Esileht Koolilaps kui vanale lapsele taskunuga?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kui vanale lapsele taskunuga?

Postitas:

kas ja millal soetasite teie oma lapsele taskunoa? kas laps tundis huvi ja palus või leidsite ise, et mingis vanuses laps võiks osata noaga nikerdada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just 8a saanud poiss ostis täna omale sünnipäevakingiks saadud raha eest Shveitsi taskunoa, isaga koos käisid valimas. Huvi oli juba vähemalt aasta varem olemas, et seenel käies oleks oma nuga taskus ja muidu ka maal metsas meeldib nikerdada talle, isaga käivad palju koos ringi. Ettevaatlikkus on poisile varakult sisse kasvanud, nii et tundus täitsa mõistlik ost.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:08; 26.08 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, ma ei mäleta, kust seda lugesin, aga kellegi lapsed pidavat isale tegema enne oma noa saamist nn noaeksami – et kui näitavad oma toimetulemist, siis ostetakse talle oma nuga, vanus polegi määrav. 😉
Lahe mõte mu meelest, tekitab lapsele vastutustunde ja motivatsiooni ka – et nuga pole mitte tavaline asi, mida lihtsalt kätte saab, vaid selle peab kuidagi \”välja teenima\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:08; 26.08 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain päris oma noa umbes 5-6-aastaselt. Maavanaisa andis. Enne seda olime küll palju koos nikerdanud ja ta oli mulle põhjalikult seletanud ohte ja seda, kuidas nuga käsitseda.
Vanaisal oli põhimõte, et igal lapsel PEAB oma taskunuga olema, ja ta peab sellega töötada oskama nii, et enne mõtleb ikka asjad läbi ka, et nuga ei libiseks, käest ei kargaks jne, Ka seda, et nuga ei murduks, asjatult ei läheks nüriks või täkkeliseks jne. Tööriista pidi oskama ka hoida.
Väike pindmine sõrme lõikamine ei olnud meil mingi traagika, vaid kuulus kuidagi nagu lapsepõlve juurde – teeleht peale ja mängisime edasi. :). Suuri haavu ei tekkinud meil lastel mitte kellelgi.
Ahjaa, tüdruk olen. Vanavanemad ja vanemad ei teinud selles osas mingit vahet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

poiss sai viieselt lastenoa. ¨veitslase küll, aga terad on ümardatud otstega. senini kasutab, praegu pea 10ne juba.

laps ise ei avaldanud soovi, lihtsalt tundis puutöö vastu väikestviisi huvi. aga kuna sattusin reisil just sobiva isendi peale, ostsin selle talle ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahtis ammu, 10selt sai. vanaisa käe all sai algse õpetuse, nüüd nokib ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sai laps noa ca seitsmeselt vist. mingi tähtpäev polnud. sai ka just sellise nüri otsaga laste variandi, imekombel sai sellega isegi puud nikerdatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tüdrukud on saanud mõlemad 5-6sena oma taskunoa. Kui tekkis huvi, siis saidki millalgi kingiks. On ka 1 tõsisem näppu lõikamine olnud kahjuks, karmid elu õppetunnid 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps kui vanale lapsele taskunuga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.