Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui tuleb tasuda vanadekodus oleva vanema eest

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Kui tuleb tasuda vanadekodus oleva vanema eest

Postitas:

Tead, sa võid oma peegeldamiste ja eelarvamustega tead küll kuhu minna.

Seadus on täitmiseks. Mis tähendab, et sina ei nõuaks enda ülalpidamist, kui sa vanaduses enam asjadest aru ei saa, kes sinu eest siis peaks maksma. Kui mitte sinu lapsed, siis minu lapsed või?

Riigi seisukoht: “Seaduse järgi on lastel kohustus oma vanemat hooldada, ning on loogiline, et kui vanema eest tasus elatist riik, siis lapsel on ka omakorda riigi ees kohustus – oma vanema eest hoolitseda”.

Mis elatist riik tasus??? Sellel ajal, kui mina olin laps, ei olnud mingit riigi poolt elatise tasumist.

Sa jääd ikka selle juurde, et seadus on täitmiseks. Aga mina üritan sulle selgeks teha, et seadus on kirjutatud valesti, pole arvestatud kõiki asjaolusid.

Lapsele jääb mõnikord suurem ja pikaajalisem koorem. Ja kui sa oled kohusetundlik ja ei põgene välismaale, siis maksad inimese ülalpidamise eest, kes sulle korda ei lähegi, sest ta on ju su “vanem”.

Kohe “põgenetakse” välismaale, vaata lugu kohe.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 09:45; 09.07 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi on bioloogilistel lastel kohustus oma vanemat hooldada!

Ülalpidamiskohustus on kahepoolne. Kui vanem omal ajal last majanduslikult ei toetanud ja lapsega ei tegelenud, siis ei määrata ka lapsele vanema ülalpidamise kohustust.

Riigi seisukoht: “Seaduse järgi on lastel kohustus oma vanemat hooldada, ning on loogiline, et kui vanema eest tasus elatist riik, siis lapsel on ka omakorda riigi ees kohustus – oma vanema eest hoolitseda”.

Teemaalgataja lapsepõlves ei tasunud vanema eest elatist riik. See riigi poolne 100-eurone elatisabi makmine toimib alles 2017.aastast.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 21:13; 10.07 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi on bioloogilistel lastel kohustus oma vanemat hooldada!

Ülalpidamiskohustus on kahepoolne. Kui vanem omal ajal last majanduslikult ei toetanud ja lapsega ei tegelenud, siis ei määrata ka lapsele vanema ülalpidamise kohustust.

Riigi seisukoht: “Seaduse järgi on lastel kohustus oma vanemat hooldada, ning on loogiline, et kui vanema eest tasus elatist riik, siis lapsel on ka omakorda riigi ees kohustus – oma vanema eest hoolitseda”.

Teemaalgataja lapsepõlves ei tasunud vanema eest elatist riik. See riigi poolne 100-eurone elatisabi makmine toimib alles 2017.aastast.

Vene ajal maksid isad alimente. Emad ei kasvatanud lapsi üksi, vaid teise vanema toel. Kehtis üldine töökohustus.
Mis puudutab lauset: vanema eest tasus elatist riik= juba nõukogude ajal maksti täiendavaid sotsiaaltoetusi. Seega teemaalgataja ju nälgas ei olnud, vahet ei ole, kas aitas isa või aitas riik. Mitte miski ei vabasta teemaalgatajat kohustusest oma vanema eest hoolitseda, kuna seaduse alusel on ülalpidamist kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased. Seega, kui teemaalgataja plaanib hakata trikitama ja keeldub maksmast, võib täiskasvanud lastelastelt nõuda ülalpidamiskohustuse täitmist hooldekoduarvete maksmisel.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.07 07:38; 09.07 08:37; 09.07 10:04; 09.07 11:20; 11.07 05:44; 15.07 09:41; 22.07 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puudutab lauset: vanema eest tasus elatist riik= juba nõukogude ajal maksti täiendavaid sotsiaaltoetusi. Seega teemaalgataja ju nälgas ei olnud, vahet ei ole, kas aitas isa või aitas riik.

