Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui tõenäoline on valepositiivne PCR-test?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kui tõenäoline on valepositiivne PCR-test?

Postitas:
Kägu

Kolm nädalat köhatasin kergelt. Selle aja jooksul tegin nädalas korra PCR-testi ja nädalas korra kiirtesti, seega iganädalaselt kaks testi – kõik olid negatiivsed. Kui köha oli juba möödunud, näitas aga uus PCR-test positiivset. Samal päeval tehtud kiirtest oli negatiivne. Nädal hiljem tehtud PCR oli ka taas negatiivne.  Nüüd olen teadmatuses, kas see üks positiive test polnud ehk valepositiivne. Kui mul olnuks covid, oleks ju PCR pidanud kauem positiivset näitama. Ja köhatamise ajal tehtud kiirtestidest oleks mõni ehk ka ikka pidanud positiivne olema.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valenegatiivne kiirtest pole ka mingi haruldus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valenegatiivne kiirtest pole ka mingi haruldus.

Eks esineda võib igasuguseid asju, aga valenegatiivne kiirtest on kindlasti tõenäolisem variant kui valepositiivne PCR test. Kiirest näitab positiivset, kui viiruse hulk on organismis väga suur, PCR test näitab palju väiksemat kogust, ka surnud viirust, mis tegelikult ei pruugi nakatagi. Kui kiirest on positiivne, siis suure tõenäosusega on positiivne ka PCR test, aga vastupidi ei ole asi küll alati kindel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee antikehade test, sealt saad aimu, kumb õige oli, kas valepos või valeneg. Üldjuhul on valeneg ikka tõenäolisem.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee antikehade test, sealt saad aimu, kumb õige oli, kas valepos või valeneg. Üldjuhul on valeneg ikka tõenäolisem.

Mida see antikehade test näitab, kui ma olen kolm korda vaktsineeritud! Vaktsineerimine annab ka ju antikehad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valenegatiivne kiirtest pole ka mingi haruldus.

Nii mitu potentsiaalsel haigusperioodil tehtud kiirtesti ja kõik valenegatiivsed? Ja vähemasti järgmised PCR-testid pidanuks siis ju ometigi positiivsed olema, kui mul oli koroona. Nii ruttu pärast covidi põdemist ei saa ju PCR negatiivseks muutuda?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milles su mure üldse on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milles su mure üldse on?

Muret otseselt ei olegi, aga oleks hea teada, kas põdesin või ei. Põdemise korral võiks ju paar kuudki rahulikumalt võtta, sest kohe ikka uuesti ei nakatu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga milles su mure üldse on?

Muret otseselt ei olegi, aga oleks hea teada, kas põdesin või ei. Põdemise korral võiks ju paar kuudki rahulikumalt võtta, sest kohe ikka uuesti ei nakatu.

Synlabi arst ütles, et vähemalt üks kuu on kindel, paari kuuga ei tasuks arvestada 🙂

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see antikehade test näitab, kui ma olen kolm korda vaktsineeritud! Vaktsineerimine annab ka ju antikehad.

Annab küll, aga oleneb, millal sul viimane süst tehti – kui mitme kuu eest, siis on hetkel sul järel mõnisada ühikut antikeha kõige rohkem, aga vahetult peale põdemist peaks ikka rohkem olema, üle tuhande kindlasti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see antikehade test näitab, kui ma olen kolm korda vaktsineeritud! Vaktsineerimine annab ka ju antikehad.

Annab küll, aga oleneb, millal sul viimane süst tehti – kui mitme kuu eest, siis on hetkel sul järel mõnisada ühikut antikeha kõige rohkem, aga vahetult peale põdemist peaks ikka rohkem olema, üle tuhande kindlasti.

Päris kindlasti see nii ei ole. Mul oli 6 kuud peale teist süsti antikehi mitutuhat ja tean veel mitut inimest, kel nii oli. Põdenud pole enda teada keegi. Ja tean ka inimest, kel mitu nädalat peale põdemist oli neid antikehi mõnisada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valenegatiivne kiirtest pole ka mingi haruldus.

