Esileht Pereelu ja suhted Kui tulevad külla ämm ja äi

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kui tulevad külla ämm ja äi

Postitas:

siis alati algab peale see heietamine, et ära meie pärast vaeva näe ja ära nüüd siis midagi küll hakka erilist tegema jne.
Juba kui helistavad et tulevad siis hakkab peale. Ise mõtlen, et näen neid harva ja just tahan midagi erilist teha ja vaeva näha kuid mul rikub selle rõõmu ära kui inimesed kohale tulevad ja heietama hakkavad et oh jummel küll jälle oled sa nii palju köögis rassinud et pole ju vaja..jne
Tulevad homme külla ja juba mõtlesin et teen makarone ketshupiga ehk lõppeb siis see jutt ära.
Ja seda kõike juba 7a. Alguses oli veel hullem jutt ja siis mehe õde vihastas minu peale et kokkan ja pingutan igal peol ja külla kutsumisel.
Aga mulle meeldib vaeva näha ja pingutata.
Mis selles halba on, et neile ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 09:54; 23.06 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämm räägib 20 aastat juba nii. See on temapoolne viisakusavaldus ja ma ei näe põhjust närvi minna. Ma ei ole suur kokkaja ja teinekord ostan valmistoidu. Siis ka ämm kiidab mu pingutusi, et spets tema pärast ostlesin ja puha :). Vahet pole las kiidab pealegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arvates on see vanemate inimeste puhul suht levinud käitumine, seega ära lase end sellest häirida, ole ja tee ikka nii nagu ise õigeks pead 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See näitab, et vanemad inimesed kardavad tüli teha ja ei pea endast lugu, nagu see Eestis kombeks on. Vanemad inimesed peaks olema au sees ja just nende pärast tuleb vaeva näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ütlegi neile, et sulle meeldib kokata ja kui külalised tulevad, siis on põhjust katsetada ka keerukamaid roogi, mida oma perele igapäevasöögiks ei teeks. Et tänu nendele on kokkamine veel eriti põnev 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Alguses oli veel hullem jutt ja siis mehe õde vihastas minu peale et kokkan ja pingutan igal peol ja külla kutsumisel.[/tsitaat]

See on küll tase- kenasti kaetud laua eest sõimata saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]siis alati algab peale see heietamine, et ära meie pärast vaeva näe ja ära nüüd siis midagi küll hakka erilist tegema jne.
Juba kui helistavad et tulevad siis hakkab peale. Ise mõtlen, et näen neid harva ja just tahan midagi erilist teha ja vaeva näha kuid mul rikub selle rõõmu ära kui inimesed kohale tulevad ja heietama hakkavad et oh jummel küll jälle oled sa nii palju köögis vassinud et pole ju vaja..jne
Tulevad homme külla ja juba mõtlesin et teen makarone ketshupiga ehk lõppeb siis see jutt ära.
Ja seda kõike juba 7a. Alguses oli veel hullem jutt ja siis mehe õde vihastas minu peale et kokkan ja pingutan igal peol ja külla kutsumisel.
Aga mulle meeldib vaeva näha ja pingutata.
Mis selles halba on, et neile ei meeldi.[/tsitaat]
mina nuriseks ka, kui keegi köögis vassiks 😀
vassima=valetama
ma usun, et mõtlesid – rassima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]siis alati algab peale see heietamine, et ära meie pärast vaeva näe ja ära nüüd siis midagi küll hakka erilist tegema jne.
Juba kui helistavad et tulevad siis hakkab peale. Ise mõtlen, et näen neid harva ja just tahan midagi erilist teha ja vaeva näha kuid mul rikub selle rõõmu ära kui inimesed kohale tulevad ja heietama hakkavad et oh jummel küll jälle oled sa nii palju köögis vassinud et pole ju vaja..jne
Tulevad homme külla ja juba mõtlesin et teen makarone ketshupiga ehk lõppeb siis see jutt ära.
Ja seda kõike juba 7a. Alguses oli veel hullem jutt ja siis mehe õde vihastas minu peale et kokkan ja pingutan igal peol ja külla kutsumisel.
Aga mulle meeldib vaeva näha ja pingutata.
Mis selles halba on, et neile ei meeldi.[/tsitaat]mulle käib närvidele ja on peaaegu solvav, kui mu oma ema enne sünnipäeva või jõule hakkab rääkima, et vaata et sa seda rumalust ei tee, et hakkad mulle kingitust ostma. a la ära raiska raha, mul, vanainimesel, pole mingit kinki vaja. no täitsa nõme, noh. vähe sellest, et ei saa üllatada teda millegagi, selline ette tänitamine rikub juba eos isegi rõömu kingituse tegemisest:( ja siis, kui kingi kätte annan, siis selle asemel, et rõõmustada või lihtsalt aitäh öelda, hakkab jälle pihta, kuidas ikka poleks vaja olnud raha kulutada tema peale. kusjuures ma ei kingi mingit jama, mida tal vaja pole, olen üritanud asjalikud kingitused teha, nt ajakirja või ajalehe aastatellimus või midagi head söödavat kraami jmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 13:03; 23.06 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli oled! Jätka oma teed, ämmale-äiale ütle, et ikka valmistan just teile. Ma olen teilt nii hea mehe saanud, et millestki pole kahju. Kui nii on, siis võid seda vabalt välja öelda, et sa neist lugu pead, et neid rõõmuga külla ootad. Ära tee nende jutust väljagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mulle käib närvidele ja on peaaegu solvav, kui mu oma ema enne sünnipäeva või jõule hakkab rääkima, et vaata et sa seda rumalust ei tee, et hakkad mulle kingitust ostma. a la ära raiska raha, mul, vanainimesel, pole mingit kinki vaja. no täitsa nõme, noh. vähe sellest, et ei saa üllatada teda millegagi, selline ette tänitamine rikub juba eos isegi rõömu kingituse tegemisest:( ja siis, kui kingi kätte annan, siis selle asemel, et rõõmustada või lihtsalt aitäh öelda, hakkab jälle pihta, kuidas ikka poleks vaja olnud raha kulutada tema peale. kusjuures ma ei kingi mingit jama, mida tal vaja pole, olen üritanud asjalikud kingitused teha, nt ajakirja või ajalehe aastatellimus või midagi head söödavat kraami jmt.[/tsitaat]

