Esileht Koolilaps Kui vanalt Harry Potter?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kui vanalt Harry Potter?

Postitas:

Kui vanalt teie lapsed on HP raamatuid lugenud? Mina ise olen aastaid tagasi korra kõik osad läbi lugenud ja mäletan, et viimased osad olid päris jubedad.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 15:47; 16.09 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda alustas 8 aastaselt aga kolmandast raamatust kaugemale ei jõudnud. Üheteistkümneselt luges kõik osad järjest läbi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli 12. Enne seda ei viitsinud üldse raamatuid lugeda, aga siis luges kõik 8 Potterit ühe suvega läbi ja nüüdseks on väga suur lugeja.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 16:05; 18.09 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 aastaselt ühe suvega kõik osad

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

staselt ühe suvega kõik osad

Kas viimased osad õudusunenägusid ei tekitanud?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 15:47; 16.09 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõbranna laps 6aastaselt, minu oma 8selt

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 16:27; 16.09 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ette lugema 6a ja 8a, aga esimesest peatükist kaugemale ei jõudnud. Laused ja kirjeldused on pikad. Mu lapsi üldiselt võlu- ja fantaasiateemad ka väga ei huvita, pigem tõsielulisemad lood nagu näiteks Veel üks Lotte. Ise olin 14-15, kui Eestis HP ilmusid ja siis lugesingi suure huviga. Üks rusikareegel on, et sobiv vanus lugemiseks on ligikaudu peategelase vanus, HP puhul siis +-12. Mõnda muidugi palju varem ja mõnda hiljem või mitte kunagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsi üldiselt võlu- ja fantaasiateemad ka väga ei huvita, pigem tõsielulisemad lood nagu näiteks Veel üks Lotte.

Jeebus, mul on vist väga intensiivne tööpäev olnud – no üldse ei saanud pihta, et mis mõttes on “Leiutajateküla Lotte” oma rääkivate loomakeste ja kohati ikka väga jabura süžeega nüüd tõsielulisem kui Harry Potter 🙂

Üldiselt aga võiks Potterit lugeda vast siis, kui huvi pakub. Ega vist raamatu käest kiskumine ei ole ka mõistlik, kui tundub, et liiga vara loeb neid natuke õudsemaid viimaseid raamatuid.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsi üldiselt võlu- ja fantaasiateemad ka väga ei huvita, pigem tõsielulisemad lood nagu näiteks Veel üks Lotte.

Jeebus, mul on vist väga intensiivne tööpäev olnud – no üldse ei saanud pihta, et mis mõttes on “Leiutajateküla Lotte” oma rääkivate loomakeste ja kohati ikka väga jabura süžeega nüüd tõsielulisem kui Harry Potter ????

Üldiselt aga võiks Potterit lugeda vast siis, kui huvi pakub. Ega vist raamatu käest kiskumine ei ole ka mõistlik, kui tundub, et liiga vara loeb neid natuke õudsemaid viimaseid raamatuid.

ps. veel üks lotte pole teps mitte leiutajateekülalotte.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 16:27; 16.09 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsi üldiselt võlu- ja fantaasiateemad ka väga ei huvita, pigem tõsielulisemad lood nagu näiteks Veel üks Lotte.

Jeebus, mul on vist väga intensiivne tööpäev olnud – no üldse ei saanud pihta, et mis mõttes on “Leiutajateküla Lotte” oma rääkivate loomakeste ja kohati ikka väga jabura süžeega nüüd tõsielulisem kui Harry Potter ????

Üldiselt aga võiks Potterit lugeda vast siis, kui huvi pakub. Ega vist raamatu käest kiskumine ei ole ka mõistlik, kui tundub, et liiga vara loeb neid natuke õudsemaid viimaseid raamatuid.

ps. veel üks lotte pole teps mitte leiutajateekülalotte.

Selles nali seisneski.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps luges Harry Potterit 8-aastaselt. See oli ka esimene raamatusari, mida luges, ning sai sellest huvi fantaasiakirjanduse ning pikkade sarjade vastu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 8-aastane ja hakkas Potterit lugema, hetkel käsil teine osa ja tundub, et seni väga meeldib 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimesed 3 osa luges 6-aastaselt. siis 7-aastaselt luges 6 osa (esimesed 3 uuesti), viimast vist pole endiselt lugenud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8a luges kõik osad ühes jutis läbi. Põhimõtteliselt ma ütlesin talle, et oleks aeg ise ka hakata lugema muud kui vaid koomikseid, ja ta valis selle. Järgmiseks võttis Sõrmuste Isanda triloogia. Ja siis luges mõnda aega vaid neid kahte vaheldumisi, suure hädaga sai talle pakutud a la eesti rahva ennemuistseid jutte, et need on tegelikult ka täitsa ulme.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna üks laps luges esimese osa 6 aastaselt läbi, oma laps mul luges esimese osa 10 aastaselt läbi, rohkem ei lugenud, filme küll vaatas. Ise lugesin ülikooli esimesel kursusel kõik osad läbi. Minu meelest Potter sobib igale vanusele, kuigi viimased osad ehk päris kuueaastasele ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese osa luges 7a, siis järgemööda vaheldumisi muude pisemate raamatutega ja kohustusliku kirjandusega kõik ülejäänud osad, ka see näidend. Lōpetas viimase osa, kui oli veel 8a, kohe varsti 9a saamas. Ise olen ka kõiki lugenud ja arutasin temaga palju – sai aru küll ja põnev oli ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese osa luges 7a, siis järgemööda vaheldumisi muude pisemate raamatutega ja kohustusliku kirjandusega kõik ülejäänud osad, ka see näidend. Lōpetas viimase osa, kui oli veel 8a, kohe varsti 9a saamas. Ise olen ka kõiki lugenud ja arutasin temaga palju – sai aru küll ja põnev oli ka.

