Esileht Väikelaps Kui vanalt üksinda naabritele külla?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kui vanalt üksinda naabritele külla?

Postitas:

Meil siin väikelinn, eramajade piirkond, kõik enam-vähem teavad kõiki. Mul ka kaks last, lasteaiaealised. Ja käivad meil külas naabrilapsed (paar maja edasi), 3- ja 5-aastane. Ise tulevad, ise lähevad. Vahel paljajalu ja pool-aluspesus (suvest ja soojadest ilmadest räägin). Eelmisel sügisel oli noorem nii 2+ ja ka siis käisid paar korda. Ja mul ongi küsimus, et kas see on normaalne? Mul pole nende vastu midagi, toredad lapsed on, nälga näo järgi ei kannata, kui süüa pakun, siis pigem näksivad, riided ja asjad on ka nagu olemas, aga kuidagi ebalev tunne on… Kas peaks kohaliku sotsiaaltöötajaga rääkima? Vanemaid tean väga umbkaudselt, selline piiripealne pere väidetavalt, kuigi mulle on viisaka mulje jätnud.

Ja loomulikult, kõige õigem oleks laste vanematega teema üles võtta, aga õige eestlasena ikkagi kõigepealt anonüümselt Perekoolis.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 22:35; 28.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar maja edasi ei ole ju mingi tohutu maa. Iseasi, kas on ok panna viiene kolmese järgi vaatama. Kuhugi sotstöötajale ei tormaks, pole ju reaalset ohtu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar maja edasi ei ole tõesti hull. Meie elame metsa sees külas. Lähim sõber elab 1.5km kaugusel ja sinna saab kas läbi metsa ja küla või mööda kergliiklusteed (sellisel juhul tuleb 2x suurt teed ületada, kus kiirused on suured) ja sel aastal lasin ma esimest korda oma 5- ja 6aastasel sinna ilma minu või isata ratastega minna. Lähim mänguväljak on küla keskuses 2.2km kaugusel ja ka sinna saamiseks tuleb 2x suurt teed ületada. Ka sinna lähevad nad sellest aastast ratastega ise. Minu ainus tingimus on see, et nad käivad alati koos ja Põnniradar on väiksemal käe peal. Vastutustundlik ja hakkaja 5aastane saab minu arvates vabalt paar maja edasi jalutada koos 3aastasega.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 08:42; 29.08 22:52; 30.08 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ikka teeks vanematega tutvust. Kuidas nii, et vanemaid ei tunne?

