Esileht Pereelu ja suhted Kui vanalt siis võib?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kui vanalt siis võib?

Postitas:
Kägu

Loen koolilapse alt teemat, kus on juttu teismeliste seksuaalsuse avastamisest. Imestati, kuidas saab 12-aastane teada, et teda huvitavad omasoolised.

Seal oli keegi, kes ütles, et tema mängis 12-13-aastaselt nukkudega. Seda sama juttu olen perekoolist läbivalt ka varem lugenud. Ja pigem imestan mina, et kas tõesti mõni 12-13-aastane mängib nukkudega? Või mõeldakse seda siiski ülekantud tähenduses?

Selge, et lapsed arenevad erineva kiirusega. Kellel tekib vastassoo ja seksi vastu huvi varem, kellel hiljem. Ja ehk tõesti mõni selles vanuses tüdruk mängib veel nukkudega. Aga öelda, et see on elementaarne, nii ongi õige ja et korralikel tüdrukutel on just sellised huvid, on mu meelest kummaline.

Alati, kui ma kuskilt jälle seda juttu loen tunnen nagu häbi ja süüd, et ma olen imelik. Mina nimelt olin selles vanuses väga huvitatud vastassoost. Nukkudega ma selles vanuses enam ammu ei mänginud. Mõtlen, et kas need, kes arenevad eakaaslastest kiiremini on sellepärast kuidagi pahad või valesti kasvatatud?

Meil olid klassiõdedega selles vanuses (sügaval nõukaajal 80ndate keskpaik) kindlasti ilu- ja moeteemad. Täiesti kindlasti katsetasime meikimisega. Eks meil oli korralikke hobisid ka, aga poisid kahtlemata ka huvitasid juba. No mingil määral eputasime juba lasteaias ja püüdsime poistele meeldida, aga 12-13-aastaselt juba pisut teisel tasandil.

Kas keegi siin ka tunnistab, et 12-13-aastaselt mängis nukkudega kodu ja käis nukuvankriga tänaval jalutamas?

Mis vanuses on siis õige vastassoo vastu huvi tundma hakata, et kõik oleks tubli ja korralik?

+21
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tüdrukud tõesti valmistuvad juba 13 aastaselt poisi leidmisele, poisid seevastu võivad isegi 15 aastaselt veel autodega mängida ja palju täiskasvanud mehedki teevad seda. Naiste elu ongi natuke vaimuvaesem, neil on vähem huvisid ja hobisid kui meestel. Seepärast öeldaksegi, et mehed jäävad lõpuni lasteks, aga tüdrukud saavad juba 16 aastaselt naiseks ja hakkavad oma naise kohust täitma.

+1
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lapsepoolne õhkamine on ok, 12-13aastaselt seksiga tegelemine kaugeltki mitte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina selles vanuses mängisin barbidega, aga poisid huvitasid ka. See oligi selline ülemineku iga, et natuke mõlemat. Samas poistest huvitumine ei tähendanud veel midagi seksuaalset.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsepoolne õhkamine on ok, 12-13aastaselt seksiga tegelemine kaugeltki mitte.

Jutt ei käi ju seksiga tegelemisest. Jutt käib huvi ärkamisest vastassoo vastu, liblikate tundmisest, seksuaalsuse avastamisest…

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsepoolne õhkamine on ok, 12-13aastaselt seksiga tegelemine kaugeltki mitte.

Jutt ei käi ju seksiga tegelemisest. Jutt käib huvi ärkamisest vastassoo vastu, liblikate tundmisest, seksuaalsuse avastamisest…

Teema kõlas nagu maailma lõpp. Pole vahet, et huvi tärkab 12 või hiljem.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Draamat tehakse ärakasutajate, tiinekate raseduse ja halbade kogemuste ennetamiseks. Samuti võivad lapsed õelad olla nii nukkudega mängimise kui poiste vaatamisw tõttu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õmblesin endale selles vanuses sootunnustega nukke ja neile moodsaid riideid. Nukkudega saab ka mitut moodi mängida. Seksuaalne huvi poiste vastu oli ka, mitte-seksuaalne huvi tekkis ikka aastaid varem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind kindlasti huvitasid poisid, olin armunudki ühte klassivenda ühepoolselt. Ja kuskil 11-12-aastaselt meeldistid “Berti päevikud”, sest Bertil oli ja huvi vastassoo vastu ja see kõnetas juba siis.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind kindlasti huvitasid poisid, olin armunudki ühte klassivenda ühepoolselt. Ja kuskil 11-12-aastaselt meeldistid “Berti päevikud”, sest Bertil oli ja huvi vastassoo vastu ja see kõnetas juba siis.

