Esileht Väikelaps Kui vana last veel tissitada?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kui vana last veel tissitada?

Postitas:

Olin pehmelt öeldes rabatud, kui peretuttav oma 5-aastast meil tissitama hakkas. Teise pere siseasi, saan aru. Aga minu jaoks kummastav. Seega, kui kaua on teie meelest veel normaalne (s.t ei hakka kuidagi eriliselt silma) last tissitada?
Lihtsalt huvist.

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 16:38; 18.06 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina üle 1a ei kavatse tissitada 😀 Ilmselgelt on minu jaoks 5a tissitamine liiiiiig mis liig

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last imetasin teise eluaasta lõpuni. Esimesega hetkel aasta täis ja arvestan umbes aastaga veel 🙂

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, 5-aastane on ikka liig tõesti.

Ma ise tissitasin samuti umbes ajani, mil laps sai 2-aastaseks, no veidi varem lõpetasin ära. Alguses polnud üldse kindel, kas hakkangi tissitama, tundus jube rõve (raseduse ajal ja enne seda), aga siis kuidagi loomulikult läks oma rada.

Kui aga laps ikka juba arusaadavalt rääkima hakkab ja on võimeline muu toidu peal hakkama saama, siis võiks tõesti tissitamise järele jätta, arvan ma. Mina tissitasin nii kaua lihtsalt sellepärast, et ma tõesti tahtsin öösel magada, mitte ringi sebida. Eks ma proovisin varem ka ära lõpetada, aga ei suutnud seda kisa taluda 😀 Suuremale juba sai öelda, et ei anna, oled juba suur, siis läks asi lihtsamalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin valmis rinda andma pisut üle 2a (aga loobus ise enne 2a). Aasta veel, st 3a oleks teiste puhul nii, et ei märkaks ega paneks imeks. Sealt edasi… Vist hakkaks põhjuste üle fantaseerima.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tissitaks nii kaua, kui lapsel jalad all ja sööb tahket toitu ehk siis umbes aasta.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Max pool aastat

+7
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on liba või on siin vanusega mõned aastad liialdatud.

Tean oma ameti tõttu paljusid naisi, kes imetavad või on imetanud enda lapsi üle 2.5-3a. Juba selleks ajaks kui laps on umbes kahene, on see imetamine selline 1 kuni 2 korda päevas. 3-aastased ei saa isegi mitte igapäevaselt enam. Mitte keegi ei hakka enda 5-aastast last külas imetama, kuna esiteks 5-aastased, keda imetatakse, saavad rinda vaid õhtuti enne magama minekut või üldse ainult paar korda nädalas. Teiseks ei ole ükski lapsevanem nii loll, et läheb sellise asjaga enda tuttavate ette kui on muud võimalust. Enamik ei imeta enda vastsündinuid ka avalikult, saati siis valib keegi enda 5-aastase imetamiseks enda peretuttava kodu.

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 03:06; 17.06 11:10; 17.06 17:20; 18.06 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issanda loomaaed on kirju. Vabalt võib olla, et keegi siiski on nii veider, et peretuttava ees tissitab oma 5aastast.

Minu jaoks on ka umbes 2aastaseni rinda anda normaalne, kuigi minu lapsed on mõlemad ise 1.2a ja 1.3a võõrdunud. Kunagi ühe psühholoogi loengul kuulsin, et laps vajab tissi nii kaua, kuni ta ise seda sõnadega küsima õpib.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin ära, kui laps oli 1a 3k. Selleks ajaks ta sai ainult õhtuti enne magamaminekut rinda, kuni ükskord proovisime ilma ja jäi ka ilma rinnata magama. Rohkem pole ta rinda nõudnud ka, niiet ju siis oli paras aeg. 5-aastasele endiselt rinda anda on küll liig mis liig, kuigi leidub ka ogaramaid emasid: https://nypost.com/2018/11/08/why-this-mom-is-still-breastfeeding-her-9-year-old-kid/

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issanda loomaaed on kirju. Vabalt võib olla, et keegi siiski on nii veider, et peretuttava ees tissitab oma 5aastast.

