Esileht Koolilaps Kui vanalt lubate pruudid-peigmehed ööbima

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Kui vanalt lubate pruudid-peigmehed ööbima

Postitas:

Aga kuidas sa seda keelaks, mis õigusega, kui sul oleks reaalne olukord, et laps tuleb rääkima, et me oleme nüüd Matiga juba 6 kuud kindel paar olnud ja homme jääb Mati minu juurde ööseks? Millega sa keeldumist põhjendaks?

Aga millega sa põhjendaks, kui ei soovi, et see Mati homme teie juurde päriseks koliks?

Ja kui Matil on lihtsalt öömaja vaja ning ta ise on külalisena minu kodus aktsepteeritav (sest see on ju ka minu kodu!), siis ööbimisvõimaluse saab Matile ikka tekitada: kasvõi kööki või koridori. Või lapse tuppa ja laps enda magamistuppa ööbima. Mina olen teismelisena külas isegi köögi laua peal maganud (madrats oli olemas), kui voodeid ei jagunud ja põrandad olid liialt külmad, et seal magada.

Püüan seletada.

Minu meelest on selline komejant nõme ja teiste inimeste intiimellu nina toppiv, et tean, et noored omavahel seksivad, aga võtan tütre oma magamistuppa magama, et teda valvata. Ma ei arva, et lapse keha või otsustusõigus selle üle kuuluks mulle: jah, mida väiksem laps, seda rohkem pean ma muidugi vastu võtma ka neid otsuseid, mis puudutavad lapse keha, sh ka otsuseid, mis ei pruugi lapsele sel hetkel meeltmööda olla (nt vaktsineerimine, küünte lõikamine või hambaarstikülastused), aga seda kontrolli tuleks vaikselt vähendada lapse vanemaks saades ja asendada lapse usaldamisega. Taustaks on läbi kogu lapsepõlve kestnud armastav ja austav kasvatus ja sellest tulenev lootus, et ta ei tee endale selgelt kahjulikke otsuseid ja valesid valikuid, oskab end kaitsta nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Minu meelest seda ei saa saavutada jäiga keelamise ja ühtlasi pea liiva alla peitamisega (las seksivad kuskil mujal, mida mina ei näe, seda pole olemas). Ühesõnaga, ma päris tõsiselt austan teise inimese õigust oma kehale, kehalisele autonoomiale, ja sekkuksin 16-17-aastase noore puhul vaid selgelt eluohtlikes või tervist kahjustavates olukordades – nii nagu ma sekkuksin siis juba ka täiskasvanud lapse või lähedase puhul.

Kui Mati sooviks sisse kolida, siis ma uuriksin, miks. Selline otsus ei saa sündida üksnes osa asjassepuutuvate isikute (mu tütre ja Mati) peas, siia peavad kaasatud olema ka mõlema noore inimese vanemad, arvestada tuleks taustu ja kaasnevaid kulusid, samuti seda, et kes vasutaks teisest perest pärit noore tegude, õppimise jne eest? Aga ma ei välistaks ka seda, kui kõigile asjaosalistele see mingitel põhjustel parim variant tunduks (nt Mati elab muidu maal, aga käib Tallinna kesklinnas keskkoolis ja tema vanemad oleksid nõus, et ta viimase kooliaasta elab mu tütrega koos meie pool, sj kompenseeritaks meie perele Mati söögi- ja eluaseme kulude osa vms). Aga muidugi on kõige mugavam ja mõnusam elada oma perega oma kodus ja mõelda, et lapsed on veel väikesed, süütud ja näiliselt minu kontrolli all. See annab mingi turvatunde. Ma lihtalt arvan, et petliku.

 

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 22:55; 14.11 19:56; 15.11 09:49; 15.11 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin noorelt emaks saanud naistest, seal jooksis punase niidina läbi see, et põhjus, miks noorelt seksuaalelu elama hakati oli kodust vähese armastuse ja hoolivuse saamine, nii et seda hakati otsima väljast poolt.

Seksimist (vastustundlikku) ei saa keelata, aga alaealised elavad oma kodus, on oma vanemate vastutusel, mitte ei mängi võõral pinnal peret.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 08:51; 15.11 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas sa seda keelaks, mis õigusega, kui sul oleks reaalne olukord, et laps tuleb rääkima, et me oleme nüüd Matiga juba 6 kuud kindel paar olnud ja homme jääb Mati minu juurde ööseks? Millega sa keeldumist põhjendaks?

Aga millega sa põhjendaks, kui ei soovi, et see Mati homme teie juurde päriseks koliks?

Ja kui Matil on lihtsalt öömaja vaja ning ta ise on külalisena minu kodus aktsepteeritav (sest see on ju ka minu kodu!), siis ööbimisvõimaluse saab Matile ikka tekitada: kasvõi kööki või koridori. Või lapse tuppa ja laps enda magamistuppa ööbima. Mina olen teismelisena külas isegi köögi laua peal maganud (madrats oli olemas), kui voodeid ei jagunud ja põrandad olid liialt külmad, et seal magada.

