Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui vanalt ostsite maja?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 133 )

Teema: Kui vanalt ostsite maja?

Postitas:
Kägu

või koera ei tohi võtta.

Tõsi, kui majanaaber satub selline hull, siis ta ei hakka sulle rääkima, et ära võta koera, vaid mürgitab selle koera lihtsalt ära. Võid ju ta kohtusse kaevata, aga koerast oled ikka ilma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks te ümber veenate, see ju inimese otsustada, kus ta elada soovib.

See on kena, kui inimene soovib majas elada ja keegi ei veenagi teda, et eiei ära kindlasti majja mine.

AGA mis häirib on see, kuidas igas majateemas hakkavad sõna võtma need inimesed, kelle arvates korteris elamine on absoluutselt välistatud, õudne, põrgulik ja ebainimlik. Ei tasu nüüd selles osas ka siiski üle pingutada selle materdamisega onju.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkige, mis te räägite, aga korteris elamine pole ikka see, mis majas. Aias on suvel ikka mõnus istuda ja marju noppida. Mida väiksem korter, seda riskantsem, et keegi seina taga lärmi teeb ja kuhu siis lähed, kööki, vannituppa?

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsi, kui majanaaber satub selline hull, siis ta ei hakka sulle rääkima, et ära võta koera, vaid mürgitab selle koera lihtsalt ära.

Kahju, kui sul nii juhtus ja naabritega pole vedanud. Enda arvates koera pidamine linna ei sobigi, suur vastutus ja koeraga on vaja pidevalt tegeleda, mitte ketis või väikeses aias hoida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkige, mis te räägite, aga korteris elamine pole ikka see, mis majas.

Elan korteris, saan suvel istuda aias ja noppida marju. Naabrid ei lärma, naabritega saame koos istuda aias ja noppida marju. Läbisaamine on hea, maja on väike, hoov suur. On ka kasvuhoone ja tillipeenar.

Väga palju sõltub siiski korterist. Nagu ka palju sõltub majast. Mõnes majas on ikka väga rõve elada ja ainult rõõm, kui sellest lahti saab.

On tore, kui sa oled oma majaeluga rahul, aga lõpetaks nüüd siiski ära selle korterielu tümitamise, kas sa saad sellega hakkama või on ikka veel vaja end kuidagi upitada?

 

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

AGA mis häirib on see, kuidas igas majateemas hakkavad sõna võtma need inimesed, kelle arvates korteris elamine on absoluutselt välistatud, õudne, põrgulik ja ebainimlik. Ei tasu nüüd selles osas ka siiski üle pingutada selle materdamisega onju.

Mina pole seda küll iialgi öelnud. Minule väga meeldiks, kui ma suudaks korteris elada, siis ma elakski seal. Majas on tegelikult ülipalju tööd ja kogu aeg on midagi korrast ära, vaja remontida vms. Uue majaga kuskil 10 aastat on tõesti tore, aga siis hakkab pihta. Ka ei oleks mulle vaja nii suuri ruume, võiksin elada ka väiksemas kohas, käikski koristamise osas rohkem jõud üle. Aga see naabrite trampimine kogu aeg oli minu jaoks nii häiriv. Mul on ka halb uni ja näiteks viimasel naabril oli kombeks väikese lapsega öösel üheni üleval olla, kolkisid siis vastu põrandat ja laps jooksis müta-müta ringi, mina ei saanud niimoodi magada üldse. Kui maja on selline, et ei kosta läbi, naabrid on toredad, siis ma elaks hea meelega korteris.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga lõpetaks nüüd siiski ära selle korterielu tümitamise

Keegi ei tümita. Olen pigem tähele pannud, et peaaegu igas majateemas hakkavad korterielanikud majas elamist maha tegema. Põhilised argumendid on tüütu muru niitmine, talvel lume lükkamine ja pidev kõpitsemine. Nagu poleks midagi kuulnud robotniidukitest või et ka korteris ei tee keegi iga mõne aasta tagant remonti, Olgem ausad, sesoses viimase aja elektri- ja gaasihindade tõusuga on majas elades eelised, sest saad valida, millega kütad ja palju tarbid. Korteris sul pole enamasti valida, esitatakse arve, keskkütte, üldelektri, remondifondi jms eest ja tuleb maksta summa, mis kirjas. Kui kõik on hästi, pole probleemi, aga jama on siis, kes niigi väikese sissetulekuga, nt pensionärid.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem ausad, sesoses viimase aja elektri- ja gaasihindade tõusuga on majas elades eelised, sest saad valida, millega kütad ja palju tarbid. Korteris sul pole enamasti valida, esitatakse arve, keskkütte, üldelektri, remondifondi jms eest ja tuleb maksta summa, mis kirjas.