Väga vähetõenäoline. Palju suurema tõenäosusega on järjekordne libateema. Kui see peretuttav 5-aastast last külas imetab, imetas ta teda seda enam ka 4-aastaselt ja 3-aastaselt ning peretuttav kas a.) on harjunud ja ei tule selle kohta teemat tegema b.) on näidanud varem enda suhtumist selle kohta ja ema ei imeta juba ammu tema ees.

Keskmiselt pikemalt imetavad naised teavad väga hästi, et enamike inimeste jaoks on isegi üle 2a laste imetamine perversne. Nad saavad seda suhtumist igalt poolt, isegi perearstid hakkavad juba 6-kuuste imikutega emadele rääkima, et pole vaja enam imetada, mis siis suurematest lastest rääkida. Tuletan meelde, et WHO, kelle juhiste järgi kõik meditsiinitöötajad peaksid töötama, soovitab imetada vähemalt 2a. Avalikult julgeb isegi 2-aastast last imetada väga vähe emasid ja seda polegi enamasti vaja, kuna nad ei saa enam rinda nii, nagu paarikuune imik.

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 03:06; 17.06 11:10; 17.06 17:20; 18.06 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 päeva vähem kui aasta, sest laps ise keeldus. Juba ca 10 kuuselt kohati ei tahtnud. Sööb hästi tavatoitu. Huvitaval kombel keeldus just õhtustest enne ja kuni lõpuni eelistas hommikust imetamist, et siis hea veel natuke unisena mõnuleda ja aeglaselt ärgata ???? Ja lõpuks keeras ka siis pea ära ja pani endale hoopis ise luti suhu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issanda loomaaed on kirju. Vabalt võib olla, et keegi siiski on nii veider, et peretuttava ees tissitab oma 5aastast.

Väga vähetõenäoline. Palju suurema tõenäosusega on järjekordne libateema. Kui see peretuttav 5-aastast last külas imetab, imetas ta teda seda enam ka 4-aastaselt ja 3-aastaselt ning peretuttav kas a.) on harjunud ja ei tule selle kohta teemat tegema b.) on näidanud varem enda suhtumist selle kohta ja ema ei imeta juba ammu tema ees.

Keskmiselt pikemalt imetavad naised teavad väga hästi, et enamike inimeste jaoks on isegi üle 2a laste imetamine perversne. Nad saavad seda suhtumist igalt poolt, isegi perearstid hakkavad juba 6-kuuste imikutega emadele rääkima, et pole vaja enam imetada, mis siis suurematest lastest rääkida. Tuletan meelde, et WHO, kelle juhiste järgi kõik meditsiinitöötajad peaksid töötama, soovitab imetada vähemalt 2a. Avalikult julgeb isegi 2-aastast last imetada väga vähe emasid ja seda polegi enamasti vaja, kuna nad ei saa enam rinda nii, nagu paarikuune imik.

WHO võtab arvesse kogu maailma ja sealhulgas arengumaad kus on toidu-ja veepuudus. Meil ja nö lääneriikides ikkagi arstid soovitavad kuskil aasta või natuke peale anda.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issanda loomaaed on kirju. Vabalt võib olla, et keegi siiski on nii veider, et peretuttava ees tissitab oma 5aastast.

Väga vähetõenäoline. Palju suurema tõenäosusega on järjekordne libateema. Kui see peretuttav 5-aastast last külas imetab, imetas ta teda seda enam ka 4-aastaselt ja 3-aastaselt ning peretuttav kas a.) on harjunud ja ei tule selle kohta teemat tegema b.) on näidanud varem enda suhtumist selle kohta ja ema ei imeta juba ammu tema ees.