Ja see, kas sulle selline asi sobib, on ikka sinu otsustada. Koos nende laste vanematega. Kas sinu lapsed käivad neil ka külas samamoodi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa, milles see mure seisneb? Kas selles, et nad teil külas käivad või et paar maja edasi üksi tänaval liiguvad?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 10:43; 28.08 20:00; 30.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi vanematega, kui sind miskit häirib. Kui vanem enne laste nö tänavale laskmist veendub, et autosid ei liigu ja teab, et jõuavad teie hoovi enne kuskilt nurga tagant võimaliku auto ilmumist (nt pikk sirge on) ja jälgib, et lapsed ikka kohale jõuavad, siis ei ole ju mingit hooletust või nii. Küsimus on pigem siis teistega arvestamises (et kas teile olukord sobib).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist suur kanaema siis, aga enda sama vanu lapsi siiski ei lubaks sõidutee äärt mööda omaette kõndima. Võib ju eemalt jälgida, aga see ei hoia õnnetust ära.
Antud juhul on minu jaoks suurem probleem, et lapsed tulevad kokku leppimata. Nii väikseid peab ikka vanem silmas pidama, kelle lastele külla mindi, seega kindlasti eeldan kokkuleppimist.
Ei näe põhjust kaasata sotsiaaltöötajat, aga kindlasti räägiks teiste laste vanematega külaskäimiste nö reeglid läbi, mis kummalegi sobib.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 12:25; 29.08 15:35; 30.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse probleemist aru. Aga võib-olla sellepärast, et ma ise olen lapsepõlves vabalt ringi jooksnud ja üldse mitte kuskil väikelinnas, vaid Tallinna kesklinnas. Meie lapsed kasvasid ka üles eramajade piirkonnas. Naabrite juures käisid mängimas juba siis, kui tüdrukul alles mähkud jalas olid. Täiesti tavaline oli, et juba aluspükste väel joosti hommikul õue. Jalatseid ei tundnud keegi. 3-4-aastaselt käisid nad juba 300m kaugusel naabrilastega mängimas. Kihutasid ratastega ringi. Aga nooremat tüdrukut ma siiski kaugele ei lubanud. Ükskord ta läks poistega kaasa. Sõitsid kaugemale ratastega ja muidugi poisid jätsid tüdruku maha. Tüdruk ei osanud enam tagasi tulla. Vihma hakkas ka veel sadama. Siis ma otsisin küll tüdrukut taga ja ühed naised juba tahtsid politseisse helistada. Aga kõik lõppes hästi.
Aga nüüd peagi neljaseks saavat poissi mina üksi õue ei lase. Elame korteris, aga ümbruskond on vaikne. Ei luba poissi isegi mitte suuremate lastega välja. Sest see laps on teistsugune. Temal peab eriti silma peal hoidma.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ikkagi räägiks laste vanematega, uuriks, kas on nii, et vanemad ise ka teavad, kuhu lapsed lähevad. Või lasevad lihtsalt aiast jalga? 3- ja 5-aastane on ikka suht totud veel, neil võib nende paari majavahe peale ka mingi muu mõte pähe tulla ja järgmine kord jalutavad naabrimajast mööda ja võtavad hoopis mingi teise koha sihiks ja vanematel pole õrna aimugi, kus lapsed on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul viiene hakkas ka üsna iseseisvalt külapeal käima naabri samavanal külas. Õnneks on normaalsed naabrid ja sotsiaaltöötajat ei kutsunud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust liiga väikesed omapead uitamiseks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 08:12; 30.08 08:00; 30.08 19:57; 30.08 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Mul on lihtsalt mingi ebamäärane mure nende laste pärast. Et võib-olla tõesti – ongi täiesti normaalne, lihtsalt suure vabadusega lapsepõlv. Aga teine variant, et on lapsed, kelle vanemaid tegelikult ei huvita, kus nad on või mida teevad. Ja siis 10 aasta pärast mõtleme, et kust küll sellised hulkuvad teismelised tulevad… Praegu on just õige aeg sekkumiseks, kasvõi mõne vanemlusprogrammiga liitumiseks.
Noh, vaatame. Kui vanemaid näen, eks ma siis küsin, et mis kel nad koju peaks saatma, kas sööta võib ja vahetame tel nr

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 22:35; 28.08 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Mul on lihtsalt mingi ebamäärane mure nende laste pärast. Et võib-olla tõesti – ongi täiesti normaalne, lihtsalt suure vabadusega lapsepõlv. Aga teine variant, et on lapsed, kelle vanemaid tegelikult ei huvita, kus nad on või mida teevad. Ja siis 10 aasta pärast mõtleme, et kust küll sellised hulkuvad teismelised tulevad… Praegu on just õige aeg sekkumiseks, kasvõi mõne vanemlusprogrammiga liitumiseks.

Noh, vaatame. Kui vanemaid näen, eks ma siis küsin, et mis kel nad koju peaks saatma, kas sööta võib ja vahetame tel nr

Kui kaua nad siis teie uures “hängivad”? Tulevad teile iga päev? Vara hommikul juba?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 10:43; 28.08 20:00; 30.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Mul on lihtsalt mingi ebamäärane mure nende laste pärast. Et võib-olla tõesti – ongi täiesti normaalne, lihtsalt suure vabadusega lapsepõlv. Aga teine variant, et on lapsed, kelle vanemaid tegelikult ei huvita, kus nad on või mida teevad. Ja siis 10 aasta pärast mõtleme, et kust küll sellised hulkuvad teismelised tulevad… Praegu on just õige aeg sekkumiseks, kasvõi mõne vanemlusprogrammiga liitumiseks.

Noh, vaatame. Kui vanemaid näen, eks ma siis küsin, et mis kel nad koju peaks saatma, kas sööta võib ja vahetame tel nr

Mul miskipärast tekkisid samad mõtted. Sellises vanuses peaks pigem ikkagi laps suurema osa ajast (v. a lasteaed) veetma oma pere seltsis. Kohtumised endaealistega võiks olla siiski vanemate vahel kokku lepitud. Ma muidugi ei kujuta ette kui tihti nad käivad, aga kui see on sagedane ja külasolek pikk, siis mind pigem sellised külalised häiriks. Ei tea, võibolla olen kuri mutt, aga iga päev lasteaiaealisi külalisi enda koju ei sooviks väga.

