Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.

Postitas:
Kägu

Normaalne tööandja palkab igale köhijale isikliku arstibrigaadi ja broneerib töötajale tervenemiseks ja kosumiseks kaks saart Kariibi meres.

Ma imestan, et keegi sinu juures/sinuga koos üldse töötada tahab. Aga eks selliseid kõvatajaid on ka palgatöötajate seas, küllap nopid kõik sellised jõmmid enda tiiva alla.

Pead endale uue ameti otsima, hiromant!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui meil nt poes teenindaja haigena tööle tulnud, kuna “rahaliselt kahjulik koju jääda” siis varsti on pea terve kollektiiv samal ajal korraga haigusega maas ja pole ka ühtegi asendajat võtta. Lisaks sellele, et siis on haigusega maas lõpuks ka töötajate lapsed, kaaslased, lähedased jne.

Suur vahe on jääköhal, et kui oled nädala ära põdenud ja veel kolm nädalat hiljem köhatad kui sellel, et eile õhtul tekkis nohu ja oli 38 palavik, täna rohtudega palavik alla võetud ja nina tilgub, “aga ma tunnen end hästi” töötaja.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

otsid koroonajast olemasoleva maski üles ja lähed tööle

Soovin sulle siis köhaga müüjat lahtise juustu või kala letis, köhaga hambaarsti, köhaga juuksurit, lasteadnikku su lapsele näkku köhima ja ega sulle üks köhiv ja nina luristav ettekandjagi paha tee.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

otsid koroonajast olemasoleva maski üles ja lähed tööle

Soovin sulle siis köhaga müüjat lahtise juustu või kala letis, köhaga hambaarsti, köhaga juuksurit, lasteadnikku su lapsele näkku köhima ja ega sulle üks köhiv ja nina luristav ettekandjagi paha tee.

Võta heaks!

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta heaks vastatakse muidu aitähi peale, aga ega siit polnud ka muud oodata.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti savi-las köhivad. Ma normaalne inimene, ega ma seetõttu ise haigestu.

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi mitte. Ja mis see võõras tatitilk või rögapiisk su ninal või võileival ikka teeb. Peaasi, et ei haigestu.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja klientidest ning kaastöölistest kama. Nendest, kes näiteks rasedad, just paranenud, autoimmunhaigusega või eakamad. Õige firmajuht. Tüüpiline näide juhist, mille pärast intelligentsed inimesed sageli sellistest “oksad-laiali-mina-ja-maailm-segatöömees-eluülikool-ostan-müün-vahetan” inimestest püüavad eemale hoida.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja klientidest ning kaastöölistest kama. Nendest, kes näiteks rasedad, just paranenud, autoimmunhaigusega või eakamad. Õige firmajuht. Tüüpiline näide juhist, mille pärast intelligentsed inimesed sageli sellistest “oksad-laiali-mina-ja-maailm-segatöömees-eluülikool-ostan-müün-vahetan” inimestest püüavad eemale hoida.

Mis firmajuht? Pea nüüd hoogu! Loe, millele vastasin, mul on savi. Minu asi pole immuunpuudulike ja rasedate eest hoolt kanda, täitsa segi kamminud oled.

+2
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja klientidest ning kaastöölistest kama. Nendest, kes näiteks rasedad, just paranenud, autoimmunhaigusega või eakamad.

Sa kodust nohuga välja ei liigu, kuna äkki nakatad mingeid suvalisi inimesi kuskil?

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta heaks vastatakse muidu aitähi peale, aga ega siit polnud ka muud oodata.

Ole meheks!

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja klientidest ning kaastöölistest kama. Nendest, kes näiteks rasedad, just paranenud, autoimmunhaigusega või eakamad.

Sa kodust nohuga välja ei liigu, kuna äkki nakatad mingeid suvalisi inimesi kuskil?

Ikka liigun, aga 8 tunniks kellegagi samasse ruumi end kinni ei pane ja käigud katsun teha võimalikult ruttu, võimalikult vabas õhus ja end teistest inimestest võimalikult kaugele hoides. Mis näiteks koka, müüja, pangatelleri, lasteadniku, taksojuhi, ämmaemanda, kirurgi, õpetaja, medõe, ettekandja, baaridaami, apteekri, maniküürija, optometristi, pagari, ortodondi, kosmeetiku, hooldaja, baleriini, massööri, juuksuri, treeneri või suvalise kontoritöötajana võimalik ei oleks.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamasti ei liiguta jah, kuna ei soovita teisi nakatada. Ja suur vahe on, kas teha hädavajalikke käimisi nt 5 minutit poodi-apteeki vs 8 tundi siseruumis kollektiivis olla.

Ausalt öelda ei ole meeldiv kui toidupoes saaliteenindaja lahtises letis mu kõrval kartulite juures köhis ja rasedana haiguste hoojal inimene, kes verd võttis, samal ajal nina luristas. Saan aru, et pole tihti asendajaid võtta, eriti kui mõni haigus nt keset päeva hakkab.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jäin haigeks vahetult enne uuele töökohale minekut. Kirjutasin personalijuhile ja osakonnajuhatajale, et kahjuks ei saa siiski sel päeval tööd alustada, kuna olen palavikus ja nohus-köhas. Saan alustada nädal hiljem. Personalijuht tegi lepingu ringi, alustasin tööd nädal hiljem.

Mis oli sulle ju kahjulik. Personalijuht tegi lepingu ringi vaid tööandja kasu silmas pidades. Ühepoolselt ei saa tööandja kunagi töölepingut muuta.

