Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui vanalt pensionile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kui vanalt pensionile

Postitas:

kui mul on 2 last?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mul on 2 last?

Kui vana ise oled?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 15:25; 06.09 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

65

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.09 15:29; 06.09 15:36; 06.09 18:37; 06.09 22:47; 12.09 07:55; 13.09 15:53; 14.09 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.09 15:29; 06.09 15:36; 06.09 18:37; 06.09 22:47; 12.09 07:55; 13.09 15:53; 14.09 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Ei tea, aga riik peaks ju puruloll olema, kui sellist asja saaks teha.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Kindlasti, kui sa need kaks last sünnitad ja kasvatad ülesse. Miks sa üldse mehe tahad varem pensionile saata? Kas ta osales sinu laste kasvatamisel nii suure innuga, et nüüd on tervis läbi ja vaja kiirelt puhkama saada?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 15:58; 06.09 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mul on 2 last?

Naised vist saavad varem. Pakun, et 68.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 15:58; 06.09 15:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kes aru ei saa, miks teemaalgataja vanus on oluline https://pension.sotsiaalkindlustusamet.ee/kalkulaator
Pensioniiga nimelt tõstetakse järkjärgult.
Kaks last pensionile jäämise aega ei mõjuta https://www.pensionikeskus.ee/i-sammas/laste-arv/

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 15:25; 06.09 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki läheks ja vaataks sotsiaalkindlustusameti kodulehelt?

Kui sul on alla kolme lapse, siis sa ei saa mingit varasemat pensionit laste pealt.

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension/pension-liigid-ja-soodustused

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 16:06; 06.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on alla kolme lapse, siis sa ei saa mingit varasemat pensionit laste pealt.

sõltub lastest. kui vähemalt 1 laps on invaliid, saab küll varem.

samuti sõltub ka pensionilemineja ametist – osade ametite esindajad saavad oluliselt varem pensionile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub lastest. kui vähemalt 1 laps on invaliid, saab küll varem.

teemaalgataja küsis ilmselt siiski kahe tavalise, mitte puuetega lapse kohta, muidu oleks sellist asja ju maininud.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 16:06; 06.09 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ei andnud uid andmeid, kui et on kaks last. Ei oma vanust ega muud.
Minu tädi näiteks läks selle aasta juulis pensionile. Ja saan öelda tema vanuse. Ta saab 2.oktoobril 64. Pensile seega 63 ja 9 kuud. Mingeid soodustingimusi tal ei olnud.
Järeldus- kui eritingimusi ei mainita, siis neid ei ole.
Lasteaastatga tean seda, et üks tuttav käis pensile saamisel kohal ja talle öeldi, et kui üks abikaasadest läheb tunduvalt varem pensionile, siis ta võib kasutada staazi jaoks lasteaastaid, et raha juurde saada, see on siis teatud summa kuus lapse pealt, siis oli see 11 e lapse pealt kuus.
Ja et kui naine siis hiljem pensionile jääb, annab mees avaldusega need tagasi naisele. Et nii saab.
Aga soodustongimustel varem laste pealt pensionile jäämist ei saa edasi tagasi anda võtta.
Tollel paaril tuli see tagasisaamine sellep.jutuks, et naisel oli neid lasteaastaid rohkem vaja, sest tal oligi lastega kodusolemise tõttu staazi vähem.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 17:27; 07.09 13:30; 10.09 08:54; 10.09 11:53; 14.09 09:12; 14.09 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Kindlasti, kui sa need kaks last sünnitad ja kasvatad ülesse. Miks sa üldse mehe tahad varem pensionile saata? Kas ta osales sinu laste kasvatamisel nii suure innuga, et nüüd on tervis läbi ja vaja kiirelt puhkama saada?

Mina “saatsin” oma mehe pensionile sellepärast, et ta on minust 20 a vanem. Laps läks jah tema arvele. tagasi saada ei lootnudki, aga kui selguks, et saab, siis ikka võtan. Ka minul ei tule tervise tõttu pensionistaaži kokku.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Kindlasti, kui sa need kaks last sünnitad ja kasvatad ülesse. Miks sa üldse mehe tahad varem pensionile saata? Kas ta osales sinu laste kasvatamisel nii suure innuga, et nüüd on tervis läbi ja vaja kiirelt puhkama saada?

