Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui tuttav on pidamas suurt sünnipäeva pidu

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Teema: Kui tuttav on pidamas suurt sünnipäeva pidu

Postitas:
Kägu

Terviseameti või veebikonstaabli poole pöörduks. Üks kahest oskab kindlasti nõu anda, viimane ilmselt kiiremini.

Tere tulemast tagasi, Pavlik Morozovite ajajärk! 🐏

+8
-22
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt täiesti tummaks võttis selline kutse. Üks tuttav on nädalavahetusel pidamas oma suurt juubelit ning saatis kutse. Ilmselgelt sai vastavalt eitavalt, aga ega ta selle pärast pidu ära ei jäta. Tundub uskumatu, et inimesed on nii vastutustundetud ja praegusel ajal midagi sellist teevad. Kõlab küll lolli küsimusena, aga kuhu ametkonda peaks sellisest asjast teatama? Jaja tean ka, et peaks otse talle ütlema, aga ka tundes teda, siis tean, et sellest poleks suurt kasu.

Jaa, II ilmasõja ajal Pavlik Morozov andis ka oma isa üles, kes siis maha lasti. Ajalugu hakkab korduma. Ikka mine pane kitse aga mitte anonüümselt, siis saavad su sõbrad ka teada, et sinuga tasub alati luurele minna ja sa oled neile truu igas olukorras. Ja kui sa peaks kunagi hätta sattuma siis pakuvad sulle kõik oma igakülgset abi. Äkki saad selle eest veel presidendilt medali ka !

Sa sündisid sellisena või juhtus ajuga hiljem midagi?

+17
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis kitse panema, halloo! Saad aru, et suurem osa ühiskonnast istub kodus, töötab kodus, õpetab lapsi kodus, sööb kogu aeg kodus, sest restorani ei taha minna, ei ole sugulasi näinud aasta aega, vanaema juures käinud sügisest saadik jne jne. Aga ühiskond on kinni nende rumalate ja vastutustundetute pärast, lõputult, üle aasta juba sisuliselt. Firmad pankrotistuvad, inimesed jäävad tööta, üksikuks, satuvad depressiooni, haiglad on pungil täis, plaaniline ravi lõpetatakse, sest personali haiglates täies elujõus ise mitte hingata suutvate inimeste talitamiseks ei jätku, aga mõni loll peab pidusid…

Lihtsalt nutt tuleb peale, missugust rumalust ja hoolimatust ja vastutustundetust leidub meie ümber lademetes..

MINA KA tahan sünnipäevi, teatrisse, kinno, sõpradega restorani, lastega spasse ja reisile, suusatama, kultuurireisile, nautima, kontserdile, näitusele! KÕIK TAHAVAD! Aga ei saa, sest lollid ei väsi eitamast, ignoreerimast, mittehoolimisest ja isekusest!

Aga miks peab nii teadlik ja kogu rahva tervise eest võitlev inimene minema politseisse kitse panema ?Kui sul midagi öelda on siis mine võta sellel sünnipäeva korraldajal nööbist kinni ja loe oma epistel ette – või nii nagu ei julge hästi ? Muidugi, anna kõikvõimalikele ametitele ja asjapulkadele teada, et sinu sõber teeb sellise sünnipäeva sel ja sel kellajal ja seal ja seal, kutsutud on need ja need (parem oleks ka kui hiilid ürituse ajal akna taga ja hoiad politseid jooksvalt kursis kurikaelte tegevusega ja aitad nägusi tuvastada). Siis hea ise endale pai teha, et maailm päästetud.

Kui sõbraga silmast silma seda teemat puudutada ei julge või ei taha (äkki sõber solvub) siis jah anonüümselt erinevatele instantsidele teatamine on kitse panemine !

PS. Isiklikult ei pea praegusel ajal suurte pidude pidamist õigeks aga ei ole minu asi ka kellegi peale kaevata.

+10
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellieid tegusid ongi vaja häbeneda. Juba homme ei pruugi see pidu ka enam olla “õiguspärane”. Kui meil on liiga palju südametunnistuseta lolle, kes kardavad ainult karistust, siis tuleb seadusega need karistused ette näha.

<p style=”text-align: right;”>Täiega õige jutt! See on eraelu privaatsuse riive, selleks oleks vaja eriolukorda. Liberaalid eraelu eriti näppida ei taha. Usun, et paljud pooldaksid selliseid reegleid ja need ka reaalselt mõjuksid, mitte praegune variant, et kuhjame poeskäigud lühemale ajavahemikule, et saaks näidelda meetmeid, ja rahvas koguneb restorani asemel õhtuti kodudes.