Siiski on kohtulahendeid, kus laps ei pidanud vanema hooldusarveid maksma, kui suutis tõestada, et vanem ei täitnud oma hoolduskohustust, see tähendab, ei maksnud ka alimente. Aga selleks peab minu teada vanem üldse olema alimente nõudnud ja peab olema kohutu dokumentidest näha, et isa oli elatisvõlglane (sama variant kehtiks ka ema puhul), sest kui pole, siis eeldatakse, et vanem maksis. Kui vanem lihtsalt elas mujal, siis see hoolduskohustusest ei vabasta (juhul kui ta materiaalselt ikkagi toetas).

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 17:48; 09.07 11:56; 11.07 07:01; 13.07 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on probleem selles, et pension ei kata isegi elementaarset vanadekodu teenust ära.
Mulle tundub ka seadus veidi ebapropotsionaalne. Esiteks nende vanurite eest, kellel ei ole sugulasi, maksab nagunii omavalitsus ehk meie kõik. Kõige keerulisem on vast neil, kes on ainsad lapsed peres – potentsiaalselt võib siis riik neid aastakümneteks koormata mõlema vanema ülalpidamiskohustusega. Vanemad kasvatasid 18 aastat kahe peale üht last, see üks siis vastutasuks üksi kahte. Minu teada ei ole vanemate ülalpidamisega kaasnevaid maksu- ega muid soodustusi ka. Kas vanema hooldekoduarved lähevad arvesse ka toimetulekutoetuse taotlemisel?
Tundub, et lapsed (kui need on olemas) tehakse vastutavaks oma vanemate valikute eest elus.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kes siin märatseb, on ise ilmselt oma lastele elatise maksmisest kõrvale hoidja.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on oma isaga sarnane olukord, minu kasvatamises ta kunagi osalenud ei ole, rahaliselt toetanud ei ole ja ise elan juba pikemat aega välismaal. Isa on nüüd vana ja kardan samuti, et võib ühel hetkel ülalpidamist hakata vajama. Samas ma ei tea, kuidas riik selle info ametlikult minuni saaks toimetada, sest ma ei ole kusagil registreerinud, kus ma elan. Ilmselt ignoreeriksin omalt poolt täielikult ja enne maksma ei hakkaks kui mind konkreetselt kohtu ette pandaks. Mingeid vastuseid teatistele ei saadaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule ma ju üritan sulle selgeks teha, et mind ei ole üleval peetud.
See, et ema omal ajal ei nõudnud elatist, seda ma ju muuta ei saa.
Isa kaudus meie juurest ära, enne seda, kui olin 10-aastane. Olin tookord suhteliselt õnnelik, sest mõtlesin, et ei pea tema joomast nägu nägema enam kunagi.
Mina olen sunnitud olnud tema eest hoolitsema 24 aastat juba praeguse seisuga.

Olen nõus- normaalse isa puhul ei oleks ju küsimustki, kuid mul ei ole mingit isa olnudki.

See on sinu arvamus, et kunstiring ei ole tähtis. See vastus peegeldab endiselt seda, et oled ise üks vanem, kes eeldab enda, nagu kuninga ülevalpidamist, hoolimata sellest, mis sa ise andnud oled.
Mulle piisaks sellest, et ma käin tööl, maksan makse ja tasun kõik oma lastega seotud kulud.
Ja ma tõesti ei nõuaks mitte kunagi, et nad minu eest peaksid midagi maksma. Enda eest peab ise hoolitsema.

sina ei pruugi ju nõuda, aga kui hooldekodusse satud vanana, siis nõuab lastelt sinu ülalpidamist riik

eks see elatise teema ole mõlemal puhul sama, nii lastele kui vanematele makstava elatise puhul – riik ei huvita, kuidas maksja ise hakkama saab. väiksepalgalisel isal pole ka lihtne laste elatist maksta, eriti, kui lapsi on rohkem kui üks.
selles, et ema toona elatist ei nõudnud, on tema ise süüdi. oleks pidanud nõudma, oleks sul rikkam lapsepõlv olnud.
joodikute puhul kuuldavasti kohus pidi ülalpidamiskohustust vähendama, kui suudad tõendada, et inimene on ise oma olukorras süüdi (alkohol jms)

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:12; 14.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa minu peale vihane oled? Sind on ülalpeetud ja nüüd on lihtsalt sinu kord oma rahakott avada. Milles küsimus.
Mis sinu küsimust puudutab, siis sinu isa hooldekoduarve on kordades tähtsam kui sinu lapse kunstiring. Kunstiring ei ole hädavajalik.

