Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui töötu jääb emapuhkusele, kas siis võetakse arvelt maha?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: kui töötu jääb emapuhkusele, kas siis võetakse arvelt maha?

Postitas:

koondati, sain mõnda aega töötuskindlustushüvitist, siis sünnitasin ja hakkasin saama vanemahüvitist.

Nüüd mõtlen, et ei tea, kas automaatselt võetakse töötukassas arvelt maha need, kes jäävad lapsepuhkusele? Või olen ikkagi arvel ja mul oleks ehk õigus saada mõni koolitus.
Ise ma ei öelnud, et soovin ennast arvelt maha võtta.
Ei tea, kas mul oleks õigust saada ka töötu abiraha või vanemahüvitise saaja ei saa seda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuskindlustushüvitist saad ka VH ajal.
Mõistlik on lõpuni saada, mitte katkestada, sest saamatajäävat pärast edasi ei saa.

Kui töötuskindlustushüvitis ei ületa miinimummäära (278,02 eurot bruto) ei vähenda see VH.

Kui töötuskindlustushüvitis lõppenud siis töötutoetust ei saa, sest saad VH.

St
võid edasi arvel olla, lihtsalt ei tohi unustada igakuiseid visiite.

Töötu ei saa olla lapsehoolduspuhkusel(emapuhkusel). See on töökohast vormistatav õigus olla tööl käimata, tööleping peatatud ja töökoht säilib max lapse 3a saamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 19:31-

mis on sinu postituse mõte? Mis minu lauses, mida sa tsiteerid on sellist, et käib VH õiguse kohta?

Keegi ei väidagi, et töötu ei saa VH. Loomulikult saab.

Väitsin, et töötu ei ole lapsehooldspuhkusel(emapuhkusel) sest tal puudub töökoht kust seda vormistada.
Teemaalgataja töötu ju rääkis emapuhkusest ekslikult.

VH saamine pole kuidagi seotud sellega, kas inimene on töötu, töötab edasi või on lhp-l, õigus VH-le on neil kõigil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult saab ka rasedat koondada kui asutus likvideeritakse

kuidas saab inimest tööl hoida kui vastavat töökohta asutuses enam ei eksisteeri?

Rasedat TOHIB koondada tööandja tegevuse lõppemisel, tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb, või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.
—————

c-p:
Rasedaga või väikelast kasvatava isikuga töölepingu ülesütlemise erisus:

Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, või isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust, üles öelda koondamise tõttu, välja arvatud tööandja tegevuse lõppemisel, tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb, või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.
Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, üles öelda töötaja töövõime vähenemise tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui töötu jääb emapuhkusele, kas siis võetakse arvelt maha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.