TA olen. Jah, mind huvitas “vastav” kirjandus väga selles vanuses. Kohe meenub Helga Nõu “Pea suu!”, mille saime kelleltki klassiõelt, kelle sugulased elasid Rootsis. Eestis seda raamatut sel ajal veel polnudki. Nii et puha välismaine raamat, mis Eesti keeles. Nii julge raamat tundus.

Lisaks muidugi kõiksugu muu noorsoo kirjandus, kus olid sees armumise teemad sees. Ja Noorusest dr Noormanni rubriik. “Avameelselt abielust” lugesin esimest korda läbi 11-aastaselt. Hiljem lugesin põnevamaid kohti veel korduvalt üle.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mida sa sellest vanusest taga ajad? vága hásti tead, kuidas seaduses kirjas.

játa 12aastane laps rahule, nii tema armumine kui leludega mángimine. kasvata oma last, nâed, kuidas areng toimub.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen hilise küpemisega, kasvasin poistekambas üles ja sünnipäevaks tahtsin autosid, millega sai poiste ees  hiilatud  . Sõbrannad tekksid 10 aastaselt, nukkudega mängisime ka 12-13, st.õmblesime riideid, tegime ise nukumööblit, heegeldasime ja kudusime. Muul ajal sai mööda metsi ringi tõmmatud, ratastega ringi kimatud, poistega  sõda mängitud ja nende tüdrukute üle muiatud, kelle arvates ei ole viisakas niiviisi poistega kambas käia, kuigi need juba mukkisid ennast. Muide mäletan, et mingil koolipeol läksin võõra poisiga tantsima – siis need tüdrukud ahhetasid, et kuidas sa nii teed, et tantsid võõra poisiga.

Tegelikult tuli minust väga naiselik naine lõpuks, kui keska lõpetasin – siis see poistekamp tuli lilli tooma (vahepeal olid osa sõjaväkke läinud, teise kooli õppima)  ja imestasid seda.  Sõpradeks jäi aastateks, abillusin hoopis ülikoolist leitud mehega.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis häda on juba lasteaias poiste ees eputada? Kodust õpitud komme, et peaks nagu niimoodi käituma?

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12a-lt mängisin mina k.a veel nukkudega, ja arvutimänge ka- isegi liivakastis sai liivalosse ehitatud jne. Poiste vastu mingi huvi tärkas 13a-lt, aga16-lt olin huvitatud vastassoost kui juba et nagu noh võiks ju mingi peika olla. Armusin 18-a-lt ja seda pean ka üheks parimaks ajaks et juba ka tegutseda nagu olles igatepidi küps. Kogemus muidugi 0.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12a-lt mängisin mina k.a veel nukkudega, ja arvutimänge ka- isegi liivakastis sai liivalosse ehitatud jne. Poiste vastu mingi huvi tärkas 13a-lt, aga16-lt olin huvitatud vastassoost kui juba et nagu noh võiks ju mingi peika olla. Armusin 18-a-lt ja seda pean ka üheks parimaks ajaks et juba ka tegutseda nagu olles igatepidi küps. Kogemus muidugi 0 seks ajaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sõber teadis 7 aastaselt et on gay

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis häda on juba lasteaias poiste ees eputada? Kodust õpitud komme, et peaks nagu niimoodi käituma?

Ei peagi eputama. See lihtsalt näitab, et juba lasteaiaeas võib olla huvi vastassoo vastu.