Tahaks ja sõna sekka öelda.
Minu ja venna bioloogiline isa maksis meie KAHE PEALE 34 rubla ja 43 kopikat. Ehk siis kui emal sama suur osa võtta, jäänuks see 34,43 ühele lapsele kuu söögi-seebi- ja koolirahaks. Huviringid olid tolal tasuta, küll aga mitte toit, riided, kooliasjad, ekskursioonid, sünnipäevad jne. Minu ema sai õmblejana ~ 200 rubla palka. See köömes, mida biol.isa maksis, ei katnud kaugeltki ka siis kasvava lapse vajadusi.
Mis kuradi ülalpidamisest sa räägid?

Seda inimest näen vahel meedias, kus ta presenteerib enda uue naisega saadud lapsi ja kiidab, et tal on kaks toredat last (muidugi oleme kõik ammu-ammu täiskasvanud juba). “Isal” on meelest läinud, et tal on kuskil veel kaks last, kelle ta 40+ aastat tagasi südamerahus maha jättis ja kes kokkuarvutamisel enam meeldegi ei tule.
Sellist inimest ei toeta mina mitte pennigagi ja ma tõestan seda ükskõik mil viisil.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 12:35; 14.07 11:03; 15.07 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa minu peale vihane oled? Sind on ülalpeetud ja nüüd on lihtsalt sinu kord oma rahakott avada. Milles küsimus.

Mis sinu küsimust puudutab, siis sinu isa hooldekoduarve on kordades tähtsam kui sinu lapse kunstiring. Kunstiring ei ole hädavajalik.

Tahaks ja sõna sekka öelda.

Minu ja venna bioloogiline isa maksis meie KAHE PEALE 34 rubla ja 43 kopikat. Ehk siis kui emal sama suur osa võtta, jäänuks see 34,43 ühele lapsele kuu söögi-seebi- ja koolirahaks. Huviringid olid tolal tasuta, küll aga mitte toit, riided, kooliasjad, ekskursioonid, sünnipäevad jne. Minu ema sai õmblejana ~ 200 rubla palka. See köömes, mida biol.isa maksis, ei katnud kaugeltki ka siis kasvava lapse vajadusi.

Mis kuradi ülalpidamisest sa räägid?

Seda inimest näen vahel meedias, kus ta presenteerib enda uue naisega saadud lapsi ja kiidab, et tal on kaks toredat last (muidugi oleme kõik ammu-ammu täiskasvanud juba). “Isal” on meelest läinud, et tal on kuskil veel kaks last, kelle ta 40+ aastat tagasi südamerahus maha jättis ja kes kokkuarvutamisel enam meeldegi ei tule.

Sellist inimest ei toeta mina mitte pennigagi ja ma tõestan seda ükskõik mil viisil.

Ema pidi teise 34 rubla omalt poolt panema ja kokku oli ca 70 rubla. Kui võrrelda praegust 2×270 EUR elatist keskmise palgaga ja 70 rubla sinu ema palgaga, siis maksis su isa kuninglikult. Teoreetiliselt täitsa huvitab kuidas sa tõestasid et teda toetama ei peaks- tema ju maksis ja mitte vähe?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teoreetiliselt täitsa huvitab kuidas sa tõestasid et teda toetama ei peaks- tema ju maksis ja mitte vähe?