Püüan seletada.

Minu meelest on selline komejant nõme ja teiste inimeste intiimellu nina toppiv, et tean, et noored omavahel seksivad, aga võtan tütre oma magamistuppa magama, et teda valvata. Ma ei arva, et lapse keha või otsustusõigus selle üle kuuluks mulle: jah, mida väiksem laps, seda rohkem pean ma muidugi vastu võtma ka neid otsuseid, mis puudutavad lapse keha, sh ka otsuseid, mis ei pruugi lapsele sel hetkel meeltmööda olla (nt vaktsineerimine, küünte lõikamine või hambaarstikülastused), aga seda kontrolli tuleks vaikselt vähendada lapse vanemaks saades ja asendada lapse usaldamisega. Taustaks on läbi kogu lapsepõlve kestnud armastav ja austav kasvatus ja sellest tulenev lootus, et ta ei tee endale selgelt kahjulikke otsuseid ja valesid valikuid, oskab end kaitsta nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Minu meelest seda ei saa saavutada jäiga keelamise ja ühtlasi pea liiva alla peitamisega (las seksivad kuskil mujal, mida mina ei näe, seda pole olemas). Ühesõnaga, ma päris tõsiselt austan teise inimese õigust oma kehale, kehalisele autonoomiale, ja sekkuksin 16-17-aastase noore puhul vaid selgelt eluohtlikes või tervist kahjustavates olukordades – nii nagu ma sekkuksin siis juba ka täiskasvanud lapse või lähedase puhul.

Kui Mati sooviks sisse kolida, siis ma uuriksin, miks. Selline otsus ei saa sündida üksnes osa asjassepuutuvate isikute (mu tütre ja Mati) peas, siia peavad kaasatud olema ka mõlema noore inimese vanemad, arvestada tuleks taustu ja kaasnevaid kulusid, samuti seda, et kes vasutaks teisest perest pärit noore tegude, õppimise jne eest? Aga ma ei välistaks ka seda, kui kõigile asjaosalistele see mingitel põhjustel parim variant tunduks (nt Mati elab muidu maal, aga käib Tallinna kesklinnas keskkoolis ja tema vanemad oleksid nõus, et ta viimase kooliaasta elab mu tütrega koos meie pool, sj kompenseeritaks meie perele Mati söögi- ja eluaseme kulude osa vms). Aga muidugi on kõige mugavam ja mõnusam elada oma perega oma kodus ja mõelda, et lapsed on veel väikesed, süütud ja näiliselt minu kontrolli all. See annab mingi turvatunde. Ma lihtalt arvan, et petliku.

Appi kui nunnu. Korjad aga kõik abivajavad Matid ja Mardid oma koju.

Kui iga kuu on uus kutt, siis oled ka nii mõistev?

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 07:59; 15.11 10:29; 15.11 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millega sa põhjendaks, kui ei soovi, et see Mati homme teie juurde päriseks koliks? Ja kui Matil on lihtsalt öömaja vaja ning ta ise on külalisena minu kodus aktsepteeritav (sest see on ju ka minu kodu!), siis ööbimisvõimaluse saab Matile ikka tekitada: kasvõi kööki või koridori. Või lapse tuppa ja laps enda magamistuppa ööbima. Mina olen teismelisena külas isegi köögi laua peal maganud (madrats oli olemas), kui voodeid ei jagunud ja põrandad olid liialt külmad, et seal magada.

Minu meelest on selline komejant nõme ja teiste inimeste intiimellu nina toppiv, et tean, et noored omavahel seksivad, aga võtan tütre oma magamistuppa magama, et teda valvata.

Mul tekkisid sarnased mõtted viimase käoga. Ma olen 40+,  aga omaeelest siiski mitte loll ja lolli mängima seoses poiss-sõbra/tüdruksõbra ööbimisega ma ei oleks ka nõus. Seega, Mati või Kati üksiku ööbimise lubaks ma oma lapse toas ja see, kas hoitakse süütust kuni mingi kindla vanusenumbrini või seksitakse juba, on siiski noorte enda teha ja valvata.

Kui aga Mati tahaks päriselt sisse kolida ehk siis teismeliste paarike tahaks oma visiitsuhet meie elamispinnal toimuvaks püsisuhteks muuta – siis oleks juba teine lugu. Mida tähendab: “Aga millega sa põhjendaks, kui ei soovi, et Mati homme teie juurde päriselt koliks?”?  Jeerum, argumente Mati sissekolimise poolt/vastu leiaks ma lõdvalt ilma seksiküsimust mängu toomata!

