Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui tööandja uurib kas keegi mu pereliikmetest töötab sarnasel töökohal

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kui tööandja uurib kas keegi mu pereliikmetest töötab sarnasel töökohal

Postitas:

Kandideerisin ühte teise ringi poodi müüjaks ja lepingus pidin loetlema lähiringi – nimi ja kontaktandmed, kes  töötavad mingisuguseski kaltsukas  (kui neid on)

Mul selliseid pole, aga jäin mõtlema, et miks seda küsitakse ja mida selle infoga peale hakatakse?

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 22:45; 31.12 23:15;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ilmselt selleks, et välistada mingit huvide konflikti. Kaltsukasse müüjaks kandideerides on see muidugi veidi kummaline, aga kui sa näiteks panka kandideerid mingiks invsteeringute halduriks, siis uuritakse kõik su peresidemed üle, et välistada võimalus, et keegi su lähedastes töötab mingis ettevõttes, mis võiks su tööalaseid otsuseid mõjutada. Ära võta isiklikult.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt selleks, et teise kaltsuka omanik ei saaks teada,  kuskohast tema oma kauba saab.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kandideerisin ühte teise ringi poodi müüjaks ja lepingus pidin loetlema lähiringi – nimi ja kontaktandmed, kes töötavad mingisuguseski kaltsukas (kui neid on)

Mul selliseid pole, aga jäin mõtlema, et miks seda küsitakse ja mida selle infoga peale hakatakse?

Põhjendamatu huvi, kui sa selledt aru ei saanud. Äkki teeksid enne lepingu sõlmimist endale lepingutingimused selgeks. Pärast tööle aaudes tuleb veel välja, et oled lubanud oma tööandjale üle päeva oraalset seksi pakkuda ja korra nädalas manuaalselt rahuldada.

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 23:07; 31.12 23:52; 01.01 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjendamatu huvi, kui sa selledt aru ei saanud. Äkki teeksid enne lepingu sõlmimist endale lepingutingimused selgeks. Pärast tööle aaudes tuleb veel välja, et oled lubanud oma tööandjale üle päeva oraalset seksi pakkuda ja korra nädalas manuaalselt rahuldada

Kuna mul omal selliseid inimesi pole, siis jäigi see lisa täitmata. Ilmselgelt kui oleks, oleks ka huvi tundnud. Seega uuringi siit, et ehk siin liigub ka neid, kes selliseid punkte lepingusse lisavad ja ehk ka anonüümselt  põhjendaksid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 22:45; 31.12 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjendamatu huvi, kui sa selledt aru ei saanud. Äkki teeksid enne lepingu sõlmimist endale lepingutingimused selgeks. Pärast tööle aaudes tuleb veel välja, et oled lubanud oma tööandjale üle päeva oraalset seksi pakkuda ja korra nädalas manuaalselt rahuldada

Kuna mul omal selliseid inimesi pole, siis jäigi see lisa täitmata. Ilmselgelt kui oleks, oleks ka huvi tundnud. Seega uuringi siit, et ehk siin liigub ka neid, kes selliseid punkte lepingusse lisavad ja ehk ka anonüümselt põhjendaksid

Kui viitsiksid ise enda ajukäärusid natuke liigutada siis saaksid ka ise ilmselt aru, et saad sealt poolmuidu kaltse mis võivad mõnele uueväärsena näida. Teed endale väikse e-poe ja avad mingi butiigi, kus neid poolmuidu saadud riideid müüa ja oledki talle puukkonkurent olemas. Tema muretseb kauba ja sina lihtsalt ostad omahinnaga(või varastad) ja müüd juurdehindlusega edasi. Tema maksab sulle palka aga sina pistada oma müüdud kauba kasumi puhtalt taskusse. Heal juhul maksad mingi tulumaksu ka MTA-le muljetamiseks nagu tegutseksid ausalt.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 23:07; 31.12 23:52; 01.01 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kandideerisin ühte teise ringi poodi müüjaks ja lepingus pidin loetlema lähiringi – nimi ja kontaktandmed, kes töötavad mingisuguseski kaltsukas (kui neid on)

Mul selliseid pole, aga jäin mõtlema, et miks seda küsitakse ja mida selle infoga peale hakatakse?