See on ka tõesti üks väga suur miinus. Oma majas ma võin istuda külmemas, et raha kokku hoida, hakata hiljem kütma, otsida alternatiivseid võimalusi, aga korteris ei saa midagi teha. Kogu aeg kuulen näiteks sõbrannalt, kuidas neil on igaaastased vaidlused majas, et millal kütma hakata. Pensionärid ütlevad, et 20 kraadi toas on väga okei, lastega pered ütlevad, et lapsed jäävad nii haigeks, pensionäriga võrreldes on neil raha palju ja see küttearve nii ei huvita. Ka ei saa kortermajas eriti valida, millal seal mingeid remonditöid tegema hakatakse või ei hakata. Palju asju on selliseid, mida ei saa ise otsustada.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas on tegelikult ülipalju tööd ja kogu aeg on midagi korrast ära, vaja remontida vms. Uue majaga kuskil 10 aastat on tõesti tore, aga siis hakkab pihta.

Ülipalju tööd? Too näiteid, mis töid sa pead majas pidevalt tegema. Kas vajadus on iga 10 a tagant värvida seinu, panna uus tapeet, vahetada välja mööbel, maja fassaad, katus, soojustada, laduda uus korsten, uued tänavakivid jne? Neid töid teevad inimesed, kes ei saa rahulikult olla ja otsivad endale pidevalt nokitsemist. Kui maja on korralikult ehitatud, siis ei juhtu midagi ka 10 aasta pärast.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 30, mees 36. Ehitasime kogutud palga eest,elades paar aastat ülimalt kokkuhoidlikult. Kõik, mis ise sai ehotada, ehitasime ise.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui maja on korralikult ehitatud, siis ei juhtu midagi ka 10 aasta pärast.

Minu maja on praegu 15 aastat vana ja laguneb küll igast otsast. Ju siis pole nii hästi ehitatud. Krohvitud on väga halvasti, see kukub igast otsast ära. 2 terrassi tuleb uued teha, lagunevad. Ja iga töö on tänapäeval ikka kulla hinnaga, mina ise ei oska kõike teha. Igakevadistest terrassiõlitamistest, aiamööbli õlitamistest, pidevast teerohimisest jne, jne ma ei hakka rääkimagi. Mina elan siin üksi ja minu jaoks on küll palju tööd.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas on tegelikult ülipalju tööd ja kogu aeg on midagi korrast ära, vaja remontida vms. Uue majaga kuskil 10 aastat on tõesti tore, aga siis hakkab pihta.

Ülipalju tööd? Too näiteid, mis töid sa pead majas pidevalt tegema. Kas vajadus on iga 10 a tagant värvida seinu, panna uus tapeet, vahetada välja mööbel, maja fassaad, katus, soojustada, laduda uus korsten, uued tänavakivid jne? Neid töid teevad inimesed, kes ei saa rahulikult olla ja otsivad endale pidevalt nokitsemist. Kui maja on korralikult ehitatud, siis ei juhtu midagi ka 10 aasta pärast.

