Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.

Postitas:
Kägu

Kas tööandja peab maksma töötajale haigushüvitist, kui töötaja jääb haigeks oma kõige esimesel tööpäeval?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tööandja peab maksma töötajale haigushüvitist, kui töötaja jääb haigeks oma kõige esimesel tööpäeval?

https://www.eesti.ee/et/tervis-ja-tervisekaitse/tervishoid-ja-arstiabi/haigushuevitise-maksmine

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ei peaks? Tööleping kehtib, muidugi peab!

+12
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööandja lähtub viimase 6 kuu töötasust, ehk see on null.

+2
-13
Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe terviseks – https://www.riigiteataja.ee/akt/129032013021?leiaKehtiv

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastavalt määrusele lähtub tööandja TLs kokku lepitud töötasust.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesest päevast alates ei maksta ju nagunii midagi.

Kaua ta ikka haige on, eks töötaja on ka ähmis, et kuidas nii, kohe haige. Kui see on mingi tavaline tõbi, mis praegu liikvel, siis see on mingi 3-päevane. Meil peres just oli. Kaks päeva tilgud vett ninast ja silmadest, kolmandal päeval taandub, neljandal on juba täitsa kabe olemine.

Töötaja ilmselt laekub tööle uue nädala esmaspäeval, kui tal mingi muu tõsine haigus pole.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

P.S. ole õnnelik, et see töötaja ei tulnud teisi töötajaid nakatama, muidu oleksid kõik sul seal ridamisi haiged.

+8
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

…saab kinga.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuim töötaja haigestub, teavitab ta perearsti haiguslehe st töövõimetuslehe vajalikkusest, sest ei saa tööle minna. Töövõimetuslehe väljastamise või väljastamata jätmise otsustab arst inimese terviseseisundi põhjal. Samuti teavitab töötaja tööandjat 1.võimalusel haigestumisest, lehest ja selle oletatavast kestvusest (n kui arst esialgselt määrab ta lehele 7 päevaks siis seeda teatabki…kuigi tööandja näeb seda ka ise e-teenindusest), kui midagi muutub (n võimalusel lõpetab lehe varem või arsti soovitusel lehte hoopis pikendatakse), siis teavitab ka sellest.

Tööandja maksab hüvitist haigestumise 4. päevast kuni 8. päevani. Kui töötaja alles asus tööle ja keskmist arvutada ei saa, lähtudes töölepingus fikseeritud põhipalga numbrist.

Tervisekassa maksab alates 9. päevast, hüvitise määr 70%.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jäin haigeks vahetult enne uuele töökohale minekut. Kirjutasin personalijuhile ja osakonnajuhatajale, et kahjuks ei saa siiski sel päeval tööd alustada, kuna olen palavikus ja nohus-köhas. Saan alustada nädal hiljem. Personalijuht tegi lepingu ringi, alustasin tööd nädal hiljem.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jäin haigeks vahetult enne uuele töökohale minekut. Kirjutasin personalijuhile ja osakonnajuhatajale, et kahjuks ei saa siiski sel päeval tööd alustada, kuna olen palavikus ja nohus-köhas. Saan alustada nädal hiljem. Personalijuht tegi lepingu ringi, alustasin tööd nädal hiljem.

Mis oli sulle ju kahjulik. Personalijuht tegi lepingu ringi vaid tööandja kasu silmas pidades. Ühepoolselt ei saa tööandja  kunagi töölepingut muuta.

+10
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis oli sulle ju kahjulik. Personalijuht tegi lepingu ringi vaid tööandja kasu silmas pidades. Ühepoolselt ei saa tööandja kunagi töölepingut muuta.

Õige, uuel töökohal alustades tasub alati köha pärast nädal aega kodus istuda ja oma õigusi rinnale tagudes taga ajada. Teed tööandjal hinnangu andmise lihtsaks.

+12
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis oli sulle ju kahjulik. Personalijuht tegi lepingu ringi vaid tööandja kasu silmas pidades. Ühepoolselt ei saa tööandja kunagi töölepingut muuta.

Õige, uuel töökohal alustades tasub alati köha pärast nädal aega kodus istuda ja oma õigusi rinnale tagudes taga ajada. Teed tööandjal hinnangu andmise lihtsaks.

Esimesel tööpäeval räige köhaga tööle saabunud inimese suhtes tekib kohe negatiivne suhtumine. Püsi kodus, ära tule siia nakatama ja rögastama-tatistama. Austus teiste vastu puudub.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesel tööpäeval räige köhaga tööle saabunud inimese suhtes tekib kohe negatiivne suhtumine. Püsi kodus, ära tule siia nakatama ja rögastama-tatistama. Austus teiste vastu puudub.

Mida helli, mind ei huvita su köha. Ma pole ka mingi titt, et ta mind nakatab. Tule ja tee oma tööd, mina ei pea seda mitte regema. Krdi memmekad koos.

