Esileht Väikelaps kui vanalt viisite lapse lasteaeda?

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: kui vanalt viisite lapse lasteaeda?

Postitas:
Kägu

RE: kui vanalt viisite lapse lasteaeda?

lasteaeda läks 4a9k
perepäevahoidu läks 2a1k

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jube kahju, ja masendav lausa, kui paljud eestlased arvavad, et telekast nähtu peegeldabki USA ühiskonda. Aga kui te teaksite, siis on see kõige lapsesõbralikum ühiskond, mida näinud olen. Paned küll suure raha eest oma lapse sõime, aga vastu saad ka ikka kuhjaga! Lapsega tõeliselt tegeletakse, individuaalselt, ja teenindus on lihtsalt mega! Eestlastel oleks ameeriklastelt õppida eelkõige viisakust, sallivust ja abivalmidust.

Ikka ja jälle räägitakse USAst ja sealsetest inimestest vaid nende negatiivseid külgi esile tuues. Kui aga nemad õpiks eestlasi tundma ja neid kirjeldaks, siis ütleks nad kohe, et eestlane on kinnine, ebaviisakas ja tundetu inimene.

Ja kes siin rinnapiima vähest saamist kommenteeris, no kolm kuud on ikka täiesti piisav, mil laps rinda võiks saada. Nemad vaatavad jälle eestlasi kui hulle, kes 2-aastasi rinna otsa topivad. Jõle ju. Ja kus riigis eluiga nüüd pikem oligi?![/tsitaat]

Olen sinuga täiesti nõus, et eestlased on kinnised ja pigem kriitilised, kui teist inimest mõista püüdvad. Selles osas on meil kindlasti läähemaailmast õppida.
Aga rinnapiima osas. Eluiga ongi ju madalam neil, kes samuti ei saanud üle paari kuu rinnapiima ehk siis Nõukogude Eestis sündinud lastel. Emad pidid peale 2-3 kuud tööle tagasi minema. Tuleb tuttav ette?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

eluiga ei ole rinnapiimast üldse sõltuv! kust tekkis selline loll seostus?

Please wait...
Postitas:
carina12

Poiss läks 3,5 aastaselt, kuigi koht oli 4,5 aastaselt kinni pandud. Tekkis lihtsalt võimalus varem minna ja see oli väga õige otsus. Tüdruk läks 3,5 aastaselt, kuid temaga oli esimene aasta suhteliselt raske. Ta ei tahtnud sinna minna ja oli tihti haige. Nüüd 4,5 on kõik ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mainisin eluiga näitamaks, et usa beebid saavad seda üldiselt vähem, kui Eesti omad, aga eluiga usa-s nii palju pikem. ehk seost ei olegi. loeb hoopis see, kui positiivne on ühiskond, kui palju häid mõtteid ja soove sa iga päev koged. jne jne. see kõik on palju tähtsam.
Nõukogude aja laste eluiga praegusega võrrelda ja paranemist rinnapiima andmise pikkusega samastada on küll lollus kuubis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks lasteaeda 3 aastaselt, oli ilmsel´gelt tema jaoks liiga vara. Noorem läheb aeda 3 a 10k eks siis ole näha, mis sügisel saama hakkab. Ilmselt temaga veidi lihtsam, sest lapsed hakkavad ühes aias käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2a4k läks lasteaeda, kuna kauem polnud enam majanduslikult võimalik kodus olla. Harjumine võttis aega 1,5 kuud, nüüd läheb rõõmuga. Käib üldiselt 4-5 päeva nädalas, haiguseid on olnud minimaalselt. Suvel teeme pikema puhkuse – jaanipäevast augusti lõpuni on kodus.

Please wait...
Postitas:
kahepojaema

1a8k jäi hoidjaga ja 2a4k läks lasteaeda. Talle muidu väga meeldis seal aga esimesel aastal oli ta väga haige ka (iga kuu ikka 2-3 nädalat jutti), nii et sai vähe käia ja natuke emmega oldud ning palju sai hoidjatädi kasutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kuulge, USAs pannake 3-kuused sõime. kasvavad vägagi normaalsed ja enesekindlad, pere hoidvad inimesed.[/tsitaat]

Mitu päeva nädalas ja mitu tundi päevas? Mitu last täiskasvanu kohta?