Ta osales meie laste kasvatamisel ja on lastele väga hea isa. Tema sai uuest abielust 2 last ja tal on kokku 4 last – seega saaks ta 3 aastat varem pensionile. Mina nii pea ei saa – olen temast 5 aastat noorem, seega kui mina pensionile saan – on temal juba vanust üle 65. Küsimus selles – kas ta saab 2 last minule tagasi anda? Ta on samamoodi lapsi kasvatanud.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.09 15:29; 06.09 15:36; 06.09 18:37; 06.09 22:47; 12.09 07:55; 13.09 15:53; 14.09 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Lapsi, ka isiklikke, peab olema kasvatanud vähemalt 8 aastat, et see pensioniea arvestamisel arvesse läheks (mälu järgi oli see 8 a).
Ja kuidas tõestada, et eksmees neid lapsi kasvatas?
Ainult 1 peres saab laste kasvatamise arvelt varem pensionile, see tuleb peres kokku leppida. Mõlemad sama soodustust kasutada ei saa.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 19:38; 07.09 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Lapsi, ka isiklikke, peab olema kasvatanud vähemalt 8 aastat, et see pensioniea arvestamisel arvesse läheks (mälu järgi oli see 8 a).

Ja kuidas tõestada, et eksmees neid lapsi kasvatas?

Ainult 1 peres saab laste kasvatamise arvelt varem pensionile, see tuleb peres kokku leppida. Mõlemad sama soodustust kasutada ei saa.

ei ole probleem, lahutasime, kui lapsed olid 10 ja 12.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.09 15:29; 06.09 15:36; 06.09 18:37; 06.09 22:47; 12.09 07:55; 13.09 15:53; 14.09 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Lapsi, ka isiklikke, peab olema kasvatanud vähemalt 8 aastat, et see pensioniea arvestamisel arvesse läheks (mälu järgi oli see 8 a).

Ja kuidas tõestada, et eksmees neid lapsi kasvatas?

Ainult 1 peres saab laste kasvatamise arvelt varem pensionile, see tuleb peres kokku leppida. Mõlemad sama soodustust kasutada ei saa.

ei ole probleem, lahutasime, kui lapsed olid 10 ja 12.

Kolme last peab olema kasvatanud vähemalt 8 aastat, et kolme lapse pealt varem pensionile saada. Kaks last ei anna õigust varem pensionile minna nagunii.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.09 19:38; 07.09 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.pensionikeskus.ee/i-sammas/laste-arv/

Ja et kui mees läheb varem pensionile naisest ja on näiteks no ma ei ta, töö töttu saab soodustingimuste lenne õiget vanust pensile ja neil on peres ka viis last, siis mees ei saa laste pealt enam sellevõrra veel 5 a varem pensile minna, sest kasutada saab ühte soodustingimustel pensionile jäämist. Kuna aga naine ei saa kasutada mehe soodustust -tööd, siis naine ei saa mehe kasuks sellest loobuda, vaid see jääb temale.
Staaziaastaid saab anda ja võtta ja tõsta ümber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 17:27; 07.09 13:30; 10.09 08:54; 10.09 11:53; 14.09 09:12; 14.09 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui lahutasin, kui lapsed olid 8 ja 10, ja kohtu poolt 10aastane määrati mehele, noorem jäi mulle – siis kas minu pensioniea saabudes peaks eksmees kirjutama avalduse, et ei soovi talle jäänud lapsega seotuna midagi? Või igal juhul peab ta avalduse tegema, kuna lapsed olid lahutuse ajal juba 8 aastat meie mõlemaga kasvanud? Mul sündis hiljem veel kolmaski laps (praegu alaealine) ja tegelikkuses ka kasvatasin 10aastast reaalsuses mina, nii et mul ikka kolm last olnud ülal pidada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui lahutasin, kui lapsed olid 8 ja 10, ja kohtu poolt 10aastane määrati mehele, noorem jäi mulle – siis kas minu pensioniea saabudes peaks eksmees kirjutama avalduse, et ei soovi talle jäänud lapsega seotuna midagi? Või igal juhul peab ta avalduse tegema, kuna lapsed olid lahutuse ajal juba 8 aastat meie mõlemaga kasvanud? Mul sündis hiljem veel kolmaski laps (praegu alaealine) ja tegelikkuses ka kasvatasin 10aastast reaalsuses mina, nii et mul ikka kolm last olnud ülal pidada.