Sedasi aga ei kõlba, et üks teeb lubatud asja ja teine läheb selle eest kuskile ametiasutusse kitule. Meil juba käib asi selle järgi, et kui president osaleb, siis on lubatud. Vaata, kutsub see sõber omale presidendi ka külla, siis on üritus heakskiidetud ja satub kituja ise ajakirjandusse mustas valguses.

Samuti ei pea õiguspäraseid asju jätma tegemata seetõttu, et “äkki nad homme ei ole õiguspärased”. Õigust ei mõisteta tagasiulatuvalt.

</p>
Minu meelest inimene, kes täiskasvanuna ei saa aru, et on vaja kontakte vähendada, vaid jahub midagi sellest, et “teised tegid ka”, on kergelt alaarenenud.

Ükskõik, mida keegi teine teeb, kui sina teed sünnipäevapeo, siis sa suure tõenäosusega tekitad uued nakatumised ja suurendad koormust nii meditsiinisüsteemile kui kogu ühiskonnale. Kui masendavalt loll peab olema inimene, kes peab sellist käitumist õiguspäraseks? Ja miks selline loll samal ajal kardab, et tema peale kaevatakse, kui ta on enda arvates nii õige? Kas mitte ühtegi loogilist seost ei ole selliste peas?

Nendele lollidele, kes tähtsalt korrutavad, kuidas pole nende asi, mis teised teevad: kahjuks on meie kõigi asi, et lollide tõttu on haiglad ülekoormatud ja majandus põlvili. Lollid kahjustavad oma käitumisega (uue nakkusahela loomine) ennast isiklikult märksa vähem kui ühiskonda tervikuna. Puust ja punaseks teile: ühiskond on teised inimesed meie ümber. Oleks kõigil natukegi mõistust ja südametunnistust, me poleks praegu sellises olukorras.

+23
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pärast seda, kui mu tuttav, kes töötab kodus ja kelle  mees on vaktsineeritud jäi koroonasse tänu põgusale kokkupuutele koroonahaigega – siis on arusaadav, et see väga nakkav haigus. Tulemuseks on see, et lisaks muudele hädadele, on tal raskusi kolmandale korrusele jõudmisega – tegu täiskasvanud mehega.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärast seda, kui mu tuttav, kes töötab kodus ja kelle mees on vaktsineeritud jäi koroonasse tänu põgusale kokkupuutele koroonahaigega – siis on arusaadav, et see väga nakkav haigus. Tulemuseks on see, et lisaks muudele hädadele, on tal raskusi kolmandale korrusele jõudmisega – tegu täiskasvanud mehega.

Et siis geipaar? Haigestus mees, kelle mees on juba vaktsineeritud ja haigestunud mees on täiskasvanu ning ei jaksa enam kolmandale korrusele minna.

+4
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Terviseamet teostab järelvalvet. Nt Terviseameti facebooki lehel privaatsõnum saata.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sõbraga silmast silma seda teemat puudutada ei julge või ei taha (äkki sõber solvub) siis jah anonüümselt erinevatele instantsidele teatamine on kitse panemine !

PS. Isiklikult ei pea praegusel ajal suurte pidude pidamist õigeks aga ei ole minu asi ka kellegi peale kaevata.

ja kas sellest oleks sul ka täitsa ükskõik, kui teie ühiste sõprade sünnipäevatralli tõttu inimesed raskelt haigeks jäävad?

mulle meenutab olukord natuke joobes juhtimise värki, et ise ei tee, aga vaatad rahumeeles pealt kui sõber joomasena rooli istub ja reisijadki kaasa sõidavad.

+22
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ok, aga mõelge siis korra teistpidi. Seal asutuses, kus pidu toimub, töötab ka personal. Keegi ei saa keelduda töötamast, sest äkki ettekandja kardab koroonat. Kes vastutab, kui personal haigestub? Peopidaja või tööandja?

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükskõik, mida keegi teine teeb, kui sina teed sünnipäevapeo, siis sa suure tõenäosusega tekitad uued nakatumised ja suurendad koormust nii meditsiinisüsteemile kui kogu ühiskonnale.

Täpselt samamoodi suure tõenäosusega sa kannad haigust edasi siis kui kasutad ühistransporti, käid toidupoes, sõidad liftiga jne jne. Iga sammuga, mille sa teed väljaspool oma kodu, suurendad sa koormust meditsiinisüsteemile ja kogu ühiskonnale.

