Esileht Pereelu ja suhted Kui töö nõuab liiga palju aega , kas siis peaksin koduseks jääma veel?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kui töö nõuab liiga palju aega , kas siis peaksin koduseks jääma veel?

Postitas:

Olen hetkel veel lapsehoolduspuhkusel ent tehti ettepanek tagasi tööle tulla- töötan ühes koolis õpetajana. Vanast ajast mäletan, et see oli ikkagi töö, mis neelas lõviosa mu vabast ajast ja energiast ja kui praegu selle asja ette võtaks, siis sisuliselt last näeks ainult paar tundi päevas. Kuidas selline asi aga 2-aastase psüühhikale mõjuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 09:35; 02.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen hetkel veel lapsehoolduspuhkusel ent tehti ettepanek tagasi tööle tulla- töötan ühes koolis õpetajana. Vanast ajast mäletan, et see oli ikkagi töö, mis neelas lõviosa mu vabast ajast ja energiast ja kui praegu selle asja ette võtaks, siis sisuliselt last näeks ainult paar tundi päevas. Kuidas selline asi aga 2-aastase psüühhikale mõjuks?[/tsitaat]Ära muretse, koolid ei tööta veel 2 kuud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ära muretse, koolid ei tööta veel 2 kuud![/tsitaat]

Jah, aga koolis tahetakse ikka NÜÜD juba teada,kas tulen sügisel või mitte, siis kui ei tule, peavad nad lisainimese palkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 09:35; 02.07 09:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On võimalik. Aga mõtle läbi, kus on sel ajal laps, kui lasteaias, siis mida teed, kui pead haiguslehe võtma. Mina oleks küll kodus, kui just emapalga lõppemine elustandardit hullult ei mõjutaks.
Kui töö juures asenduste probleem hästi läbi mõeldakse, tunniplaan ( nt tunnivaba päev?), siis anna aga minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelapsega koolis töötada on üpris kohutav. Mina loobusin koolist mitmeks aastaks, kui laps lasteaeda läks, sest ta kippus seal haige olema ja koolis nii ei saa, et iga kuu lapsega hoolduslehel istud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 10:17; 02.07 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju lapsest, kas ta on meeleldi hoidjatega/lasteaias. Lasteaeda ei soovitaks küll 2-aastast, aga see on ju ka iga ema otsustada. Minul laps väga seltsiv ja meeldib väga hoidjaga olla (hoidjale endal ka väike laps ja saavad koos mängida), aga täiskohaga ma veel ei tahaks töötada juba enda pärastki. See on nii lühike aeg, kui olen lapsele nii vajalik. Tahan ehitada kindla suhte oma lapsega ja olla tema jaoks olemas. Hakkaksin ise temast puudust tundma, kui oleksin iga päev tööl. Mul õnneks võimalik käia paar päeva nädalas. See on hea vaheldus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajatööd peaks ju saama teha ka osalise koormusega? Võtad vähe klasse, õppealajuhataja sätib su tunnid ntx 3 päeva peale, ülejäänud 2 saad kodus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea lapse kõrval istuma päevad läbi ja tema kätt hoidma, et tekitada temas tunde, et ta on on armastatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea lapse kõrval istuma päevad läbi ja tema kätt hoidma, et tekitada temas tunde, et ta on on armastatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õpetajatööd peaks ju saama teha ka osalise koormusega? Võtad vähe klasse, õppealajuhataja sätib su tunnid ntx 3 päeva peale, ülejäänud 2 saad kodus olla.[/tsitaat]

Teoreetiliselt küll, aga sel juhul peaks kool palkama teise poole koormusega õpetaja veel. Neid ei ole aga eriti lihtne leida. Pluss mis saab siis, kui esimene otsustab, et tahab uuesti täiskohaga tööle asuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 10:17; 02.07 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui vähegi võimalik, siis mina tööle ei läheks või siis ainult poole kohaga ja paneks ise endale piirid paika millal on tööaeg ja millal vabaaeg.

Lisaks võid mõelda hoopis, et oled eraõpetaja abivajajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 17:19; 02.07 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olemas võimatuid asju, ainult saamatud inimesed!

Peres kolm alla 10 a. last, isa töötab esmaspäevast-reedeni, ema kolme vahetusega. Lapsed alustanud sõimerühma 5-ndast elukuust. Kõik osapooled on oma rollidega rahul!

