Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.

Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Teema: Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.

Postitas:
Kägu

eks valik on sinu. lisan veel ühe aspekti, millele tähelepanu pöörata. kui vahe eelmiselt töölt lahkumisest üle kahe kuu, siis tekib ravikindlustusse auk, sest uue töökoha kaudu tekib kindlustus alles 14 päeva peale töötajate registrisse kandmist. saad küll ehk selle haiguse rahulikult välja ravida, aga halbade juhuste kokkulangemisel võid ootamatuste puhuks kindlustuseta jääda.

Mina olen see, kes koju jäi. Eks inimene peabki vaatama, mis olukorras ta on. Minul jäi kahe töökoha vahele esiteks vähem kui kuu, teiseks olin sel hetkel veel üliõpilane, seega ravikindlustus niikuinii olemas. Kolmandaks oli minu jaoks loogiline, et ma ei hakka ettevõttelt sisse nõudma enne, kui pole ise midagi andnud. Mingit rahalist põntsu see nädal hiljem ka ei tekitanud. Seega jah, mulle see sobis, mul oli meel rahulik, et sain enda kulul kodus vegeteerida. Oleks leping kehtima hakanud, oleksin tundnud moraalselt kohustust esimesel võimaluse välja tormata. Mina tahtsin rahus kodus lebotada ja ennast terveks ravida.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kui ettevõttel on raskusi olemasolevatele töötajatele palga maksmisega, miks siis ometi veel uusi palgata?

Nendele jah, kes ka kasulikud on, saab maksta.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

statistika seda viimast muidugi ei kinnita. ????

https://www.err.ee/1609063751/tootukassa-ja-ekspertide-hinnangul-seisab-suurem-tootuse-kasv-veel-ees

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

statistika seda viimast muidugi ei kinnita. ????

https://www.err.ee/1609063751/tootukassa-ja-ekspertide-hinnangul-seisab-suurem-tootuse-kasv-veel-ees

ja jah, töötus tõenäoliselt lähitulevikus kasvab. aga see, et töötuid oleks praegu juba rekordiliselt, nagu minu poolt kommenteeritav kägu kuulutas, on ilmselge liialdus.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

ja jah, töötus tõenäoliselt lähitulevikus kasvab. aga see, et töötuid oleks praegu juba rekordiliselt, nagu minu poolt kommenteeritav kägu kuulutas, on ilmselge liialdus.

Viimaste aastate lõikes ju on.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimaste aastate lõikes ju on.

mõningane kõikumine siia-sinna on tavaline. eks sa uuri ise.

https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/tooelu/tooturg/tootuse-maar

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

mõningane kõikumine siia-sinna on tavaline. eks sa uuri ise. https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/tooelu/tooturg/tootuse-maar

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120232660/aadrilaskmine-idusektoris-eesti-idufirmad-on-silmitsi-viimase-kumne-aasta-suurima-kriisiga

Kohe kukub ehitussektor.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

mõningane kõikumine siia-sinna on tavaline. eks sa uuri ise. https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/tooelu/tooturg/tootuse-maar

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120232660/aadrilaskmine-idusektoris-eesti-idufirmad-on-silmitsi-viimase-kumne-aasta-suurima-kriisiga

Kohe kukub ehitussektor.

need on prognoosid, mis püüavad kirjeldada tulevikku. minu esialgne tagasihoidlik märkus oli käole, kes väitis, et töötuid on rekordiliselt. ei, praeguse seisuga ei ole.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jäin haigeks vahetult enne uuele töökohale minekut. Kirjutasin personalijuhile ja osakonnajuhatajale, et kahjuks ei saa siiski sel päeval tööd alustada, kuna olen palavikus ja nohus-köhas. Saan alustada nädal hiljem. Personalijuht tegi lepingu ringi, alustasin tööd nädal hiljem.

