Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui tuttav on pidamas suurt sünnipäeva pidu

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Teema: Kui tuttav on pidamas suurt sünnipäeva pidu

Postitas:
Kägu

No tegelt on ka naljaks kituda, et näe siin sõber peab sünnipäeva.

Kumb ta sul on siis – sõber või tuttav?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oled kindel, et see on õiguspärane? Mina saan aru, et see sõltub sellest, mis see peokoht on. Alates 6. märtsist tohivad kliendid viibida toitlustusettevõtete müügi- või teenindussaalis ainult äripäeviti kell 6-18, ruumi täitumus ei tohi olla suurem kui 25 protsenti. Nii et kui tegemist on toitlustusettevõtte teenidnusssaaliga, siis tohib seal olla ainult nädala sees ja enne kella 18:00 tuleb lõpetada. Nädalavahetusel olla ei tohi ja saal peab alla 25% täidetud olema.

Tõenäoliselt on tegu üüritud puhkekohaga. Seal need reeglid ei kehti.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pidevalt üks moraalilugemine käib teistele. Las need vastutustundetud peavad oma pidu. Kui on lubatud siis ju ei järgne mingit trahvi politsei poolt.

Siit osad tunduvad tõesti ülevõlli minevat. Maist oktoobrini sa ikka päris palju liikuda. Käisin teatris, kinos, reisil. Osad rõhutavad oma kaugtööd, mida paljud teha ei saa. Iga inimene hindab oma riske ise.

+4
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt süda läheb pahaks, millised inimesed ümberringi on. Enda sõbra või väga hea tuttava (suvalised ilmselt sünnipäevakutset ei saaks) lähed kaebama? Nagu 1941. aastal eestlased teiste peale kaebasid, et need loomavagunites Siberisse saata. Hale ja nõme. Ära mine kui ei taha, aga mingi väärikus võiks ikka inimeses säilida.

+8
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaat siis. Tundukse, et meie president organiseerib oma sünnipäevapidu.😉
Mõistetav, et tal varem aega ei olnud. Aastavahetusel kui tal päris sünnipäev oli, viibis ta ju välismaal suusareisil. Peale reisi kulus energia suusamaratonideks valmistudes. Teate küll, pidu ja sport ju kokku ei sobi.
Võttes arvesse tema eelneva paari kuu vaba aja tegemisi on tõenäoline, et pandeemiat pole ta märganud ja nüüd on järg sünnipäevapidu maha pidada. See ju vähemalt sama tähtis nagu suusareis ja maratonid.

+3
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me ka siiani pidasime sünnipäevasid ja tähtpäevi pere-sugulaste koosviibimistega ja teine päev sõpradega. Enamus nagunii kodukontoris tööl ja seega ohtu nagu ei tundunud olevad. Ühtegi maski ega covidi-vastast lamemaallast ka seltskondades polnud.

Siiani oligi kõik hästi(suvest praeguseni), aga nüüd ühel sünnipäeval hakkas levik pihta vist (seltskond muidugi polnud suur, ainult pereliikmed ja lähedased u 10 inimest) kuna kõik oleme järsku positiivsed, arvan et võis olla sellest sünnipäevast kuid ei tea kes siis või kust kohast selle üles korjas. Äkki lapsed lasteaiast kuna seal käisid edasi või ehk poest. Muid kontakte nagu pole olnud nii.

Nüüd siis enam sünnipäevi jm suveni ei pea  isegi pere ja sugulastega.

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt süda läheb pahaks, millised inimesed ümberringi on. Enda sõbra või väga hea tuttava (suvalised ilmselt sünnipäevakutset ei saaks) lähed kaebama? Nagu 1941. aastal eestlased teiste peale kaebasid, et need loomavagunites Siberisse saata. Hale ja nõme. Ära mine kui ei taha, aga mingi väärikus võiks ikka inimeses säilida.