Mina räägiks nende vanematega, et millal ja kui pikalt oleme külalisi valmis vastu võtma ja kuidas küllatulek võiks toimuda – kas lepime kokku mingi päeva nädalas või jooksvalt, kuidas teha, et oleks kindel, et lapsed ikka kohale jõudsid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahene või kolmene oleks minu taluvuspiiri jaoks natuke liiga väike. Tunneks liiga suurt vastutust.

Elame oma hooviga väikeste kortermajade piirkonnas. Ühe hoovi peal kolm maja. Enda laps ja naabrilapsed on hakanud u vanusest viis vabalt edasi-tagasi käima nii õues mängimas kui ka teineteisel külas. Küll aga ei ole seda, et keegi ise otsustaks lihtsalt külla tulla ja hommikul ukse taga oleks vaid ikka minu lapsed kutsuvad või neid kutsutakse külla. Eelnevalt peavad ka meie käest küsima. Ma küll ei leia, et sellises vanuses laps peaks ainult kodus istuma. See on nii äge, kuidas hommikust õhtuni erinevas vanuses lapsed õues ukakat või jääkaru mängivad jne. Kehvade ilmade korral on siis väiksemate puntidena kellegi juures. Kui reeglid paigas, siis on väga ok. Lihtsalt endal peab olema julgust, et ka naabrilastele oma reegleid kehtestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole ju keeruline, ligi 5 aastane on juba täiesti adekvaatne. Viid külla, lepid aja kokku, millal tagasi tuleb, naabritele tel. nr jätta kui miskit juhtub.
Vahepeal kuskile kolama minna ei tohi ja ei luba.
Kogu lugu.
Või peab 4-5 aastase juures sünnipäevadel ka kohapeal passima ? Selle asemel et tel. nr jätta

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 15:16; 30.08 14:47; 30.08 19:43; 30.08 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või peab 4-5 aastase juures sünnipäevadel ka kohapeal passima ? Selle asemel et tel. nr jätta

Ära siis passi kohapeal. Aga sa ometi eeldad ilmselt, et sünnipäevalapse vanemad hoiaks ise silma peal ka sinu sinna jäetud 4-aastasel? Sama naabrinaiselt eeldades oleks ju vaja see eelnevalt kokku leppida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 12:25; 29.08 15:35; 30.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar maja edasi ei ole tõesti hull. Meie elame metsa sees külas. Lähim sõber elab 1.5km kaugusel ja sinna saab kas läbi metsa ja küla või mööda kergliiklusteed (sellisel juhul tuleb 2x suurt teed ületada, kus kiirused on suured) ja sel aastal lasin ma esimest korda oma 5- ja 6aastasel sinna ilma minu või isata ratastega minna. Lähim mänguväljak on küla keskuses 2.2km kaugusel ja ka sinna saamiseks tuleb 2x suurt teed ületada. Ka sinna lähevad nad sellest aastast ratastega ise. Minu ainus tingimus on see, et nad käivad alati koos ja Põnniradar on väiksemal käe peal. Vastutustundlik ja hakkaja 5aastane saab minu arvates vabalt paar maja edasi jalutada koos 3aastasega.

Kui ma näeks selles vanuses lapsi ratastega maanteed, kus autod sõidavad kiirusega 90+ km tunnis, ületamas, siis ma peaks kinni ja kutsuks politsei.
Tegelikult ühe korra olengi seda teinud, siis oli maanteel üks 5 a laps oma väikese rattaga. Pidasin kinni ja küsisin, kus ta elab- viipas käega üle põllu. Ühtegi maja sealpool näha polnud, seega ma ei tea, kui kaugelt ta tuli.
Teadagi ei pea meil keegi kiirusepiirangust kinni ja autod tuhisesid mööda pigem 100+ kiirusega.
Politsei tuli üllatavlt kiiresti ja viis lapse ilmselt koju ning loodetavasti ka vestles vanematega. Täiesti vastutustundetu on lasta 5 ja 6 a. rattaga maanteele. Nad pole suutelised kiirusi hindama ja isegi kui on, siis meil ei peeta kiirusepiiranguid millekski.
Koos käimine ei tähenda midagi- et siis 6a valvab nooremat ja vajadusel takistab teda teele kihutamast? Väga, väga rumal ja vastutustundetu vanem.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 20:46; 31.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole tegemist maanteega. Teelõik, mille nad ületama peavad, on ühes kohas 70km/h kiirusega, teises kohas asulatee 50km/h. Nad ei lähe ratastel üle tee, vaid tulevad maha. Nähtavus mõlemale poole on hea ja liiklus pole tihe. 6aastane läheb paari päeva pärast kooli ning on väga kohusetundlik ja arukas liikleja, 5aastane teab samuti väga hästi, kuidas teed ületada. Keegi kuhugi ei torma.

