Esileht Väikelaps kui vanalt viisite lapse lasteaeda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: kui vanalt viisite lapse lasteaeda?

Postitas:

tahaks kuulata kogemusi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:34; 13.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1,9a.
nüüdseks 4aastane ja väga meeldib lasteaias

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin 2a4k väiksesse lasteaeda, et laps käiks seal 3-4h paar korda nädalas, aga oli ka vale otsus. Kuidagi allusin survele, et laps peaks sotsialiseeruma :(.

Laps hakkas rõõmuga käima 3a10k, enne seda oli kodus erinevate toredate hoidjatega (osa-ajaga ka ema ja isa, lisaks abijõud:).

Järgmist last kindlasti ei kaalugi enne 3 või isegi 4-aastaseks saamist. Millegipärast tundusid enne kõik need, kes seda soovitasid, kanaemad. Kuigi juhin ise väikefirmasid ja mul on palju hobisid, olen selles osas ka nüüd kanaema. Kahju on nendest 2-aastastest ja hullemal juhul 1,5 aastastest sõimes. Kas tõesti mõnda hoidjat või teist ema lapsega pole võtta abiks…, et laps ei peaks seda möllu ja enda eest võitlemist nii väiksena taluma.

Lasteaed pole alla 3stele kuidagi kasulik. Paljud lihtsalt lepivad olude sunnil. Pole seda traumat ja ema-isa-turvaisikute elust ära lõikamist vaja lapsele enne 3-4-aastaseks saamist, kui on toimunud ikka teatav iseseisvumine (sina-mina maailmapildi areng, saab ise riidesse ja sööb, väljendab ennast selgelt jne).
minu arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:44; 14.01 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil 2,3- ne ja kavatseme harjutama hakata kuu lõpus. poole päeva kaupa ja mitte iga päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 18:44; 12.01 18:49; 12.01 19:25; 12.01 19:47; 14.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viisin oma kaksikud 1,5 aastaselt lasteaeda ja mingit probleemi polnud,hakkasid ruttu rääkima ja saime ka mässudest poole aastaga lahti.Laste areng oli silmaga näha…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I laps alles 4-aastaselt. Proovisime ka varem aga ei sobinud kuidagi.

II laps 1a4k. Läks hea meelega, tagasilööke ei olnud.

III laps 2a7k. Samuti sobis ja sobib väga hästi.

Lapsed, kelle kohta ütlen, et sobib, on näidanud huvi sinnamineku vastu. Ise küsinud lasteaeda hommikul. Seega ei ole lapsed, kes \”lihtsalt lepivad olude sunnil\”. Kui praegu noorima (kes ei ole veel 3-aastane ametlikult) haiguse vms põhjusel koju jätan on nuttu, et \”tahan lasteaeda\” palju. Tõsiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina viisin oma kaksikud 1,5 aastaselt lasteaeda ja mingit probleemi polnud,hakkasid ruttu rääkima ja saime ka mässudest poole aastaga lahti.Laste areng oli silmaga näha…..[/tsitaat]

täiesti ilma tagapõhjata küsimus? miks sa arvad, et mähkudest poole aastaga kodus lahti poleks saanud ja mitte rääkima hakanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 18:44; 12.01 18:49; 12.01 19:25; 12.01 19:47; 14.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a2k läks. Töötasin juba osalise ajaga üle aasta enne seda ja rohkem ei jaksanud. Ilusti harjus õnneks. Käis poole päeva kaupa (töötasin enne kodus ja pärast osaliselt kodus) ja suures osas käib siiani poole päeva kaupa (4a).

Aga mis puutub \”lapsed hakkasid kiirest rääkima ja saime mähkmest lahti\” teemadesse, siis mul hakkas laps 1a8k rääkima ja oli 1a10k mähkmeta. Seda siis koduse lapsena. Lapsel arenebki selles vanuses kõne ja puhtusepidamine. Pole mõtet seda sõime teeneks pidada. Pigem pissis sõimega harjumise perioodil sõimes päris palju püksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a1k läks, praegu 3a2k.
Alguses hoidis väga õpetaja ligi, aga sai kiiresti sõpru, kellega palju mängib.
Miinuspooleks see, et laps on väga palju haige, kuigi enne lasteaeda oli vaid 3-4 korda nohune olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,9a. kaks korda nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuulge, USAs pannake 3-kuused sõime. kasvavad vägagi normaalsed ja enesekindlad, pere hoidvad inimesed.[/tsitaat]