Sina ära laima eesti rahvast! Pole me teistest okupatsiooni alla sattunutest hullemad. Kadedus ja kättemaksuhimu rikkamate vastu lokkavad igal ajal, igal pool. neegreid ka 400 aastat hangiti sedaviisi, et soodustati hõimudevahelisi sõdasid ja nende käigus kogutud vange osteti kohalikelt “kuningatelt” kulinate või laskemoona eest üles. Kui sinu juttu Aafrikasse üle kanda, siis alatud mustanahalised tüübid müüsid valgetele ca 50 miljonit oma “venda” maha, kellest elusana jõudis Ameerikasse vaid 15 miljonit. Mine nüüd usa-sse ja kuuluta ka seal mustadele, et ise olete oma esivanemate orjapõlves süüdi, sellised alatud, nagu eestlased. Muuseas, Heinrich Himmleri memuaarides kirjutatakse sama alatuse juttu ka juutide kohta. Istudes juba konsentratsioonilaagris gaasikambrit oodates olid prominentsed juudid käinud järjest üksteise peale kaebamas, kus maja keldrites kellelgi rahvuskaaslasel kullakamakad peidus. Ära kurat laima eestlasi. Me pole teistest hullemad ega paremad

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ise peo korraldajale teatamine ei aita tõenäoliselt midagi, naerdakse näkku ja öeldakse et pidu ei ole keelatud. Mina annaks veebikonstaablile teada, kui see on keelatud tegevus ju politsei siis reageerib ja kui ei ole, siis on vähemalt sinu südametunnistus puhas.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine kähku kuskile kitule

Kui päris aus olla, oleks see väga mõistlik tegu. Või ootad sa seni, kuni su laps mingi õnnetuse tagajärjel intensiivravi vajab ja siis” ups” vabu intensiivravi kohti enam ei ole.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pidevalt üks moraalilugemine käib teistele. Las need vastutustundetud peavad oma pidu. Kui on lubatud siis ju ei järgne mingit trahvi politsei poolt.

Siit osad tunduvad tõesti ülevõlli minevat. Maist oktoobrini sa ikka päris palju liikuda. Käisin teatris, kinos, reisil. Osad rõhutavad oma kaugtööd, mida paljud teha ei saa. Iga inimene hindab oma riske ise.

OMA riske? Iga inimene võib luua uue nakatumisahela, mille tagajärjel täituvad uued haiglavoodid ja mõni jääb pikalt viduma või sureb. Rääkimata kiiresti lisanduvatest uutest nakkusohtlikest inimestest.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suvel oli nakatumine nullis.

Nakatumine ei ole nullis olnud. Vist kahel korral teatati, et ei ole ühtegi koroonapositiivet, aga neist kahest ühel korral selgus, et ikkagi oli.

Jaa siis inimesed reisisid ringi ja eks nii see briti tüvi vaikselt ka meile imbus, mis nüüd praegu näitajad lakke ajab.

Fakt on see, et kõiki kontakte välismaailmaga vältida ei saa ja pikas perspektiivis ei ole see koduspassimine ja jumala eest iga sõbra peale kaebamine kuidagi viirust vähendav. Aitavad antikehad ehk vaktsineerimine ja ka läbipõdemine. Mida suurem hulk on immuunseid, seda vähem haigus levida saab.

Paraku, immuunsus selle viiruse vastu kestab 6-8 kuud ja nii me võme järgmisel sügisel vabalt olla tagasi samas seisus nagu eelmisel aastal. Aga noh, vähemalt saab suvel pidu pidada onju, jee. (see viimane oli sarkasm).

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvel oli nakatumine nullis.

Nakatumine ei ole nullis olnud. Vist kahel korral teatati, et ei ole ühtegi koroonapositiivet, aga neist kahest ühel korral selgus, et ikkagi oli.

Jaa siis inimesed reisisid ringi ja eks nii see briti tüvi vaikselt ka meile imbus, mis nüüd praegu näitajad lakke ajab.

Fakt on see, et kõiki kontakte välismaailmaga vältida ei saa ja pikas perspektiivis ei ole see koduspassimine ja jumala eest iga sõbra peale kaebamine kuidagi viirust vähendav. Aitavad antikehad ehk vaktsineerimine ja ka läbipõdemine. Mida suurem hulk on immuunseid, seda vähem haigus levida saab.