Ma saan aru, et ta pole veel midagi tõestanud, mõtleb lihtsalt tulevikule. Kohus ilmselt siiski mõistaks panuse välja, kui muid argumente pole (nt, et sel kommentaatoril on juba palju ülalpeetavaid, vajab hoopis ise sotsiaalabi vms).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 17:48; 09.07 11:56; 11.07 07:01; 13.07 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ja sõna sekka öelda.
Minu ja venna bioloogiline isa maksis meie KAHE PEALE 34 rubla ja 43 kopikat. Ehk siis kui emal sama suur osa võtta, jäänuks see 34,43 ühele lapsele kuu söögi-seebi- ja koolirahaks. Huviringid olid tolal tasuta, küll aga mitte toit, riided, kooliasjad, ekskursioonid, sünnipäevad jne. Minu ema sai õmblejana ~ 200 rubla palka. See köömes, mida biol.isa maksis, ei katnud kaugeltki ka siis kasvava lapse vajadusi.
Mis kuradi ülalpidamisest sa räägid?

Sinu ema sai siis keskmisest kõrgemat palka. Ilmselt oli su isa palk siis lihtsalt madalam ja alimendid olidki vastavalt palgale.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 20:03; 09.07 09:53; 13.07 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ja venna bioloogiline isa maksis meie KAHE PEALE 34 rubla ja 43 kopikat. Ehk siis kui emal sama suur osa võtta, jäänuks see 34,43 ühele lapsele kuu söögi-seebi- ja koolirahaks. Huviringid olid tolal tasuta, küll aga mitte toit, riided, kooliasjad, ekskursioonid, sünnipäevad jne. Minu ema sai õmblejana ~ 200 rubla palka. See köömes, mida biol.isa maksis, ei katnud kaugeltki ka siis kasvava lapse vajadusi.
Mis kuradi ülalpidamisest sa räägid?

nõukaajal olid alimendid kindel % palgast, ju siis isa oligi madalapalgaline
200 rubla oli tollal väga kõva palk, enamik teenis 100-150 rubla

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:12; 14.07 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda inimest näen vahel meedias, kus ta presenteerib enda uue naisega saadud lapsi ja kiidab, et tal on kaks toredat last (muidugi oleme kõik ammu-ammu täiskasvanud juba). “Isal” on meelest läinud, et tal on kuskil veel kaks last, kelle ta 40+ aastat tagasi südamerahus maha jättis ja kes kokkuarvutamisel enam meeldegi ei tule.
Sellist inimest ei toeta mina mitte pennigagi ja ma tõestan seda ükskõik mil viisil.

Sa võid ju seda tõestada, kuid sinu emotsioonid ja suhtumine inimesse ei ole juriidiliselt muud kui soe hingeõhk. Seaduse järgi olete kõik 4 last kohustatud seda isa ülal pidama, kui isaduse vaiet ei ole.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 19:28; 14.07 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas siis on, kui on kaks last, aga üks neist on kuskil välismaal kättesaamatu, töötu joodik vms ja niikuinii ei maksa? Kas siis peaks tema osa ka teine laps maksma või kohalik omavalitsus?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 11:00; 15.07 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa minu peale vihane oled? Sind on ülalpeetud ja nüüd on lihtsalt sinu kord oma rahakott avada. Milles küsimus.

Mis sinu küsimust puudutab, siis sinu isa hooldekoduarve on kordades tähtsam kui sinu lapse kunstiring. Kunstiring ei ole hädavajalik.

Tahaks ja sõna sekka öelda.

Minu ja venna bioloogiline isa maksis meie KAHE PEALE 34 rubla ja 43 kopikat. Ehk siis kui emal sama suur osa võtta, jäänuks see 34,43 ühele lapsele kuu söögi-seebi- ja koolirahaks. Huviringid olid tolal tasuta, küll aga mitte toit, riided, kooliasjad, ekskursioonid, sünnipäevad jne. Minu ema sai õmblejana ~ 200 rubla palka. See köömes, mida biol.isa maksis, ei katnud kaugeltki ka siis kasvava lapse vajadusi.

Mis kuradi ülalpidamisest sa räägid?

Seda inimest näen vahel meedias, kus ta presenteerib enda uue naisega saadud lapsi ja kiidab, et tal on kaks toredat last (muidugi oleme kõik ammu-ammu täiskasvanud juba). “Isal” on meelest läinud, et tal on kuskil veel kaks last, kelle ta 40+ aastat tagasi südamerahus maha jättis ja kes kokkuarvutamisel enam meeldegi ei tule.

