Esileht Väikelaps kui väikelaps sööks ainult magusat…

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kui väikelaps sööks ainult magusat…

Postitas:

Olen aru saanud et selleks, et laps sööks normaalselt ei tohiks talle näkse-vahepalasid anda. Kui hommiku/lõuna/õhtusööki ei söö, siis muud ka ei saa, eks?
Kui aga nt olete teinud kooki, või ise tahate vahepeal mingit jogurtit müsliga vms, kas siis sööte salaja?
Eilne päev möödus nii, et laps sõi vist päeva peale kokku 1 väikese tüki kartulit ja 3 tera riisi, sai ampsu minu võileivast, sest tema oma ei sobinud, siis näksis banaani (sõin ise ka), olin õhtuks kooki teinud- jälle tema jaol jne.
Reaalselt võis tal nendest ampsudest kõht täis saada, aga kasulikke aineid absoluutne null!
nii suurt last mõistusega sundida ka ei saa ju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 06:36; 29.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma teaks, et laps tahab ainult magusat siis mina isiklikult ei teeks kodus kooki…
Aga müslid on vist ise-enesest päris tervislikud ju? Minu lapsele maitsevad ka väga, väga näiteks fitness helbed piimaga. Mina koju magusat ei osta, sest tean, et kui laps teab, et magusat on kodus siis muudkui nõuab seda. Kui pole, pole ka probleemi. Lihtsalt pakudki talle siis soolast söök i ja sööb nii palju kui tahab ja küll ta sul rohkem sööma hakkab. Ega magus rikub niikuinii söögiisu ära ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps nii väikese isuga on, ega siis muu ei aita, kui magus (k.a. banaan jms.) on ikka ja ainult peale sööki. Ehk sööb hommikul putru (kogus pole oluline, kasvõi mõne lusikatäie), siis võib saada banaaniampsu. Harju nüüd ise ka mitte sööma banaani söögiaegade vahepeal. Kooki süüakse meil ka alati peale sööki. Ja muidugi saab selles vanuses lapsele rääkida, et enne söök ja siis muud ampsud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu laps saab vanemaks. Ja see probleem süveneb.
Ma ei söögi laste ärkveloleku ajal selliseid asju mida ma lastele anda ei või. Või õigemini ei osta selliseid asju üldse koju.
1a7k ei saa aru jutust et kui soolast ei söö siis magusat ei saa. Eriti kui emme samal ajal seda kooki omale näost sisse ajab!
Viimane aeg teha ka enda söömisharjumustes muutusi.
PS! Banaan on ka väga magus ja rikub söögiisu (seda juttu kui pestitsiide täis just banaan on ma parem siin ei räägi). Närige siis parem juba porgandit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 11:02; 29.01 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk on see ikka sellest ka, mida laps on harjunud sööma väiksest peale. kui kindla reziimiga tal toidukorrad on olnud. ise olen oma lastele teinud suht kindlatel kellaaegades süüa. lõunaks alati supp/ühepajatoit või midagi sellist. alati sisaldab liha või kala. lastele teen lõunat eraldi, kuna ise ei soovi süüa. hommikul ja õhtul puder, vahepeal kohupiim, muna, kodujuust või midagi sellist. suurem laps saab peale sööki kommi, väiksem mitte. vahepaladeks veel õunad, pirnid….
ehk harjuta lihtsalt järjekindlamalt, ei tea ju ka milline menüü sul on…
ka lasteaias tekib hiljem kindel päevakava, iseasi, kui ta polegi harjunud soolaseid toite sööma, kas ta seal neid ülds sööb… meil just vastupidi, laps küsib lasteaias nii palju soolast juurde, et kui õhtul küsin, kas magustoit ka maitses, ütleb ta kurvalt, et ta sõi nii palju soolast, et magustoitu üle 2lusika ei jaksanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks ka vahepeal liigseks magusa söömiseks. Ja lõpetasin selle lõpuks väga konkreetselt ära. Ei andnud isegi lonksu mahla enne hommikusööki. Isegi väike amps magusat tõstab veresuhkrut ja kohe on isu läinud (tavalise toidu vastu muidugi:))
Hommikuti on tavaliselt ikka kõht tühi ja siis on kergem järje peale saada. Kui saab aru, et magusat ei anta, siis midagi ju ikka sööb.
Ja kui muidu ei saa, siis rõhun preemiale- et saab peale taldriku tühjaks söömist midagi head. See toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommi ja muid värvilisi asju pole kunagi saanud, söögiajad on meil vägagi kindlad, sest ka mees käib lõunal kodus söömas, laps aga järjekindlalt keeldub absoluutselt kõigest!
Ühte sööki 2x järjest pole kunagi, igaks lõunaks ja õhtuks erinev asi. Pudru pealt on nõus sööma ainult marju.

Nüüd on siis ka saabunud periood, kus ennast söömisel aidata ei luba, st omal on kahvel/lusikas käes, aga kui mina märkamatult üritan midagi suhu pista teise kahvliga, siis virutab sellele käega nii, et toit lendab. Aga sellise tempoga, mis tema on võimeline sööma… kui üldse.
Müsli on mul enda tehtud korralikest helvestest/puuvlijadest ja meega röstitud, samas kuulub siiski kategooriasse magus.
Arumaeisaa mida ta kakab 2x päevas, kui suust suurt midagi sisse ei lähe.

Üldiselt toitume väga tervislikult- magustatud jogurteid/kohupiimasid ei osta, aga juuksekarva lõhki ka ei aja (no see banaan jms pritsitud puuviljad)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 06:36; 29.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pestitsiidid eurooplaste toidulaual

17. mai 2009 kell 15:09 · Rubriigid: Euroopa ja maailm, Pestitsiidid, Tervis

2008.a. lõpul võttis Euroopa Komisjon kokku 2006.a. liikmesriikide pestitsiidijääkide seire tulemused, kust ilmnes, et meie toit on rekordiliselt kõrge kemikaalijääkide sisaldusega. Võetud proovidest 49% sisaldasid pestitsiidijääke, 4,7% sisaldasid jääke üle kehtestatud piirnormi. Kokku leiti Euroopas müüdavast toidust 354 erineva toimeaine jääki.

Kõige rohkem oli jääke sisaldavaid proove viinamarjade (68%), banaanide (55%) ning piparde (42%) hulgas. Kõige vähem jääke sisaldasid apelsinimahla proovid (10%).

Normeületavaid proove oli 2006.a. enim bakla¸aanide (4,3%), piparde (3,5%), viinamarjade (3,2%) ja herneste (2,3%) hulgas.

Niipalju siis juuksekarva lõhki ajamisest…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 11:02; 29.01 19:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps kui väikelaps sööks ainult magusat…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.