Meil vist üks ema… Emadepäeval oli mul tõsine tahtmine võtta lilled tagasi ja virutada prügikasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Köögis vassima tähendab tõlkes köögis valetamist. Õige sõna on rassima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole õnnelik, et ämm ja äi külas käivad – järelikult hoolivad. See on eelmisel sisseõpetatud komme, et peab olema tagasihoidlik. Minu ämm ja äi ei käi meil üldse külas, ka lapselapse sünnipäevale ei tule, kuigi kutsutud on. Ja üldse on neil ükskõik, kuidas meie elame ja oleme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Köögis vassima tähendab tõlkes köögis valetamist. Õige sõna on rassima.[/tsitaat]

rahu, rahu, ära parandasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 09:54; 23.06 14:19;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Meil vist üks ema… Emadepäeval oli mul tõsine tahtmine võtta lilled tagasi ja virutada prügikasti. [/tsitaat]

rikub täiesti rõõmu, eks ole?

mõtlesin, et peaks kord südame kõvaks tegema, et kui ta jälle enne tähtpäeva hakkab noomima, et vaata et sa midagi ei osta, vastakski selle peale, et ei olnud kavatsustki!

armastan oma ema ja muidu on suhted igati head, aga ausõna selline asi teeb haiget.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 13:03; 23.06 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]armastan oma ema ja muidu on suhted igati head, aga ausõna selline asi teeb haiget.[/tsitaat]Igati headest suhetest jääb puudu see, et peaksid seda lauset lihtsalt üheks ütleja kombeks, automaatlauseks, millele ei pea reageerima solvumisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul suud peas pole ?
Ütled. Kasvatasite nii väärt mehe ja see toit ja pidulaud on vähene mida suudan pakkuda ja te olete palju enamat väärt.
Vanal ajal tambiti inimeste eneseväärtus nii maha, et nad tunnevad end ebamugavalt.
Proovi. Vaata mitu korda nad su ütlemistele vastu peavad. Üle vindi tahad keerata, tee neile igakord ka veel väikesed kingitused kaasa. Paki ära ja anna kätte, kui lahkuvad.
Nad on teinud suure töö, kasvatanud poja, kellega sina elad. Ja mis on üks pidulaud selle kõrval:) Ilmselt on sul endal mingi stress ja pinge kodust ja nad tulevad selle lausega seda meelde ? Loodetavasti ei toimeta sa seetõttu, et neile meeldida tahad 🙂 Nad toovad välja midagi, mis sinu sees on valus. Nad ei tee haiget, nad ainult käivitavad selle. Ja see käivitub teistes oludes ka. Vahet pole kes äratab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka ämm pidevalt jahvatas, et ära tee, ära näe vaeva jne jne. no ja siis kui ta kord tuli, siis ma ei näinudki vaeva. ämmal on komme kell 7 hommikul uksetaga olla. meil perega oli parasjagu metsa tegemine pooleli, et kodus polnud meid näha. töölt-otse metsa ja öösel koju paariks tunniks puhkama. kummikud ja kileriided on koridoris laiali, eeskuuris laiali võetud saed, õue peal hakkemasin… korralik segadus. mina ise kell 7 hommikul pole eriline sõbrustaja ja ainult põrnitsen altkulmu. ja siis ämm tagatipuks ronib kohale ja jääb suu ammuli vahtima, et kella 7-ks pole muru niidetud, värkseid saiakesi pole tehtud, vaid väsinud ja üsna kurjad(teenagerid) lapselapsed kahmavad kapist pätsi leiba ja limonaadi kaasa, tõmbavad laigulised selga ja minek. ei tere ega head aega. mina samamoodi kallasin endale tass koffi sisse ja läksin lastele järgi. ämm oli nii shokis et ei mõistnud ära ka minna. mees ütles, et noh, me lähme metsa, tuleme 9-10 õhtul koju, eks sa tee elamine korda ja söök olgu ka valmis, naine on väsinud.