Jah, ongi põhiliselt kas küsimust: esiteks, kas eluase on selline, et kahel põlvkonnal on võimalik segamata koos elada? Kui võõra teismelise muutumine külalisest püsielanikuks häiriks ülejäänud perekonna privaatust – siis nii ma oma keeldumist ka põhjendaks.  Teiseks, see küsimuste ring, mida arvavad Mati vanemad sellest, et laps nende juurest välja kolib, kes hakkab silma peal pidama tema õppeedukusel jms? Võõra teismelise elamine teise pere juures on päris keeruline, tegelikult. Ainult erandjuhul (kui teismeliste paar majapidamises ei häiri teisi pereliikmeid, teise poole vanematega on kokkulepe ülevalpidamise osas jne.) oleks selline teismeliste kooselu võimalik. Muul juhul ütleks, et meil ei ole tingimusi selliseks kooseluks ja  palun, elagu see Mati ikkagi oma vanemate juures. Meil külas võib käia ja vastupidi, aga tugevalt eelistaks päevast külaskäimist – ööbimine olgu erand, mida ei tohiks olla muule perele häirivalt tihti. Saate täisealisteks – eks siis ise vaatate, aga esialgu leppige visiitsuhtega.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas sa seda keelaks, mis õigusega, kui sul oleks reaalne olukord, et laps tuleb rääkima, et me oleme nüüd Matiga juba 6 kuud kindel paar olnud ja homme jääb Mati minu juurde ööseks? Millega sa keeldumist põhjendaks?

Aga millega sa põhjendaks, kui ei soovi, et see Mati homme teie juurde päriseks koliks?

Ja kui Matil on lihtsalt öömaja vaja ning ta ise on külalisena minu kodus aktsepteeritav (sest see on ju ka minu kodu!), siis ööbimisvõimaluse saab Matile ikka tekitada: kasvõi kööki või koridori. Või lapse tuppa ja laps enda magamistuppa ööbima. Mina olen teismelisena külas isegi köögi laua peal maganud (madrats oli olemas), kui voodeid ei jagunud ja põrandad olid liialt külmad, et seal magada.

Püüan seletada.

Minu meelest on selline komejant nõme ja teiste inimeste intiimellu nina toppiv, et tean, et noored omavahel seksivad, aga võtan tütre oma magamistuppa magama, et teda valvata. Ma ei arva, et lapse keha või otsustusõigus selle üle kuuluks mulle: jah, mida väiksem laps, seda rohkem pean ma muidugi vastu võtma ka neid otsuseid, mis puudutavad lapse keha, sh ka otsuseid, mis ei pruugi lapsele sel hetkel meeltmööda olla (nt vaktsineerimine, küünte lõikamine või hambaarstikülastused), aga seda kontrolli tuleks vaikselt vähendada lapse vanemaks saades ja asendada lapse usaldamisega. Taustaks on läbi kogu lapsepõlve kestnud armastav ja austav kasvatus ja sellest tulenev lootus, et ta ei tee endale selgelt kahjulikke otsuseid ja valesid valikuid, oskab end kaitsta nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Minu meelest seda ei saa saavutada jäiga keelamise ja ühtlasi pea liiva alla peitamisega (las seksivad kuskil mujal, mida mina ei näe, seda pole olemas). Ühesõnaga, ma päris tõsiselt austan teise inimese õigust oma kehale, kehalisele autonoomiale, ja sekkuksin 16-17-aastase noore puhul vaid selgelt eluohtlikes või tervist kahjustavates olukordades – nii nagu ma sekkuksin siis juba ka täiskasvanud lapse või lähedase puhul.

Kui Mati sooviks sisse kolida, siis ma uuriksin, miks. Selline otsus ei saa sündida üksnes osa asjassepuutuvate isikute (mu tütre ja Mati) peas, siia peavad kaasatud olema ka mõlema noore inimese vanemad, arvestada tuleks taustu ja kaasnevaid kulusid, samuti seda, et kes vasutaks teisest perest pärit noore tegude, õppimise jne eest? Aga ma ei välistaks ka seda, kui kõigile asjaosalistele see mingitel põhjustel parim variant tunduks (nt Mati elab muidu maal, aga käib Tallinna kesklinnas keskkoolis ja tema vanemad oleksid nõus, et ta viimase kooliaasta elab mu tütrega koos meie pool, sj kompenseeritaks meie perele Mati söögi- ja eluaseme kulude osa vms). Aga muidugi on kõige mugavam ja mõnusam elada oma perega oma kodus ja mõelda, et lapsed on veel väikesed, süütud ja näiliselt minu kontrolli all. See annab mingi turvatunde. Ma lihtalt arvan, et petliku.

Appi kui nunnu. Korjad aga kõik abivajavad Matid ja Mardid oma koju.

Kui iga kuu on uus kutt, siis oled ka nii mõistev?

Miks sa õelutsed ja mulle sõnu suhu paned? Mis sul pigistama hakkas?