Mida see politsei siis teha saab? Saadab lapsed koju ja loeb sõnad peale? Millal tohivad lapsed siis ise rattaga küla vahel sõita?

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 08:42; 29.08 22:52; 30.08 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tohivad lapsed siis ise rattaga küla vahel sõita?

Siis, kui on rattaload ära teinud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 00:14; 30.08 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see politsei siis teha saab?

Äkki vestleb sinusuguse vastutustundetu vanemaga veidi ja suunab laste eest paremini hoolitsema? Äkki mingid kursused tuleks kasuks, kui sa ohte ei näe ja lased väga väikesed lapsed omaette uitama.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 08:12; 30.08 08:00; 30.08 19:57; 30.08 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida see politsei siis teha saab?

Äkki vestleb sinusuguse vastutustundetu vanemaga veidi ja suunab laste eest paremini hoolitsema? Äkki mingid kursused tuleks kasuks, kui sa ohte ei näe ja lased väga väikesed lapsed omaette uitama.

Eks tänapäeval on muidugi rohkem ohte jne.
AGA väga palju oleneb ka lapsest.
Mõelge nüüd 3-40 a tahusele meie lapsepõlvele. Kõik lippasid üksi õues ringi. Ma isegi ei käinud lasteaias ja olin üksi kodus paar aasta enne kooli. Ema rääkis, et ma lihtsalt keeldusin lasteaeda minemast. Ja juba väiksena ma nautisin üksi kodus olemist.
Naabrite juures lubati ka vabalt käia. Isegi natuke kaugemal spordiplatsil.

Sellega ma nõustun, et 3a on veel pisi niimoodi ringi uitama aga 5a juba ok.
Mul ka poiss 5 ja nüüd suvel vaikselt harjutasime seda, et ta võib käia pool tunnikest kortermaja ees oleval mänguväljakul üksi.
Peaks ütlema, et ka mul endal on seda harjutamist vaja. Passisin aknal ja süda puperdas sees et “äkki ikka liiga vara”.
Tegelikult käitub ta seal õues täpselt nii nagu ma sõnad olen peale lugenud. Hoovist välja ei lähe ja parklasse ja tee lähedale ka mitte.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 10:43; 28.08 20:00; 30.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tohivad lapsed siis ise rattaga küla vahel sõita?

Siis, kui on rattaload ära teinud.

http://www.liikluskasvatus.ee/lapsed/materjalid/kus-ja-kuidas-soita-jalgrattaga/

See leht siis valetab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 08:42; 29.08 22:52; 30.08 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tohivad lapsed siis ise rattaga küla vahel sõita?

Siis, kui on rattaload ära teinud.

http://www.liikluskasvatus.ee/lapsed/materjalid/kus-ja-kuidas-soita-jalgrattaga/

See leht siis valetab?

Ma mõtlesin külast nagu vanasti küla oli – kitsad kõnniteedeta tänavad. Ega tänapäeva uuusehitiste rajoonideski pole kogu ala õuealaks märgitud. Aga no maantee ületamine kindlasti õueala hulka ei kuulu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.08 00:14; 30.08 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või peab 4-5 aastase juures sünnipäevadel ka kohapeal passima ? Selle asemel et tel. nr jätta

Ära siis passi kohapeal. Aga sa ometi eeldad ilmselt, et sünnipäevalapse vanemad hoiaks ise silma peal ka sinu sinna jäetud 4-aastasel? Sama naabrinaiselt eeldades oleks ju vaja see eelnevalt kokku leppida.

Et siis pean näiteks mängutoas või külas sünnipäeval muudkui 5 aastast last jälgima ??
Nii kanaema ma ka olema ei pea, halloo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 15:16; 30.08 14:47; 30.08 19:43; 30.08 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis pean näiteks mängutoas või külas sünnipäeval muudkui 5 aastast last jälgima ??
Nii kanaema ma ka olema ei pea, halloo.

Mõtle nüüd teemaga veidi kaasa ka enne kui kirjutada lahmid.
Sinu toodud sünnipäevanäite seos teemaalgataja olukorraga ei seisne mitte selles, kas vanem peaks külasviibimise ajaks kohale jääma, vaid kas sa saadad/viid lapse ise sinna sünnipäevale või lähevad nad sinna omapäi kohale ka?