Ei tasu nüüd päris hulluks ka minna selle isolatsiooniga. Mina olen see, kes pidas oma kodus väikse sünnipäevapeo. Sellele eelnevalt ma olin ära jätnud aastavahetuse, jõulud, vabariigi aastapäeva augustis jne jne. Viimati nägin üldse tuttavaid inimesi silmast silma kuus kuud tagasi, jaanipäeval. Mingil hetkel lõpuks viskab mul ka üle sellest pidevast üksi kodusistumisest, eelmisest märtsist alates olen korralikult kodus passinud, ei ühtegi reisi isegi mitte kodulinnast välja, ei ühtegi külaskäiku. Lõpuks mõtlesin tõesti, et nüüd kasvõi olgu see elu viimane pidu, aga pidu tuleb. Kõik. Ja ei juhtunud kellegagi midagi, ei koormanud meditsiinisüsteemi jms. Koroona võin ma saada ka omaenda maja trepikojast, kui lähen prügikotti välja viima.

+4
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükskõik, mida keegi teine teeb, kui sina teed sünnipäevapeo, siis sa suure tõenäosusega tekitad uued nakatumised ja suurendad koormust nii meditsiinisüsteemile kui kogu ühiskonnale.

<p style=”text-align: right;”>Täpselt samamoodi suure tõenäosusega sa kannad haigust edasi siis kui kasutad ühistransporti, käid toidupoes, sõidad liftiga jne jne. Iga sammuga, mille sa teed väljaspool oma kodu, suurendad sa koormust meditsiinisüsteemile ja kogu ühiskonnale.

Ei tasu nüüd päris hulluks ka minna selle isolatsiooniga. Mina olen see, kes pidas oma kodus väikse sünnipäevapeo. Sellele eelnevalt ma olin ära jätnud aastavahetuse, jõulud, vabariigi aastapäeva augustis jne jne. Viimati nägin üldse tuttavaid inimesi silmast silma kuus kuud tagasi, jaanipäeval. Mingil hetkel lõpuks viskab mul ka üle sellest pidevast üksi kodusistumisest, eelmisest märtsist alates olen korralikult kodus passinud, ei ühtegi reisi isegi mitte kodulinnast välja, ei ühtegi külaskäiku. Lõpuks mõtlesin tõesti, et nüüd kasvõi olgu see elu viimane pidu, aga pidu tuleb. Kõik. Ja ei juhtunud kellegagi midagi, ei koormanud meditsiinisüsteemi jms. Koroona võin ma saada ka omaenda maja trepikojast, kui lähen prügikotti välja viima.

</p>
Jah, igaüks võib igal sammul nakkust edasi anda. Seetõttu tulebki piirata kontaktid hädavajaliku miinimumini. Kui ma käin prügis välja viimas või apteegis, siis see on kaks käimist ja üsna väike risk. Need käigud on vältimatud. Suur sünnipäev on kolmas käik, paljude kontaktidega, suurem risk ja absoluutselt mitte vajalik.

Me oleme kõik terve aasta kodus istunud, teinud kodukontorit (kui töö alles), kodukooli ja paljud ka kõik peod ära jätnud. Minu peres pole aasta otsa peetud ainsatki sünnipäeva. Jõulude ajal ei külastanud esimest korda elus oma ema. Jaanipäeva veetsin vaikselt, ainult abikaasa ja lastega.

Seleta palun, kuidas see annaks mulle moraalse õiguse praegu, kus on üle 1000 positiivse päevas, hakata suurt pidu pidama? Sest ma olen tohutuid ohvreid toonud, enimkannatanud lumehelbeke, kelle peol loodusseadused ajutiselt ei kehti? Sest mina võin luua uusi nakkusahelaid, kuna olen kuidagi eriline?

Seleta palun, saaksime pildi ette, kuidas sinutaolised inimesed mõtlevad.

+24
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt täiesti tummaks võttis selline kutse. Üks tuttav on nädalavahetusel pidamas oma suurt juubelit ning saatis kutse. Ilmselgelt sai vastavalt eitavalt, aga ega ta selle pärast pidu ära ei jäta. Tundub uskumatu, et inimesed on nii vastutustundetud ja praegusel ajal midagi sellist teevad. Kõlab küll lolli küsimusena, aga kuhu ametkonda peaks sellisest asjast teatama? Jaja tean ka, et peaks otse talle ütlema, aga ka tundes teda, siis tean, et sellest poleks suurt kasu.