Ma seletasin ju täiesti rahulikult oma seisukohti ja suhtumist, mis sinusse kuidagi ei puutu? Ma sinu juurde ei koli kedagi sisse, ausõna. Loodan, et ka enda juurde ei pea kolima, aga, nagu ütlesin, see poleks välistatud, kui see kõigile osapooltele sobiks ja oleks mingitel põhjustel parasjagu vajalik või mõistlik. Kui sind siiralt huvitab, mida ma teeksin juhtudel x, y ja z, siis võin öelda, et kui iga kuu oleks uus kutt, siis ma poleks nii avatud, sest selleks, et kedagi oma koju, oma siseringi lasta, oleks vaja seda inimest esmalt mingil määral tundma õppida, usaldama hakata. Ma ei sooviks ka, et mu laps vahetaks 16-17-aastaselt iga kuu sekspartnerit ja – üllatus! – armastavas peres kasvanud lapsed, kellel on vanematega usaldav suhe, enamasti seda ka ei tee. Kui mul oleks kodus väga raskelt puberteeti põdev maailmaga ülimalt pahuksis olev teismeline, siis loomulikult suhtuksin ma kogu teemasse teisiti, mõttekohad oleks siis hoopis mujal ja usalduslikkuse määr samuti teine.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.11 22:55; 14.11 19:56; 15.11 09:49; 15.11 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas sa seda keelaks, mis õigusega, kui sul oleks reaalne olukord, et laps tuleb rääkima, et me oleme nüüd Matiga juba 6 kuud kindel paar olnud ja homme jääb Mati minu juurde ööseks? Millega sa keeldumist põhjendaks?

Aga millega sa põhjendaks, kui ei soovi, et see Mati homme teie juurde päriseks koliks?

Ja kui Matil on lihtsalt öömaja vaja ning ta ise on külalisena minu kodus aktsepteeritav (sest see on ju ka minu kodu!), siis ööbimisvõimaluse saab Matile ikka tekitada: kasvõi kööki või koridori. Või lapse tuppa ja laps enda magamistuppa ööbima. Mina olen teismelisena külas isegi köögi laua peal maganud (madrats oli olemas), kui voodeid ei jagunud ja põrandad olid liialt külmad, et seal magada.

Püüan seletada.

Minu meelest on selline komejant nõme ja teiste inimeste intiimellu nina toppiv, et tean, et noored omavahel seksivad, aga võtan tütre oma magamistuppa magama, et teda valvata. Ma ei arva, et lapse keha või otsustusõigus selle üle kuuluks mulle: jah, mida väiksem laps, seda rohkem pean ma muidugi vastu võtma ka neid otsuseid, mis puudutavad lapse keha, sh ka otsuseid, mis ei pruugi lapsele sel hetkel meeltmööda olla (nt vaktsineerimine, küünte lõikamine või hambaarstikülastused), aga seda kontrolli tuleks vaikselt vähendada lapse vanemaks saades ja asendada lapse usaldamisega. Taustaks on läbi kogu lapsepõlve kestnud armastav ja austav kasvatus ja sellest tulenev lootus, et ta ei tee endale selgelt kahjulikke otsuseid ja valesid valikuid, oskab end kaitsta nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Minu meelest seda ei saa saavutada jäiga keelamise ja ühtlasi pea liiva alla peitamisega (las seksivad kuskil mujal, mida mina ei näe, seda pole olemas). Ühesõnaga, ma päris tõsiselt austan teise inimese õigust oma kehale, kehalisele autonoomiale, ja sekkuksin 16-17-aastase noore puhul vaid selgelt eluohtlikes või tervist kahjustavates olukordades – nii nagu ma sekkuksin siis juba ka täiskasvanud lapse või lähedase puhul.

Kui Mati sooviks sisse kolida, siis ma uuriksin, miks. Selline otsus ei saa sündida üksnes osa asjassepuutuvate isikute (mu tütre ja Mati) peas, siia peavad kaasatud olema ka mõlema noore inimese vanemad, arvestada tuleks taustu ja kaasnevaid kulusid, samuti seda, et kes vasutaks teisest perest pärit noore tegude, õppimise jne eest? Aga ma ei välistaks ka seda, kui kõigile asjaosalistele see mingitel põhjustel parim variant tunduks (nt Mati elab muidu maal, aga käib Tallinna kesklinnas keskkoolis ja tema vanemad oleksid nõus, et ta viimase kooliaasta elab mu tütrega koos meie pool, sj kompenseeritaks meie perele Mati söögi- ja eluaseme kulude osa vms). Aga muidugi on kõige mugavam ja mõnusam elada oma perega oma kodus ja mõelda, et lapsed on veel väikesed, süütud ja näiliselt minu kontrolli all. See annab mingi turvatunde. Ma lihtalt arvan, et petliku.

Appi kui nunnu. Korjad aga kõik abivajavad Matid ja Mardid oma koju.

Kui iga kuu on uus kutt, siis oled ka nii mõistev?