+3
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida helli, mind ei huvita su köha. Ma pole ka mingi titt, et ta mind nakatab. Tule ja tee oma tööd, mina ei pea seda mitte regema. Krdi memmekad koos.

Mind küll huvitab kolleegi tugev köha. Kui ma laudas töötaks, siis vast ei segaks. Töökohal, kus peab keskenduma, on päris paha, kui keegi kõrval röga kõristab. Ka juuksurina töötajal, arstil, toidupoe müüjal või ettekandjal ei sooviks seda näha. Aga sellistest töökohtadest, kus kirsades ei supelda sõnnikus, mis ma sulle räägin.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind küll huvitab kolleegi tugev köha. Kui ma laudas töötaks, siis vast ei segaks. Töökohal, kus peab keskenduma, on päris paha, kui keegi kõrval röga kõristab. Ka juuksurina töötajal, arstil, toidupoe müüjal või ettekandjal ei sooviks seda näha. Aga sellistest töökohtadest, kus kirsades ei supelda sõnnikus, mis ma sulle räägin.

Ma ei tea mingeid sõnnikujuttusid. Tahad sa oma laudakogemust täpsustada?

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Katsu suvalist tööd teha ränga  köhaga, mis toimub avatud kontoris, tihedal liinil (nt toidutööstuses), nõuab inimestega suhtlemist või eeldab helistamist. Rääkimata spetsiifilistest ametitest. Arstid, õed, hooldajad,  orkestrandid, näitlejad, lauljad, baleriinid, kelnerid, baarmanid, kodukoristajad, lasteaednikud, õpetajad, tellerid, kassapidajad, toitlustajad, stjuuardid, taksojuhid jne. Neid ameteid on ju lõputult. Ka mõni omaette kabinetis töötav raamatupidaja olgu parem kodus, mitte ärgu köhigu ega tatistagu firmas ringi. Personalitöötajast rääkimata.

+11
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Katsu suvalist tööd teha ränga  köhaga, mis toimub avatud kontoris, tihedal liinil (nt toidutööstuses), nõuab inimestega suhtlemist või eeldab helistamist. Rääkimata spetsiifilistest ametitest. Arstid, õed, hooldajad,  orkestrandid, näitlejad, lauljad, baleriinid, kelnerid, baarmanid, kodukoristajad, lasteaednikud, õpetajad, tellerid, kassapidajad, toitlustajad, stjuuardid, taksojuhid jne. Neid ameteid on ju lõputult. Ka mõni omaette kabinetis töötav raamatupidaja olgu parem kodus, mitte ärgu köhigu ega tatistagu firmas ringi. Personalitöötajast rääkimata.

Ära vingu koguaeg. Paar korda veerandtunnis köhida  pole midagi hullu. Sinusugused kasvatavadki oma lastest mingi hädised pätakad.

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ära vingu koguaeg. Paar korda veerandtunnis köhida  pole midagi hullu. Sinusugused kasvatavadki oma lastest mingi hädised pätakad.

Mis tähendab – ära vingu kogu aeg? Ma pole üldse vingunud. Paar korda veerandtunnis köhatamist pole tõesti probleem, aga ränk köha on küll. Ja see ei tähenda paari korda vaid pidevat tugevalt köhimist. Enamasti kaasneb ka nohu. Sa tahad sellise arsti juures käia, kes kogu aeg köhib ja nina voolab? Huvitav, kuidas selline lasteaia õpetaja küll vanematele võiks mõjuda? Ja sa sooviksid pool kõneajast oma IT toega või telefonioperaatoriga köhimise peale kulutada? Kui ma ise töötaksin sellisel alal, siis loomulikult haigena tööd ei teeks, just klientide huvides.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üsna võimatu oleks tugevas köhas ja nohus kolleegil orkestris mängida. Haiget hambaarsti ka ei sooviks.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust see köha järsku räigeks muutus? Ok, oled päeva-kaks kodus, jood kuuma teed, siis otsid koroonajast olemasoleva maski üles ja lähed tööle, mitte ei lebota veel nädal otsa kodus ja ei aja iga kopikat taga, millele sul õigus on.

+2
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

mitte ei lebota veel nädal otsa kodus ja ei aja iga kopikat taga, millele sul õigus on.

Päeva nali

Töötajal on nagunii kahjud sees kui ta on kodus haiguslehel, siis ta ei saa selle eest täispalka. Pigem on haigena tööleronimine “iga kopika tagaajamine”.

Ma saadaks ukselt tagasi koju sellise töötaja, kes ilmub tööle ilmselgelt niisuguse haigusega, mis võib nakatada ka teisi töötajaid. Kui tahab tööd teha poolhaigena, siis tehku seda kodus. Kui ei ole selline töö, mida saab kodus teha, siis nakkushaigusest tuleb enne terveks saada.