Jaa, II ilmasõja ajal Pavlik Morozov andis ka oma isa üles, kes siis maha lasti. Ajalugu hakkab korduma. Ikka mine pane kitse aga mitte anonüümselt, siis saavad su sõbrad ka teada, et sinuga tasub alati luurele minna ja sa oled neile truu igas olukorras. Ja kui sa peaks kunagi hätta sattuma siis pakuvad sulle kõik oma igakülgset abi. Äkki saad selle eest veel presidendilt medali ka !

kurb, et osadele inimestele see korda ei lähe. Nelja viimase päeva jooksul olen sellele viirusele kaotanud 1 töökaaslase ja 1 väga, väga hea sõbra. Üks oli 70, teine 35.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kurb, et osadele inimestele see korda ei lähe. Nelja viimase päeva jooksul olen sellele viirusele kaotanud 1 töökaaslase ja 1 väga, väga hea sõbra. Üks oli 70, teine 35.

Ei ole nagu statistikas näinud ühtegi 35-aastast, paluks mitte liialdada.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaanipäeva veetsin vaikselt, ainult abikaasa ja lastega.

/…/

Vaata, sina ei ole üksi, sul on abikaasa ja lapsed. Mina olen täiesti üksi.

Ära tule rääkima, et sul ei ole “ainsatki sünnipäeva olnud”, kui sul on abikaasa ja lapsed, siis oma pere ringis oled sa ikka kõiki neid tähtpäevi tähistanud ja mitte end üksikuna tundnud.

Tõenäoliselt on sul pereringis ikka väga muhe elu, võrreldes minuga. Nii et püüa end ka üksikute inimeste olukorda panna. Kui sul ei ole peret, siis sa oledki kuude kaupa ihuüksi. Hea, et veel hulluks ei ole läinud.

Ja ära tule rääkima mingist müstilisest “meie kõik” oleme korralikult kodus istunud. Ma sotsiaalmeedia vahendusel näen pidevalt neid perekogunemisi, suguvõsajõule, spaakülastusi, jne. Kui sul on kolm last, mees ja oma vanemad kõik koos, siis see juba ongi sama suur pidu kui oli minu sünnipäev, mille eest sa mind ilmselt sooviksid risti lüüa. Ei ole su lapsed istunud aasta otsa kodus luku taga ja ei ole suurem osa inimesi mitte sugugi nii palju kodus passinud nagu sa siin üritad pilti maalida.  Kui see kõik oleks nii muinasjutuliselt kena nagu sa räägid, siis ei oleks me praegu selliste nakkusnäitajatega. Ja selles ei ole süüdi mina, kes ma veebruaris pidasin pisikese sünnipäeva, kus keegi ei haigestunud.

+5
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

/…/

Ära tule rääkima, et sul ei ole “ainsatki sünnipäeva olnud”, kui sul on abikaasa ja lapsed, siis oma pere ringis oled sa ikka kõiki neid tähtpäevi tähistanud ja mitte end üksikuna tundnud.

Tõenäoliselt on sul pereringis ikka väga muhe elu, võrreldes minuga. Nii et püüa end ka üksikute inimeste olukorda panna. Kui sul ei ole peret, siis sa oledki kuude kaupa ihuüksi. Hea, et veel hulluks ei ole läinud.

Ja ära tule rääkima mingist müstilisest “meie kõik” oleme korralikult kodus istunud. Ma sotsiaalmeedia vahendusel näen pidevalt neid perekogunemisi, suguvõsajõule, spaakülastusi, jne. Kui sul on kolm last, mees ja oma vanemad kõik koos, siis see juba ongi sama suur pidu kui oli minu sünnipäev, mille eest sa mind ilmselt sooviksid risti lüüa. Ei ole su lapsed istunud aasta otsa kodus luku taga ja ei ole suurem osa inimesi mitte sugugi nii palju kodus passinud nagu sa siin üritad pilti maalida. Kui see kõik oleks nii muinasjutuliselt kena nagu sa räägid, siis ei oleks me praegu selliste nakkusnäitajatega. Ja selles ei ole süüdi mina, kes ma veebruaris pidasin pisikese sünnipäeva, kus keegi ei haigestunud.