Miks sa õelutsed ja mulle sõnu suhu paned? Mis sul pigistama hakkas?

Ma seletasin ju täiesti rahulikult oma seisukohti ja suhtumist, mis sinusse kuidagi ei puutu? Ma sinu juurde ei koli kedagi sisse, ausõna. Loodan, et ka enda juurde ei pea kolima, aga, nagu ütlesin, see poleks välistatud, kui see kõigile osapooltele sobiks ja oleks mingitel põhjustel parasjagu vajalik või mõistlik. Kui sind siiralt huvitab, mida ma teeksin juhtudel x, y ja z, siis võin öelda, et kui iga kuu oleks uus kutt, siis ma poleks nii avatud, sest selleks, et kedagi oma koju, oma siseringi lasta, oleks vaja seda inimest esmalt mingil määral tundma õppida, usaldama hakata. Ma ei sooviks ka, et mu laps vahetaks 16-17-aastaselt iga kuu sekspartnerit ja – üllatus! – armastavas peres kasvanud lapsed, kellel on vanematega usaldav suhe, enamasti seda ka ei tee. Kui mul oleks kodus väga raskelt puberteeti põdev maailmaga ülimalt pahuksis olev teismeline, siis loomulikult suhtuksin ma kogu teemasse teisiti, mõttekohad oleks siis hoopis mujal ja usalduslikkuse määr samuti teine.

Sa nimetad teiste inimeste käitumist nõmedaks komejandiks ja pead seda rahulikuks selgitamiseks?

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 07:59; 15.11 10:29; 15.11 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks arvata, et armastavas peres kasvav laps, kellel on vanemaga hea sõbrannasuhe ei alusta vara sekssuhetega? Mõtlen enda teismelise aja peale tagasi  – ei läinud need  eraldusjooned midagi nii, et katkised lapsed – kõvad seksijad,  õnnelikust perest lapsed – vagad, õpihimulised nunnakesed. Minu tutvusringkonnas olid need (3-4 tükki kindlasti), kes emaga jube hästi läbi said, kõvad ringi tõmbajad. Üks emaga väga heades  suhetes sai teismelisena emaks.  Mina ja veel üks teine hea sõbranna, kes me emadega kohe üldse läbi ei saanud ja väga kõvasti mässasime, seevastu ei seksinud ega aelenud ringi, pigem oli kerge foobia meessuhete osas, sest nii palju halbu näiteid oli ümberringi. Armastavad/lähedased suhted olid siis pigem sõbrannade vahel. Kogu kamp olime kusjuures nö katkistest peredest. Olid ka muidugi mõned sellised, kes said emaga hästi läbi, austasid reegleid ja poistega ringi ei aelenud. Ainus inimene, keda ma puhtjuhuslikult tean, kes teismelisena abordi tegi, oli  nö toredast traditsioonilisest perest.

Nii et mina ei julgeks küll siin mingeid reelgeid selle põhjal teha.

Endal lapsed veel nii vanad pole. Aga siis, nagu alaelaliste puhul ikka, arvestagu sellega, et mina olen siis paraku osa vastutusest, seega paratamatu osa nende imelisest intiimelust. Kui nad soovivad minuga üheskoos arutada oma rasestumisvastaseid vahendeid, HPV-d, enneaegset seemnepurset, naise orgasmi, meeste- ja naiste-arsti külastusi, eelmisi partnerid ja nende haigusi – minugi poolest. Kui seda soovi pole, saagu täiskasvanuks ja tehku, mis tahavad, ja maksku see lõbu ise ka kõik kinni.

 

 

 

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb lapse küpsusest, 14-15-16-17.

algul peab pruudi/peigmehega ise tutvust tegema ja kui on aru saada, et ta tõesti hoolib lapsest ja on armastus, mitte pubekate iga-nädal-uus-partner värk, siis milles probleem?

tuleb seletada lapsele, et ta peab oma keha üle ise otsustama ja rääkima, millised rasestumisvastased vahendid olemas on.

kui seksivad, siis vähemalt vaikselt ja teadlikult.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Vanuses, kus suudetakse ka tagajärgedega hakkama saada ehk lapse kasvatamise ja ülalpidamisega. Mida varem hormoonpillidega alustada, seda rohkem probleeme võib hiljem olla rasestumisega.  See ei ole teps mitte hea kui hakatakse võtma enne kui keha täiskasvanuks saab ja üleüldse väga pikk kasutusperiood. Lapsi tahetakse üha hilisemas eas.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole vanusest, vaid lapse küpsusastmest.

Mõnu 17- aastane on veel vägagi laps, ent seevastu vaatad mõne 14-aastase arukust suu ammuli.

Ja kui endal pole sellist olukord olnud, kui enda laps on kellessegi väga armunud, leidnud oma esimese armastuse, siis on siin teoorias väga hea rääkida, et ei lubaks jne. Kusjuures paljud noored ei pruugi isegi teineteise kõrval magades riideid seljast võtta, rääkimata seksimisest.