30 aastat tagasi minuga nii ei käitutud. Pidin esmaspäeva hommikul alustama uuel töökohal, nädalavahetusel juhtus ônnetus, helustasin et tulla ei saa, sellel ajal olid ainult lauatelefonid. Läksin tööle peaaegu kuu hiljem. Lepingut ringi ei tehtud, ju sain ka haigusraha.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal jõuab inimestele kohale, et ei ole normaalne iga sügis “perega siruli” olla? Haigestumine on otseses seoses kätepesuhügieeniga. Samad inimesed, kes jõuludel mandariinide söömisest kõhugripi saavad. Immuunsuse tugevuse või nõrkusega ei ole siin midagi tegemist. Asi on hügieenis! Käsi peab pesema seebiga ja põhjalikult, mitte vee alt korraks läbi niristama. Käsi peab pesema enne iga söömiskorda ja pärast avalikes kohtades linkide, bussitorude, käsipuude katsumist. Kui on palju inimeste katsumist, pidevat avalikus kohas viibimist, tuleb kasutada desovahendeid. Nõrga immuunsusega inimesed on ammu arstide jälgimise all ja saavad HIV ravi, normaalsetel inimestel ei ole nõrgemat ega tugevamat immuunsust. On ainult nõrgem või parem hügieen.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal jõuab inimestele kohale, et ei ole normaalne iga sügis “perega siruli” olla?

Muidugi pole. Kas keegi on siis? Ise olen haige mitte rohkem, kui korra 10 aasta jooksul. Kas tavaliselt ollakse rohkem???

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõrga immuunsusega inimesed on ammu arstide jälgimise all ja saavad HIV ravi, normaalsetel inimestel ei ole nõrgemat ega tugevamat immuunsust. On ainult nõrgem või parem hügieen.

Ära sa märgi. Või polegi loomulikus immuunsuses asi vaid alati HIVis…

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal jõuab inimestele kohale, et ei ole normaalne iga sügis “perega siruli” olla?

Muidugi pole. Kas keegi on siis? Ise olen haige mitte rohkem, kui korra 10 aasta jooksul. Kas tavaliselt ollakse rohkem???

Tavalisest ei tea midagi, aga kui nt väikelaps toob koju mõne piisknakkuse või enteroviiruse, siis sõltubki teiste pereliikmete immuunsusest, kes haigestub, kes mitte. Mind on korduvalt täis oksendatud noroviirusega, kätepesust seal kindlasti ei aita, lapsuke on pidevalt lähedal ja kogu kehaga kontaktis enamasti kõigi pindade ja pereliikmetega. Mõni jääb haigeks, mõni mitte. Sama gripiga. Sõltub inimese oma immuunsusest, kas nohu-köha saavad kõik pereliikmed või ainult mõni. Mina enamasti laste käest ühtegi nakkust saanud pole, aga mehega koos oleme nohus olnud küll. No koroonas samuti.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Haigusi on ju erinevaid, haigus ei tähenda ainult nohu või köha. Minul näiteks on aeg-ajalt närvipõletik ja siis pole ma võimeline kõndima. Sõbrannal on tugevad migreenihood. Hiljuti puudus kolleeg töölt, sest tarkusehammas hakkas kasvama ja tegi põrguvalu. Sellised seisundid ei ole nakkavad, aga sa pole lihtsalt võimeline oma töökohustusi täitma. Teemaalgataja ei maininud ju sõnagagi nohu või köha, kes teab, mis haigus teda tabas. Ning loomulikult võib haiguslehele jääda ka esimesel tööpäeval.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Haigusi on ju erinevaid, haigus ei tähenda ainult nohu või köha. Minul näiteks on aeg-ajalt närvipõletik ja siis pole ma võimeline kõndima. Sõbrannal on tugevad migreenihood. Hiljuti puudus kolleeg töölt, sest tarkusehammas hakkas kasvama ja tegi põrguvalu. Sellised seisundid ei ole nakkavad, aga sa pole lihtsalt võimeline oma töökohustusi täitma. Teemaalgataja ei maininud ju sõnagagi nohu või köha, kes teab, mis haigus teda tabas. Ning loomulikult võib haiguslehele jääda ka esimesel tööpäeval.

Seda muidugi, aga viimased vastused ei tulnud enam TAle vaid sellele kommentaarile:

“Millal jõuab inimestele kohale, et ei ole normaalne iga sügis “perega siruli” olla? Haigestumine on otseses seoses kätepesuhügieeniga.”  Ja siis tuli jutt HIVi ravist ????

Perega siruli pole keegi närvipõletiku või migreeniga, küll aga viroosidega vabalt. Ja see ei sõltu ainult kätepesust vaid justnimelt iga inimese immuunsusest, mida see üks vastaja eitas. Nagu poleks olemaski.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

on kole paha lugu

0
0
Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 61 kuni 76 (kokku 76 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui töötaja haigestub esimesel tööpäeval.