Esileht Väikelaps Kui vanalt laps ilma vanemateta sünnipäevale ?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kui vanalt laps ilma vanemateta sünnipäevale ?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas ?

Kuna kodus ruumi napib, siis sooviks kutsuda lapse sünnipäevale vaid lapsi.
On 5-6 aastastel juba ok ilma vanemateta teiste koju sünnipäevale jääda ?

Ja kuidas anda viisakas vihje, et oodatud on vaid lapsed ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:24; 17.06 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4-aastane on paar korda jäänud üksi. Sotsiaalne ja iseseisev laps on, ise on tahtnud üksi jääda. Enamasti jään siiski temaga koos sünnipäevale. Ja kui üksi on jäänud, olen mõne teise tuttava lapsevanemaga (mitte sünnipäevalapse vanematega, kellel on käed niigi tööd täis) ja lapse endaga kokku leppinud, et selle lapsevanema poole pöörduda, kui on mingi mure, millega ise toime ei tule. Igatahes lasteaia rühmakaaslaste sünnipäevadel ongi vist minu laps olnud seni ainuke, kes on üksi peole jäänud.

Samas ma tean neid lapsi, kelle puhul selline lahendus veel kõne alla ei tuleks. Ka mõnda viiest isegi. Mis Sa siis teed, kui mõni viiene uksel lootusetult tönnima pistab ning ema külge klammerdub ega soostu ema kuhugi laskma?

Eks 5-6-aastasi just hakataksegi vaikselt üksi harjutama. Oleme mõned korrad sattunud ka mõnele 6 a sünnipäevale, kus tõesti enamik lapsevanemaid on lahkunud. Aga mitte kõik. Ja on ka vanemate abi vaja läinud teinekord. Minu arust sellises vanuses on ikkagi palju nõuda, et ilmtingimata kõik lapsed PEAVAD julgema üksi jääda ja kõik vanemad PEAVAD söandama oma rüblikuid iseseisvalt möllama usaldada.

Pigem ma ikkagi eeldaksin, et enamik vanemaid lahkub niikuinii (eriti veel nähes, et kitsas on), ning kui mõni jääbki, siis küllap selleks on põhjus. Aga iseenesest mina ei solvuks ka siis, kui keegi oleks kutsele otsekoheselt kirjutanud, et kuna pidu toimub sünnipäevalapse kodus ja ruumid on seega kitsad, võiksid need lapsed, kes oskavad ja julgevad, jääda peole üksi. Eeldusel, et see sünnipäevakoht pole lapsevanemate seisukohast kuskil pärapõrgus, mis tähendaks, et külaliste emad-isad peaksid kogu peoaja kulutama kas edasi-tagasi sõitmisele või siis lihtsalt kuskil kodust kaugel jorutama ja aega parajaks tegema kohas, kus nagu mingeid erilisi tegevusvõimalusi ei ole ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:02; 19.06 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid alati kutse alla lisada, et kui lapsed on kodust ära, on vanematel pidu vm taolise vihje. Vanemad rõõmustavad kindlasti, see sünnipäevadel kaasaskimine ju pigem kohustus, eriti kui veel ei olda otseselt sõbrad sünnipäevalapse vanematega ja millestki rääkida nagu polegi.

Mina ise oma last üksi ei jätak silmselt mitte enne, kui ta kõikide wc-toimingute üksi hakkama saab, sh mõistliku koguse paberit rullist kätte 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5a on päris suured, mõni läheb 6a juba kooligi ju. Meil olid 5a omapead sünnipäeval, seda enam kui lapsi on vähe ja peetakse kodus. Kutsele kirjutaks, et kallis Jüri, oled oodatud minu sünnipäevale, mis toimub kell 12-15 minu kodus jne. Ma ei usu, et lapsevanemad sealt välja loevad, et nad peaks ka jääma.
Meie noorema lapse rühmas oli aga minu jaoks uudne teema. Üks ema, kellel lapsed väikese (paariaastase) vahega, sokutas oma noorema lapse ka igale sünnipäevale õega kaasa. Ma ise ei tuleks iial selle peale. Vanemal lapsel oma sõbrad ja peod, nooremal omad. Ei pea igal pool koos käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 15:56; 16.06 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu last on paar korda kutsutud koju sünnipäevale. On minemata jäänud, sest ei usalda ma oma nelja-aastast energilist ronijat võõrasse kohta üksi. Kukub veel kapp pähe ka… kui otsustab ronima hakata.
Samuti ei kujuta ette, kuidas peaksin mina pressima end võõraste täiskasvanute koju, kui kutsel on vihjatud ainult lapse nimele…Eelistan mängutubasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie noorema lapse rühmas oli aga minu jaoks uudne teema. Üks ema, kellel lapsed väikese (paariaastase) vahega, sokutas oma noorema lapse ka igale sünnipäevale õega kaasa. Ma ise ei tuleks iial selle peale. Vanemal lapsel oma sõbrad ja peod, nooremal omad. Ei pea igal pool koos käima.

Ma ususn, et seal on ikka vahe, kas sokutas väiksema kaasa ja ise läks ära või pidi väiksema kaasa võtma ja passis temaga koos sünnipäeval. Igal ühel ei ole võimalik suvalisel ajal väiksemat last kuhugi jätta, et ise suuremaga kuskil lasteaiakaaslase sünnipäeval passida. Viisakas oleks muidugi korraldajalt küsida, kas on OK kaasa võtta, aga teha suured silmad, et kellelgi teist varianti pole, on ka imelik. Päris kulukas on iga sünnipäeva ajaks lapsele hoidjat palgata. Samuti on üsna nukker jätta laps, kes terve töönädala on pikad päevad lasteaias olnud, ka nädalavahetusel hoidjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks mõelda ka selles võtmes, et mitme lapse eest hoolitsemisega sa ise hakkama saad?
Mu tütrel oli eelmisel sügisel 6-aasta sünnipäev ja kõik 12 külalist olid lapsed ilma vanemateta, kuigi kutsele kirjutasime, et vanemad saavad jääda.
Sünnipäev oli tegelikult supertore. Siiamaani kui mõnda neist lastest näen, siis räägitakse, et see oli nende elu ägedaim sünnipäev.