Paraku, immuunsus selle viiruse vastu kestab 6-8 kuud ja nii me võme järgmisel sügisel vabalt olla tagasi samas seisus nagu eelmisel aastal. Aga noh, vähemalt saab suvel pidu pidada onju, jee. (see viimane oli sarkasm).

See kõik on mõtlemisvõimelisemale isikule teada. Noh, et on vaja vaktsiine, ja pikaajalist lahendust. Praegu meil ei ole piisavalt vaktsiine. On päris palju lihtsameelseid, keda vaktsiinivastased hullutavad. On praegune hädaolukord, kus kaalutakse täielikku lockdowni.

Ja siis selles reaalsuses inimesed, kes tahavad sünnipäeva pidada, sest “noh, eelmisel aastal juba istusime kodus”. Ja on veel teisedki, kes tähtsalt räägivad, et igaüks hindab oma riske ise ja sellisest asjast kuhugi teatavad ainult küüditajate sarnased inimesed.

Inimlik lollus on kahjuks ikka piiritu.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimlik lollus on kahjuks ikka piiritu.

Nagu öeldud, oma väikse peo ma pidasin ära juba kuu aega tagasi, keegi ei haigestunud. Aga sul ikka veel hinge peal ja vaja kraaksuda.

Ma võiks praegu samamoodi öelda, et loll olin, et aasta aega vaikselt kodus passisin, nagu siin ka teiste inimeste kommentaaridest välja tuleb – “suvel ju ikka oleks võinud”, “ju sa siis ise ei ole nii sotsiaalne”, “kui tahta, siis ikka saab” jne.

Näe, lõpuks tahtsin ja tegin. Kõik korras, koroonapesa ei tekitanud. Õnneks keegi mu sõpradest kuskile kaebama ei jooksnud, ja seda ma ei ütle sellepärast, nagu ma arvaksin, et sooritasin vagustkartva kuriteo, vaid sellepärast, et siis oleks sel sõprusel ka lõpp olnud. Kes ei tulnud, ei tulnud, arusaadav. Ausaltöeldes ma üldse kahtlesin selles, kas keegigi tuleb ja plaan B oli pidu teha siis kui saab juba õues grilli püsti panna.  Tuldi, oldi, ilma paanikata. Ja see mõjus jõuduandvalt.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võibki minna nii ja naa. Kui läheb naa, kahetsevad ja siunavad kõik nii end kui ürituse korraldajat.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma jälle pahane sellepärast, et passisin kuude viisi kodus, tellin kullereid kontaktivabalt, sain nüüd koroona.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õnneks keegi mu sõpradest kuskile kaebama ei jooksnud, ja seda ma ei ütle sellepärast, nagu ma arvaksin, et sooritasin vagustkartva kuriteo, vaid sellepärast, et siis oleks sel sõprusel ka lõpp olnud.

Need inimesed, kes sellisest peost teatavad, on enda jaoks sõpruse sellise peo korraldajaga juba lõpetanud.

Seda riski tuleb koroonapeo korraldajal ikka enne hinnata. Aga eks igaüks teab ise paremini, mis väärtushinnangud ja milline mõtlemisvõime on tema sõpradel. Kui pole kumbagi, siis ei pea kartma, et jääb kokku tulemata või äkki keegi teatab politseile ja tuleb hakata siis nendega õiendama, et sina teed, mis tahad.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis, kui teatada, et keegi on suurt pidu korraldamas, saadetakse ta loomavagunis 25 aastaks Siberisse?

Aga kui juhtub, et tabad oma väga hea tuttava seksuaalselt mõnda last ahistamas – kas oleks hale ja nõme sellest politseile teada anda?

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võibki minna nii ja naa. Kui läheb naa, kahetsevad ja siunavad kõik nii end kui ürituse korraldajat.

Jah, aga samas ei ole praegune olukord ju kellelegi mingi saladus. Igaüks ise teab, kas ta soovib osaleda või mitte. Kui keegi ei soovi osaleda, jääb üritus ära.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui juhtub, et tabad oma väga hea tuttava seksuaalselt mõnda last ahistamas – kas oleks hale ja nõme sellest politseile teada anda?

Hea demagoog oled, hakata nüüd juubelipidu samasse patta panema pedofiiliaga, päris haige.

