Esileht Koolilaps kui vanalt alustasid teie tütred raseerimist?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kui vanalt alustasid teie tütred raseerimist?

Postitas:
Kägu

ma juba vabandan ette, kui see on tobe küsimus, aga mul tütar 10a ja karvad kasvavad juba, mitte palju aga kuna natuke tumedama karvaga, siis paistab hästi välja ja tema ise küsis minult, kas ta võiks raseerida endal jalgu. Ma ausalt öeldes ei osanud kohe reageeridagi kuidagi, tundub natuke vara. Või mis vanuses alustavad noored raseerimist, ükskõik siis mis kehapiirkonnas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma juba vabandan ette, kui see on tobe küsimus, aga mul tütar 10a ja karvad kasvavad juba, mitte palju aga kuna natuke tumedama karvaga, siis paistab hästi välja ja tema ise küsis minult, kas ta võiks raseerida endal jalgu. Ma ausalt öeldes ei osanud kohe reageeridagi kuidagi, tundub natuke vara. Või mis vanuses alustavad noored raseerimist, ükskõik siis mis kehapiirkonnas?

Aga ta ei saa ju karvaste jalgadega ringi käia, teised vaatavad ja irvitavad ju. Muidugi võib öelda, et oma asi, aga teismelisel on ikka raske nii. Iseasi, kas on nii tumedad jalakarvad siis teismelisel, et tõesti häirib, aga kui teda ennast häirib ja tekitab teiste kobinat, miks siis mitte sellega tegelda ja karvad likvideerida, milleks peaks ennast välimuse pärast pahasti tundma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis alustabki, kui karvad häirima hakkavad. Igaühel hakkavad nad ju erineval ajal kasvama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ta ei saa ju karvaste jalgadega ringi käia, teised vaatavad ja irvitavad ju.

Ei pruugi olla mingit vaatamist ega irvitamist. Mõjutajaks võib olla hoopis reklaam, mis käsib karvad eemaldada. Aga kõike reklaamitavat ei pea kasutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karvapervo on jälle kivi alt välja pugenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub nii jah. Haiglane huvi laste ja nende areneva karvastiku vastu.

10 a. teab juba ise, kas karvad häirivad või mitte. Kui ei häiri, siis ei raseeri, kui hakkab häirima, siis küllap teab mida teha. Noored ei ole lollid- kõik vahendid saadaval ja internet täis õpetusi, kuidas enda eest hoolitseda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See, millal teised midagi teevad, ei aita sind küll kuidagi. Mõni ei olegi kunagi midagi raseerinud ja teda ei sega.

Kui enesetunnet häirib, siis raseerimine on küll nii väike asi, et ei ole mõtet hakata võitlema selle teemaga stiilis, et peab ikka oma kehaga leppima sellisenanagu see on, blabla.

Las raseerib, kui see tema enesetunde paremaks teeb. Juuksuris vast ka ikka käib ja ei ole sünnist saati lõikamata? Mille poolest jalgade raseerimine kuidagi teistmoodi on? Täpselt sama loomulik tegevus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina alustasin 3. klassis. Mul olid käekarvad süsimustad ja hästi pikad. Nahk aga lumivalge. Asi oli nii kaugele arenenud, et ma keeldusin lühikese varrukaga pluusidest. Nii et mina olen ennast raseerinud alates 9-aastaselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitäh, sa nii sõbralik, olgu vanemad su üle uhked. kõike head soovides

Please wait...
Postitas:
Kägu

See, millal teised midagi teevad, ei aita sind küll kuidagi. Mõni ei olegi kunagi midagi raseerinud ja teda ei sega.

Kui enesetunnet häirib, siis raseerimine on küll nii väike asi, et ei ole mõtet hakata võitlema selle teemaga stiilis, et peab ikka oma kehaga leppima sellisenanagu see on, blabla.

Las raseerib, kui see tema enesetunde paremaks teeb. Juuksuris vast ka ikka käib ja ei ole sünnist saati lõikamata? Mille poolest jalgade raseerimine kuidagi teistmoodi on? Täpselt sama loomulik tegevus.