Keskmiselt pikemalt imetavad naised teavad väga hästi, et enamike inimeste jaoks on isegi üle 2a laste imetamine perversne. Nad saavad seda suhtumist igalt poolt, isegi perearstid hakkavad juba 6-kuuste imikutega emadele rääkima, et pole vaja enam imetada, mis siis suurematest lastest rääkida. Tuletan meelde, et WHO, kelle juhiste järgi kõik meditsiinitöötajad peaksid töötama, soovitab imetada vähemalt 2a. Avalikult julgeb isegi 2-aastast last imetada väga vähe emasid ja seda polegi enamasti vaja, kuna nad ei saa enam rinda nii, nagu paarikuune imik.

WHO võtab arvesse kogu maailma ja sealhulgas arengumaad kus on toidu-ja veepuudus. Meil ja nö lääneriikides ikkagi arstid soovitavad kuskil aasta või natuke peale anda.

Tegutsen imetamisnõustajana ja ka Eestis on tegelikult see seisukoht. Paraku paljud arstid ei hari end ja sealt tulevad ka need asjatundmatud soovitused.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 03:06; 17.06 11:10; 17.06 17:20; 18.06 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Ei saa aru sellest paranoiast, et libateema.
Paraku, sinu kurvastuseks, ei ole see liba. Tuttav jäi nimelt esimest korda meile pikemalt, ka ööseks, seepärast tean.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 16:38; 18.06 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ja nö lääneriikides ikkagi arstid soovitavad kuskil aasta või natuke peale anda.

Mul on 4 last ja pole õnneks kohanud arsti, kes peaks üle aastase lapse imetamist kuidagi imelikuks ja soovitaks lõpetama hakata. Pigem on ikka soovitatud, et võimalusel võiks vähemalt aasta imetada. Lastearstid on sageli just tunnustavalt suhtunud, kui olen öelnud, kui kaua oma last/lapsi imetasin. Kurb muidugi, et 1,5-2 a on juba tunnustust väärt, kui see tegelikult võiks olla norm.
Kui esimene laps sündis, siis arvasin ka, et imetan maksimaalselt aasta, aga kui nägin, et aastase lapse toit on ju suures ulatuses ikka piim, ja kuna oli ka lastearsti poolt tugi olemas, siis imetasingi lausa 2 aastat.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ja nö lääneriikides ikkagi arstid soovitavad kuskil aasta või natuke peale anda.

Mul on 4 last ja pole õnneks kohanud arsti, kes peaks üle aastase lapse imetamist kuidagi imelikuks ja soovitaks lõpetama hakata. Pigem on ikka soovitatud, et võimalusel võiks vähemalt aasta imetada. Lastearstid on sageli just tunnustavalt suhtunud, kui olen öelnud, kui kaua oma last/lapsi imetasin. Kurb muidugi, et 1,5-2 a on juba tunnustust väärt, kui see tegelikult võiks olla norm.

Kui esimene laps sündis, siis arvasin ka, et imetan maksimaalselt aasta, aga kui nägin, et aastase lapse toit on ju suures ulatuses ikka piim, ja kuna oli ka lastearsti poolt tugi olemas, siis imetasingi lausa 2 aastat.

Väga tubli arst. Selliseid leidub ka. Paraku pöördutakse imetamisnõustajate poole tihtipeale murega, et arst soovitas võõrutada ja uuritakse, kuidas seda kõige parem teha oleks ja jutt ei ole 2-aastastest…

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.06 03:06; 17.06 11:10; 17.06 17:20; 18.06 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ka eespool juba kirjutatud, ilmselge libateema. Peretuttava kohta teaks inimene nende aastate peale, et endiselt imetab. Ja kes 2+ vanuses veel imetavad, neil ei ole nii tuli takus, et peaks seda kellegi juures külas tegema.

Ja kui teemaalgataja sarnaseid kommentaare luges, kus mainiti ka, et nii vana last enamasti siiski imetatakse vaid öösel, kirjutas ruttu ühe lisakommentaari, et tuttav jäi ööseks ja nii sai teada.

