Esileht Koolilaps Kui vanalt youtube kanal?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kui vanalt youtube kanal?

Postitas:

Mul tüdruk 8-aastane. Vaatab juutuubist videosid ja on nüüd hakanud ka ise ennast telefoniga filmima. Meisterdab LPS-dele riideid ja aksessuaare, siis filmib seda kuidas teeb. Limategemist filmib, palju muid meisterdamisi.. tegi mingi sünnipäevakaardi kellelegi, siis filmis. Asjad kõik sätitud ja räägib peale ja väga jama ei olegi, sest tal on käelist annet küll.

Muidugi tahab et need oleks juutuubis, et teised ka vaataks. Tahab ise kommenteerida teiste videosid jne. Praegu tal mingit kontot ei ole.

Kas te teeksite lapsele konto ja need võimalused? Ma muidugi kõik mida ta sinna laeks, vaataksin ise eelnevalt üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tegi ise endale 9-aastaselt, monteerib videoid oma huvialal, ennast ei filmi. Kui su laps ise ei oska, siis mina vanemana ei teeks talle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samavanalaps ja sama huvi. Ei lubanud veel. Teeb omatarbeks. Nii väike laps ei adu veel, et kõik, mis neti läheb- sinna ka jääb. Vb kui ta 16 on, siis küsib, miks lubati

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lubaks teha. Teeks nö koos. Et laps monteerib jne ja mina vaataks üle. Siis koos postitame. Kindlasti oleksin talle toeks. Enne tasub uurida, millised on tema ootused? Kui ta loodab, et koha hakkab hullult feimi tulema, siis seletaks talle, et seda ei pruugi tulla. Lisaks räägiks talle, et kui ta midagi netti üles paneb, siis ta vlib saada erinevat tagasidet. Nii head kui halba. Jabseda ei malsa üldse tõsiselt võtta, sest inimesed on erinevad ja arvamused on erinevad.

Kui ma tean, wt mu laps on kriitika suhtes ülimalt tundlik, siis ei lubaks postitatud video alla kommenteerimist. Nii noor laps ei pruugi osata negatiivsete kommentaaridega hakkama saada.

Kuid ikkagi koos minuga ma lubasin konto teha. Lihtsalt enne tuleb ohtudest ja negatiivsest ka rääkida lapsega.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes sama vanal oli mu tütrel ka youtubes konto. Filmis LPSe ja tegi neist filme. Ennast pole ma kunagi lubanud tal kuhugi “üles riputada”, samuti mitte kodumaja ei seest ega väljaspoolt. Tänapäeva lastele ülesanne on pigem õppida end varjus hoidma. Igaüks oskab olla avalik, kuid sugugi mitte kõik ei oska püsida varjus.
Sinu käeliselt osava lapse puhul lubaksin teha filme, kus on näha tema käed ja meisterdused, kuid mitte nägu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ametlikult lubab YouTube konto teha 18 aasta vanuselt, alates 13 on lubatud vanemal teha oma lapsele konto… mingi loogika peab neil olema, et selliseid piiranguid kehtestada…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ametlikult lubab YouTube konto teha 18 aasta vanuselt, alates 13 on lubatud vanemal teha oma lapsele konto… mingi loogika peab neil olema, et selliseid piiranguid kehtestada…

need vanusepiirangud tulevad USA andmekaitseseadusest
samas ei tohi USAs ka alla 12(13)aastane üksi tänaval liikuda, meie lapsed käivad tihti juba lasteaia viimases rühmas (kui mitte varem) üksi poes, trennis jms

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi mul 11.a tütar on ka luninud küll Facebooki,Instagrami kui ka Youtube kontot.
Pidagu paljud mind liiga rangeks,kuid ma ei näe põhjust miks peaks nii noorel,kes pole piisavalt küps,kogu maailmale mingeid videosid/pilte/kommentaare postitama.
Tunnistagem ausalt kui paljud jõuavad minutitest tundideni jälgida mida laps netis teeb?
Mina olen vanemana vastutav lapse eest ning nagu keegi siin mainis,ega vanusepiirangud pole asjata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lubaks siis teha, kui oled valmis selleks, et hoolega jälgid, mida ta sinna riputab ja vähemalt alguses ei luba tal enne midagi üles laadida, kui sina oled üle vaadanud ja heaks kiitnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja. Ei lubaks, minu kogemusel väga suur osa kiusamistest saab alguse just internetis. Klassikaaslane kirjutab videole alla “Nii nõme video sul!” ja hakkabki pihta. Ei poolda lastel ka FB kontosid ega muud taolist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Kui vanalt youtube kanal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.