Kui mees pensionile jääb enne sind, siis ta ei pea avaldust kirjutama, lihtsalt kui ta ei soovi lasteaastaid endale, siis ta ei teegi midagi. Ja kui sina kord pensile jääd, siis sina pead saama tema käest nõusoleku ja allkirja, et ta loobub. Nii sain ma aru.
Muidugi te peate eelnevalt selles ikka kokku leppima, et kuidas te teete. Kui mees tahaks ühe lapse pealt seda kahte staaziaastat saada(või on see tõusnud kolmele, seda m ei tea), siis läheb teil vaidluseks. Aga kui ta on mõistev, siis ta loobub sinu kasuks, sest sina saaksid siis kolm last oma nimele pensioni määramisel ja kui on kolm last ühe peal, siis saad sina 1 aasta varem pensionile ka. Muidu ei saaks seda soodustust ju keegi kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 17:27; 07.09 13:30; 10.09 08:54; 10.09 11:53; 14.09 09:12; 14.09 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees pensionile jääb enne sind, siis ta ei pea avaldust kirjutama, lihtsalt kui ta ei soovi lasteaastaid endale, siis ta ei teegi midagi. Ja kui sina kord pensile jääd, siis sina pead saama tema käest nõusoleku ja allkirja, et ta loobub

Vale, et mees ei pea nõusolekut saama, ikka peab. Just läbi tehtud, minu mees jäi pensionile ja laste eest osaku saamiseks küsiti minu nõusolekut.
Mees, kui ta jääb pensionile enne sind ja kui ta soovib kasutada 2 seaduslikku last…pensionile jäädes peab ta saama SINU (laste ema)nõusoleku.
Kui sina jääd varem ja soovid kõigi 3 eest, sh 2 esimesest abielust, pead saama nende laste isade nõusoleku
jne
st
kes pensionile jääb, selle asi on vajadusel nõusolek saada teiselt vanemalt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 11:06; 10.09 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees pensionile jääb enne sind, siis ta ei pea avaldust kirjutama, lihtsalt kui ta ei soovi lasteaastaid endale, siis ta ei teegi midagi. Ja kui sina kord pensile jääd, siis sina pead saama tema käest nõusoleku ja allkirja, et ta loobub

Vale, et mees ei pea nõusolekut saama, ikka peab. Just läbi tehtud, minu mees jäi pensionile ja laste eest osaku saamiseks küsiti minu nõusolekut.

Mees, kui ta jääb pensionile enne sind ja kui ta soovib kasutada 2 seaduslikku last…pensionile jäädes peab ta saama SINU (laste ema)nõusoleku.

Kui sina jääd varem ja soovid kõigi 3 eest, sh 2 esimesest abielust, pead saama nende laste isade nõusoleku

jne

st

kes pensionile jääb, selle asi on vajadusel nõusolek saada teiselt vanemalt.

Kuidas siis vale on? Sa kirjutasid ju teistpidi hoopis. Mina rääkisin, et kui mees ei soovi kasutada. Siis ei pea. Sinul ju soovis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 17:27; 07.09 13:30; 10.09 08:54; 10.09 11:53; 14.09 09:12; 14.09 14:29;
To report this post you need to login first.

kas keegi teab, kuidas on sellisel juhul:
– mees jääb varem pensionile, ei taotle lapse eest lisa
– naine jääb hiljem pensionile – kas ta peab küsima lapse isalt ikkagi nõusoleku, ehkki too on juba pensionil ja lapseboonusest loobunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, siis ei pea, kui mees juba on pensionil ja pole neid lisasid (staaziaastad või lisaraha) kasutanud.