Sul on tubli laps, aga kahju, et tänased lapsed enam seda kogemust ei saa, mis algul HP raamatute ilmumisel oli – esimese osa võiski lugeda kooli minnes ja siis kasvada koos raamatu tegelastega, kuni uue osa ilmumist ootasid.
Nüüd ei malda ju enam oodata enne uue osa kätte võtmist, aga teatud nüansid on seal mõistetavad ikka ainult vanuse lisandudes.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul luges kümneselt. Vist oli esimene osa kohustuslik ja siis luges ülejäänud ise edasi. Nüüdseks on vist kõiki osi vähemalt kolm korda lugenud. Aga teine laps on selline, et teeks vist sada imet ära, et neid lugema ei peaks – ta pole üldse nö võluinimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma hakkasin neid lugema, kui teine raamat ilmus eestis ehk siis umbes 9-aastaselt. edasi ootasin iga aasta harry sünnipäeva juulis, et uus raamat ilmuks. neljandast raamatust hakkasin allecto poest ette tellima, et saaks inglise keelse.

nii et jah, õige, 9-10 on päris paras vanus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see Potteri lugemise vanus jääb jah kusagile sinna 8-12 aasta kanti umbes.

Paljud lapsed teevad sellega algust ka varem, nt 6-aastasena. Miks mitte, kui ise viitsivad!

Kusjuures mina nende nooruse pärast väga ei muretseks. Raamatute ja üldse loetud tekstiga (mitte pildilise materjaliga!) on nii, et raamatus on ju kõigest sõnad. Aga tähenduse neile sõnadele annab lugeja ise. Tänu sellele toredale seigale “räägib” iga raamat iga lugejaga pisut erinevalt, ehk siis vastavalt lugeja arengutasemele, oskusele kaasa mõelda jne. Mina ise lugesin 6-aastasena “Mahtra sõda” 🙂 Ja see ei hirmutanud mind üldse! Ehkki mu vanaema oli küll väga mures, et kuidas ometi need koledad peksustseenid lapsele mõjuvad. Aga tegelikult läksid need kohad raamatus minust lihtsalt kuidagi mööda, libisesid üle, ma lihtsalt ei osanud neile väga tähelepanu pöörata.

Pildilise materjaliga (filmid, videod) nii ei ole – seal ei anta lapsele võimalust sündmusi, olukordi ise ette kujutada vastavalt oma arengutasemele, vaid kõik on juba valmiskujul täiskasvanud režissööri poolt ette söödetud. Seega ma pigem keelaks 6-aastasele filmi, aga mitte raamatu.

Praegu Perekoolis on vanemad uhked oma teadmishimulise koolieeliku üle, aga päris paljudel juhtudel asendub see koolieelik teismeikka jõudes lapsega, kes raamatu ainult piitsa ähvardusel kätte võtab. St, üldplaanis mulle ei tee muret mitte 6-aastaste Potteri-lugemine, vaid rohkem see, et teismeikka jõudes paljude nendesamade laste lugemishuvi vaibub ja asendub nutikas TikTokis väänlevate kehade passimisega. Seega peaks hoopis mõtlema, kuidas teismeliste juures lugemishuvi taastekitada saaks 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nõus, et ei tasu niiväga karta selle pärast, et lapse jaoks on raamat kole. HP-ga on see hea asi, et ta läheb järjest “koledamaks” – kui ikka mõne lapse jaoks on ühel hetkel liiga õudne, siis tuleb pooleli jätta. Ja oma last võiks tunda ka selle koha pealt. Mäletan et kui minu poeg väike oli, siis ta võis vaadata koledaid veriseid sõjafilme ja need ei mõjunud mingit moodi. Ja siis oli üks iseenesest kena lastefilm, kus aga üks koer surma sai – ja selle peale nuttis ta pikalt ja ütles et sellised filmid tuleks ära keelata.
(Mina ise lugesin 9-aastaselt läbi Victor Hugo “Hüljatud” ja mulle ka väga meeldis, kuigi mõnes mõttes ehk oli see koledamgi kui HP, sest seal oli ikka kujutatud üsna realistlikku pärismaailma, mitte fantaasiamaailma kolle.)

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 16:05; 18.09 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 5aastane luges esimese osa läbi, teist enam ei tahtnud. kunagi pubekana (12-13) luges kõik osad vabatahtlikult uuesti läbi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Kui vanalt Harry Potter?