nüüd ämm helistas, et tahab tulla külla, tomateid oleks vaja rohida ja siduda. ei ühtegi sõna, et ära näe minu pärast vaeva, mis sa ikka pingutad. tuli ja aitas aias, sõi ja jõi meiega ühes lauas ja tänas veel viisakalt ka, kui ma ta bussi peale saatsin. rohkem ei tee enam sellist juttu, et ära näe vaeva. tahab ikka, et oleks ilus ja viisakas ja teeme vanast inimesest välja ja näitame seda hoolt ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on küll maailma lahedaimad mehevanemad.
Kunagi mingeid ekstraid ei nõua.
Näeme suht harva – paar korda aastas.
Kui külla tulevad, siis äi pakub ennast kööki (ta oli enne pensioniiga ametilt kokk) või läheme koos välja sööma. üldse chillime palju väljas kuskil pubis või kohvikus, sest see meeldib meile kõigile.
Hommikuti on nendel meist erinev ärkamisrezhiim ja oma kohvi suudab igaüks ise valmistada,et ei pea ka nende pärast varem ärkama.
tõepoolest mingit eraldi rassimist ei ole.
pole ka vaja kellegi järgi päevakava seada. kui meil on nende külastusnädalal omad plaanid, siis teeme need omaette ja ämma-äiaga kohtume peale seda. meeleldi kaasame aga neid oma plaanidesse kui võimalik. nad on nii normaalsed inimesed,et mingeid õpetussõnu kuulama ei pea ja saab võtta kui endavanust sõpra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te räägite nii, nagu oleksid äiad-ämmad mingid eelajaloolised tegelased. Mina olen 45-aastane ja võiksin laste vanuse poolest juba mitmekordne ämm olla.Kuigi ma ei ole 70, olen üsna kindel, et hakkaksin oma tulevasele miniale sedasama juttu rääkima ja mingit tegemist ei ole siin, et vanaaegne kasvatus. Asi on ju hoopis lihtsam- ämm ise kas armastab toiduvalmistamist või mitte. Mina näiteks ei ole seda iial armastanud ja kuigi omad lapsed kõik kenasti tervislikult toidetud, oli kokkamine mu jaoks ebameeldiv tegevus. Mul on ainult kaks sõbrannat, kellest tean, et nad fännavad toiduvalmistamist, ja kuigi mul on seda raske uskuda, ei ütle ma neile kunagi, et ära näe vaeva. Samas nende sõbrannadega, kes ei armasta toiduvalmistamist, saame alati kokkuleppele toidu toomise ja valmistamise jagamises, nemad on ju tänulikud, et keegi neist aru saab ja vaeva jagada võtab. Ilmselt ei ole Sinu ämm veendunud, et Sina olen toiduvalmistamise fänn ja pakub Sulle siiralt kergendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alati oli vanasti nii, et kui keegi lubas külla tulla, tähendas see seda, et külalistele tuleb mindagi pakkuda. meie peres oli nii. ükskõik kui kauaks keegi tuli, ikka pakuti kohvi ja tehti midagi lauale. kohvi kindlasti.
kui ma sain mehega tuttavaks ja vahel ämma pool käisime, oli mulle nagu see väga võõrastav.
ämm ei lõpetanud oma tegevust, vaid rohis aias edasi. kohvi ei pakkunud.
meie peres alati lõpetati tegevus ja külalise eest hoolitseti. vahel tundus see tõesti väga tüütu ja nii oleks tahtnud oma asju edasi teha. aga külalisele pidi aega võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, mul ka täpselt selline ema kinkide koha pealt, nagu siin mõned kirjeldasid. Iga sünnipäeva, jõulude, emadepäeva, ühesõnaga olukorra, kus on oht, et talle võidakse midagi kinkida, eel hakkab juba kuskil 2 nädalat varem peale jutt, et kinkida pole mitte midagi vaja ja ei tohi raha raisata. Kui siiski kingitus viia, siis on garanteeritud vähemalt pooletunnine sõnavõtt sellest, kuidas kingitust ikka poleks vaja olnud ja miks küll oli vaja raha raisata. Ma olen sellega juba nii harjunud, et ei tee eriti välja, viin ikka kingituse ja lasen selle jutu ühest kõrvast sisse ja teisest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui tulevad külla ämm ja äi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.