Oleneb väga palju, kus maja asub, milline on küttesüsteeem, milline on kanalisatsioon jne. Meil on ahiküte. Meil majaga seotud tööd: katuse puhastamine samblast, korstnate puhastamine, vihmaveerennide puhastamine linnupesadest ja lehtedest. Linnusita mahapesemine verandalt. Verandapõranda õlitamine, drenaažiavade puhastamine, niiskusrežiimi muutuse tõttu paisuva ja kokkutõmbuva puiduga seotud tegevused – puidust toauste putitamine, et need korralikult sulguksid. 10 aastaga on hiired soojustust ära vedanud, soojustuse korrashoid vähendab oluliselt küttekulu. Liikumisanduriga õuelambid lakkavad pidevalt töötamast, sest elu tahab sisse kolida ( ämblikud jt.). Majaseinad tahavad pesemist, sest kattuvad siin maal ämblikuvõrkude, putukalaipade, poripritsmete ja putuka väljaheidetega. Aknaid on tunduvalt rohkem kui korteris. Küttesüsteem tahab igaaastast hooldust, et selle eluiga oleks võimalikult pikk, ükskõik, millise küttesüsteemiga on tegu. Veefiltreid tuleb vahetada, muidu lähevad vannid- dušid, WC-potid rauarikka vee tõttu pruuniks. Kaevu ja pumpa tuleb hooldada. Septikut tuleb tühjendada, verandamööbel kaotab kahe aastaga välimuse tänu niiskusele ja vajab värskendust. Boilerid tahavad katlakivieemaldust. Aias jalgrajakivid mängivad, kerkivad talvel üles. Mutimullahunnikuid on aed täis kui ei tegele nende silumisega. Mingid suvalised asjad hakkavad kümne aasta pärast järjest katki minema, no näiteks meil lagunes temperatuuri ja UV kaasabil läbipaistev katusepaneel trepi kohal, õuelambid, muruniiduk jne. Hiirte vastu võitlemine, et nad majja sisse end ei näriks ja soojustust ei rikuks, on pidev tegelemine siin maal, kui tahta küttekulu väike hoida. Lisaks veel kõrvalhooned, millel igal omad probleemid aja jooksul tekivad.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas on tegelikult ülipalju tööd ja kogu aeg on midagi korrast ära, vaja remontida vms. Uue majaga kuskil 10 aastat on tõesti tore, aga siis hakkab pihta.

Ülipalju tööd? Too näiteid, mis töid sa pead majas pidevalt tegema. Kas vajadus on iga 10 a tagant värvida seinu, panna uus tapeet, vahetada välja mööbel, maja fassaad, katus, soojustada, laduda uus korsten, uued tänavakivid jne? Neid töid teevad inimesed, kes ei saa rahulikult olla ja otsivad endale pidevalt nokitsemist. Kui maja on korralikult ehitatud, siis ei juhtu midagi ka 10 aasta pärast.

Oleneb väga palju, kus maja asub, milline on küttesüsteeem, milline on kanalisatsioon jne. Meil on ahiküte. Meil majaga seotud tööd: katuse puhastamine samblast, korstnate puhastamine, vihmaveerennide puhastamine linnupesadest ja lehtedest. Linnusita mahapesemine verandalt. Verandapõranda õlitamine, drenaažiavade puhastamine, niiskusrežiimi muutuse tõttu paisuva ja kokkutõmbuva puiduga seotud tegevused – puidust toauste putitamine, et need korralikult sulguksid. 10 aastaga on hiired soojustust ära vedanud, soojustuse korrashoid vähendab oluliselt küttekulu. Liikumisanduriga õuelambid lakkavad pidevalt töötamast, sest elu tahab sisse kolida ( ämblikud jt.). Majaseinad tahavad pesemist, sest kattuvad siin maal ämblikuvõrkude, putukalaipade, poripritsmete ja putuka väljaheidetega. Aknaid on tunduvalt rohkem kui korteris. Küttesüsteem tahab igaaastast hooldust, et selle eluiga oleks võimalikult pikk, ükskõik, millise küttesüsteemiga on tegu. Veefiltreid tuleb vahetada, muidu lähevad vannid- dušid, WC-potid rauarikka vee tõttu pruuniks. Kaevu ja pumpa tuleb hooldada. Septikut tuleb tühjendada, verandamööbel kaotab kahe aastaga välimuse tänu niiskusele ja vajab värskendust. Boilerid tahavad katlakivieemaldust. Aias jalgrajakivid mängivad, kerkivad talvel üles. Mutimullahunnikuid on aed täis kui ei tegele nende silumisega. Mingid suvalised asjad hakkavad kümne aasta pärast järjest katki minema, no näiteks meil lagunes temperatuuri ja UV kaasabil läbipaistev katusepaneel trepi kohal, õuelambid, muruniiduk jne. Hiirte vastu võitlemine, et nad majja sisse end ei näriks ja soojustust ei rikuks, on pidev tegelemine siin maal, kui tahta küttekulu väike hoida. Lisaks veel kõrvalhooned, millel igal omad probleemid aja jooksul tekivad.

