Esileht Väikelaps Kui vanalt üksinda naabritele külla?

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Kui vanalt üksinda naabritele külla?

Postitas:

Ei ole tegemist maanteega. Teelõik, mille nad ületama peavad, on ühes kohas 70km/h kiirusega, teises kohas asulatee 50km/h. Nad ei lähe ratastel üle tee, vaid tulevad maha. Nähtavus mõlemale poole on hea ja liiklus pole tihe. 6aastane läheb paari päeva pärast kooli ning on väga kohusetundlik ja arukas liikleja, 5aastane teab samuti väga hästi, kuidas teed ületada. Keegi kuhugi ei torma.

Mida see politsei siis teha saab? Saadab lapsed koju ja loeb sõnad peale? Millal tohivad lapsed siis ise rattaga küla vahel sõita?

Hakkab tulema vabandusi. Algul on “kiirused suured”, siis selgub,et 50-ne ala.
70-ne alast ei maksa rääkida, tead väga hästi, et enamik liiklejaid sõidab 70-ne alast 90km/h läbi. Väga vähesed alandavad kiirust. Jah, nad rikuvad seadust, aga kui su laps alla jääb, siis pole enam vahet, kes on süüdi.
6a, ükskõik kui arukas, ei ole vastutav noorema eest. Sa ei tohi talla sellist kohustust panna.
Seda, kas nad tulevad rattalt maha või mitte, sa kindlalt teada ei saa. Tulid ehk siis, kui alustasid üksi käimist ja sa nende järel luurasid. Kui nad on 20 x maha tulnud ja autosid pole, siis 21. kord sõidavad nad ratta seljas üle tee.

Ma ei räägi sellest, et kooli minev laps ei tohiks üksi liikuda. Aga kaks väikest last rataste seljas suurel teel ei ole normaalne. Jalgratturi luba on kohustuslik kõigile 10-15 a sõiduteel sõitvatele lastele. Seadus keelab alla 10 a. lapsel sõiduteel rattaga sõita.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 20:46; 31.08 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kiida heaks olukorda, mida teemaalgataja kirjeldab. 3-a ja 5-a väikesed lapsed peaksid olema veel täiskasvanu (lapsevanem või hoidja või keegi kokkulepitud isik) valve all. Sina võid ju neid valvata, toita jne, kuid sa ei kontrolli ega tea, kuhu nad sinu juurest edasi lähevad. Lapsevanemad võivad rahumeeli arvata, et nende lapsed on kenasti sinu juures, kuid tegelikult on nad jalutanud hoopis mujale.

Meil hakkas ka kunagi aastate eest üks selline viiene külas käima. Alguses polnud hullu, olin positiivselt meelestatud, andsin iga päev süüa ja rääkisin temaga juttu, aga pikapeale muutus olukord juba kummaliseks. Laps keeldus oma koju minemast isegi siis, kui väljas oli juba pime; mistõttu pidin mitmeid kordi ise viima teda kättpidi koju. Last uksel emale üle andes ei tänanud ema mind mitte iialgi, et olin kogu päeva tema last hoidnud ja söötnud. See mind tegelikult ei häirinud, ma ei oodanudki mingit tänu. Küll aga kummastas see, et lapse ema mitte iialgi ei tundnud vähimatki huvi ka selles osas, kuidas lapse päev oli möödunud, mida ta tegi ja KUS ta üldse oli viibinud. Mõnikord pidin linna minema või polnud mind kodus, siis see laps uitaski üksinda ringi mööda ümbruskonda. Avas aiaväravaid, läks sisse, hüppas võõrastel batuutidel. Ime, et mõne kurja majavalvurist koera hambusse ei sattunud. Ei olnud tegu vaese perega, maja oli neil suur ja uus ning vanemad edukad inimesed.

Minu kindel arvamus on, et selles vanuses laste käimisi peavad koordineerima vanemad. Vanematel peab olema selge ülevaade, kus nende kolmene viibib. Kui naabritädi lapse külla kutsub, siis vaatab vanem, et laps ilusti kohale jõuab, st annab lapse valvamise naabrile üle. Sotsiaaltöötaja kaasamist ma heaks ei kiida – need oskavad abi asemel olukorra tihtipeale veelgi hullemaks muuta kui see enne oli. Kuid lapsevanematega suhtlemine peab olukorras, kus sina nende last valvad ja hoiad, olema küll elementaarne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )


Esileht Väikelaps Kui vanalt üksinda naabritele külla?