See ei ole paranoia, lihtsalt vilets libameister oled. Ei tasu üle võlli kirjutada ja taustalugu mõtle järgmine kord paremini läbi.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed said rinda veidi alla aasta. Kuni kaheni on minu meelest ok, edasi muutub juba veidi kummaliseks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen mõlemat last imetanud u aastaseks saamiseni, aga kuni 2-aastani on täitsa normaalne. Ilmselt ei vaataks väga imelikult ka kuni 3-aastase imetamist, aga sealt üle on küll laps juba liiga suur imetamiseks minu arvates.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imetasin noorimat last kuni nelja-aastaseks saamiseni. Viimased paar aastat tõesti ainult öösiti ja ka külas käies nii, et pererahvas ei näinud. Nimelt on mu laps atoopik ja ainult imetamine rahustas teda öösel nii, et ta end verele ei kratsinud. Vanemaks saades läks nahk paremaks, laps hakkas öö läbi magama ning õhtul ise magama jääma ja loobus ka tissitamisest.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annaksin vihje lastekaitsele, tegu on ilmselge lapse seksuaalse ärakasutamisega!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on liba või on siin vanusega mõned aastad liialdatud.

Tean oma ameti tõttu paljusid naisi, kes imetavad või on imetanud enda lapsi üle 2.5-3a. Juba selleks ajaks kui laps on umbes kahene, on see imetamine selline 1 kuni 2 korda päevas. 3-aastased ei saa isegi mitte igapäevaselt enam. Mitte keegi ei hakka enda 5-aastast last külas imetama, kuna esiteks 5-aastased, keda imetatakse, saavad rinda vaid õhtuti enne magama minekut või üldse ainult paar korda nädalas. Teiseks ei ole ükski lapsevanem nii loll, et läheb sellise asjaga enda tuttavate ette kui on muud võimalust. Enamik ei imeta enda vastsündinuid ka avalikult, saati siis valib keegi enda 5-aastase imetamiseks enda peretuttava kodu.

Piiratud maailmapilt- “mitte keegi ei hakka 5a. tissitama”. Sa pole kokku puutunud kõikvõimalike umbluu-emmedega. Mina ka ei tahaks nendega väga suhelda, aga tööalaselt olen mõnega seotud. Käivad oma 3-6a. lapsi lasteaias tissitamas lõuna ajal. Väidetavalt saavad lapsed tissi ka hommikul ja õhtul. Kaua nad jätkata kavatsevad, pole ma väga tihanud küsida. Tavaline jutt on- lõpetame siis, kui laps on valmis. Tissi antakse ka külas, avalikus kohas- kus iganes. Vahel jookseb see 5-6 a laps lihtsalt ligi, krabab tissi minutiks suhu ja jookseb edasi. Ühel tuttaval on kolm last- 5a, 3a ja 1 a. Kõik kolm saavad tissi, kaks vanemat kenasti ootavad ärjekorras, kui väikseim on kõhu täis saanud, siis on nende kord.
On see normaalne või mitte pole tegelikult minu asi, küllap lõpetavad ära, kui lapsel millalgi põhikoolis pikemad koolipäevad tekivad.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna oleme imetajad, siis tegelikult on imetamine looduse poolt “mõeldud” ikka oluliselt pikemalt kui aasta-kaks. Kahjuks meie tõekspidamised takistavad seda.
Lähimatest inimeste sugulastest shimpansid imetavad umbes viis aastat ja gorrillad umbes 4 aastat. Uuringud väidavad, et võttes arvesse meie eluiga, raseduse pikkust, keha suurust ja seksuaalset küpsuse arengu aega, peaks inimbeebit imetama 2,5-7 aastat.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looduse poolt on imetajale antud ka hambad. Et sööki närida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks kõik need kommentaarid kus on laps saanud(vähem) rinda on räigelt miinustatud? Kas oled halb ema kui annad pool aastat lapsele rinda? Nagu aru saan siis iga ühe enda asi, aga miks nii halvasti nendesse suhtutakse, kes ei soovi oma last 1-2a rinnaga toita? Ma olen mujal ka sellist rekatsiooni näinud, et emad kes ei toida oma last rinnaga pikalt on nagu halvemad. Miks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Kui vana last veel tissitada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.