Lisaks veel tööd nagu: muruniitmine suvel nt korra nädalas, talvel lume rookimine. Kevadel/sügisel lehtede riisumine. Ahjuküttega majas kütteperioodil iga päev ahju kütmine (puude tassimine kuurist, ahju valvamie u 2h), puude hankimine/lõhkumine/ladumine. Ilmselt on maja ümber ka mingid peenrad — nende rohimine. Aias olevate puude tagasi lõikamine, heki pügamine.

Nt üksiku naisterahva jaoks ma küll eriti mingit naudingut ei näe. Osadel käivad eksmehed muru niitmas ja puid ladumas. Vahepeal sebisin ühe maamehega. Naabruses oli paar prouat, kes olid lahutatud. Mu peigmees käis naabriprouadel abis vahepeal. Nojah, kujutad ette mõnusat nädalavahetust koos oma peigmehega ja siis tuleb naabritädi kõne, et kuule, mul siin vaja üks lauahunnik ühest kohast teise toimetada…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel tööd nagu: muruniitmine suvel nt korra nädalas, talvel lume rookimine. Kevadel/sügisel lehtede riisumine. Ilmselt on maja ümber ka mingid peenrad — nende rohimine. Aias olevate puude tagasi lõikamine, heki pügamine.

Ära pane pahaks, aga minu arvates pole osad nimetatud töödest nii hädavajalikud või ei pea neid liiga sageli tegema. Muru ei pea kord nädalas niitma. Jah, suve alguses on niitmist rohkem, aga midagi ei juhtu, kui paari nädala jooksul niidukiga üle käia. Lund tuleb rookida täpselt nii palju, et pääseks välja liikuma. Ei pea kõiki rajakesi maja ümber lumest puhtaks lükkama, kui neid ei kasuta.  Lehtede riisumisega on ka selline lugu, et kui jäävadki mõned riisumata, mis siis sellest, kevadeks kõdunevad ära. Mõni raputab puid ja riisub külmadeni välja, et viimane leht ka maha ei jääks, aga see on endale töö juurde tegemine. Peenarde puhul saab kasutada peenrakatet või heinsasegu, mistõttu tihe rohimine pole enam vajalik. Puude lõikust võib teha korra aastas, sama on heki pügamisega, korstnate puhastamisega, puude ladumisega. Osa töid saab teha kevadel või sügisel, valiku küsimus. Mis juhtub, kui katusel on natuke sammalt või majaseintel poripritsmed? Paljud tegevused on esteetilisuse küsimus ja osa inimesi ajavad taga ülimat korda ja perfektsust.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas elades võib olla sama mure nagu korteris – NAABRID. Eriti kui elad majas kus enamus majad on lähestikku. Mu naabrid vihkavad lapsi, on ka öeldud nii, et meil ju oli niii rahuli enne, aga teil on ju väikesed lapsed ja nad teevad lärmi. Majas on tõesti tore elada juhul kui see maja asub teistest majadest väga kaugel, et tõesti lapsed saaksidki valjemaid mänge õues mängida.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesse oma ehitatud majja kolisime kui mina olin 28 ja abikaasa 31. Maja asub linna (mitte Tallinn) külje all.

Alustasime korterist – ostsime halvas korras odava korteri, renoveerisime, müüsime heal ajal maha ja saime korraliku sissemakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas elades võib olla sama mure nagu korteris – NAABRID. Eriti kui elad majas kus enamus majad on lähestikku. Mu naabrid vihkavad lapsi, on ka öeldud nii, et meil ju oli niii rahuli enne, aga teil on ju väikesed lapsed ja nad teevad lärmi.

Kui tegemist on vana elurajooniga ja naabrite lapsed olid ka kord väikesed, kes õues hullasid, siis ei tasu ennast kommentaaridest üldse häirida lasta. Kui nende lapsed ja lapselapsed mängisid mõnuga õues kilgates lärmakaid mänge, pidasid veesõda, siis iga kobisemise peale tuletaks meelde vanu aegu. Keda peaks huvitama, et nemad on nüüd pensionärid ja tahavad rahu?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel aastal ostsime koos, olen 35, mees 38. Oleme koos 12 aastat vara kasvatanud ja säästnud. Paar üürikorterit, ise elasime korteris mille laenujääk juba väga väike ja väärtus aastatega kahekordistunud. Mõlemal oma ettevõte ja minul ka viisakas palgatöö.

