Esileht Väikelaps Kui vanalt hakkavad lapsed esimest korda laule ja luuletusi peast kordama?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui vanalt hakkavad lapsed esimest korda laule ja luuletusi peast kordama?

Postitas:

Tere!

Umbes kui vanad lapsed hakkavad esimest korda lühikesi laulu ja luuletuse jupikesi meelde jätma ja peast järele kordama? Tõenäoliselt oleneb ka kui palju lapsega koos korrata neid laule ja oleneb lapsest jne. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmeselt ehk kesmine, mu lastest ühel enne kolme, teisel pärast, esimesel jäi rohkem meelde, teisel vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas laulujupikesi kordama u kahe aasta ja kaheksa kuuselt. Olen muidu temaga väga palju koos laulnud ja erinevaid salmikesi liigutustega teinud. Enne kaheseks saamist tegi pigem liigutusi kaasa ja poetas laulus/salmis paar üksikut sõna.

Olen näinud ka veidi alla kahe aastast last, kes laulis terve laulu “Põdrala maja metsa sees”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 aastaste rühma üks arengu eesmärke on kaherealise luuletuse õppimine. Muidugi on tublimaid, kes juba pika luuletuse oskavad ettekanda, kuid 2 rida võiks olla enamusele jõukohane.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4-aastane võiks suuta korrata mõnd rida või ühte salmi laulust või luuletusest, aga see oleneb väga ka lapse enda motivatsioonist, huvist, perest ja koostehtavatest tegevustest. Sageli eelneb või kaasneb luuletuste õppimise oskusele see faas, et laps jutustab luuletuse ümber või “luuletab” oma peast (ilma riimideta, kuid luuletuste esitamise rütmi matkides).

Minu vanem laps hakkas kolmeselt, noorem aga juba kaheselt nt jõuluvanale salmi lugema, aga salmid olid mul omatehtud ja laste individuaalseid huvisid arvestavad, ehk siis vanemale poisile pistsin sisse lindude temaatika (ta oli hull linnuhuviline väiksena) ja suuremale mootorratta 🙂 Päkapikk tõi salmid advenidaja alguses sussi sisse ja siis kuni jõuludeni kordasime-õppisime lastega. Ehk siis päris väikestele luuletuste õpetamine eeldab vanema püsivust ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskmiselt 3aastaselt umbes jah. Minu vanim poiss hakkas hilja rääkima, alles 4aastaselt laulis ja luges luuletusi, samas nüüd noorem õde laulis paar nädalat peale kaheaastaseks saamist kõik vennalt lasteaiast kuuldud laulud kodus peast ette. Lasteaias muusikaõpetaja tagasiside tütrele oli, et ütleb paar üksikut silpi lauldes. Ma filmisin kodus tema laulud üles ja näitasin õpetajale, kes ei suutnud ära imestada, milline öö ja päev lasteaia ja kodu vahel on. Ehk siis sõltub palju ka keskkonnast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks sõltub lapsest. Mul esimene laulis kodus hoius õpitud jõululaulukesi juba 2a1k. Kui teine laps 4aastaseks saades diivanil omaette aias õpitud isadepäevaluuletust kordas, ohkasin kergendatult, et ikka ei ole päris lootusetu laps ???? Lihtsalt esimene ees oli “liiga kiire” arenguga ja tahestahtmata võrdled…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu laps luges luuletusi ja laulis laule tsipake enne 2-aastaseks saamist (vale viisiga laulis, aga sõnad olid õigesti). tuttavatel on ka ikka seal 2 paiku seda juba teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks laps oli ca 2,5, teine 1a 8k, kui terve “Põdramaja” peas oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kui vanalt hakkavad lapsed esimest korda laule ja luuletusi peast kordama?