Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui tööandja ei edasta haigekassale haiguslehte…?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kui tööandja ei edasta haigekassale haiguslehte…?

Postitas:

Olen riskirase ning haiguslehel juba alates detsembrist, sest tööandjal polnud pakkuda kergemat tööd.Eelmine haigusleht lõppes 31.01 ja samal päeval sai see ka tööandjale viidud aga rahasid polnud laekunud siiani.Täna haigekassaga ühendust võttes tuli välja, et minu haigusleht pole jõudnudki nendeni??Tööandja peaks ju selle edastama hiljemalt 7 päeva jooksul?Juhatajale helistades lubas ta raamatupidajalt uurida ning rohkemat hetkel ei tea.
Lihtsalt hakkasin mõtlema aga et, kes peaks vastutama?Kui näiteks oleks selle raha laekumine mulle väga oluline…Maksude maksmiseks?Lapsed?Sest viimane sissetulek oli päris jaanuari alguses…järgmine nüüd siis märtsi lõpus?
Õnneks on minul normaalselt teeniv elukaaslane aga kui oleksin üksi?üksikema lastega?
Iga firma nõuab viiviseid, kes need päevad mulle korvab?Isegi, kui mu tööandja/raamatupidaja nüüd ka väga kiiresti oma vea parandab, tähendab see mulle ikkagi veel mitme nädala jagu ootamist?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:43; 27.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks puuduvad meetmed, kuidas lohakaid tööandjaid karistada, nii ongi 🙁

Soovitan:
täidad järgmisel lehel oma osa, seisad raamatupidaja kõrval kuni ta asutuse st tööandja osa täidab ja lisab saatekirja
ning
viid need 2 paberit ise Haigekassasse.

Lubatud.
Ja 100% kindel, et viidud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja saadab haiguslehe lihtkirjaga, siis ei saa keegi tõestada, kas tööandja üldse on lehe edastanud või mitte. Lihtkirjaga saatmine on muide täiesti lubatud. Perekoolist oli hiljaaegu ka sellist asja lugeda, et haiguslehe kaotas ära haigekassa. Kuna leht saadeti tähitud postiga, siis oli tõestatud, et haigekassasse leht jõudis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See asi hakkab juba tõsiselt imelikke ilminguid võtma!Terve tänase päeva jooskul pole ma ikka veel saanud mitte ühtegi rahuldavat vastust tööandjalt, et miks pole jõudnud haigusleht haigekassase, kus see on ja millal jõuab!?
Ainuke vastus, mille sain juhatajalt teist korda helistades, et ta pole raamatupidajat kätte saanud (NB!5 tunni jooksul siis!) ja eks see tal kuskil paberite hulgas laual vedeleb??
Mida mina, kui töötaja, selle teadmise/mitteteadmisega nüüd peale hakkan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:43; 27.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul lõppes haigusleht 23.01 ja ka ei ole siiani raha, sest tööandja unustas lehe viimata. Seaduse järgi on tööandjal tõesti kohustus 7 päeva jooksul haigusleht haigekassasse toimetada kuid kui ta seda ei tee, siis mingeid sanktsioone talle rakendada ei saa. Täiesti haige süsteem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan min a haigekassa lehele, selasete andmete järgi ei ole nad minu lehte näinud, mitte midagi arvutanud aga ometi laekus täna nende poolt raha minu arvele. Ma ei saa aru kuidas nii saab olla.

Aga haigusleht on ka minul raamatupidaja laual hunnikus vedelenud kuni otsima hakkasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui tööandja ei edasta haigekassale haiguslehte…?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.