Mida tähendab kodust õpitud komme? Minu ema oli kõike muud kui eputaja. Terve elu elas koos mu isaga. Mitte kunagi ei näinud ma teda teiste meeste ees, või üleüldse, edvistamas. Pigem kippus ta olema range ja konservatiivne.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole vahet, kui vara, kõik on elus ja terved. Inimeste elukäigud on niivõrd erinevad lihtsalt, õigeid vastuseid siin polegi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis häda on juba lasteaias poiste ees eputada? Kodust õpitud komme, et peaks nagu niimoodi käituma? Ei peagi eputama. See lihtsalt näitab, et juba lasteaiaeas võib olla huvi vastassoo vastu.

Alles see oli kui Soomes kursused läbi teinud sekspedagoog käis lasteaias lapsi harimas. Paljudele vanematele meeldis see. Kellele ei meeldinud, need said Roberti käest kohtukutse

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis häda on juba lasteaias poiste ees eputada? Kodust õpitud komme, et peaks nagu niimoodi käituma?

Ei peagi eputama. See lihtsalt näitab, et juba lasteaiaeas võib olla huvi vastassoo vastu.

Mida tähendab kodust õpitud komme? Minu ema oli kõike muud kui eputaja. Terve elu elas koos mu isaga. Mitte kunagi ei näinud ma teda teiste meeste ees, või üleüldse, edvistamas. Pigem kippus ta olema range ja konservatiivne.

Sa väidad siis, et sinu konservatiivses kodus oli sul juba lasteaias seksuaalne huvi vastasoo vastu?

Ei usu. Pigem suurenenud tähelepanuvajadus. Tõmbad seeliku üle pea, kõik ahhetavad.

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

12 aastaselt tegelesin ma juba igapäevaselt eneserahuldamisega ja seejuures fantaseerisin seksist. Esimene seksuaalvahekord 19 aastaselt.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mängukaaslased olid must nooremad ja nii tõesti sai veel 13 aastaselt nukkudega mängitud, kuigi aina rohkem jäin teiste mängust kõrvale.

Samas elukaaslasel olid vanemad sõbrad, ta kaotas süütuse 13 aastaselt 12 aastasele tüdrukule ja see ei olnud selle tüdruku esimene kord????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis häda on juba lasteaias poiste ees eputada? Kodust õpitud komme, et peaks nagu niimoodi käituma? Ei peagi eputama. See lihtsalt näitab, et juba lasteaiaeas võib olla huvi vastassoo vastu.

Alles see oli kui Soomes kursused läbi teinud sekspedagoog käis lasteaias lapsi harimas. Paljudele vanematele meeldis see. Kellele ei meeldinud, need said Roberti käest kohtukutse

Kui tänu sellele harimisele julges laps rääkida ahistamisest ja mõni pervert jäi vahele, siis on see õpetus  vajalik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis häda on juba lasteaias poiste ees eputada? Kodust õpitud komme, et peaks nagu niimoodi käituma? Ei peagi eputama. See lihtsalt näitab, et juba lasteaiaeas võib olla huvi vastassoo vastu.

Alles see oli kui Soomes kursused läbi teinud sekspedagoog käis lasteaias lapsi harimas. Paljudele vanematele meeldis see. Kellele ei meeldinud, need said Roberti käest kohtukutse

Sa arvad, et käis lastele õpetamas sekspoose ja rääkis libestitest?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mängukaaslased olid must nooremad ja nii tõesti sai veel 13 aastaselt nukkudega mängitud, kuigi aina rohkem jäin teiste mängust kõrvale.

Samas elukaaslasel olid vanemad sõbrad, ta kaotas süütuse 13 aastaselt 12 aastasele tüdrukule ja see ei olnud selle tüdruku esimene kord????

See tüdruk oli tõenäoliselt juba väikese lapsena seksuaalselt ära kasutatud. Selline kogemus tekitab varajase ja liiga suure huvi seksi vastu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingit kindlat piiri, kui vanalt võib seksi vastu huvi tunda, kui vanalt võib armuda ja mis vanuseni tohib nukkudega mängida, ei ole olemas. Vabalt võib olla nii, et teismeline mängib veel nagu laps, aga samas on ka seksuaalsed huvid. Armumine on hoopis eraldi teema, juba lasteaialapsed võivad sügavalt armuda vastassoost lapsesse. Nii et pole vaja üle mõelda. Kõik on loomulik.