Sellist inimest ei toeta mina mitte pennigagi ja ma tõestan seda ükskõik mil viisil.

Ema pidi teise 34 rubla omalt poolt panema ja kokku oli ca 70 rubla. Kui võrrelda praegust 2×270 EUR elatist keskmise palgaga ja 70 rubla sinu ema palgaga, siis maksis su isa kuninglikult. Teoreetiliselt täitsa huvitab kuidas sa tõestasid et teda toetama ei peaks- tema ju maksis ja mitte vähe?

Tõestan, kui vaja, ära muretse.

Sina oled siis ka selline inimene, kes leiab, et kui ühelt vanemalt on x summa alimente saadud, siis see on võrdne sellega, mida panustab vanem, kelle juures laps(ed) reaalselt elab/ elavad? Ja ei, see ei olnud kuninglik ülalpidamine, see oli tal susserdamise kaudu saadud minimaalne summa, mida pidi maksma, sest see oli toona kohustuslik.

Nõukaaja ja praeguse võrdlemine on jabur. Toona ei olnud miinimumpalka, igal sektoril olid omad normatiivid. Nii on lüpsjad eluaeg “rikas” rahvas olnud, raamatukogu- või muuseumitöötajad aga “vaesed”. Kergetööstustöötajad olid niisugused harju keskmised.

Ma saan aru, et sa tahad väga seadusekuulekas inimene olla ja see on tubli. Olen mina ka, aga sellise inimese puhul ma väänan raudselt paar paragraafi enda kasuks ja siin ma sellest pikemalt ei pajata.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 12:35; 14.07 11:03; 15.07 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja saa üle! Kes sinu isa hooldekoduarveid siis peaks maksma? Mina või?

Miks sa üritad oma kohustustest kõrvale hiilida? Seaduse järgi on bioloogilistel lastel kohustus oma vanemat hooldada! Sa ei pea oma isaga suhtlema, ega teda mitte külastama- saad hakkama palju lihtsamalt, makstes ainult arveid. Ja ole tänulik, et isa teid siia maailma rohkem tegi, muidu peaksid üksinda oma kohustusi täitma. Isa pension läheb nagunii hooldekoduarvete tasaarvelduseks, kui suur see teie poolne panus nüüd ikka olla saab. Vanadekodus ei viibita aastate viisi, see makseperiood on lõppkokkuvõttes suht lühike.

Imelik, et perekoolis kohustustest kõrvale hoidmist tolereeritakse, mõistetakse ja kiidetakse takka. Vastutustundetus ei tohiks olla aktsepteeritud, vaid pigem häbiasi.

Mitte maksmise korral tuleks automaatselt peatada teadlikult maksmisest hoiduva võlglase juhiluba, riigipiiriületamised ja rakendada erinevaid survestamise meetodeid.

Sa pead mõistma, et eesmärk ei ole kiusata ja karistada. Minu arvates oleks normaalne, kui vanadekodu põhiarvete lisaks maksaks laps vabatahtlikult lisateenuste eest, näiteks nagu massaaž-teenused.

Makseperiood ei ole lühike – mida sa ka elust üldse tead!

Pean maksma ja hoolitsema vanema eest, kes jättis mind maha lapsena ja maksma pean juba 24 aastat. Mõttetu joodik, kes elab ühes ja teises kohas, joob kõik maha, rikub korda, tõstetakse välja ja siis jälle kohalik KOV otsib minu üles. Põdur juba alates 60ndatest eluaastatest, aga vintske nagu vinnutatud liha.

Mitte sittagi ei ole ta ära teeninud. Nagu pomm on jala küljes koguaeg.

Kõik oma teenistusest pean koguaeg arvestama, et jällegi tulevad mingid jamad.

Lahutatud abikaasal on kerge, teda ei puuduta keegi, aga laps peab ma ei tea mis tegema, et ühel parmul oleks normaalne elada.

