Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui vh lõppeb ja sissetulek arvestatavalt langeb

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: kui vh lõppeb ja sissetulek arvestatavalt langeb

Postitas:

Kuidas olete end valmistanud sellesk kui vh lõppeb,kuid lapsel pole lasteaiakohta veel. Mul hetkel arvestatav vh + abikaasa palk,lapsi peres kolm. Veidi saame ka kõrvale panna,kuid see summa on nii pisike,et mingit arvestatavat varu ei kogu. Ärme nüüd hakka rääkima sellest,et miks laps kui teda ülal pidada ei suuda. Laps oli planeeritud ja oodatud. Kuid probleem tuli hoopis sellega,et ei saa lapsele lasteaiakohta enne kui ta on 2.2 aastane. Täiskohaga hoidjat palgata on kallis ja maksaksin ligi pool palka juba sinna. Kuidas olete end ette valmistanud selleks puhuks,mida varunud ette? Olen ise mõelnud,et nt mähkmeid,pesupulbrit,kuivaineid,riideid jms saab ette varuda.Aga mida ,kuidas veel annab teha ? Kas arveid(tel,elekter jms ) saab ka suuremas summas ette maksta ? Pole enne sellise probleemi ees olnud. Talvekuudel on meil üsnagi suured maksed,lisaks üks lasteaia-ja üks koolilaps. Pisike on praegu alles poole aastane,kuid ei taha nö järsku avastada,et ups järgmine kuu enam raha ei tule ja mis nüüd küll saab. Võimalus on muidugi ka see,et mees hakkab otsima töökohta välismaale,kuid siis jälle pole pere koos,mis ka meile ei meeldi,kuid millest oleme rääkinud. Maha müüa ka midagi olulist ei ole(st autot jms ei oma). Aidake kaasa mõelda,kes samas olukorras.:) Niisama ilkujaid teemal,mis said sellest lapsest,ma ei taha .:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jääb natuke arusaamatuks, miks peaks arveid ette maksma kui saaks ka selle ülejääva raha lihtsalt kõrvale panna tuleviku jaoks?

Ega sellises olukorras ei olegi väga palju teha – tuleb lihtsalt võimalikult kokkuhoidlikult elada juba praegu, et saaks säästa. Tuleks välja arvestada, mis on see miinimum, millega te hakkama saate ja ülejääk lihtsalt julmalt kõrvale panna iga kuu.

Asjade etteostmine omab mõtet siis kui peaks eriti hea soodushinnaga need kätte saama. Tavahinnaga ei tasu küll midagi ette osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin praktiliselt kohe raha kõrvale panema, sest teadsin ette, et tahan võimalikult kaua lapsega kodus olla. Tulumaksutagastused panin ka kõrvale. Millalgi võtsin ka ettenägelikult teise lapse hoida, kes käis küll vähe ning palju see raha ei andnud, aga asi seegi. Nii saingi mitu kuud veel muretult kodus olla. See paljuski küll tagant järelw tarkus, kuid hoidmise teema võib siiski veel kõne alla ju tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Totaalne säästuprogramm – ainult hädavajalikud asjad osta. Vaadata võimalikult palju ringi – sageli jagatakse tasuta riideid, lasteasju jms.
Veebis (tavaliselt välismaistes) on mõned üsna head nn säästufoorumid – sealt saab kokkuhoidlikuks majandamiseks üsna häid nippe. Ka asjade ettevarumise kohta on nõuandeid.
Otsi veebist märksõna ‘frugal’ all. Kõiki nippe siin Eestis rakendada ei saa muidugi, aga mõningaid ideid peaks ikka tekkima.
Hakka juba praegu kulusid kirja panema – siis tulevikus saab põhjalikult analüüsida, millele raha kulub ja millele võib kulutamata jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres lapsi neli, kõik planeeritud. Üks laps on nii suur, et laste osakonnast talle enam ammu midagi ei saa. Panin kohe poole emapalgast kõrvale ja arvutasin välja kui palju kuus võin kulutada ja mitmeks kuuks jätkub. Seega mu sissetulek ei langenud päris pikka aega peale VHd.

Lastele riided ostan soodukate ajal ette ja peale kasutamist müün maha need, mida järgmised lapsed ei vaja, väiksema asjad kõik.
Pisikese õpetasin varakult potile, hoiab päris palju kokku mähkmete pealt.
Ei ostnud pisikesele poetoite va kui Soomest odavalt toodi. Üldjuhul ikka omatehtud püreed.