Ei, minu vanemad ja abikaasa vanemad ei ole meie sünnipäevadel. Ma just selgitasin. Minu lapsed olid kolm kuud distantsõppel eelmisel aastal, nüüd on jälle distantsõppel teadmata ajaks ja on ka vahepeal olnud. Nad on teismelised ja nende jaoks on ka kontaktide piiramine psühholoogiliselt raske. Aga nad ei käi kaubanduskeskustes hängimas. Ja keegi meist ei käi pidudel ja me ei korralda neid ise. Jah, oma pereliikme sünnipäeval sööme torti. Ainult oma perega – inimestega, kellega me koos elame. Ja muide – kodukontor koos kolme lapse kodukooliga “päris muhe” ei ole.

Ja ma oma teada pole öelnud, et kõik on muinasjutuliselt kena. Vastupidi – kõik on päris p… ning seda lolluse ja hoolimatuse tõttu, mis just praegu on eriti üle võlli läinud.

Sa rääkisid, et aasta aega piirasid end, aga vat nüüd veebruaris oli vaja pidu teha. Sul on õigus seda rääkida. Ole valmis, et kõik ei nooguta kaasa, et jah, muidugi, kaua sa kannatad, kõik teised ju ka.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka nii nördinud selliste inimeste pärast. Terve aasta oleme perega vastutustundlikult käitunud, andnud enda panuse viiruse levimise takistamiseks. Sõbrad-tuttavad on meid norinud ja muianud, kui oleme keeldunud sünnipäevakutsetest ja kandnud maski siseruumis (koosolekul nt). Meid nimetati koroonapagulasteks ja tekitati igati loll tunne. Ja nemad jätkasid oma elu “normaalsena” edasi – korraldasid lastele suuri sünnipäevi, käisid restoranis, kutsusid külalisi… Ja nüüd me istume mitu kuud selliste inimeste pärast veel hullemas olukorras, kus isegi haiglad ähvardavad täis saada. Ainult sellepärast, et nad ei suutnud mõnest – MÕNEST – meelelahutusest loobuda. NÕME.

Ahjaa, ja meil on ka 5aastasel lapsel tulemas juba teine sünnipäev “eriolukorras”. Mis seal ikka, saame hakkama.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole valmis, et kõik ei nooguta kaasa

Ja sina ole samuti selleks valmis, et kõik ei nooguta sulle kaasa.

Sina istud eeskujulikult kodus, aga ära tule mulle rääkima mingit seda juttu, et on olemas mingi “meie kõik” kes kõik käituvad minust palju eeskujulikumalt ja on terve aasta kodust väljas käinud vaid prügikonteineri juures ja toidupoes. Sellist muinasjutumaailma ei ole olemas.

Sa näed seda, et su teismelistel on “psühholoogiliselt raske”. Peale nende on veel terve suur hulk inimesi, kellel on samamoodi raske. Ja lõppude lõpuks, kaua sa jaksad ennast piirata mingite teiste, võõraste inimeste tervist kaitstes, samas kui sa igapäevaselt näed, et need teised inimesed end sugugi ei piira. Ma ei tea, kus sina elad, et sinu jutu järgi “meie kõik” isegi pereringis sünnipäevi ja jõule ei pea. Sellist kohta ei eksisteeri.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik, et siin on tegelasi, kes kiidavad kaasa õiguspärase tegevuse eest kuhugi kitumist.

Oled kindel, et see on õiguspärane? Mina saan aru, et see sõltub sellest, mis see peokoht on.

Alates 6. märtsist tohivad kliendid viibida toitlustusettevõtete müügi- või teenindussaalis ainult äripäeviti kell 6-18, ruumi täitumus ei tohi olla suurem kui 25 protsenti.

Nii et kui tegemist on toitlustusettevõtte teenidnusssaaliga, siis tohib seal olla ainult nädala sees ja enne kella 18:00 tuleb lõpetada. Nädalavahetusel olla ei tohi ja saal peab alla 25% täidetud olema.

Jah, mina saadaksin ka info terviseametile.Eks nad siis otsustavad, kas keelatud või lubatud. Ja kui vaja, siis räägivad korraldajaga.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

/…/

Ja ära tule rääkima mingist müstilisest “meie kõik” oleme korralikult kodus istunud. Ma sotsiaalmeedia vahendusel näen pidevalt neid perekogunemisi, suguvõsajõule, spaakülastusi, jne. Kui sul on kolm last, mees ja oma vanemad kõik koos, siis see juba ongi sama suur pidu kui oli minu sünnipäev, mille eest sa mind ilmselt sooviksid risti lüüa. Ei ole su lapsed istunud aasta otsa kodus luku taga ja ei ole suurem osa inimesi mitte sugugi nii palju kodus passinud nagu sa siin üritad pilti maalida. Kui see kõik oleks nii muinasjutuliselt kena nagu sa räägid, siis ei oleks me praegu selliste nakkusnäitajatega. Ja selles ei ole süüdi mina, kes ma veebruaris pidasin pisikese sünnipäeva, kus keegi ei haigestunud.

