Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui vanemahüvitised kattuvad?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui vanemahüvitised kattuvad?

Postitas:

Küsimus siis selline, et kui teine laps sünnib enne esimese lapse eest saadava VH lõppu, siis kuidas oleks kõige kasulikum toimida? Nt laste vahe siis 1a 2 kuud.
Olen aru saanud, et kasulik on siis 30 päeva enne teise lapse sünni tähtaega võtta dekreet ja et esimese lapse VH makstakse senikaua edasi, kui kestab RSP. Ja edasi vist makstakse VH juba teise lapse eest.
1. Kas siinjuures kehtib see võimalus, et pärast saan RSP eest makstavate rahadele taotleda n.ö. kompensatsiooni puudujääva summa pealt (kui samal ajal makstakse VH esimese lapse eest)?
2. Kas on võimalik antud olukorras võtta RSP, kui laps peaks sündima enneaegselt (st. rohkem kui 30 päeva enne TA)? Küsin seepärast, et esimene laps oli 5 nädalat enneaegne ja tõenäosus, et teisega sama juhtuda võib, on olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 21:09; 21.05 21:12; 22.05 06:31; 23.05 06:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks küsiks veel sellist asja, et kas kuidagi ei ole võimalik nt nii, et esimese lapsega võtab LHP isa ja saab tema pealt VH ja mina oleksin siis LHP-l teise lapsega ja saaksin VH teise lapse pealt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 21:09; 21.05 21:12; 22.05 06:31; 23.05 06:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sellisel juhul kasulik kasutada RSP ja jääda viimasel võimalusel, s.o 30 päeva enne tähtaega.

1. Sünnitushüvitise ja vanemahüvitise vahe kompensatsiooni saad taotleda nende pärast lapse sündi jäävate RSP päevade eest, mil eelmise lapsega enam VH ei saa (kui neid päevi on).

2. Siis alustatakse RSP lapse sünnist.

Ei, korraga kaks vanemat LHP olla ei saa. Ja kui üks vanem juba on LHP, siis makstakse VH sellele vanemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ma saan võtta RSP sel juhul alates lapse sünnist, kui eelnevalt on selleks vaja lõpetada LHP?
Ja veel üks segane punkt, et kui lõpetan esimese lapse VH maksmise ajal LHP, et saada teise lapse eest RSP, kas siis ikka makstakse VH edasi? Küsin seepärast, et on kuidagi kõrvu jäänud, et töötav inimene peab VH saamiseks olema kindlasti LHP-l?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 21:09; 21.05 21:12; 22.05 06:31; 23.05 06:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH saamiseks ei pea olema LHP-l, kuid kui töine tulu on üle miinimumi, siis vähendatakse VH

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RSP ja VH kattuvad, VH saab ka töötades. Sinul ilmselt ei kattu ju nö. kaks VH. Kui sa võtad viimasel hetkel 30p enne RSP, siis see lõppeb sul ilmselt umbes siis, kui nö. uus VH-periood algab. Kui laste vanusevahe on 1a2kuud ikka.
MIks sa tahad alates sünnist võtta RSP? See küll mõistlik ei ole, siis jääd 30p rahast lihtsalt ilma, sest miinimum 30p enne PEAB võtma, et saada tasustatud.
MIngit tasaarveldust ei saa toimuda päevade ees, mis sul juba on VH. Sest VH seadus on seotud sellega, et alla 2a6kuud laste vahe korral SÄILIKS VÄHEMALT see sissetuleks, mis oli esimese lapsega. Sinul saab see aga tänu RSP-le isegi suurem olema. Pole, mida kompenseerida lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu – palun loe minu tekst uuest mõttega läbi. Ma EI TAHA võtta RSP lapse sünnist. Küsimus oli selles, et mis saab siis, kui laps peaks sündima rohkem, kui 30 päeva enne tähtaega – ehk siis, kui ma ei ole veel RSP välja võtta jõudnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.05 21:09; 21.05 21:12; 22.05 06:31; 23.05 06:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps sünnib VAREM,kui algselt planeeritud dekreeti minek 30p enne tähtaega, algab sünnitusleht(dekreedileht) lapse sünnist ja kestab ikka 140 päeva.

Kas Haigekassa ka maksab kõik 140p, see oleneb sellest, kas tööandja on sinu kindlustuise Haigekassas TÖÖTAJANA juba taastanud dekreedi algushetkeks (avalduse teed ju soovitavalt 30p varem st 60p enne sünnituse tähtaega).

Kui on, kõik ok. Makstakse kõik 140p.

Kui ei, siis saab ta seda tegelikult teha KOHE, kui haiglast talle helistad ja siis kaotad 1-2 p dekreediraha(dekreedi algusest kuni kindlustuse tekkeni).

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui vanemahüvitised kattuvad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.