Tänan vastuse eest. Kuid ma täitsa siiralt küsin, kas enesetunne läheb kuidagi paremaks salvamisega, tänitamisega, võibolla ka kerge mõnitusega/ alavääristamisega?

Jah, laps käib juuksuris. Minu jaoks on need siiski kaks erinevat asja, juuksuris käimine ja raseerimine siis.
Ma ei tunne mingi haiglast huvi oma tütre karvade vastu, vaid sooviskin last suunata, aidata, et ta viga ei teeks endale. Jah ma olen üks nendest emadest, kes ei lase lapsel avastada teadmisi üksi läbi interneti, me räägime naiste asjadest, mis eakohased muidugi. Vabandust, aga mul on üks tütar ja ma tõesti ei tea, kas selles vanuses raseeritaks, depileeritakse, vahatatakse vms. On asju, mida liiga noorelt ei soovitata teha ja üks nendest on juuksevärvimine näiteks, seetõttu küsingi, kuna ise ei tea.

Ja toredad inimesed, ma palun, mõelge sellepeale, inimesed ei ole homogeenne mass, et kõik täpselt ühtemoodi tunneksid, mõtleksid, teeksid, me olemegi erinevad kõiges ja teisele halvasti ütlemine ei kaunista teid. Päikest kõigile

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps oli 12.a ja küsis, et kas tema ei võiks oma jalakarvu hakata ära ajama.
Minu meelest tal polnud seal midagi, aga mis ma ikka keelan:) Eemaldas epilaatoriga kõik oma olematud karvad ja praegu 3-4 kuud möödas, rohkem pole teemas võtnud.

Aga no las ajab ometigi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tütar 9, suvel tegin ise talle ettepaneku, et aitan/näitan kuidas kaenlaaluseid karvu raseerida. Mind häiris muidugi tappev hais, mitte karvad ise. Muud karvad teda ei häiri veel, aga põhjust keelamiseks küll ei näe.
Ma mäletan, et minu ema hirmutas mind, et raseerides muutuvad karvad tugevaks ja tumedaks, ikka väga kaua õnnestus nii mõjutada… karvad häirisid, narriti, aga ära ajada ka ei julgenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärge toitke kellegi perversseid fantaasiad oma alaealiste tütarde kehade iseärasustest rääkides!

See karvapervo, kelle eest siin eespool juba mitmel korral hoiatati, ilmub ikka aeg-ajalt välja ja esitab enam-vähem täpselt ühesuguses stiilis küsimuse noorte tüdrukute karvakasvu ja selle ohjeldamise kohta. Jah, “tütar” on tal endal ka.

Ja siis need lugejad/kirjutajad, kes pole väga kaua siin keskkonnas olnud ja pole tema kahtlaste teemadega kursis, kirjutavadki lahkelt, mis värvi on nende tütarde kehakarvad, kus nad kasvavad, kui tihedalt ja kuidas tütred neid eemaldavad või ei eemalda.

Edasi võite juba ise mõelda, mis seal teiselpool ekraani toimub.
Või siis pigem mitte mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tütar 9, suvel tegin ise talle ettepaneku, et aitan/näitan kuidas kaenlaaluseid karvu raseerida. Mind häiris muidugi tappev hais, mitte karvad ise. Muud karvad teda ei häiri veel, aga põhjust keelamiseks küll ei näe.

Ma mäletan, et minu ema hirmutas mind, et raseerides muutuvad karvad tugevaks ja tumedaks, ikka väga kaua õnnestus nii mõjutada… karvad häirisid, narriti, aga ära ajada ka ei julgenud.

9-aastasel karvad kaenla all ja hais? Kas tõesti nii vara? Meil 12-aastasel poisilgi pole mingit higihaisu veel tekkinud ja kasvakasvu ka pole. Aga eks see individuaalne.