Loomulikult ei pea üksik inimene üksi kodus passima aasta aega, seda ei ole tõesti mõistlik oodata. Kuid ei ole ju kaht äärmust – üksi kodus ja pidu.

Mina samuti üksiku inimesena valisin omale välja paar inimest, kellega jätkasin suhtlemist. Üks sõbranna ka arvas, et ikka vaid oma leibkonnaga peaks suhtlema, aga ma ei leia, et üksik inimene peabki siis olema üksildusse määratud. Minu suhtlusring on sama suur kui tema leibkond.

Pidu ma siiski mõistlikuks ei pea praegu. Vahepealsel ajal jah, sai ka väikseid sünnipäevi peetud. Praegu mitte.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul soovitaksin rohkem tervet mõistust kasutada. Suvel oli nakatumine nullis. Mingit põhjust ei olnud terve suvi inimestest eemal hoida. Mina elan ka üksi ja olen üle aasta juba kodukontorit pidanud. Olin nimelt vahetult enne eriolukorda 2 nädalat haiguse tõttu kodukontoris ning siis tuli juba eriolukord ja kõigile kodukontor. Suvel, kui nakatumine all oli, suhtlesin ka tuttavatega. Sügisel, kui nakatumine taas tõusma hakkasin, jäin jälle koduseks. Lisaks pidasin ma enne jõule 2 nädalat täisisolatsiooni ning sama tegi mu pensionärist ema. Jõululaupäeval olime koos (ülejäänud suguvõsa, nt kiirabis töötav õde muidugi ei tulnud, sest nemad ei saanud enne isolatsioonis olla), sest see oli ohutu, kuna kummalgi oli nakatumisvõimalus 0. Sedasi aegajalt ja mõistlikult suheldes ei teki ka seda hullu tunnet, et 6 kuud ei ole kedagi näinud ja pean nüüd nägema. Jah, on tüütu ainult kodus olla, aga mingit suurt pidu küll praegu korraldama ei hakkaks.  Ja mõitlsikult ettevaaltik olles võib aegajalt ka mõne inimesega kohtuda.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole valmis, et kõik ei nooguta kaasa

Ja sina ole samuti selleks valmis, et kõik ei nooguta sulle kaasa.

Sina istud eeskujulikult kodus, aga ära tule mulle rääkima mingit seda juttu, et on olemas mingi “meie kõik” kes kõik käituvad minust palju eeskujulikumalt ja on terve aasta kodust väljas käinud vaid prügikonteineri juures ja toidupoes. Sellist muinasjutumaailma ei ole olemas.

Sa näed seda, et su teismelistel on “psühholoogiliselt raske”. Peale nende on veel terve suur hulk inimesi, kellel on samamoodi raske. Ja lõppude lõpuks, kaua sa jaksad ennast piirata mingite teiste, võõraste inimeste tervist kaitstes, samas kui sa igapäevaselt näed, et need teised inimesed end sugugi ei piira. Ma ei tea, kus sina elad, et sinu jutu järgi “meie kõik” isegi pereringis sünnipäevi ja jõule ei pea. Sellist kohta ei eksisteeri.

Sa vist ei ole absoluutselt võimeline aru saama, et igaühe käitumine mõjutab ühiskonnas toimuvat ja ühiskonnas toimuv (näiteks plaanilise ravi piiramine) mõjutab teistpidi teda ennast? Selline väikelapse tase, kus oma käitumist üldse analüüsida ei suuda. Ah et sina ei taha “võõraste inimeste tervist kaitsta”? Aga normaalsesse ühiskonda naasta tahaksid? Lihtsalt nii, et ise ei ole vaja midagi teha, sest noh, ega sina pole ju süüdi, aga vat need teised… Sellise suhtumisega inimeste pärast meil probleemid ongi.

Aga kui sa vaatad seda teemat, siis sinu suhtumisele ei ole kokkuvõttes kaasanoogutajaid. Tee järeldused.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja kas sellest oleks sul ka täitsa ükskõik, kui teie ühiste sõprade sünnipäevatralli tõttu inimesed raskelt haigeks jäävad?

mulle meenutab olukord natuke joobes juhtimise värki, et ise ei tee, aga vaatad rahumeeles pealt kui sõber joomasena rooli istub ja reisijadki kaasa sõidavad.