Ostetud maja on mõni aasta vana, asukoht Tallinna linnas sees, hind vastav. Võtsime pangast umbes 300 laenu ja müüsime ühe korteritest maha ja võtsime mõlema ettevõtetest dividende.

Kui rahaliselt maja ei kannata, on heas asukohas korter väga tore, mere ja parkide lähedal näiteks. Uusarenduste seinad pole nagu panelkas, naabreid ei kuule. Mina olen terrassil aiasaadusigi kasvatanud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi polegi korterielu maha teinud, vaid seda, et inimeste vajadused on erinevad.

Ausalt öelda kui reisid(kohvrid), lapsed (kärud, mänguasjad), hobid (jalgratas) jne ja väike korter siis tuleb ahastus peale kui lihtsalt ruumi pole. Vannituppa mahub vaid kitsas pesumasin, pesu sisse palju ei mahu, pesu kuivatama ei mahu, korteril rõdu polnud, palavaga on mega palav – konditsioneeri fassaadile paigaldada ei või. Tahaks teha kontorinurka, kööki tehnikat juurde – tasapinnale ei mahu, kappides juba asjad ees siis lihtsalt tekibki ahastus ja suruv tunne peale. Tahad korra eemale on valida vaid, kas olla magamistoas pikali või elutoas – mis on üksiti ka köök ja söögituba.

Ehk kuna majas elamine meeldis oligi valida, kas suurem korter/ridaelamu/paarismaja siis hinnavahe oli sel hetkel ehk 3-4 toalise uuema korteri (kus ilmselt tekiks siiski sama panipaiga ruumi puudus) ja maja vahel 20 000 siis muidugi tasus kohe see “mitte 100% unistutstele vastav” maja valida. Ja olen valikuga rahul.

Tööd on ja ei ole – niitma peab, lund lükkama peab, vihmaveerenne peab puhastama, herilasi/vapsikuid ka vahepealt tõrjuma jne, aga minu hing on rahul. Aeda ei pea pidama, terrassi ei pea omama jne. Aga kui on lapsed ja koer siis oma maja ja hooviga on siiski lihtsam, kui naabrid on üleaedsed, mitte üleseinsed.

Kuna teema ON majast ja TA tahab maja siis miks peakski siin teemas korterielu kiitma?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas on tegelikult ülipalju tööd ja kogu aeg on midagi korrast ära, vaja remontida vms. Uue majaga kuskil 10 aastat on tõesti tore, aga siis hakkab pihta.

Ülipalju tööd? Too näiteid, mis töid sa pead majas pidevalt tegema. Kas vajadus on iga 10 a tagant värvida seinu, panna uus tapeet, vahetada välja mööbel, maja fassaad, katus, soojustada, laduda uus korsten, uued tänavakivid jne? Neid töid teevad inimesed, kes ei saa rahulikult olla ja otsivad endale pidevalt nokitsemist. Kui maja on korralikult ehitatud, siis ei juhtu midagi ka 10 aasta pärast.

Siis sul ei ole maja olnud kui nii väidad. 10 aastaga laguneb pea kõik ära, uksed, aknad, põrandad, seinakatted, lisaks kõik majad vajuvad, sest aluspind on liikuv. Materjalid muutuvad ajas, 10 aastaga tekib juurde paremaid materjale mis oleks paremad kui need millega ehitati.

Kui varem kiideti pakettaknaid kahe klaasiga, siis täna võiks kõik olla juba 3 klaasiga, tunduvalt soojem. Maja probleem on selles, et kõik võtab suure osa ajast, kulud on ka suured ja muuks elu ei jäägi. Või siis hakkab kõik lagunema ja lõpuks ei tahagi remontida. Nii palju kui ma majades olen käinud, mis on tänaseks 40 aastat vähemalt vanad, siis nad kõik on päris hullus seisus. Kui ei ole ka meest ühel päeval kes ehitada oskab ja tahab, siis naine ei saa millegagi hakkama. Kuigi naisel on kaks kätt nagu mehel, ei oska naine suurt midagi teha.