Üritage mõista, mitte hukkamõista!

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei lubaks oma lapsel võõrsil ööbida enne, kui ta on 18. Vastassoost sõbra – vahet pole, mis suhe neil on – majutaks enda juures  elutuppa lahtikäivale diivanile.

Reaalsus on aga see, et ma ise läksin teise linna gümnaasiumisse 15-aastaselt ja ega tegelikult ju vanematel puudu sülevaade, kus ma päriselt ööbisin 😀 Mitte, et ma oleks mingit hullu litsi pannud, aga lihtsalt noh, nad ju tegelikult ei teadnud. Aga tõesti ei tulnud vähemalt 16-17aastaselt mul pähegi kutsuda oma peika enda juurde vanematekoju ööbima või ise minna peika vanematekoju ööbima. See teema tõusis aktuaalseks alles ülikooli ajal, kui suvevaheajal muidu poleks nagu üldse üksteist näinud (õppisin Tallinnas ülikoolis, aga pärit olen Lõuna-Eestist, gümnaasiumi linnaga ei olnud vahemaa nii suur)

 

Mis puudutab seda keelamise osa – et kuidas sa keelad jne. Siis tegelikult see osa kasvatusest tuleb teha enne, kui lapsed seksuaalelu hakkavad elama. See eeldab, et lapsevanem julgeb neil teemadel lapsega rääkida, 12-13aastase lapsega rääkida ka mitte ainult seksist ja turvaseksist, vaid just neist reeglitest, et kui tulevad pruudid/peikad, mis reeglid siis üksteise juures ööbimisega on. Neid teemasid tuleb ennetada, mitte alles siis mõelda, kui pruut/peika ootab kõrvaltoas “luba”.

Niimoodi oli see minu kodus lahendatud – ma lihtsalt kasvasingi teadmisega, et mingeid peikasid ma ööseks koju ei vea ja igaüks läheb ööseks oma koju tagasi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 10:15; 17.11 13:29; 19.11 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse juures ööbivad igasugusest soost sõbrad. Mul on tütar. On ööbinud pool rahvatantsurühma (seal nad ööbivad niikuinii koos igasugustel pidudel), aga on ööbinud ka tantsupartner üksinda(käisid soolopaarina esinemas ja partner ei saanud nii õhtul hilja koju enam) . Ööbivad tütre toas. Elame maal, sõbrad on linnas ja kui tahta meile külla tulla ei saagi niisama lihtsalt koju tagasi. Ikka luban ööbima. Kui tahavad seksivad nad nii või teisiti ja usun, et olukorras, kus vanemad kõrvaltoas magavad ei ole selleks niikuinii eriti mugav olukord.

Praegu on tütar 17 ja õpib kodus kaugel, elab õpilaskodus.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 11:03; 17.11 13:41; 19.11 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga on ööbinud ka tantsupartner üksinda(käisid soolopaarina esinemas ja partner ei saanud nii õhtul hilja koju enam) . Ööbivad tütre toas.

See näiteks tundub mulle pisut veider. Kas teile külla tulnud sõbrad ööbivad ka teie magamistoas?

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 11:33; 19.11 11:49; 19.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga on ööbinud ka tantsupartner üksinda(käisid soolopaarina esinemas ja partner ei saanud nii õhtul hilja koju enam) . Ööbivad tütre toas.

See näiteks tundub mulle pisut veider. Kas teile külla tulnud sõbrad ööbivad ka teie magamistoas?

natuke siiski erinev olukord. laps ei ole ju abielus ja tema voodis ei ole vaikimisi ühtegi kaaslast, nii et mis takistaks sõbral tema toas ööbimist? ja teisalt, kas ühetoalises korteris elavad inimesed ei saa üldse kellelegi öömaja pakkuda?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:30; 17.11 12:17; 19.11 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga on ööbinud ka tantsupartner üksinda(käisid soolopaarina esinemas ja partner ei saanud nii õhtul hilja koju enam) . Ööbivad tütre toas.

See näiteks tundub mulle pisut veider. Kas teile külla tulnud sõbrad ööbivad ka teie magamistoas?

natuke siiski erinev olukord. laps ei ole ju abielus ja tema voodis ei ole vaikimisi ühtegi kaaslast, nii et mis takistaks sõbral tema toas ööbimist? ja teisalt, kas ühetoalises korteris elavad inimesed ei saa üldse kellelegi öömaja pakkuda?