:))
jah- usa on tõesti see paik, millest eeskuju võtta
hea kõhutäie sain naerda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 18:44; 12.01 18:49; 12.01 19:25; 12.01 19:47; 14.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks Eesti ehk sama suur kui USA, ei naeraks sa midagi. Sama moodi meil igasuguseid padulolle olemas. Võta eeskuju mõnest inimesest, keda ei huvita teiste elu ja ei kritiseeri ega mõnita teise valikuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleks Eesti ehk sama suur kui USA, ei naeraks sa midagi. Sama moodi meil igasuguseid padulolle olemas. Võta eeskuju mõnest inimesest, keda ei huvita teiste elu ja ei kritiseeri ega mõnita teise valikuid. [/tsitaa

jutu järgi võiks sind küll usakaks pidada:)
palju õnne sulle

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.01 18:44; 12.01 18:49; 12.01 19:25; 12.01 19:47; 14.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kodune laps sai ka 1a 10kuuselt mähkmetest vabaks ja rääkis ka suht hästi. Ei tea, mis siis veel oleks saanud, kui sõime oleks pannud? Oleks lugema hakanud selles vanuses?

Minu laps läks aeda täpselt kolmeselt. Läks hubasesse lasteada segarühma. Harjutasin nädalakase ja jäi ilusti ilma igasuguse nututa. Haige oli esimese aasta jooksul vist korra. Praegu värske seitsmesena vahel vingub, et ei viitsi aeda minna, istuks üksi kodus, kui lastaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viisime oma kaksikud sõime 1a 7kuuselt, põhjuseks oli majanduslik olukord.
Kui oleks võimalus, siis veel aasta istuksin lastega kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene 4a. ja teine läheb 2,5a.-selt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimene 3,5-selt (laps kohanes megahästi, haige pole kah olnud, kuigi enne lasteaeda ikka oli, mähkmetest vabanes 1a8k, kõne arengu 2.a kontrollis hindas lastearst normaalseks:)), teine kah läheb 2,5-selt. hoiaks aasta kauem kodus aga seekord vist ei vea välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 20:45; 13.01 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekoolis on see ju patt ja sa oled lapsevihkaja kui paned lapse enne 3ndat elu aastat lasteaeda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Perekoolis on see ju patt ja sa oled lapsevihkaja kui paned lapse enne 3ndat elu aastat lasteaeda…
[/tsitaat]

See pole patt. Majanduslikud olud on ju inimestel erinevad. Emad, kes saavad raha kõrvale panna, et lapsega kauem kodus olla, teevadki seda. teised tahavad tööle minna või on vajadus minna.

Aga 3kuune lasteaeda…? Kust ta rinnapiima
saab? ah, okei, usas vist usutakse siiralt, et pulbrilahusel kasvanud lapsed on targemad ja tublimad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:36; 13.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

:))
jah- usa on tõesti see paik, millest eeskuju võtta
hea kõhutäie sain naerda[/tsitaat]

Tänan väga:) Elan ise USA-s ja eestlastel on äärmiselt palju, millest võiks ameeriklastest eeskuju võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:42; 13.01 02:24; 14.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen üsna veendunud, et sealsed peamiselt levinud arusaamad lastekasvatusest küll USA-st ülevõtmist ei vääri.
Tüüpiline suurriik kes teadlikult vormib oma kodanikke, seda on kõige lihtsam teha igasugustes institutsioonides a la lasteaed ja kool.
Kes ajalugu vähegi teab, see on ka kursis kuhu maani natsid Hitleri saksamaal selle omal ajal viisid. Neil olid lausa lastekasvatusvabrikud, lastel polnud ema – laps oli kõigi oma!
Kui nüüd vaadata lasteaeda natukene üksikindiviidi vaatenurgast siis ega seal midagi ilusat ei ole, üks meeletu ühe malli tampimine ja pealesurumine käib. Vaadake kasvõi siinseid lõunaune teemasid vms. No ei ole võimalik et 20 lapsel on korraga samad vajadused ja soovid. Paradoks – minujaoks küll on. See suur USA on indivisuaalsuse ülistaja aga 3-kuuse sõime panek seda nüüd küll ei kinnita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a4k – oleksin tahtnud veel kodus olla temaga 🙂 . lastesõim on mu meelest ikka paras loomaaed. olen kõikidele öelnud, et kui võimalik, siis ene 3 a last mitte aeda panna. aga kui on vaja, siis on vaja ja polegi miskit teha.

