Esileht Beebi ja mitmikud Kui vanalt on teil laps esimese sõna öelnud?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kui vanalt on teil laps esimese sõna öelnud?

Postitas:
fruitland

Beebi 8,5kuune ja on nüüd hakanud ütlema ilusti \”aitäh\”. Hoolega vaatab, kuidas mina ütlen ja ütleb järgi, ka omaette laulab. Ema arvas, et mõned sõnad võivadki väga vara tulla, aga samas mees ei usu ja vaidöeb vastu, et see kogemata. Mida arvate ja kuidas teil kogemused on olnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kui vanalt on teil laps esimese sõna öelnud?

Võivad muiudgi tulla esimesed sõnad selles vanuses – aitäh, emme, iss(i) on sageli tüüpilisemad kindla tähendusega esimesed sõnad. Ma esimese lapse ajal arvasin ka, et mul on lihtsalt elav fantaasia, aga ka teised hakkasid märkama, et laps kasutab sihipäraselt teatud silpe ja sõnu.

Please wait...
Postitas:
innunnu

Minu pesamunal tulid juba 7,5 kuusena mämm-mämm,emme,anna ja tätäh.Algun arvasime ka ,et äkki kogemata tuleb nii välja,praegu 11 kuud vana ja sõnavara täienenud ei tee võrra.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps esimene sõna oli LILL ja seda 9-kuuselt.
Teine sõna tuli kuu aega hiljem ja oli EMME nüüd laps 1a ja 5k ja sõnu üle 100.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ma arvan, et mingis vanuses nad nö harjutavad teatud häälikuid ja nende kombinatsioone. Ilmselt on see \”aitäh\” üks nendest, kuidas muidu seletada lapse jaoks sellise suht tähtsuseta ja tähenduseta s6na ilmnemist ühena esimestest. K6ik emmed on uhked oma selles vanuses nii \”viisakate\” laste üle. Minu esimene hakkas ka \”aitäh\” ütlema u 8-kuuselt, kusjuures mina lapsega suheldes seda s6na just väga sageli ei kasuta. Aga umbes selles vanuses need esimesed s6nad muidu tulevad küll. Mul on nüüd 1a1k ja osutas eile salatile käega ja ütles \”mämm anna!\”. Tema esimene s6na oli \”emme\” u 9-kuuselt.

Please wait...
Postitas:
fruitland

Alguses ütlesin mina talle iga asja andes aitäh, mõne päeva möödudes aga avastasin, et vaikselt pobiseb omaette ka aitäh järgi. Sellest siis arvasingi, et kas tõesti.

Please wait...
Postitas:
Norah30

See ei ole omandatud sõna kui ta käib ringi ja ütleb aitäh, aitäh! Ta peab kasutama seda sobivas situatsioonis. Et sa annad talle midagi ja tema ütleb \”aitäh\”. või annab ise sulle ja ütleb \”aitäh\”(sest sina ju teed niipidi ka:)

Please wait...
Postitas:
fruitland

Ta kordab järgi, kui ma ütlen, siis talle nagu meenuks, et ahjaa, seda sõna ma tean! Aga omaette pobises ta alguses mitee lihtsalt aitäh, aitäh lauldes, vaid ühe korra, aga ebakindlalt, kui ma olin ette öelnud ja talle midagi andnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on ka 8 kuune ja ütleb ka iga asja peale aitäh, omaette mängides ka, aitäh,täh,täh.

Please wait...
Postitas:
xkestx

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu laps esimene sõna oli LILL ja seda 9-kuuselt.
Teine sõna tuli kuu aega hiljem ja oli EMME nüüd laps 1a ja 5k ja sõnu üle 100.[/tsitaat]ohh mu laps targem kui so omah, mul kah 1a5k,. ja kle ta lõpetas just ülikooli,. sai varem läbi käis 3 klassi korraga,. aga ta ei räägi,. ta teeb kirjakeeles end selgeks kõigile… ja väga tubli ning tark on,. aa no muidugi 1 märkus mulle kui emale tehti ta ei oskavat noa ja kahvliga süüa,. pidi lusikaga luristama ,..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps ütleb selgelt emmmeee, õmmmee ja emmm. Ma arvan, et mitte teadlikult veel, aga sellegipoolest tuleb tal see hästi välja 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

youtube´is ütleb 2-kuune \”i love you\”

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
PreiliK

Minu tüdruk saab neljapäeval 10-kuuseks, \”aitäh\” on ka paar kuud kohe kindlasti sõnavaras. Ei kasuta suvalisel hetkel, vaid siis, kui tahab midagi, aga ise kätte ei saa näiteks. Mämm-mämm, seda kasutab siis, kui näeb kedagi söömas, hakkab kohe tungivalt endale ka ampsu nõudma 😀 Aga vot emme ei ütle, iss on põhiline. Ühesõnaga, palju neid sõnu ei ole, aga kuna ta kasutab neid sobivates situatsioonides, siis arvan, et ta ikka saab nende tähendusest aru ka.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Beebi ja mitmikud Kui vanalt on teil laps esimese sõna öelnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.