Mis see kaaslase olemasolu siia puutub? Kas siis, kui sa nt lähed mehega kellelegi külla ja mitu paari jääb ööseks, kes kõik majutuvad ühes toas, siis hakkaksite mehega seksima teiste juuresolekul, et see “kaaslane seal voodis” kuidagi häirib? Või tahtsid sa öelda, et sa majutad tütre tantsupartneri (kes ei ole tema peika) tütrega samasse voodisse, et seetõttu oli oluline mainida voodis olevat kaaslast? :O

ma loodan et sa saad aru, et sa lood tegelikult tingimused oma tütre vägistamiseks, kui lubad vastassoost sõbral, kellega su tütar ehk ei tahagi seksida, oma tütrega öösel tuba jagada. Aga siis pead juba tegelema tagajärgedega.

Kui sellisel teemal, kas 15-16-17aastane tohib oma pruudi/peika ööseks enda juurde tuua, tekivad tülid, siis on ilmselge, et viga on selles osas tehtud juba oluliselt varem, olulised põhimõtted on jäänud lastele selgitamata.

Samamoodi olen mina juba teismeeast alates teadnud, et kui ma tahan kellegagi koos elama hakata, siis pean seda tegema ikka omal kulul, mitte et 15-aastaselt nõuan endal eelukaaslast vanemate koju.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 10:15; 17.11 13:29; 19.11 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nad ühes voodis peaks magama, kui nad magavad samas toas? Tütrel on kitsas voodi ja külaliste jaoks eraldi madrats. Ja miks ma peaks oma tütre sõpru ja tantsukaaslasi vägistajaks pidama? Kas tõesti arvate, et vastassoost SÕPRU ei saagi üldse olemas olla? Et kõik 14-15 aastased poisid on juba eos vägistajad? Uskumatu mõttemaailm tegelikult. Ma üldiselt tunnen oma laste sõpru ikka pikemat aega (tantsitud on koos algklassidest saadik).
Muuseas, mu tütar on 17 ja ühtegi sõpra ta siiani oma poisina mulle esitlenud ei ole.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 11:03; 17.11 13:41; 19.11 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist on imermsa, tubli ja targa tütarlapsega, kes on väga hea kasvatusega, lapsed mõlemad ühes samas väga heas koolis ja tegelevad edukalt oma hobidega, miks peaksin keelama. Parem on turvalises kohas kas ühe või teise kodus. Niikuinii tahetakse koos olla, ega seda ära ei hoia. Samas sobimatu ja kasvatamatu tütarlapse koju toomist keelan ka 18-aastaselt.

Issand kui naljakas jutt. Kindlasti hakkab su laps selle järgi pruuti valima, et kes on sinu arust imearmas, hästi kasvatatud, heas koolis, toredate hobidega jne. Ja nende kasvatamatute ja sobimatute pruutidega suhtlemist sina ju võid keelata, ega sellepärast suhtlemata ei jää. Nagu mingi eelmise sajandi tädike võtab sõna siin.

Ei ole eelmise sajandi tädike, kaugel sellest. Laste maitset annab ju sünnist saati suunata ja kui lõpuks suured, siis ongi nii, et nende jaoks parim on standard. Ise ikka valivad ja pole veel koju toodud kedagi, kes poleks ka minu arvates imearmas.

Eks sõltub ka koolist ja tutvusringkonnast, kus liigutakse. Reeglina ikka sarnane satub sarnasega kokku.

Milleks miinustada.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 23:40; 19.11 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nad ühes voodis peaks magama, kui nad magavad samas toas? Tütrel on kitsas voodi ja külaliste jaoks eraldi madrats. Ja miks ma peaks oma tütre sõpru ja tantsukaaslasi vägistajaks pidama? Kas tõesti arvate, et vastassoost SÕPRU ei saagi üldse olemas olla? Et kõik 14-15 aastased poisid on juba eos vägistajad? Uskumatu mõttemaailm tegelikult. Ma üldiselt tunnen oma laste sõpru ikka pikemat aega (tantsitud on koos algklassidest saadik).

Muuseas, mu tütar on 17 ja ühtegi sõpra ta siiani oma poisina mulle esitlenud ei ole.

Jah, ja kahjuks on teada, et pedofiilid ka tihti on justnimelt pere lähedased, keda ema-isa tunnevad hästi, nt ongi lapse isa, ema uus peika jne… Teismelised poisid on kiimased ja selles vanuses nad ei saa ise ka veel aru, kui vägistavad – et no kui konkreetselt appi ei karju ja ei peksa, siis ei olnudki ju vägistamine…

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 10:15; 17.11 13:29; 19.11 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nad ühes voodis peaks magama, kui nad magavad samas toas? Tütrel on kitsas voodi ja külaliste jaoks eraldi madrats. Ja miks ma peaks oma tütre sõpru ja tantsukaaslasi vägistajaks pidama? Kas tõesti arvate, et vastassoost SÕPRU ei saagi üldse olemas olla?