Ebaloomulik on see, kui eelteismelisel lapsel on kõrgendatud huvi seksi vastu ja ta ennast kuidagi väga eakohatult välja pakub või teisi lapsi ja täiskasvanuid ahistab. See on märk seksuaalsest väärkohtlemisest, mille laps on üle elanud.

Teismelised aga võivad üsna imelikult käituda, kui seksuaalsus tekib ja nad oma tunnetega hakkama ei saa. See on samuti normaalne.

Gaydest niipalju, et enne täiskasvanuks saamist pole  minu meelest võimalik kindlaks teha, kes on gay ja kes ei ole.  Laps võib väita, et ta seda on, ilma, et ta ise arugi saaks, mida see sõna üldse tähendab. Ja teismeeas võidakse erinevaid asju proovida, mis siiski püsima ei jää.

Omas pereski see üle elatud. Meil oli ka üks 14-aastane “gei”, vaevles mitu aastat suures identiteedikriisis ja tuli dramaatiliselt kapist välja. Tema peamised geipartnerid olid paraku internetis, mitte päriselus. Nüüd on see “gei” täiskasvanud noor inimene ja nagu võluväel täiesti heteroseksuaalseks muutunud. Olen ka teistest peredest samasuguseid asju kuulnud. Eks lapsed ikka tahavad moodsaid asju proovida ja omamoodi mässumeelsed olla.

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdrukud tõesti valmistuvad juba 13 aastaselt poisi leidmisele, poisid seevastu võivad isegi 15 aastaselt veel autodega mängida ja palju täiskasvanud mehedki teevad seda. Naiste elu ongi natuke vaimuvaesem, neil on vähem huvisid ja hobisid kui meestel. Seepärast öeldaksegi, et mehed jäävad lõpuni lasteks, aga tüdrukud saavad juba 16 aastaselt naiseks ja hakkavad oma naise kohust täitma.

Ütle, et sa oled pedofiil, ilma, et sa ütleks, et sa ole pedofiil.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12 aastaselt tegelesin ma juba igapäevaselt eneserahuldamisega ja seejuures fantaseerisin seksist. Esimene seksuaalvahekord 19 aastaselt.

Eneserahuldamise osas täpselt sama. Tean mõne lähedase eakaaslase käest, et ka nemad alustasid umbes samas vanuses eneserahuldamisega.

Esimene seks oli 16-aastaselt. See oli mehega, kellega abiellusin ning kellega olen siiani koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mida sa sellest vanusest taga ajad? vága hásti tead, kuidas seaduses kirjas.

játa 12aastane laps rahule, nii tema armumine kui leludega mángimine. kasvata oma last, nâed, kuidas areng toimub.

Selle teemaga ma ei küsi nõu, kuidas oma lapsi kasvatada. Minu lapsed on kõik juba täiskasvanud ja selle etapi ammu läbinud.

Teema sai algatatud põhjusel, et olen märganud siin teatavaid hoiakuid, et kui mõni noor tunneb huvi “valede asjade” vastu, siis on see laiduväärne. Kas siis noor neiu on selles ise süüdi, et teda hakkas seksi teema mitu aastat varem huvitama kui tema klassiõde?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüdrukud tõesti valmistuvad juba 13 aastaselt poisi leidmisele, poisid seevastu võivad isegi 15 aastaselt veel autodega mängida ja palju täiskasvanud mehedki teevad seda. Naiste elu ongi natuke vaimuvaesem, neil on vähem huvisid ja hobisid kui meestel. Seepärast öeldaksegi, et mehed jäävad lõpuni lasteks, aga tüdrukud saavad juba 16 aastaselt naiseks ja hakkavad oma naise kohust täitma.

Ütle, et sa oled pedofiil, ilma, et sa ütleks, et sa ole pedofiil.

Ta on Revolver. Ja tema lastelembus (seksi osas) on perekoolis ammu teada. Ta isegi ei varja seda. Ta on siin korduvalt kirjutanud, et mida noorem, seda ihaldusväärsem. Ja siinkohal ei pea ta silmas noort täiskasvanut, vaid just selles vanuses lapsi, kellest teema tehtud on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui vanalt siis võib?