Seadus on väga kaldu vanema heaolu poole. Korra lapse sigitad, siis kohe kindel, et keegi vanaduses peab sind hoidma. Mul ei ole mingeid õigusi juba ammu, sest olen täisealine.

Seadus on täitmiseks. Nii lihtne see asi ongi. Vanemate hooldusarved peaksid olema samuti seotud miinimumina vähemalt miinimumpalgaga. Käed ja jalad on sul otsas, noor inimene, milleks vinguda!

Kumb on tähtsam – kas “võõra” vanamehe hooldekodu või mu lapsele kunstiring? Mina olen sellise dilemma ees olnud.

Tundub, et sa, kulla kommentaator, oled ise üks paras teiste kulul elaja, et sulle see seadus nii meeltmööda on!

Miks sa minu peale vihane oled? Sind on ülalpeetud ja nüüd on lihtsalt sinu kord oma rahakott avada. Milles küsimus.

Mis sinu küsimust puudutab, siis sinu isa hooldekoduarve on kordades tähtsam kui sinu lapse kunstiring. Kunstiring ei ole hädavajalik.

Kuule ma ju üritan sulle selgeks teha, et mind ei ole üleval peetud.

See, et ema omal ajal ei nõudnud elatist, seda ma ju muuta ei saa.

Isa kaudus meie juurest ära, enne seda, kui olin 10-aastane. Olin tookord suhteliselt õnnelik, sest mõtlesin, et ei pea tema joomast nägu nägema enam kunagi.

Mina olen sunnitud olnud tema eest hoolitsema 24 aastat juba praeguse seisuga.

Olen nõus- normaalse isa puhul ei oleks ju küsimustki, kuid mul ei ole mingit isa olnudki.

See on sinu arvamus, et kunstiring ei ole tähtis. See vastus peegeldab endiselt seda, et oled ise üks vanem, kes eeldab enda, nagu kuninga ülevalpidamist, hoolimata sellest, mis sa ise andnud oled.

Mulle piisaks sellest, et ma käin tööl, maksan makse ja tasun kõik oma lastega seotud kulud.

Ja ma tõesti ei nõuaks mitte kunagi, et nad minu eest peaksid midagi maksma. Enda eest peab ise hoolitsema.

Aga sa ära maksa, kui see su pere rahakotil üle jõu käib. Las omavalitsus annab kohtusse. Lapsed lasevad kõrvad lonti ja maksavad, mis küsitakse, aga päris nii see ikka ei ole ka, et vald esitab arveid ja laps muudkui plekib. Vanem maksab lapsele elatist pool miinimumpalka, vanadekodu eest tuleb selsamal lapsel sageli palju rohkem maksta. Soovitan juristiga konsulteerida.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab “riik otsis üles bioloogilised lapsed”? Kes täpselt on siin see riik? Milline ametkond? Ja kui ikka vanemaga pole tegelikult olnud seda lapse-vanema suhet, siis pole vaja hakata vabatahtlikult midagi maksma. Päris nii asjad ei käi, et keegi lihtsalt saadab hooldekodu arve ja muudkui maksa. Las annavad asja kohtusse.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

34 rubla oli nõukaajal korralik raha – toona olid olmekulud ju väga väiksed, kallis oli välimaine kaup. Aga see, et sa kopika pealt tead seda palju su isa alimente näitab seda, et sa kannad oma isa vastu suurt vimma oma hinges ning sepitsed juba nüüd seda, kuidas saaksid kohtus tema nõudele vastuvaielda. Küsin – milleks? Lasel sel asjal minna, saad hingerahu.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 20:47; 09.07 10:02; 15.07 07:44; 21.07 11:06; 21.07 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

34 rubla oli nõukaajal korralik raha – toona olid olmekulud ju väga väiksed, kallis oli välimaine kaup. Aga see, et sa kopika pealt tead seda palju su isa alimente näitab seda, et sa kannad oma isa vastu suurt vimma oma hinges ning sepitsed juba nüüd seda, kuidas saaksid kohtus tema nõudele vastuvaielda. Küsin – milleks? Lasel sel asjal minna, saad hingerahu.

