamise pooldajad ju teiste suhtes sama “tolerantsed”.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on häirekeskuse töötaja eripära. Ta võtabki raskeid kõnesid vastu ja kogebki omal nahal seda valu. Kiirabitöötajatel, kes sellistel väljakutsetel käivad, on psühholoogiliselt samuti raske.
Neile ei saa seda pahaks panna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kui tita magab kaisus, siis tahaks appi karjuda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.