Korter on lihtsam, müüa ka lihtsam, samas on naabrid kellega peab läbisaama, eraldi kaugel majas elada parem? Samas pole metsaveerel turvaline üksi elada, eriti kodust minna kaugemale. Inimesed kipuvad kokku koonduma turvalisuse pärast.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olin 28, elu aeg unistanud majast. Ostsin umbes 35ruuduse kapremonti vajava maja Tallinnasse pangalaenuga, noorem vend oli kaastaotlejaks ja andis lisatagatiseks oma korteri. Seega sissemaks null. Hind oli sellise korraliku kesklinna ühe-kahetoalise oma. Olen kuulnud, et nüüd vist ei lubata õdedel-vendadel koos taotleda, aga kindlalt ei julge väita.

Remondiga läks kaua ja kogu pere aitas, aga ei kahetse. Isegi pisike maja on majaelu armastajale parem kui ükskõik kui suur korter (erandiks võiks olla suurte aedadega puumajad, kus ongi vaid paar korterit ja toredad naabrid). Oma muru ja lilled, kedagi pole seina taga, uks lahti ja astud välja hingama, kui enam pea ei võta. Naabreid ei saa valida, aga mulle on sattunud väga headest kuni veidi häirivateni, seega pole hullu midagi. Soovin igal juhul edu!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin umbes 35ruuduse kapremonti vajava maja Tallinnasse

Ega sa ruutudega eksinud? 35?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valdaval enamusel minu sõpradest-tuttavatest-sugulastest, kellel on maja, on olnud mängus kas pärandus, kinkeleping või on mees töötanud ehitusettevõttes ja on oma objektijuhi/projektijuhi töö kaudu saanud odavamalt materjale ja töömehi, et ise maja ehitada. Või siis on nad oma raha teeninud ettevõtlusega muust valdkonnast. Kui keegi ka on palgatöö kõrvalt majaostu raha kogunud, on see toimunud ammu, mitte viimasel ajal.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga midagi ei juhtu, kui paari nädala jooksul niidukiga üle käia.

Sõltub väga, kui viljakal mullal sinu hoov asub. Kui meie kord nädalas ei niida vihmasel ajal, saab murule ligi vaid trimmeriga või vikatiga, sest muruniiduk ei suuda pikka heina niita, ainult lamandab selle ja pärast on muru asemel sul kuivanud heinavaalud, mille kokkutassimine on suurem töö kui kord nädalas muru niitmine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga midagi ei juhtu, kui paari nädala jooksul niidukiga üle käia.

Sõltub väga, kui viljakal mullal sinu hoov asub, mis liiki taimedest muru moodustub. Kui meie kord nädalas ei niida vihmasel ajal, saab murule ligi vaid trimmeriga või vikatiga, sest muruniiduk ei suuda pikka heina niita, ainult lamandab selle. Pärast trimmerdamist on muru asemel sul kuivanud heinavaalud, mille kokkutassimine on suurem töö kui kord nädalas muru niitmine. Eriti kui niitmata muru koosneb osalt sarikalistest, mitte kõrrelistest. Kuna meil on lisaks murule ka õiterikas heinamaa, millelt me niikuinii heina kokku tassime kord aastas, siis rohkem küll seda tööd ei taha teha. Kui majas on lapsed, siis niidetud muruga ala on oluline juba puukide hulga vähendamiseks ja selleks, et lapsed õues üldse liikuda saaksid, rattaga sõita, joosta, palli lüüa. Lilleheinamaa on küll kohati silmale ilus vaadata ja seda on meie õuel ka, aga selle rohi on meie lastele üle pea pikkusega. Kord laps väiksena kükitas sinna sisse, hüüdele ei vastanud ja kui ta ise poleks pool tundi hiljem suvatsenud välja tulla, polekski me last ise üles leidnud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis sul ei ole maja olnud kui nii väidad. 10 aastaga laguneb pea kõik ära, uksed, aknad, põrandad, seinakatted, lisaks kõik majad vajuvad, sest aluspind on liikuv. Materjalid muutuvad ajas, 10 aastaga tekib juurde paremaid materjale mis oleks paremad kui need millega ehitati. Kui varem kiideti pakettaknaid kahe klaasiga, siis täna võiks kõik olla juba 3 klaasiga, tunduvalt soojem. Nii palju kui ma majades olen käinud, mis on tänaseks 40 aastat vähemalt vanad, siis nad kõik on päris hullus seisus.