Kuniks ta elab, kannan. Ema pärast. Ma ei mõtle talle kuid, vb ka aastaid, antud teema tuletas jälle meelde. Ma ei sepitse midagi, ei kavatse temast ega temaga seonduvast üldse välja teha. Need, keda ta oma lasteks pidas, võivad maksta kui kunagi vajadus tekib, kuigi kuuldavasti ka neist üks põgenes välismaale, sest isapoolne terror oli väljajannatamatu. Samuti on tema karmi käitumist kommenteerinud minule täiesti võõrad inimesed, kes mingitpidi tema tegevusega on kokku puutunud. Seega ma ei aja udu, kuigi võõrastest on ükskõik. Ema oli see, kes tema pärast väga kannatas ja see on minu jaoks lubamatu.

Rohkem ei kommenteeri.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 12:35; 14.07 11:03; 15.07 08:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õigused ja on kohustused. Võite nii palju jalgu trampida kui tahate, see ei muuda olukorda. Maksma peab. Kui ei maksa teie, siis kanduvad võlad edasi lastelastele.

Tutvuge; Eesti vabariigi põhiseadus. Perekonnaseadus. Sotsiaalhoolekande seadus.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.07 07:38; 09.07 08:37; 09.07 10:04; 09.07 11:20; 11.07 05:44; 15.07 09:41; 22.07 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õigused ja on kohustused. Võite nii palju jalgu trampida kui tahate, see ei muuda olukorda. Maksma peab. Kui ei maksa teie, siis kanduvad võlad edasi lastelastele.

Tutvuge; Eesti vabariigi põhiseadus. Perekonnaseadus. Sotsiaalhoolekande seadus.

Ja see on ka igati õiglane. Kes siis peaks maksma teie vanemate eest? Meie? Et maksame oma vanemate hooldekodu arved ja lisaks teie omad ka, kuna teie ei taha maksta? Nii see küll ei lähe.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 07:07; 15.07 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õigused ja on kohustused. Võite nii palju jalgu trampida kui tahate, see ei muuda olukorda. Maksma peab. Kui ei maksa teie, siis kanduvad võlad edasi lastelastele.

Tutvuge; Eesti vabariigi põhiseadus. Perekonnaseadus. Sotsiaalhoolekande seadus.

Ja see on ka igati õiglane. Kes siis peaks maksma teie vanemate eest? Meie? Et maksame oma vanemate hooldekodu arved ja lisaks teie omad ka, kuna teie ei taha maksta? Nii see küll ei lähe.

Minu meelest ei ole igati õiglane, põhjustel, mis eelpool juba välja toodi:

Minu meelest on probleem selles, et pension ei kata isegi elementaarset vanadekodu teenust ära.
Mulle tundub ka seadus veidi ebapropotsionaalne. Esiteks nende vanurite eest, kellel ei ole sugulasi, maksab nagunii omavalitsus ehk meie kõik. Kõige keerulisem on vast neil, kes on ainsad lapsed peres – potentsiaalselt võib siis riik neid aastakümneteks koormata mõlema vanema ülalpidamiskohustusega. Vanemad kasvatasid 18 aastat kahe peale üht last, see üks siis vastutasuks üksi kahte. Minu teada ei ole vanemate ülalpidamisega kaasnevaid maksu- ega muid soodustusi ka. Kas vanema hooldekoduarved lähevad arvesse ka toimetulekutoetuse taotlemisel?
Tundub, et lapsed (kui need on olemas) tehakse vastutavaks oma vanemate valikute eest elus.