Peo pidamine ei ole kuritegu. Pedofiilia on kuritegu. Märkad vahet?

Ja kuni tänaseni ei ole väikese peo pidamist keegi ka kuriteoks liigitanud, parimal juhul on see olnud väärtegu (üks jõulupidu kuskil Saaremaal meenub). Väärtegu ja kuritegu on erineva raskusastmega. Kui mu sõber rongis piletita sõidab ja ma tean sellest, siis ma ei kutsu talle politseid. Kui ta kodus oma naist peksab ja ma sellele peale satun, siis kutsun politsei pikemalt mõtlemata. Alaealiste nillimise puhul samuti.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea demagoog oled, hakata nüüd juubelipidu samasse patta panema pedofiiliaga, päris haige.

Peo pidamine ei ole kuritegu. Pedofiilia on kuritegu. Märkad vahet?

Ja kuni tänaseni ei ole väikese peo pidamist keegi ka kuriteoks liigitanud, parimal juhul on see olnud väärtegu (üks jõulupidu kuskil Saaremaal meenub). Väärtegu ja kuritegu on erineva raskusastmega. Kui mu sõber rongis piletita sõidab ja ma tean sellest, siis ma ei kutsu talle politseid. Kui ta kodus oma naist peksab ja ma sellele peale satun, siis kutsun politsei pikemalt mõtlemata. Alaealiste nillimise puhul samuti.

aga kui naisepeksul kuriteo silti küljes ei oleks, vaataksid mõnuga pealt?
peale seadusekuulekuse on olemas ka kodanikuvastutus.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kuni tänaseni ei ole väikese peo pidamist keegi ka kuriteoks liigitanud, parimal juhul on see olnud väärtegu (üks jõulupidu kuskil Saaremaal meenub)

Kui peol koroona levima hakkab  siis võib see kaasa tuua surmasid. Ja seda, kas see on kuritegu, väärtegu või kõik on hästi, otsustab terviseamet või politsei. Kui nemad leiavad, et kõik on hästi, ei teki ka peo korraldajatele mingit probleemi

Miks te seda “kitumist” nii hirmsasti kardate, kui olete kindlad, et kõik on hästi ja probleemi pole? Kui kõik on hästi, ei sega peo korraldamist ükski ametnik ka siis, kui neile “kitutakse”. Või ei usu te ise ka päriselt, et kõik on hästi?

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enda sõbra või väga hea tuttava (suvalised ilmselt sünnipäevakutset ei saaks) lähed kaebama?

Kui mu sõber või laps alkoholijoobes rooli istub või narkootikume illegaalselt ostab, siis palun ka politsei abi. Sest kui inimene on ise nii rumal, et ta ei saa aru, et oma tegevusega riskib omaenese heaoluga ja teiste heaoluga, siis tuleb teda selles arusaamises aidata. Mida rohkem neid pidusid tehakse, seda rohkem hakkab meie sõpruskonnas olema neid, kes õigel ajal jäävad hädavajaliku arstiabita või pikaleveninud koroonakriisi tõttu töö kaotavad. Meie külas näiteks suri külaelu eestvedaja südamehaigusesse kevadel, sest tema plaaniline ravi lükati edasi. Need on tõsised probleemid. Peo laiali ajamine ja politseilt nahutada saamine ei ole mingi tõsine probleem vaid ehk aitab inimesel mõistuse õige koha peale tagasi. Muidugi kõigepealt räägiksin sõbraga ise, aga kui minu jutt ei aita, siis ehk aitab ametimeeste selgitus.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

selliseid üritusi maardus-lasnamäel küllaga, kas on need laia löödud või karistatud või ennetatud, ei, aga nakkusi on tulnud palju palju

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis te laste pidudest arvate? Minu lapse klassivend kutsus kogu klassi tänaseks peole, kusjuures tegemist tuntud ja tunnustatud inimese lapsega. Mina ei lase oma lapsel minna ja nüüd väga solvunud, ütles, et kõik lähevad. Kas teie lasete oma lastel sünnipäevadel käia või isegi pidada?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu
  1. Mis te laste pidudest arvate? Minu lapse klassivend kutsus kogu klassi tänaseks people, kusjuures tegemist tuntud ja tunnustatud inimese lapsega. Mina ei lase oma lapsel minna ja nüüd väga solvunud, ütles, et kõik lähevad. Kas teie lasete oma lastel sünnipäevadel käia või isegi pidada?