Mul oli sellest ainult hea meel. Sain rahulikult ennast terveks ravida.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina saan köha, siis on see ikka päris kole ja silmist jookseb vett. Nädalaga ma kohe kindlasti seda ära ei ravi. Ikka kuu läheb kindlasti ja rohkemgi. Olen köhaga tööl käinud küll ja küll, aga hirmus piin. Õnneks ei tule sageli ette, selleks pean koledasti külmetama ja mingi viiruse otsa saama.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jäin haigeks vahetult enne uuele töökohale minekut. Kirjutasin personalijuhile ja osakonnajuhatajale, et kahjuks ei saa siiski sel päeval tööd alustada, kuna olen palavikus ja nohus-köhas. Saan alustada nädal hiljem. Personalijuht tegi lepingu ringi, alustasin tööd nädal hiljem.

Mis oli sulle ju kahjulik. Personalijuht tegi lepingu ringi vaid tööandja kasu silmas pidades. Ühepoolselt ei saa tööandja kunagi töölepingut muuta.

Sa oleks saanud end terveks ravida ka siis, kui TLi poleks muudetud. Nagu ka siin PK teemades väga palju on kirjutatud – mida rohkem töötajad lasevad endale pähe istuda, seda rohkem tööandjad seda ka ära kasutavad. Korduvalt ja korduvalt on sellist nõu siinsamas antud – töötajad peaksid seisma oma õiguste eest. Ei pea seda õigeks, et juba sõlmitud TLi tööandja ära muudaks, kui konkursi läbinud ja tööle võetud inimene juhtub esimesel päeval haigestuma. Tööandja ju tahtis just seda inimest, valis ta välja. Miks see väljavalitu nii ebakindel on? Aga kui oleksid  haigestunud 2. päeval, kas siis oleksid ka lubanud lepingu ära muuta? Et nagu seda esimest päeva poleks olnudki? Et vahe oleks vaid ühes päevas? Kust see piir jookseb?

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööandja ju tahtis just seda inimest, valis ta välja. Miks see väljavalitu nii ebakindel on? Aga kui oleksid  haigestunud 2. päeval, kas siis oleksid ka lubanud lepingu ära muuta? Et nagu seda esimest päeva poleks olnudki? Et vahe oleks vaid ühes päevas? Kust see piir jookseb?

Justnimelt, tööandja soovis inimest tööle, mitte koju jääma.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööandja ju tahtis just seda inimest, valis ta välja. Miks see väljavalitu nii ebakindel on? Aga kui oleksid haigestunud 2. päeval, kas siis oleksid ka lubanud lepingu ära muuta? Et nagu seda esimest päeva poleks olnudki? Et vahe oleks vaid ühes päevas? Kust see piir jookseb?

soov, sooviks, seadused kehtivad kõikidele, ka tööandjatele.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ajab kõiges näpuga järge, on rumal. Head suhted on tähtsamad, kui mõni euro.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ajab kõiges näpuga järge, on rumal. Head suhted on tähtsamad, kui mõni euro.

mitte head suhted, vaid alandlikkus.

tööandja näitas juba esimesel päeval, millised on selles ettevõttes kombed ja suhtumine töötajatesse. ei ole mingit põhjust arvata, et edaspidi see kuidagi teistsugune oleks.

inimesel peab ikka selg täiesti vastu seina olema, et endaga nõnda käitud laseb.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

et töötajale mõni tähtsusetu euro, aga tööandjale ülesaamatult suur kulu?

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööandja ju tahtis just seda inimest, valis ta välja. Miks see väljavalitu nii ebakindel on? Aga kui oleksid haigestunud 2. päeval, kas siis oleksid ka lubanud lepingu ära muuta? Et nagu seda esimest päeva poleks olnudki? Et vahe oleks vaid ühes päevas? Kust see piir jookseb?

koju jäi ta ju nii ehk naa…

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

koju jäi ta ju nii ehk naa…

Jah, aga seda lõbu ei pidanud teised kinni maksma.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

et töötajale mõni tähtsusetu euro, aga tööandjale ülesaamatult suur kulu?

Loomulikult. Töötaja ei tee tööd ja ei saa raha. Tööandja jaoks on see mõttetu kulutus, inimene pole töölegi tulnud, juba hakka maksma.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis alandlikkus? Näpuga järge ajamine on rotlus.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis alandlikkus? Näpuga järge ajamine on rotlus.

rotlus on see antud juhul just ettevõtte poolt.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole seda raha raisata, hea, kui teistelegi palgad makstud saab. Majandus paneb allamäge, töõtuid on rekordiliselt.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

eks valik on sinu. lisan veel ühe aspekti, millele tähelepanu pöörata.

kui vahe eelmiselt töölt lahkumisest üle kahe kuu, siis tekib ravikindlustusse auk, sest uue töökoha kaudu tekib kindlustus alles 14 päeva peale töötajate registrisse kandmist. saad küll ehk selle haiguse rahulikult välja ravida, aga halbade juhuste kokkulangemisel võid ootamatuste puhuks kindlustuseta jääda.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole seda raha raisata, hea, kui teistelegi palgad makstud saab. Majandus paneb allamäge, töõtuid on rekordiliselt.

no kui ettevõttel on raskusi olemasolevatele töötajatele palga maksmisega, miks siis ometi veel uusi palgata?

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Majandus paneb allamäge, töõtuid on rekordiliselt.

statistika seda viimast muidugi ei kinnita. 😉

+2
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.