Hooldusvajadus on ju väga erinev – paljud ei satugi hooldekodusse, mõned aga vajavad seda aastakümneid. Pere ainsad lapsed siis ei tohikski igaks juhuks ise lapsi saada, või saavad samuti vaid ühe lapse, et vajadusel ikka vanematele ka jätkuks. Selline ebakindlus mõjub kokkuvõttes ka iibele negatiivselt.
Meil on ju paljud asjad solidaarsuse põhimõttel, näiteks tervisekindlustus, laste haridus jne., miks siis mitte näiteks veidi makse tõsta ja ka vanurite eest solidaarselt hoolitseda?
Rääkisin hiljuti ühe 50ndates sugulasega, kellel diagnoositi hiljuti üks krooniline haigus, mis tõenäoliselt viib mingi aja jooksul olulise puudeni, mille puhul on vajalik pidev kõrvalabi. Temal on kindel kavatsus enne selle vajaduse tekkimist leida võimalus vabatahtlikult elust lahkuda. Ta hooldas ise aastaid pikalt oma ema ja nägi, kui paljust tema lapsed selle tõttu ilma jäid, ning ütles, et ta ei soovi mingil juhul, et ta lapsed ja lapselapsed tema tõttu sedasama läbi elama peavad. Minu meelest on see õudne, kui inimesed on sunnitud selliseid otsuseid tegema, seetõttu pooldangi solidaarset süsteemi.
Usun ka, et abiks oleks hooldekodudele alternatiivsete võimaluste loomine neile, kes veel väiksema kõrvalabiga hakkama saavad – mingid sotsiaalmajade laadis asutused näiteks, kus on tingimused ratastooliga liikumiseks ja maja peale üks abiline, kes silma peal hoiab ja vajadusel aitab. Koduhooldus küll mingil määral toimib vist, aga on üsna kallis, kuna abivajajad elavad kõik erinevates kohtades.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 11:00; 15.07 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

34 rubla ei olnud nõuka-ajal üldse väike raha, minu vanaema sai näiteks eluaegse töörügamise eest just selles suuruses pensioni. Korteri kommunaalkulud olid meil 4 rubla 30 kopikat näiteks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 10:35; 18.07 21:53;
To report this post you need to login first.

esmajoones on sul kohustus ennast ülal pidada, seejärel oma lapsed ja seejärel vanemad. Vanemate ülalpidamine hooldekodus ei tohi teha sind vaeseks, sulle peab säilima teatud summa, mille võib ka otsustada kohus. Eh kokgu oma elu ja kulud kokku ja hakka kohtuuksi kulutama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks põhjus miks ma lapsi ei taha ongi see, et ma ei tahaks kunagi neile koormaks olla. Las omavalitsus ja riik maksavad, nagunii maksan makse.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks põhjus miks ma lapsi ei taha ongi see, et ma ei tahaks kunagi neile koormaks olla. Las omavalitsus ja riik maksavad, nagunii maksan makse.

Ehk siis las maksavad minu lapsed, kes siis maksumaksjatena sel ajal riigile makse maksavad.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 20:47; 09.07 10:02; 15.07 07:44; 21.07 11:06; 21.07 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks põhjus miks ma lapsi ei taha ongi see, et ma ei tahaks kunagi neile koormaks olla. Las omavalitsus ja riik maksavad, nagunii maksan makse.

Ehk siis las maksavad minu lapsed, kes siis maksumaksjatena sel ajal riigile makse maksavad.

Samas maksab see lastetu praegu kinni sinu laste koolilõunad, lasteaia remondi, mänguväljakud, hambaravi, hariduse…

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 16:57; 22.07 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ja mu abikaasa teenime piisavalt ja maksame väga kõrget tulumaksu 0-eurost alates, et kanname sisuliselt ise need kulud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 20:47; 09.07 10:02; 15.07 07:44; 21.07 11:06; 21.07 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas maksab see lastetu praegu kinni sinu laste koolilõunad, lasteaia remondi, mänguväljakud, hambaravi, hariduse…

Lapsevanema vahetu kulu ületab hariduse ja ravikulusid kordades, lisaks sellele, et ka lapsevanemad maksavad täpselt neid samu makse, millest haridussüsteemi jms ülal peetakse.

Neid vahetuid kulusid arvestades peaks solidaarne pension moodustama vaid kolmandiku sellest, mis ta täna on ning ülejäänud summa peaks makstama vahetult maksumaksjate pensionäridest vanematele. Lastetud kogugu oma märksa väiksemate kulude kõrvalt ise endale pensionid. Siis jaksavad ka ise endi hooldekodusid kinni maksta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui tuleb tasuda vanadekodus oleva vanema eest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.