Meie tüdruk hakkas 10-aastaselt jalgadelt karvu ajama. Aga tal tõesti olid pikad mustad karvad jalgadel. Alguses kasutas minu raseerijat, aga ma ostsin talle eraldi raseerija. Nüüd tüdruk 11 ja on aasta ajanud neid. Saab ise hakkama. Mõnikord lõikab sisse ka, aga eks ta õpi sellest. Ma ise puhastan jalgu epilaatoriga, aga seda ta ei julge vist kasutada. Kardab valu. Mujal tüdrukul karvu pole. Eks käed on ka karvased, aga sealt ma ei soovita tal küll ajada. Aga eks ta ise teab. Mina oma karvaseid käsi kunagi puhtaks ei aja. Mulle meeldib nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt on 99%-l kümne aastastest tüdrukutest bikiinipiirkond karvavaba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ärge toitke kellegi perversseid fantaasiad oma alaealiste tütarde kehade iseärasustest rääkides!

See karvapervo, kelle eest siin eespool juba mitmel korral hoiatati, ilmub ikka aeg-ajalt välja ja esitab enam-vähem täpselt ühesuguses stiilis küsimuse noorte tüdrukute karvakasvu ja selle ohjeldamise kohta. Jah, “tütar” on tal endal ka.

Ja siis need lugejad/kirjutajad, kes pole väga kaua siin keskkonnas olnud ja pole tema kahtlaste teemadega kursis, kirjutavadki lahkelt, mis värvi on nende tütarde kehakarvad, kus nad kasvavad, kui tihedalt ja kuidas tütred neid eemaldavad või ei eemalda.

Edasi võite juba ise mõelda, mis seal teiselpool ekraani toimub.

Või siis pigem mitte mõelda.

Täpselt, iga teatud aja tagant ilmub samas stiilis teema noorte tüdrukute karvaeemaldusest. Aeg-ajalt on sellel isikul tõepoolest “tütar”. Jäle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda et…. kui mu vanemal tütrel hakkasid 8-aastaselt kaenla alla karvad kasvama, siis küsisin ka siin sarnast asja. Lihtsalt mul polnud õrna aimugi, kas see on ok ja kas temavanused ajavadki need lihtsalt ära või peaks lihtsalt ignoreerima. Sain ka sõimu, kuigi ausalt, ma pole pervert.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pigem paneks kosmeetikule vahatamise aja kinni – raseerimisega ju karv läheb jämedamaks ja tugevamaks. Vahatamisega kuu aega muretu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda et…. kui mu vanemal tütrel hakkasid 8-aastaselt kaenla alla karvad kasvama, siis küsisin ka siin sarnast asja. Lihtsalt mul polnud õrna aimugi, kas see on ok ja kas temavanused ajavadki need lihtsalt ära või peaks lihtsalt ignoreerima. Sain ka sõimu, kuigi ausalt, ma pole pervert.

Enda karvakasvu aruta foorumis soovi korral. Lapse oma on isegi anonüümselt minu jaoks lapse privaatne teema, mida ema ei tohiks nii avalikult jagada. Vajadusel on ometi olemas spetsialistid, kellega nõupidada (perearst, kosmeetik, oma emagi näiteks)
Tõesti, ärge toitke perverte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaenla aluseid hakkas minu laps vahatama 11-aastaselt. Kahjuks kuu aega need puhtana küll ei püsi, maksimaalselt kaks nädalat saab hakkama aga siis on ka juba ammu karvased uuesti. Jalgu raseeris see aasta (12-aastaselt) esimest korda. Tegi ühe korra ja hetkel rohkem pole teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pigem paneks kosmeetikule vahatamise aja kinni – raseerimisega ju karv läheb jämedamaks ja tugevamaks. Vahatamisega kuu aega muretu.

Ja kuidas sinu meelest raseerimine mõjutab pärisnaha kihis olevat karvasibulat? Kui mehed habet ei ajaks, siis see neil ka tugevaks ja pikaks ei kasvaks? Oma nõukaaegseid arusaamu ei maksa tõe pähe levitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Koolilaps kui vanalt alustasid teie tütred raseerimist?