P.S. Sellele, kes arvab, et “paar korda veerandtunnis köhida” on OK – ei ole. See on ikka päris sage köhimine/köhatamine. Kui mul mingi kolleeg niimoodi “köhataks” terve päeva, kord kümne minuti jooksul või sagedamini, siis see oleks siiski suht lakkamatu “köhatamine”.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saadaks ukselt tagasi koju sellise töötaja, kes ilmub tööle ilmselgelt niisuguse haigusega, mis võib nakatada ka teisi töötajaid. Kui tahab tööd teha poolhaigena, siis tehku seda kodus. Kui ei ole selline töö, mida saab kodus teha, siis nakkushaigusest tuleb enne terveks saada.

Mingi köha ja nohu pole haigus, et täiskasvanud inimene sellega töölt kodus peaks olema. Mis nakatamine, ega see koroona pole, et nakatab. No ma ei tea, mind pole keegi 30 aasta jooksul nakatanud, ainus nakkus oli koroona jumal teab kust.

+3
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

mitte ei lebota veel nädal otsa kodus ja ei aja iga kopikat taga, millele sul õigus on.

Päeva nali

Töötajal on nagunii kahjud sees kui ta on kodus haiguslehel, siis ta ei saa selle eest täispalka. Pigem on haigena tööleronimine “iga kopika tagaajamine”.

P.S. Sellele, kes arvab, et “paar korda veerandtunnis köhida” on OK – ei ole. See on ikka päris sage köhimine/köhatamine. Kui mul mingi kolleeg niimoodi “köhataks” terve päeva, kord kümne minuti jooksul või sagedamini, siis see oleks siiski suht lakkamatu “köhatamine”.

Sa pole ju tööandja, nii et sinu arvamus on moo point ehk lehma arvamus – see ei ole.

+1
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No eks istugi siis edaspidigi kodus ja köhigu ning otsigu uut töökohta. Aga kindlasti ei saa seda ka teha, sest surm ju silme ees.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa pole ju tööandja, nii et sinu arvamus on moo point ehk lehma arvamus – see ei ole.

Kust sa tead, seda, hiromant? Olen väga normaalne tööandja ja minu kui tööandja jaoks on oluline see, et inimesed ei tuleks nakkushaigusega tööle. Sest see tähendab seda, et muidu mul on kolme päeva pärast terve hulk haiguslehel olevaid inimesi, mitte ainult üks.

Suhtun väga halvasti sellesse, kui keegi teadlikult haigena tuleb tööle kohale. Meil on töö võimalik kodukontoris, nii et haigusleht võetakse tavaliselt siis, kui tõesti ei jaksa ka arvuti taga istuda. Koroonaga oldi haiguslehel.

Kollektiivis või sellisel juhul kui töötaja puutub kokku klientidega, on eriti oluline see, et haiged inimesed jääksid koju ja raviksid end enne tööle naasmist terveks.

Sa oled ise mingi peast põrunud ja äratõusnud omastarust “tööandja” kui sa nii lihtsast asjast aru ei saa.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, seda, hiromant? Olen väga normaalne tööandja ja minu kui tööandja jaoks on oluline see, et inimesed ei tuleks nakkushaigusega tööle. Sest see tähendab seda, et muidu mul on kolme päeva pärast terve hulk haiguslehel olevaid inimesi, mitte ainult üks.

Suhtun väga halvasti sellesse, kui keegi teadlikult haigena tuleb tööle kohale. Meil on töö võimalik kodukontoris, nii et haigusleht võetakse tavaliselt siis, kui tõesti ei jaksa ka arvuti taga istuda. Koroonaga oldi haiguslehel.

Kollektiivis või sellisel juhul kui töötaja puutub kokku klientidega, on eriti oluline see, et haiged inimesed jääksid koju ja raviksid end enne tööle naasmist terveks.

Sa oled ise mingi peast põrunud ja äratõusnud omastarust “tööandja” kui sa nii lihtsast asjast aru ei saa.

Mis normaalne tööandja? Normaalne tööandja palkab igale köhijale isikliku arstibrigaadi ja broneerib töötajale tervenemiseks ja kosumiseks kaks saart Kariibi meres. Vähemalt pooleks aastaks.

0
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Normaalne tööandja palkab igale köhijale isikliku arstibrigaadi ja broneerib töötajale tervenemiseks ja kosumiseks kaks saart Kariibi meres.

Ma imestan, et keegi sinu juures/sinuga koos üldse töötada tahab. Aga eks selliseid kõvatajaid on ka palgatöötajate seas, küllap nopid kõik sellised jõmmid enda tiiva alla.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust see köha järsku räigeks muutus? Ok, oled päeva-kaks kodus, jood kuuma teed, siis otsid koroonajast olemasoleva maski üles ja lähed tööle, mitte ei lebota veel nädal otsa kodus ja ei aja iga kopikat taga, millele sul õigus on.

Jutt oli rängast köhast ja esimesest tööpäevast.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.