Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui vanaema müüb maja…

Näitan 3 postitust - vahemik 121 kuni 123 (kokku 123 )

Teema: Kui vanaema müüb maja…

Postitas:
Kägu

Suurem osa neist majadest, kus vanad inimesed elavad, on siiski vähemal või rohkemal määral remonti vajavad. Minu vanaema majas pole näiteks kanalisatsiooni sees, on kuivkäimla ja kööki tuleb külm vesi sisse, aga välja tuleb see solgiämbris viia. Maja on sada aastat vana ja vajaks soojustamist, talvel on sees igapäevasest kütmisest hoolimata külm. Katust on parandatud, aga tegelikult vajaks see väljavahetamist. Ausalt öeldes on seal nii palju asju vaja teha, et odavam tuleks maja maha lammutada ja uus asemele ehitada. Samas ei ole meist kellestki sinna elama minejat.

Minul oleks väga hea meel kui ta maja maha müüks ja sooja korterisse koliks, saaks diivanil keras istuda ja kududa/telekat vaadata, selle asemel, et aknaid toppida, lund rookida ja 80-aastasena raske solgiämbriga jää peal vaaruda.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suurem osa neist majadest, kus vanad inimesed elavad, on siiski vähemal või rohkemal määral remonti vajavad. Minu vanaema majas pole näiteks kanalisatsiooni sees, on kuivkäimla ja kööki tuleb külm vesi sisse, aga välja tuleb see solgiämbris viia. Maja on sada aastat vana ja vajaks soojustamist, talvel on sees igapäevasest kütmisest hoolimata külm. Katust on parandatud, aga tegelikult vajaks see väljavahetamist. Ausalt öeldes on seal nii palju asju vaja teha, et odavam tuleks maja maha lammutada ja uus asemele ehitada. Samas ei ole meist kellestki sinna elama minejat.

Minul oleks väga hea meel kui ta maja maha müüks ja sooja korterisse koliks, saaks diivanil keras istuda ja kududa/telekat vaadata, selle asemel, et aknaid toppida, lund rookida ja 80-aastasena raske solgiämbriga jää peal vaaruda.

Mu eakas sugulane kolis ära 90-aastaselt. Tal oli lisaks veel vesi ka õues kaevus käsipumbaga, ja oma teise korruse korterisse pääsemiseks (paari korteriga kortermaja keset põlde) tuli nii vesi kui puud veel õues asuvast trepist üles ka tassida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu vanaema majas pole näiteks kanalisatsiooni sees, on kuivkäimla ja kööki tuleb külm vesi sisse, aga välja tuleb see solgiämbris viia. Maja on sada aastat vana ja vajaks soojustamist, talvel on sees igapäevasest kütmisest hoolimata külm. Katust on parandatud, aga tegelikult vajaks see väljavahetamist. Ausalt öeldes on seal nii palju asju vaja teha, et odavam tuleks maja maha lammutada ja uus asemele ehitada. Samas ei ole meist kellestki sinna elama minejat.

Minu mehe vanaisa ligi 100 aastat tagasi ehitatud majas on vesi ja kanalisatsioon sees algusest peale, renoveeritud umbes 20a tagasi, seega külm pole, katus peab ja kõik toimib. Osad asjad on siiski ajale jalgu jäänud, seega oma lastel (või ühel, kes selle endale saab) soovitaks siiski tulevikus pigem uus ehitada kui uuesti renoveerida.
Teemaalgataja võiks jah lastelt küsida, mis nemad arvavad. Kui on rahaliselt nõus panustama, siis võib-olla ei müüks. Kui lastel huvi pole, siis ilmselt müüks ja teostaks enda unistusi (ilmselt see pole mingi põlistalu või sadu aastaid sama pere käes olnud maja, siis vuuriks pigem suguvõsas natuke laiemalt).

+1
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 121 kuni 123 (kokku 123 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui vanaema müüb maja…