Meie vallas lastesõime ei ole, on koduse lapse toetus ja eralastehoiu toetus. Nüüdseks käib laps erahoius 2x nädalas, mille vald katab. See on meil nn harjutamise periood. Väike on 2,5 aastane, alles on mul hetkel tulumaksu tagstusest pool ja järgmisest kuust poole kohaga tööle. Täis kohaga, kui laps saab kolm.
Meil küll mehega nn ühine majandamine, aga olen need 2,5 aastat nii läbi saanud, et mehelt pole midagi küsinud. Olen talle ise raha kandnud, kui reisil käisime. Lastele riided- jalanõud olen ise ostnud. Söögi on ostnud see, kas poodi sattunud, mees või mina. Enda ja laste telefonid maksan mina, ülejäänud arved lähevad mehe kontolt, on alati läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas siis teil algne plaan oli, laps kohe vanemahüvitise lõppemisel sõime panna? Abikaasa palgast elada pole kohe üldse võimalik, ka kokkuhoidlikult mitte?
Igatahes suures koguses midagi ette ostma ma ei hakkaks, võibolla ainult sellist igapäevast kaupa soodushinnaga, aga mitte ju ometi aastaks-kaheks! Vaataksin kriitiliselt üle praegused kulud, kindlasti saab midagi maha tõmmata, midagi odavamaks vahetada, midagi vähem osta-kasutada. Säästetud raha hoiusele, kust kohe näppima ei pääse. Lõppude lõpuks, lühikese aja (aasta) saab vastu pidada väga karmi kokkuhoiuga, kui eesmärk, tööleminek, ees terendab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa targutamata jätta: kuidas saab laps olla oodatud ja planeeritud, kui teda tahetakse juba 2,2 aastaselt lasteaeda panna? Ja siis ohitakse, et ei tulda omadega välja, kui see ei õnnestu. Mida te planeerisite, kui küsida tohib? Kuidas ema hoolitsust vajav väga väike laps pikaks päevaks üle lasteaia ukse visata?
Planeerimine tähendab eelkõige majanduslikku arvestust, et suudetakse lapsega vajadusel 3. eluaastani (või kauemgi, kui olukord nõuab) kodus olla. Lasteaiakohtade olukord ei ole ju äsja tekkinud probleem – see oli juba siis, kui minu laps, kes praegu on 11, sündis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei saa targutamata jätta: kuidas saab laps olla oodatud ja planeeritud, kui teda tahetakse juba 2,2 aastaselt lasteaeda panna?[/tsitaat]
No mida juttu! Kas peab nagu aamen kirikus olema, et laps enne 3. eluaastat lasteaeda ei lähe? Need lapsevanemad, kelle jaoks sõimerühmad on, need on läbikukkunud vanemad, kelle lapsed on planeerimata? Või nad ei armasta oma lapsi?

Nüüd võid küll südamerabanduse saada- minu laps (planeeritud, muide) läheb lausa 1a10k vanusena lasteaeda. Eks paistab, kuidas ta seal kohaneb, ja võib ka, et ta jääb seal käima vaid poolikud päevad. Aeg annab seletust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas eralasteaeda/hoidu ei taha panna? Minu pooleteisene käib juba kuuaega erakas, leidsin kesklinnas, töökoha lähedal hea armsa koduse koha, ja ka odava, nt puudumispãevade eest ei maksa ja kohamaksu ei ole mis enamusetes muidu on….käin tööl ja olen rahul, ka laps on rahul, väga meeldib hoius myrgeldamas käia 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:53; 13.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas see ootamatult tuleb millal lapse saab lasteaeda panna?
on ju teada, et lasteaiad komplekteerivad kevadeti rühmad ja sügisel saab lapse sinna panna. mina teadsin juba rasedaks jäädes kui vanalt kõige varem saan lapse sõime panna. see oli 2a1k.
mina panin lihtsalt raha kõrvale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine laps on hetkel poole aastane, suurem on algklassilaps. Tahan seekord ka olla võimalikult kaua kodus, enam seda viga ei tee, et lapse sõime pistan. Laps vajab esimesed 3a EMA mitte võõraid tädisid. Muidugi väikse koormusega võib käia harjumas ja seltsimas aga mitte täiskohaga.
Me ei ole jõukad aga juba lapsega kodus olles püüame viia oma kulud selliseks, et need saaks kaetud mehe palgast. Ja tegelikult teise plaanina otsib mees ka tasuvamat tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu teine laps on hetkel poole aastane, suurem on algklassilaps. Tahan seekord ka olla võimalikult kaua kodus, enam seda viga ei tee, et lapse sõime pistan. Laps vajab esimesed 3a EMA mitte võõraid tädisid. Muidugi väikse koormusega võib käia harjumas ja seltsimas aga mitte täiskohaga.
Me ei ole jõukad aga juba lapsega kodus olles püüame viia oma kulud selliseks, et need saaks kaetud mehe palgast. Ja tegelikult teise plaanina otsib mees ka tasuvamat tööd. [/tsitaat]

Miks see viga oli et lapse sõime pistsid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:53; 13.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teadsin kohe, et sõime ma last 1,5a ei pane. Tööl jõuab alati käia – laps on väike kord elus. Seega alutasin raha kõrvale panemist kohe esimesest VHst. Poole panen kõrvale….kui võimalik, siis ka rohkem. Oma ja vanema lapse telefoniarved maksan ise, maja küttest-elektrist poole. Toidupoes käib see, kes sinna satub või vajadust näeb.
Kahtlen, et suudad kuivaineid ja riideid ette osta – ka see peab ju tulema millegi arvelt, kui sa praegu säästa ei suuda, siis ei ole ka etteostmine võimalik…..või ma eksin?
Olen nõus eelkõnelejaga, kes mainis planeerimise all ka majanduslikku poolt. Seegi kuulub ju planeerimise hulka, kuidas tulevikus hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui vh lõppeb ja sissetulek arvestatavalt langeb

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.