Maja ei lagune 10 aastaga, kui on korralikult ehitatud. Katusel – üle 40 aasta vastupidavust, sammaldus, mis siis? Paari plaadi vahetus ja oleks kestnud veel. Uue katuse panekut peaks puhtalt maitse ja kaasajastamise küsimuseks. Soojustus ja akende vahetus on küll vajalikd soojapidavuse jaoks ja tasub panna kolmekordseid aknaid, aga kindlasti pole vajadust iga 10 a järel. Kuhu sul uksed ja põrandad vajuvad, kui on korralik tasapind all? Jama on siis, kui vundament hakkab vajuma. Uksed kestnud ja kestavad veel, kui just ei hakka pauguga kinni lööma. Saab panna tihendeid vahele ja vahetada vastavalt vajadusele. Põranda vahetus on jälle maitse küsimus, vene aja värvitud papi asemel on naturaalparkett jala all mõnusam ja ilusam, aga kes tahab võib ka üle värvida ja kestab veel. Kui seinakatteid ei määri, voodit ei pane vastu tapeeti või värvi, siis ei juhtu vähemalt 15 a midagi. Kindlasti ei tasu valida kõige odavamaid materjale, nt laminaalparketti, mis võib sul tõesti hakata lainetama või bituumenkatust, mis tõenöoliselt ei kesta aastakümneid. Oluline on korralik katus, soojustus ja aknad, uksed, aga jutt, et iga 10 a järel tuleb midagi välja vahetada, ei vasta tõele. Remont siseruumides iga 10 a järel on puhtalt maitseküsimus, mitte vajaduspõhine.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud tegevused on esteetilisuse küsimus ja osa inimesi ajavad taga ülimat korda ja perfektsust.

Mina võin käsi südamel öelda, et ei aja taga perfektsust ja ei riisu iga lehekest vms sa siin välja tõid, ei ole palju peenraid, aga isegi elementaarse korrashoiu tagamiseks on tööd ja mitte vähe.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolisime oma majja, kui olin 44a. See oli teadlik valik, eks oleks saanud ka varem, aga mehega tutvudes 25-aastaselt panime rõhku pigem elu nautimisele. Esimesed 10 aastat reisisime väga palju, lõime lihtsalt oma teenitud raha laiaks. Samas korralik kodu oli olemas, üle 100m2 korter, kus tegelikult üsna mugav elu.
Kui hakkasin 40a liginema, ostsime krundi ja siis mõne aja pärast ehitasime ca aastaga uue maja. Kui nooremana mõtlesime ka, et maja võiks asuda pigem asulas (lastega mugavam), siis tegelikult ei ole see meie nägemuses ideaal majaelust. Ideaal on meil nüüd: mitu hektarit maad looduskaunis kohas, oma vesi, oma imbkaev (ehk veemajanduse kulu on sisuliselt null), majas nii õhk-vesi küte kui ka ahjuküte. Tundsime, et rohkem ei viitsi kolida ja tegime sellise maja, kus tahame vanaduspõlve veeta.

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valdaval enamusel minu sõpradest-tuttavatest-sugulastest, kellel on maja, on olnud mängus kas pärandus, kinkeleping või on mees töötanud ehitusettevõttes ja on oma objektijuhi/projektijuhi töö kaudu saanud odavamalt materjale ja töömehi, et ise maja ehitada. Või siis on nad oma raha teeninud ettevõtlusega muust valdkonnast. Kui keegi ka on palgatöö kõrvalt majaostu raha kogunud, on see toimunud ammu, mitte viimasel ajal.

Ma olen kolme mehega viimase 1õ aasta jooksul lähemalt suhelnud, kellel on endal maja. Neil kõikidel on tõesti nii, et esimesel jätsid vanemad kõik oma maad noorimale pojale, teisel jättis ema maja poegadele jagada ja ise kolis korterisse ning kolmandal oli abiks nt tädilt saadud pärandus. Ülejäänud majaomanke puhul ei tea, kuidas nad on oma ostu finantseerinud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa, muru niitmisega tegeleb robot, see ei ole mingi lisavaev. Maja ümber kena jalgpallimuru. Lilleaiaga mulle meeldib tegeleda, see on pigem boonuseks ja põhjus, miks soovisin oma maja ja hoovi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 133 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui vanalt ostsite maja?