Aga 5-aastaste tegevust, kes sinu enda lapsele külla/sünnipäevale tulevad, peaksid loomulikult jälgima.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.08 12:25; 29.08 15:35; 30.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis pean näiteks mängutoas või külas sünnipäeval muudkui 5 aastast last jälgima ??

Nii kanaema ma ka olema ei pea, halloo.

Mõtle nüüd teemaga veidi kaasa ka enne kui kirjutada lahmid.

Sinu toodud sünnipäevanäite seos teemaalgataja olukorraga ei seisne mitte selles, kas vanem peaks külasviibimise ajaks kohale jääma, vaid kas sa saadad/viid lapse ise sinna sünnipäevale või lähevad nad sinna omapäi kohale ka?

Aga 5-aastaste tegevust, kes sinu enda lapsele külla/sünnipäevale tulevad, peaksid loomulikult jälgima.

üldjuhul seda peremees ja perenaine teevadki mis on loomulik, 10-l lapsel ei istu emme kõrval, laps antakse üle ukse ja paari tunni pärast kohtutakse taas, oleme mitmel sünnipäeval käinud ja kunagi probleeme pole. Teatud vanuses (ligi 5 aastased ..) ei tee lapsed enam “ohtlikke” asju, vardaid pistikusse ei torka, kääre suhu ei topi jne
Loomulikult veel 3-4 aastast ei jätaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 15:16; 30.08 14:47; 30.08 19:43; 30.08 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatud vanuses (ligi 5 aastased ..) ei tee lapsed enam “ohtlikke” asju, vardaid pistikusse ei torka, kääre suhu ei topi jne

Teevad päris hulle tempe veel suuremadki. Ise iga kord olen päris närvide purunemise äärel, kui lapse sünnipäeval kõiki valvama pean. Õnneks osa vanemaid siiski jääb ka ja aitavad lapsi valvata, lisaks kutsun mõne sugulase. Üksi küll ei jõuaks valvata. Neid sinu nimetatud asju ehk ei tee jah, aga sellegipoolest ei saa viieseid mingil juhul päris järelvalveta jätta. Üksi ringiuitamiseks on viiene ja kolmene liiga väikesed, ei näe ohte piisavalt. Kolmene on täiesti ettearvamatu, viiene on liiga väike tema eest vastutamiseks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 08:12; 30.08 08:00; 30.08 19:57; 30.08 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatud vanuses (ligi 5 aastased ..) ei tee lapsed enam “ohtlikke” asju, vardaid pistikusse ei torka, kääre suhu ei topi jne

Teevad päris hulle tempe veel suuremadki. Ise iga kord olen päris närvide purunemise äärel, kui lapse sünnipäeval kõiki valvama pean. Õnneks osa vanemaid siiski jääb ka ja aitavad lapsi valvata, lisaks kutsun mõne sugulase. Üksi küll ei jõuaks valvata. Neid sinu nimetatud asju ehk ei tee jah, aga sellegipoolest ei saa viieseid mingil juhul päris järelvalveta jätta. Üksi ringiuitamiseks on viiene ja kolmene liiga väikesed, ei näe ohte piisavalt. Kolmene on täiesti ettearvamatu, viiene on liiga väike tema eest vastutamiseks.

kus nad siis ohtlikult ringi uitavad, korteris, mängutoas ?
Oleneb vist lapsest ka, keda saab jätta, kes on uudishimulikult hüperaktiivne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.08 15:16; 30.08 14:47; 30.08 19:43; 30.08 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus nad siis ohtlikult ringi uitavad, korteris, mängutoas ?
Oleneb vist lapsest ka, keda saab jätta, kes on uudishimulikult hüperaktiivne.

Teema algas ju viiesest ja kolmesest, kes üksi ringi uitavad, selle kohta ütlesin, et see ei sobi. Korterisse ja mängutuppa ka ei tohi samuti sellises vanuses lapsi järelvalveta jätta, mis ei tähenda, et kõik vanemad peaksid jääma oma lapsi valvama. Lapsed on ju selles olukorras siiski järelvalve all. Ei pea selleks mingi hüperaktiivne olema, et midagi võiks juhtuda.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 08:12; 30.08 08:00; 30.08 19:57; 30.08 21:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Väikelaps Kui vanalt üksinda naabritele külla?