Vastassoost SÕPRU saab loomulikult olemas olla. Aga et 17-aastased erinevast soost SÕBRAD pannakse samasse tuppa magama – see on kummaline. Minu jaoks vähemalt. Mul ei tuleks pähe meessoost sõpra oma magamistuppa madratsile magama paigutada. Ühisel matkal telgis vms ekstreemsetes oludes saaks hakkama muidugi, aga oma kodus kindlasti mitte. Oma last ka sellise fakti ette ei paneks.

17-aastased ei ole lasteaialapsed enam, et poiss võõras kohas üksinda magada kardab ja sõbraga enne uinumist on tore tondijutte rääkida.

Aga inimesed ja harjumused on erinevad ja kui sinu kodus on selline asjade kulg normaalne, siis nii on.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 11:33; 19.11 11:49; 19.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastassoost SÕPRU saab loomulikult olemas olla. Aga et 17-aastased erinevast soost SÕBRAD pannakse samasse tuppa magama – see on kummaline. Minu jaoks vähemalt.

mis vanusest see eraldamine tuleb? mis ajani võib vastassoost sõbraga samas toas magada? ja kas see käib ainult sinu lapse kohta või on üleüldine? st kui su lapsele jääb ööseks mitu sõpra, osa vastas- ja osa samast soost, siis kas erinevast soost külalised võivad samas toas magada?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.11 16:30; 17.11 12:17; 19.11 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, eks ma siis ütlen veelkord, et tantsupidudel magabki kogu rühm samas klassiruumis koos. Nii poisid ja tüdrukud kui mehed ja naised. Mu tütre sõpruskond koosneb peamiselt rahvatantsijatest, kes on harjunud magama vastassoost inimestega samas ruumis. Nende jaoks ei ole koos magamine seksuaalse sisuga tegevus.

Kui mu tütar paluks, et ma majutaks ta sõbrad teise ruumi, siis ma seda ka teen. Siiani käib see ikka nii, et tütre toas on madratsid maas ja itsitamine käib poole ööni.

Ja teisest küljest – tänapäevasel seksuaalsuse vabaduse ajastul võiks karta ka seda, et samas soost sõber tuleb vägistama/ahistama. Ja vägistamas saab käia ka teisest toast. Või käivad teil uksed lukku, kui külalised majas on? No ja kui mõelda, et kõik lähedased on oodatavad vägistajad…  Parem on vist üldse mitte külalisi kutsuda.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 11:03; 17.11 13:41; 19.11 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, eks ma siis ütlen veelkord, et tantsupidudel magabki kogu rühm samas klassiruumis koos. Nii poisid ja tüdrukud kui mehed ja naised. Mu tütre sõpruskond koosneb peamiselt rahvatantsijatest, kes on harjunud magama vastassoost inimestega samas ruumis. Nende jaoks ei ole koos magamine seksuaalse sisuga tegevus.

Kui mu tütar paluks, et ma majutaks ta sõbrad teise ruumi, siis ma seda ka teen. Siiani käib see ikka nii, et tütre toas on madratsid maas ja itsitamine käib poole ööni.

Ja teisest küljest – tänapäevasel seksuaalsuse vabaduse ajastul võiks karta ka seda, et samas soost sõber tuleb vägistama/ahistama. Ja vägistamas saab käia ka teisest toast. Või käivad teil uksed lukku, kui külalised majas on? No ja kui mõelda, et kõik lähedased on oodatavad vägistajad… Parem on vist üldse mitte külalisi kutsuda.

Rahu, ainult rahu! Sina ei pea enda kodukorda rohkem õigustama ja mina ei pea enda vaateid rohkem õigustama. Täiskasvanud enesekindlad inimesed, arvamuste paljusus, erinevad harjumused-väärtushinnangud-käitumisharjumused – see on normaalne.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 11:33; 19.11 11:49; 19.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist on imermsa, tubli ja targa tütarlapsega, kes on väga hea kasvatusega, lapsed mõlemad ühes samas väga heas koolis ja tegelevad edukalt oma hobidega, miks peaksin keelama. Parem on turvalises kohas kas ühe või teise kodus. Niikuinii tahetakse koos olla, ega seda ära ei hoia. Samas sobimatu ja kasvatamatu tütarlapse koju toomist keelan ka 18-aastaselt.

Issand kui naljakas jutt. Kindlasti hakkab su laps selle järgi pruuti valima, et kes on sinu arust imearmas, hästi kasvatatud, heas koolis, toredate hobidega jne. Ja nende kasvatamatute ja sobimatute pruutidega suhtlemist sina ju võid keelata, ega sellepärast suhtlemata ei jää. Nagu mingi eelmise sajandi tädike võtab sõna siin.

Arvan, et sa said siin tsiteeritavast valesti aru. Ta ei plaani mitte poja pruuti valida, vaid otsustada selle üle, kes tema kodus ööbida võib. Toob poiss meeldiva tüdruku, siis on hästi, toob aga eemaletõukava, siis ööseks ei jää.

Olen sellega isegi nõus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Koolilaps Kui vanalt lubate pruudid-peigmehed ööbima