Mida ma siis tegema peaks ? Minema risti ukse ette seisma ja loengut pidama nendele külalistele ? Kui nad on juba tulnud siis vaevalt minu monoloog neid peatab. Mida politsei teha saab ? Mitte midagi. Kodus ei ole keelatud koguneda.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul soovitaksin rohkem tervet mõistust kasutada. Suvel oli nakatumine nullis. Mingit põhjust ei olnud terve suvi inimestest eemal hoida. Mina elan ka üksi ja olen üle aasta juba kodukontorit pidanud. Olin nimelt vahetult enne eriolukorda 2 nädalat haiguse tõttu kodukontoris ning siis tuli juba eriolukord ja kõigile kodukontor. Suvel, kui nakatumine all oli, suhtlesin ka tuttavatega. Sügisel, kui nakatumine taas tõusma hakkasin, jäin jälle koduseks. Lisaks pidasin ma enne jõule 2 nädalat täisisolatsiooni ning sama tegi mu pensionärist ema. Jõululaupäeval olime koos (ülejäänud suguvõsa, nt kiirabis töötav õde muidugi ei tulnud, sest nemad ei saanud enne isolatsioonis olla), sest see oli ohutu, kuna kummalgi oli nakatumisvõimalus 0. Sedasi aegajalt ja mõistlikult suheldes ei teki ka seda hullu tunnet, et 6 kuud ei ole kedagi näinud ja pean nüüd nägema. Jah, on tüütu ainult kodus olla, aga mingit suurt pidu küll praegu korraldama ei hakkaks. J amõitlsikult ettevaaltik olles võib aegajalt ka mõne inimesega kohtuda.

No ma ei tea. inimene on ikkagi oma loomult sotsiaalne inimene. meil on väike sõpruskond – kuni 10 inimest kokku ja terve eelneva aasta saame ikka kas kõik või osad sõpruskonnast korraga vähemalt kord paari nädala jookusl kokku kas kellegi kodus, võimalusel restoranis. Ja terve selle aasta jooksul ei ole mitte keegi meist positiivset staatust saanud. Ma ei pea õigeks suuri pidusid kuhu tulevad kokku erinevatest ringkondadest inimesed st. igasugused lehmalellepojad aga kui samade sõpradega regulaarselt kohtuda, miks mitte. Keegi meist ühistransporti ei kasuta, kaubanduskeskustes ei hängi ja 80% on kodukontoris. Teeme koos vabas õhus sporti (spordiala mida harrastataksegi vaid õues), sööme koos, istume ju muliseme niisama.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei tea. inimene on ikkagi oma loomult sotsiaalne inimene. meil on väike sõpruskond – kuni 10 inimest kokku ja terve eelneva aasta saame ikka kas kõik või osad sõpruskonnast korraga vähemalt kord paari nädala jookusl kokku kas kellegi kodus, võimalusel restoranis. Ja terve selle aasta jooksul ei ole mitte keegi meist positiivset staatust saanud. Ma ei pea õigeks suuri pidusid kuhu tulevad kokku erinevatest ringkondadest inimesed st. igasugused lehmalellepojad aga kui samade sõpradega regulaarselt kohtuda, miks mitte. Keegi meist ühistransporti ei kasuta, kaubanduskeskustes ei hängi ja 80% on kodukontoris. Teeme koos vabas õhus sporti (spordiala mida harrastataksegi vaid õues), sööme koos, istume ju muliseme niisama.

No ma vastasin inimesele, kes viimati nägi inimesi jaanipäeval. Ju ta siis ikka nii sotsiaalne ei ole, kui terve ilusa suve kodus üksi istus.

Mina ka väga sotsiaalne ei ole, aga suvel ikka nautisin. Jaanpäeva veetsime sõprade juures, juuli keskel pidasin oma sünnipäeva (mingi 5 inimest kokku) oma kodus, paar korda käisid mu lapsed mul külas ja veetsid siin aega, korra käisin sõbrannaga koos spaas, kaks ööd ühes toas jne. Ja siis, kui nakatumine jälle tõusis, siis tõmbasin ka kontaktid alla tagasi. Nii tundub mõistlik. Internet ja telefon on suhtluseks alles ja aegajalt väga valitud inimestega olen ka kohtunud, nagu nt emaga jõulude ajal.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt samamoodi suure tõenäosusega sa kannad haigust edasi siis kui kasutad ühistransporti, käid toidupoes, sõidad liftiga jne jne. Iga sammuga, mille sa teed väljaspool oma kodu, suurendad sa koormust meditsiinisüsteemile ja kogu ühiskonnale.