Teise vanema nõusolekut on vaja kui pensionile jäädes soovib kasutada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 11:06; 10.09 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist oli mingi selline säte, et kui oled x aastat (äkki 10?) kastavatanud puudega last, siis saad 5 aastat varem pensile, mina seega peaksin saama 59aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Lapsi, ka isiklikke, peab olema kasvatanud vähemalt 8 aastat, et see pensioniea arvestamisel arvesse läheks (mälu järgi oli see 8 a).

Ja kuidas tõestada, et eksmees neid lapsi kasvatas?

Ainult 1 peres saab laste kasvatamise arvelt varem pensionile, see tuleb peres kokku leppida. Mõlemad sama soodustust kasutada ei saa.

ei ole probleem, lahutasime, kui lapsed olid 10 ja 12.

Kolme last peab olema kasvatanud vähemalt 8 aastat, et kolme lapse pealt varem pensionile saada. Kaks last ei anna õigust varem pensionile minna nagunii.

Mehel on kokku 4 last, teise naisega on veel 2. Seega saabki 3 aastat varem pensionile.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.09 15:29; 06.09 15:36; 06.09 18:37; 06.09 22:47; 12.09 07:55; 13.09 15:53; 14.09 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist oli mingi selline säte, et kui oled x aastat (äkki 10?) kastavatanud puudega last, siis saad 5 aastat varem pensile, mina seega peaksin saama 59aastaselt.

8 aastat kasvatanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ja küsiks sellist asja. Meil on eksmehega kahepeale 4 last, kas saab teha nii, et mees, kes peaks jääma pensionile enne mind – võtaks need 4 last n.ö endale ja saaks 3 aastat varem pensionile. Ja kui mina jään pensile – siis annab minule 2 last tagasi ja ma saan tänu sellele 2 aastat juurde?

Kindlasti, kui sa need kaks last sünnitad ja kasvatad ülesse. Miks sa üldse mehe tahad varem pensionile saata? Kas ta osales sinu laste kasvatamisel nii suure innuga, et nüüd on tervis läbi ja vaja kiirelt puhkama saada?

Ta osales meie laste kasvatamisel ja on lastele väga hea isa. Tema sai uuest abielust 2 last ja tal on kokku 4 last – seega saaks ta 3 aastat varem pensionile. Mina nii pea ei saa – olen temast 5 aastat noorem, seega kui mina pensionile saan – on temal juba vanust üle 65. Küsimus selles – kas ta saab 2 last minule tagasi anda? Ta on samamoodi lapsi kasvatanud.

Kui tema ei taotle laste pealt pensionilisa, ainult varasemat pinsile jäämist, siis saab küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru seadusandja mõttest, et miks saab lisa staaži vaid üks vanematest? Lapse/lapsed kasvatavad tavaliselt üles ju mõlemad vanemad, aga staaži antakse vaid ühele. Kuidas siis selline erinevus, miks üks vanem saab ja teine mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.09 15:29; 06.09 15:36; 06.09 18:37; 06.09 22:47; 12.09 07:55; 13.09 15:53; 14.09 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru seadusandja mõttest, et miks saab lisa staaži vaid üks vanematest? Lapse/lapsed kasvatavad tavaliselt üles ju mõlemad vanemad, aga staaži antakse vaid ühele. Kuidas siis selline erinevus, miks üks vanem saab ja teine mitte?

Lastega ollakse enamasti ikka teatud aeg ka kodus ja eks kodus on ju lastega üks inimene korraga. Seega keegi on rohkem lastega tegelenud ja oma tööst loobunud selleks ajaks, eks sellepärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.09 17:27; 07.09 13:30; 10.09 08:54; 10.09 11:53; 14.09 09:12; 14.09 14:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui vanalt pensionile