Muidugi eeskujulikud inimesed ei lase oma lapsi peole sellel ajal.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
  1. Mis te laste pidudest arvate? Minu lapse klassivend kutsus kogu klassi tänaseks people, kusjuures tegemist tuntud ja tunnustatud inimese lapsega. Mina ei lase oma lapsel minna ja nüüd väga solvunud, ütles, et kõik lähevad. Kas teie lasete oma lastel sünnipäevadel käia või isegi pidada?

Aga näed, eeskujulik inimene, kes saanud lausa mitu teenetemärki, peab täna julgelt oma lapse sünnipäeva. Ja paha on hoopis see, kes ei luba oma lapsel sinna minna.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga näed, eeskujulik inimene, kes saanud lausa mitu teenetemärki, peab täna julgelt oma lapse sünnipäeva. Ja paha on hoopis see, kes ei luba oma lapsel sinna minna.

Ma arvan, et sa oled suts ohmu. Ja tegelt kade, et teised elavad ja sinu laps ei saa. Kas ma lubaks lapsel minna? Sõltub…kes sinna lähevad, kus peetakse jne.

Meil on koolis klassikaaslased pidanud pisikesi sünnipäevi, kus ainult need lapsed kellega lapsed nagunii koos igapäevaselt. Poleks selle peale tulnud, et sellest Perekooli kirjutada. Ma loodan, et need inimesed enam kunagi su last oma lapse sünnipäevale või niisama külla ei kutsu. Käid ja laotad teiste eraelu foorumitesse laiali.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sa oled suts ohmu. Ja tegelt kade, et teised elavad ja sinu laps ei saa. Kas ma lubaks lapsel minna? Sõltub…kes sinna lähevad, kus peetakse jne.

Meil on koolis klassikaaslased pidanud pisikesi sünnipäevi, kus ainult need lapsed kellega lapsed nagunii koos igapäevaselt. Poleks selle peale tulnud, et sellest Perekooli kirjutada. Ma loodan, et need inimesed enam kunagi su last oma lapse sünnipäevale või niisama külla ei kutsu. Käid ja laotad teiste eraelu foorumitesse laiali.

‘Et teised elavad’, no anna minna, mina mõtlen tõesti kogu ühiskonna, mitte oma isikliku heaolu peale. Ma loodan, et sina ringitraavja oled see, kes koroonaga hingamisaparaadi alla satub.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis te laste pidudest arvate? Minu lapse klassivend kutsus kogu klassi tänaseks peole. Mina ei lase oma lapsel minna ja nüüd väga solvunud, ütles, et kõik lähevad. Kas teie lasete oma lastel sünnipäevadel käia või isegi pidada?

Eks sünnipäeva korraldaja mõtles, et kui on koolis nagunii kogu aeg koos, siis võivad ju ka sünnipäeval koos olla.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õudne häda nende sünnipäevadega, täiskasvanud inimesed vinguvad nagu viiesed! Et nagu ei saa elada ilma selleta, et kari inimesi rõõmustaks vananemise üle?

Kusjuures viiesed saavad sünnipäeva ära jätmisest täitsa hästi aru, minu oma sai küll. Teab, et on koroona ja midagi teha pole. Küsis vaid, et kas aasta pärast ikka saab pidada. “Kui siis ka ei saa, siis on mul küll kõrini!” ütles vaid.

Lisaks veel sellele hiljutisele sünnipäeva pidajale siin eespool: sa võid oma käsi lõputult puhtsaks küürida, aga kui ikka üks (veel) asümptomaatiline sinu korraldatud seltskondlikul üritusel kasvõi 10 minutit kellegagi lähestikku juttu puhub, piisab sellest haigestumiseks. Piisab vist vähemastki.

+3
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 102 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui tuttav on pidamas suurt sünnipäeva pidu