Kõik on võimalik kui kõvasti tahta , mitte otsida pidevalt vabandusi oma hirmudele!

Edu tööle naasmisel, kindlasti saate hakkama. Lapse psüühikaga ei juhtu midagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole olemas võimatuid asju, ainult saamatud inimesed!

Peres kolm alla 10 a. last, isa töötab esmaspäevast-reedeni, ema kolme vahetusega. Lapsed alustanud sõimerühma 5-ndast elukuust. Kõik osapooled on oma rollidega rahul!

Kõik on võimalik kui kõvasti tahta , mitte otsida pidevalt vabandusi oma hirmudele!

Edu tööle naasmisel, kindlasti saate hakkama. Lapse psüühikaga ei juhtu midagi![/tsitaat]
Mis te selle suure töötegemisega saate? Raha ju kuhugi kulutada aega pole? Ja V- kuist last ju meil sõime veel ei võeta? Kas naudite ka koosolemist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahaks näha lapsi kes on rahul, et ema on kaamel ja rygab mitmel kohal. Aga kvaliteetaeg vanematega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 17:19; 02.07 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled klassiõpetaja, siis mõtle ka sellele, et kui su pisipõnn haigeks peaks jääma, kannataks terve klass. Pole midagi hullemat kui algkoolis vahetuvad asendusõpetajad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka õpetaja. läksin tööle, kui laps sai 2-aastaseks. aasta otsa oli lapsehoidja. kui tunnid lõppesid, siis tulin kohe koju (sest maksin lapsehoidjale tunnitasu). kui koju jõudes laps lõunaund magas, siis katsusin ise samal ajal kooliasju teha. kui lapse ärkas, siis tegelesin temaga. õhtul, kui mees koju jõudis, siis tegeles tema lapsega ja mina sain oma kooliasju teha. alguses oli selle rütmiga raske harjuda, sest mulle meeldis, et kõik kooliasjad on enne õhtut tehtud. lõpuks harjusin.
kui laps 3-aastaseks sai, siis läks lasteaeda. proovisin tööl võimalikult palju kooliasju pärast tunde ära teha enne, kui lasteaeda lapsele järele läksin. lasteaeda läksin tavaliselt kell 16.00 – 16.30. vahel jäi ka õhtuks koju mingeid kooliasju teha, kuid neid tegin siis, kui laps juba magas.
kui laps haigestus, siis sageli sai vanaema tulla appi last hoidma. kui tema ei saanud, siis jäin vahel mina või mees hoolduslehele. õpetaja-ameti juures on halb see, et tunnid tuleb ikka ette valmistada ja tööd-vihikud parandada. lihtsam on ise tööl käia, kui teistele tunnikonspekte kirjutada.
õpetaja-ameti juures on tore see, et saan oma lapsele suvel kaks kuud lasteaiast puhkust
lubada. kui mehega veel puhkusegraafikuid sättida, siis lausa kolm kuud.
mina lausa kibelesin tööle, kui olin kaks aastat kodus olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 19:21; 02.07 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui oled klassiõpetaja, siis mõtle ka sellele, et kui su pisipõnn haigeks peaks jääma, kannataks terve klass. Pole midagi hullemat kui algkoolis vahetuvad asendusõpetajad…[/tsitaat]

sellisel juhul ei tohiks õpetajad üldse lapsi saada. kõik ametid on olulised ja kõigil meil on keeruline, kui laps haigeks jääb. aga kuidagi tuleb hakkama saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 19:21; 02.07 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õpetajatööd peaks ju saama teha ka osalise koormusega? Võtad vähe klasse, õppealajuhataja sätib su tunnid ntx 3 päeva peale, ülejäänud 2 saad kodus olla.[/tsitaat]
Olen ka õpetaja ja minu töö oli jagatud mitme õpetaja vahel ära, kui olin LHP-l. Kui laps sai kooliaasta algusest 2a, siis läksin tööle tagasi kolmandiku koormusega, naabrinaine oli lapsehoidjaks- oli ära ühe täispika koolipäeva- nii oli meile kõigile sobivam. Nüüd sügisest lähen tagasi juba täiskoormusega ja laps lasteaeda. Samas on lapsehoidjaga ikkagi kokkulepe, et kui vaja, siis aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui töö nõuab liiga palju aega , kas siis peaksin koduseks jääma veel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.