Seda pead küsima oma tööandja käest. Kõik sellised küsimused peavad olema põhjendatud ja antud tööks vajalikud.  Kui on vaja teha taustauuring, siis ka selleks peab inimese luba olema. Antud tööandjaga oleksin ma igal juhul ettevaatlik.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt töötame samas firmas.
Ma jätsin vastamata- minu lähedaste andmed pole tòòandja asi.
Ja paraku pole selliste küsimuste esitamine ainus ebaseaduslik tegevus seal ettevõttes. Ootan paremaid aegu, et tòökohta vahetada.

+6
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ilmselt töötame samas firmas.

Ma jätsin vastamata- minu lähedaste andmed pole tòòandja asi.

Ja paraku pole selliste küsimuste esitamine ainus ebaseaduslik tegevus seal ettevõttes. Ootan paremaid aegu, et tòökohta vahetada.

Mida lahedat nad veel siis küsivad? Seksuaalset suundumust, poliitilisi vaateid, kinga suurust?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 23:07; 31.12 23:52; 01.01 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin ükskord töövestlusel, mida viis läbi värbamisfirma B&H Solutions. Küsis, millega tegeleb minu abikaasa, kus elavad ja töötavad minu vanemad (ma olen täiesti täisealine inimene, endal juba pere!), lisaks päris delikaatseid terviseandmeid. Keeldusin vastamast ja töökohta ei saanud (töökohta ei pruukinud saada muidugi muul põhjusel, mitte sellepärast, et kõigele ei vastanud). Rohkem ei kandideeri ühelegi kohale, kus värbamist teostab antud firma, väga veider oli.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viitsiksid ise enda ajukäärusid natuke liigutada siis saaksid ka ise ilmselt aru, et saad sealt poolmuidu kaltse mis võivad mõnele uueväärsena näida. Teed endale väikse e-poe ja avad mingi butiigi, kus neid poolmuidu saadud riideid müüa ja oledki talle puukkonkurent olemas. Tema muretseb kauba ja sina lihtsalt ostad omahinnaga(või varastad) ja müüd juurdehindlusega edasi.

Omahinnaga ostuks peab omaniku luba olema. Mõistlik on tuttaval lasta hea kraam poehinnaga ära osta ja kolmekordse hinnaga müüki panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on mõistlik sellisel juhul küsida, miks nad neid andmeid küsivad ja mida nendega teevad.

Üldiselt ma sellisesse firmasse tööle ei läheks, kui just päris häda käes pole – ma ei näe ühtki pädevat põhjust neid andmeid küsida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid andmeid tohib ainult küsida, kui seaduses selline luba. Nt kandideerid Kaposse. Vb finantsasutustel on ka luba – eelkõige rahapesuga seoses, mitte konkurentide hirmus.

Kus mu lehmalellepoeg töötab, pole üldjuhul tööandja asi.

Ma kaebaks AKIsse sellise tööandja. Paranoial on piirid ja sellega ei koguta ju enam sinu andmeid, vaid sinu sugulaste andmeud nende nõusolekuta

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaebaks AKIsse sellise tööandja. Paranoial on piirid ja sellega ei koguta ju enam sinu andmeid, vaid sinu sugulaste andmeud nende nõusolekuta

See on täiesti adekvaatne soovitus. Ettevõte töötleb isikuandmeid ilma seadusliku aluse, õigustatud huvi või isiku nõusolekuta. See on päris kindel rikkumine, kahetimõistmist olla ei saa ja AKI teeb vähimal juhul ettekirjutuse, et ettevõte sellise isikuandmete töötlemise lõpetaks ning seni saadud isikuandmed kustutaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui tööandja uurib kas keegi mu pereliikmetest töötab sarnasel töökohal