pole küll selle teema sisu, aga mul hingel… mu meelest kõige hullemad harjutajad ja solgutajad on need, kes kuude kaupa lapsega aias kaasas käivad ja/või lapsi poole päeva kaupa \”harjutavad\”. ja pärast tõdevad, et õpetaja on halb, sest laps ei harju.. minu lapse rühmas on 2 sellist last. kord käib ema \”harjutamas\”, siis vanaema \”harjutamas\”.. kui hommikuti laps piiksatab, siis ema jookseb kohe rühma kaasa. ja siis imestab, et miks laps teda ära ei lase. septembrist saadik \”harjutatakse\” nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen üsna veendunud, et sealsed peamiselt levinud arusaamad lastekasvatusest küll USA-st ülevõtmist ei vääri.
Tüüpiline suurriik kes teadlikult vormib oma kodanikke, seda on kõige lihtsam teha igasugustes institutsioonides a la lasteaed ja kool.
Kes ajalugu vähegi teab, see on ka kursis kuhu maani natsid Hitleri saksamaal selle omal ajal viisid. Neil olid lausa lastekasvatusvabrikud, lastel polnud ema – laps oli kõigi oma!
Kui nüüd vaadata lasteaeda natukene üksikindiviidi vaatenurgast siis ega seal midagi ilusat ei ole, üks meeletu ühe malli tampimine ja pealesurumine käib. Vaadake kasvõi siinseid lõunaune teemasid vms. No ei ole võimalik et 20 lapsel on korraga samad vajadused ja soovid. Paradoks – minujaoks küll on. See suur USA on indivisuaalsuse ülistaja aga 3-kuuse sõime panek seda nüüd küll ei kinnita.[/tsitaat]

Millistest levinud arusaamadest sa siinkohal räägid? Palun kirjelda mullegi, saan ka ehk targemaks:)
Kui minu lapsest kasvab õnnelik, enesega rahulolev, eneseteadlik, analüüsivõimeline ja kompleksivaba inimene, siis pakun, et süsteem on teinud head tööd. Antud eeldusest aga lähtub siinne kool.

Palju sa üldse oled kursis USA algharidussüsteemiga? Minu vanem laps on käinud nii Eesti lasteaias kui ka USA omas ja kui esimeses ei harjunud ta kuu ajaga ära, siis teise tahtis ta tagasi minna juba teisel nädalal rõõmsa meelega. Küsimus on inimlikus suhtumises, positiivsuses ja lastega tegelemises. Ma ei tea, mis on 3 kuuste puhul kasvatajate ja laste suhtarv, aga näiteks 2 aastastel on see 5:1. Eks see anna oma pildi ka individuaalsest lähenemisest. Kasvatajad suhtlevad väga vanematega, laps saab sõltuvalt hoidust kas igapäevase või nädalase ülevaate oma tegevustest, magama (nagu siin see suur poleemika on viimasel ajal olnud) ei sunnita kedagi. Kui sa viitad päevakavale, siis rutiin on väikelapsele vajalik ja loob talle turvatunde.
Erinevalt Eestist on USA-s lapsevanematel suhteliselt lai valik, kuhu ja mis laadi lastehoidu/aeda laps panna. Jah, on olemas 3 kuustele lastehoide, mis on suunatud naistele, kes kahjuks peavad tagasi minema tööle, aga need on siiski vähemuses. Enamik peresid valivad sel puhul ikkagi lapsehoidja. Olen ise näinud selliseid kohti ja kui jätta kõrvale iseenesest mõistetav arusaam, et imikule on parim koht ema kõrval, siis paistavad need kohad rahulikud, turvalised ja armsad välja.