Nii mitu potentsiaalsel haigusperioodil tehtud kiirtesti ja kõik valenegatiivsed? Ja vähemasti järgmised PCR-testid pidanuks siis ju ometigi positiivsed olema, kui mul oli koroona. Nii ruttu pärast covidi põdemist ei saa ju PCR negatiivseks muutuda?

PCR’i kohta ei tea, aga tean inimest, kes oli lähikontaktne, kel ilmnesid sümptomid ning kiirtest muutus positiivseks alles kolmandal päeval peale sümptomeid. Kui nüüd sümptomeid ka peaaaegu polnudki, siis pole ka ime, et kiirtest negatiivne oli. Mina igatahes usuks PCR’i.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annab küll, aga oleneb, millal sul viimane süst tehti – kui mitme kuu eest, siis on hetkel sul järel mõnisada ühikut antikeha kõige rohkem, aga vahetult peale põdemist peaks ikka rohkem olema, üle tuhande kindlasti.

Ei anna, sest sellist arvu, palju antikehasid on piisav mittenakatumiseks, palju on vähe, sellist arvu pole olemas. Antikehade arv oleneb pigem organismi eripärast ja mingeid järeldusi sa nende arvust teha ei saa, kas uuesti nakatumine on tõenäoline või mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PCR’i kohta ei tea, aga tean inimest, kes oli lähikontaktne, kel ilmnesid sümptomid ning kiirtest muutus positiivseks alles kolmandal päeval peale sümptomeid.

Enamasti 3. – 4. päeval kiirtestid positiivseks muutuvadki, enne ei pruugi. Mul on kümneid sugulasi ja tuttavaid haigestunud ja esimesel paaril päeval on kiirtest vaid mõnel üksikul positiivne olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti 3. – 4. päeval kiirtestid positiivseks muutuvadki, enne ei pruugi. Mul on kümneid sugulasi ja tuttavaid haigestunud ja esimesel paaril päeval on kiirtest vaid mõnel üksikul positiivne olnud.

Jah, kõige suurem on viiruse hulk kehas 4-5 päeval sümptomite tekkimisest. Ja kiirtest näitabki ainult siis, kui viiruse hulk kehas on väga suur.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te kõik kiirtestidele keskendute? Olukord, kus üks pcr mitmest regulaarselt tehtud testist on positiivne, on siiski ebatavaline, olgem ausad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te kõik kiirtestidele keskendute? Olukord, kus üks pcr mitmest regulaarselt tehtud testist on positiivne, on siiski ebatavaline, olgem ausad.

Aga miks sellele testimisele üldse nii rõhku panna? Kui on haigustunnused, tuleb nagunii koju jääda, vahet pole, mis haigusega on tegu. Kui haigustunnuseid pole, ei tasu ühekordsest positiivsest testist erilisi järeldusi teha, ju siis oli viga. Mis siin nii pikalt arutada on üldse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te kõik kiirtestidele keskendute? Olukord, kus üks pcr mitmest regulaarselt tehtud testist on positiivne, on siiski ebatavaline, olgem ausad.

Aga miks sellele testimisele üldse nii rõhku panna? Kui on haigustunnused, tuleb nagunii koju jääda, vahet pole, mis haigusega on tegu. Kui haigustunnuseid pole, ei tasu ühekordsest positiivsest testist erilisi järeldusi teha, ju siis oli viga. Mis siin nii pikalt arutada on üldse.

No mul oli probleem natuke ka selles, et kui sain selle positiivse testivastuse, siis selleks ajaks isegi neid kergeid sümptomeid enam ei olnud. Oleksin tahtnud tööle minna, kui oleksin teadnud, et tegemist oli valepositiivsega. Nüüd jäin aga siiski igaks juhuks paariks päevaks koju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd jäin aga siiski igaks juhuks paariks päevaks koju.

Ja hea oligi. V-o sellega päästsid mitmed töökaaslased hoopis pikemast ja raskemast haigestumisest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui tõenäoline on valepositiivne PCR-test?