Please wait...
Postitas:
Kiisu25

Varem mõtlesin, et ei pane oma last alla 3-aastasena aeda, nüüd mõtlen, et isegi vist alla 4-sena ei tahaks eriti teda lasteaeda saata. Miks? Sest mulle tundub kuidagi, et kodus on turvalisem. Siis on kindel, et ma ise jälgin teda, lasteaias peab kasvataja jälgima paljusid lapsi korraga ja vb ei panegi siis tähele kui mu laps kuhugi ronib või kuskilt kukub võim mõne väikse asja omale suhu topib vms. Ja mis veel teine oluline asi – ma vihkan seda kui mu laps haige on! Need haige-olemised on väga suured katsumused tervele perele, sest kui laps saab mingi nakkuse, on üsna suur tõenäosus, et ta nakatab ka mind ja siis oleme korraga haiged ja ei tundu just kuigi ahvatlev mõte olla koos lapsega korraga näiteks okseviiruses :S Tegelikult on see minu õudusunenägu. Aga kui mu 2-aastane käiks lasteaias siis oleks tõenäosus üsna suur, et talve jooksul tuleks vähemalt paar sellist õudusunenägu üle elada. Pealegi saab ta kodus olles rahulikult magada niikaua kui soovib, süüa minu arvates tervislikku ja e-vaba toitu, käime õues vastavalt ilmale (väga kehva ilmaga vägisi ei trügi õue üldse, aga hea ilmaga olin isegi sügisel temaga 4 tundi päevas õues, suvel tahaks järgmine aasta juba olla enamuse päevast õues temaga kui ilm võimaldab)….pealegi pole siis sundust elada ühes kohas..meil on mitu kodu ja kui laps ei käi lasteaias siis saame vabalt rännata siia ja sinna ning elada omas rütmis ilma mingite kohustavate piiranguteta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ega see asi nii hull ka ei ole, nagu Kiisu arvab… Minu plika läks aeda 3,5-aastaselt, armastab oma õpetajaid, kallistab neid tihti ja joonistab neile ka kodus pilte jmt. Tal on seal oma sõbrad, kellega mängimist juba nädalavahetusel ootab, söögid on lasteaias isegi mitmekesisemad kui meil kodus, kuigi sööme ka üsna valitud toitu. Kõik lapsed ei kohe hirmus haigeks, mu plika on 5 kuu jooksul olnud korra nohus ja korra köhas, ei midagi hullu. Kui kuhugi minek, siis lasteaeda ei lähe (nt läheme varsti reisile, lasteaed ei ole ju takistuseks).
Laps käib kohal iga päev 4h. Lasteaed võib olla ka päris tore.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osaajaga 1a5k- sobis
täiskohaga 2a10k- vara

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arglikud ja \”emmekad\” lapsed- kuidas on lasteaiaga leppinud?Kaua läks aega kui hakkasid vabatahtlikult käima?

Tegin alguses avalduse et läheb 2a aeda aga lükkasime edasi. Septembris saab 3 ja läheb lasteaeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja miks siis USas on kõige rohke kuritegusid maailmas 1 in kohta ja miks seal on kõige rohkem psühhopaate?

[tsitaat]kuulge, USAs pannake 3-kuused sõime. kasvavad vägagi normaalsed ja enesekindlad, pere hoidvad inimesed.[/tsitamat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun viidet sellele statistikale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina olen usas lapsehoidjana aasta töötanud ja näinud kõrvalt rikaste inimeste elu- pere,kus töötasin, teiste au-pairide oma ja peretuttavad.
julgen väita, et heal järjel olevad pered ei pane seal sugugi oma võsukesi kolme kuuselt lasteaeda. meie pere kaksikutest tüdrukud läksid lasteaeda 3,5 aastaselt ja sedagi mõnusasse väikesesse hubasesse kohta, mis toimis kella kaheksast keskpäevani. ülejäänud aja olin nendega mina.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Esileht Väikelaps kui vanalt viisite lapse lasteaeda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.