Algklassideski on laste arv klassides väiksem kui Eestis, sageli on abiõpetajad ning ka lapsevanemaid kaasatakse appi. Tuleb tunnistada, et minu kogemuse kohaselt on lapsed paremini käituvamad, austavad õpetajat ning suhtuvad õppimisse hoolega , kui võrdluseks tuua Eestit (olen Eesti koolis õpetanud ja võin seda päris kindlalt väita).

Sinu toodud võrdlus Natsi-Saksamaaga ei ole siinkohal tõesti vettpidav ja võibolla kui sa veidi rohkem loeksid ning ennast hariksid (nii ühiskonnateadluslikult kui ka ajalooliselt) suudaksid sa ehk midagi muud negatiivset USA propaganda kohta välja tuua. Siinkohal ehk tuleks mõista, et kool ei kasvata last, vaid seda teeb siiski lapsevanem(ad), kes peaksid last õpetama eristama tõde valest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.01 21:42; 13.01 02:24; 14.01 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tuleb siis see üldlevinud tõde, et USAs on normaalne, et lapsed veel 4aastaselt joovad lutipudelist, teevad püksi ja imevad lutti?
Ei tea, milline näeb välja porgand-kartul-kapsas jne.
Süsteem ju kasvatab \”normaalseid\” inimesi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps läks sõme 1a6k,
teine laps rühma täpselt 2-aastaselt.
Vanem laps ei olnud väga lasteaia fänn, aga sõnakuuleliku lapsena käis seal kenasti lõpuni ära.
Nooremale lapsele meeldib lasteaias väga ja ta pole siiani kordagi nurisenud, et ei taha minna, tema tahab iga päev seal käia:)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasteaeda läks 4a9k
perepäevahoidu läks 2a1k

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jube kahju, ja masendav lausa, kui paljud eestlased arvavad, et telekast nähtu peegeldabki USA ühiskonda. Aga kui te teaksite, siis on see kõige lapsesõbralikum ühiskond, mida näinud olen. Paned küll suure raha eest oma lapse sõime, aga vastu saad ka ikka kuhjaga! Lapsega tõeliselt tegeletakse, individuaalselt, ja teenindus on lihtsalt mega! Eestlastel oleks ameeriklastelt õppida eelkõige viisakust, sallivust ja abivalmidust.

Ikka ja jälle räägitakse USAst ja sealsetest inimestest vaid nende negatiivseid külgi esile tuues. Kui aga nemad õpiks eestlasi tundma ja neid kirjeldaks, siis ütleks nad kohe, et eestlane on kinnine, ebaviisakas ja tundetu inimene.

Ja kes siin rinnapiima vähest saamist kommenteeris, no kolm kuud on ikka täiesti piisav, mil laps rinda võiks saada. Nemad vaatavad jälle eestlasi kui hulle, kes 2-aastasi rinna otsa topivad. Jõle ju. Ja kus riigis eluiga nüüd pikem oligi?![/tsitaat]

Olen sinuga täiesti nõus, et eestlased on kinnised ja pigem kriitilised, kui teist inimest mõista püüdvad. Selles osas on meil kindlasti läähemaailmast õppida.
Aga rinnapiima osas. Eluiga ongi ju madalam neil, kes samuti ei saanud üle paari kuu rinnapiima ehk siis Nõukogude Eestis sündinud lastel. Emad pidid peale 2-3 kuud tööle tagasi minema. Tuleb tuttav ette?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 21:36; 13.01 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eluiga ei ole rinnapiimast üldse sõltuv! kust tekkis selline loll seostus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 18:34; 13.01 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss läks 3,5 aastaselt, kuigi koht oli 4,5 aastaselt kinni pandud. Tekkis lihtsalt võimalus varem minna ja see oli väga õige otsus. Tüdruk läks 3,5 aastaselt, kuid temaga oli esimene aasta suhteliselt raske. Ta ei tahtnud sinna minna ja oli tihti haige. Nüüd 4,5 on kõik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem laps läks lasteaeda 3 aastaselt, oli ilmsel´gelt tema jaoks liiga vara. Noorem läheb aeda 3 a 10k eks siis ole näha, mis sügisel saama hakkab. Ilmselt temaga veidi lihtsam, sest lapsed hakkavad ühes aias käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Väikelaps kui vanalt viisite lapse lasteaeda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.