Mis takistab sul sõbrannaga parki jalutama minna ja juttu ajada? Sõprade silmast-silma nägemiseks ei pea ju olengut korraldama.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on õudne häda hoopis tühisüdametega. Saite oma valitsuse! Nüüd on “sisuliselt eriolukord” ehk et ei ole eriolukorda (muidu peab ju kahjusid kompenseerima). Aetakse taga kuskil poes üksikuid maskivastaseid, kuigi nad pole mingeid koldeid tekitanud. Samal ajal erapeod, spordiklubid ja isegi ilusalongid on täiega jokk. Muide, juba valmistatakse Ukrainast lendusid ette. Mida asja on siin halada. Valimiskasti juures oleks tulnud mõelda.

Kle ole parem kuss näed targem välja. Lihtsalt uskumatu, et kõik need taskupoliitikud kes on muidu kõigega nii hirmus hästi kursis ei tea, et juba eelmine aasta kaabud muutsid seadust. Ei ole vaja välja kuulutada eriolukorda. Meil on ohuolukord ja sellest piisab, et kõik kinni panna ja kehtestada vajadusel liikumiskeeld. Ei kompenseeri keegi sulle midagi, kui riigil selleks raha pole. Force major ja ime näppu. Süüa saad supiköögist, et päris ära ei kõngeks. Muud ei miskit. Isegi trahve saab sulle vajadusel kirjutada. Nii palju, et sa neid lõpuks maksta ei jõua. Jaura aga edasi, eks mõne aasta pärast saad enda lollust mõnuga kiruda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ei saanud eelmine aasta pidada ja see aasta jälle, no mis teha, olen märtsilaps. Kunagi ikka 🙂

Mina aprill ja sama.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on õudne häda hoopis tühisüdametega. Saite oma valitsuse! Nüüd on “sisuliselt eriolukord” ehk et ei ole eriolukorda (muidu peab ju kahjusid kompenseerima). Aetakse taga kuskil poes üksikuid maskivastaseid, kuigi nad pole mingeid koldeid tekitanud. Samal ajal erapeod, spordiklubid ja isegi ilusalongid on täiega jokk. Muide, juba valmistatakse Ukrainast lendusid ette. Mida asja on siin halada. Valimiskasti juures oleks tulnud mõelda.

Kle ole parem kuss näed targem välja. Lihtsalt uskumatu, et kõik need taskupoliitikud kes on muidu kõigega nii hirmus hästi kursis ei tea, et juba eelmine aasta kaabud muutsid seadust. Ei ole vaja välja kuulutada eriolukorda. Meil on ohuolukord ja sellest piisab, et kõik kinni panna ja kehtestada vajadusel liikumiskeeld. Ei kompenseeri keegi sulle midagi, kui riigil selleks raha pole. Force major ja ime näppu. Süüa saad supiköögist, et päris ära ei kõngeks. Muud ei miskit. Isegi trahve saab sulle vajadusel kirjutada. Nii palju, et sa neid lõpuks maksta ei jõua. Jaura aga edasi, eks mõne aasta pärast saad enda lollust mõnuga kiruda.

Mis supiköök. Kogunemised keelatud

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis supiköök. Kogunemised keelatud

My bad…järelikult ei mingit suppi. Järele jääb…pöial, kuniks seda on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üks tuttav on nädalavahetusel pidamas oma suurt juubelit ning saatis kutse.

Suurematele üritustele saadetakse üldjuhul kutsed ikka pikalt ette.
See selleks.

Kui nii rumalad tuttavad, siis ise tead, mis otsuse teed, kuidas käitud ja kas edaspidi suhtled. Pakun, et ikka suhtled. See “kindlasti” äraütlemine käis pigem ebaleva naeratuse ja mingi valega (Perekoolis ju soovitatakse esimese asjana valetada), on ju? Või ütlesid tóesti, et “kuule Mati/Kati – kas tóesti on praegu õige aega rahvast kokku ajada? Mina ei tule ja just sellepärast, et igast inimesest sõltub, kui kiiresti me viiruse levikult piiri paneme.” Loeksin ka moraali vastutustundest.
Kas sina tegid nii?

+3
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui tuttav on pidamas suurt sünnipäeva pidu