Aga, AGA, AAAGGAA – mulle ja mu abikaasale oli see täielik hullumaja. Jälgida, et kõigil oleks tore, keegi liialt ei karjuks, keegi üksteist liialt ei nügiks, kellel mida vaja…, mängud mängida, piisavalt jooki jaguks kannus, kõik toidud ikka lauale saaks, tortki ei ununeks…

Olime terve õhtupooliku täitsa läbi, kohutav peavalu ja energiat 0. Nii tore oleks olnud, kui mõnigi lapsevanem oleks olnud kohal, kes ka laste järgi oleks vaadanud… Oh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorem tuli koos õega ja ema läks ära jah. Ja nii alates vanusest kui sünnipäevi sõpradega pidama hakati- suuremad olid siis vast viieaastased ja väike kolmeaastane. Tundus, et ema võttis seda kui head lapsehoiuvõimalust. Minu lapse sünnipäeva puhul ema küsis ukse üeal, et kas noorem võib ka jääda- väikesel peokleit seljas ja soeng peas. No kuidas sa ütled siis, et ei. Laps ise tegelikult oli väga iseseisev ja asjalik, lihtsalt ema suhtumine on huvitav. No miks peaks õed igal pool koos käima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 15:56; 16.06 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu tütrel oli eelmisel sügisel 6-aasta sünnipäev ja kõik 12 külalist olid lapsed ilma vanemateta, kuigi kutsele kirjutasime, et vanemad saavad jääda.
Sünnipäev oli tegelikult supertore. Siiamaani kui mõnda neist lastest näen, siis räägitakse, et see oli nende elu ägedaim sünnipäev.

Kirjelda mis te sünnipäeval tegite, mis mänge ja mis teie programm oli ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 10:24; 17.06 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4a laps jäi nüüd esimest kordamängumaa 2h sünnipäevale üksi. Kõik vanemad läksid ära ja ma ka siis üksi sinna passima ei jäänud.

Mulle ei tuleks selline asi pähe, et jätaks oma 4-aastase üksinda mängumaale. Mul täiesti ükskõik, kas teised vanemad lähevad ära või mitte, aga oma lapse eest vastutan ikka mina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4a laps jäi nüüd esimest kordamängumaa 2h sünnipäevale üksi. Kõik vanemad läksid ära ja ma ka siis üksi sinna passima ei jäänud.

Mulle ei tuleks selline asi pähe, et jätaks oma 4-aastase üksinda mängumaale. Mul täiesti ükskõik, kas teised vanemad lähevad ära või mitte, aga oma lapse eest vastutan ikka mina.

Mida Su nelja-aastane siis teeb nii hirmsat? Minu oma on küll üsna mõistlik ja arukas juba. WCs saab hakkama, süüa oskab, batuudi reegleid teab ja aktsepteerib, keelatud kohtades ei turni, reegleid arvestab, pealegi on need mängumaade turnimisalad üldjuhul nii ära võrgustatud, et sealt polegi kuhugi kukkuda. Ja ümberringi lasteaiakaaslaste vanemad, keda ta teab-tunneb. Mitte ma ei arva, et neljaseid PEAKS tingimata üksi jätma, ma ise jään ka üldjuhul oma lapsega ning mõni laps on arem või ei pea reeglitest kinni või vajab pepu pühkimisel abi vmt, aga sellist draamat ma nüüd ka ei teeks — et ei kujuta kohe ettegi mõtet üksijätmisest vmt. Lasteaeda ikka julged last jätta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 12:02; 19.06 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viies sünnipäev on olnud minu kogemuste põhjal see, millest alates on lapsed sünnipäevale üksi jäänud. Enamasti oleme käinud rühmakaaslaste sünnipäevadel ning seega enamik lapsi ongi olnud viie ringis – kes alles saanud, kes varsti viieseks saamas, kui hakkas olema nii, et et vanemad enam peole ei jäänud. Selleks ajaks on lapsed ka juba mitu aastat ühes rühmas käinud ning enamikele vanematele tuttavad, samuti vanemad tunnevad üksteist. Seega laps täiesti võõraste vanemate hoole alla ei jää. tõsti- päris sellises suures keskuses kus mitu sünnipäeva ning muud külastajad, pole keegi sünnipäeva pidanud. Alati on olnud kas kodune sünnipäev või siis sellises mängutoas, mis on väiksem ja kus ongi ainult see üks sünnipäev korraga.

Ise oleme pidanud ainult nüüd siis juba kahel aastal kodusünnipäeva. Laps on kutsunud 6-7 sõbrannat oma rühmast. Need tüdrukud on mitme ühise lasteaia-aasta jooksul meile tuttavad juba, nemad teavad meid ka ilusti, julgevad küsida abi jne. Mingit erilist programmi me polegi kodus teinud. Kuna lapsel on sünnipäev talvel, on suureks elamuseks olnud õues grillimine. Edasi on lapsed ise aega suurepäraselt lihtsalt mängides sisustanud ning pigem on kolm sünnipäevaks mõeldud tundi liigagi kiirelt otsa saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse rühmas on 4-aastased juba ilma vanemateta sünnipäeval olnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kui vanalt laps ilma vanemateta sünnipäevale ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.