Esileht Väikelaps kuidas 1a6k laps köhima saada?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kuidas 1a6k laps köhima saada?

Postitas:
Kägu

Poolteist nädalat tagasi jäi ta nohusse ning nüüd 4 päeva eest algas köha, mis kõriseb sees. ta ei oska seda “sügavalt” sageli välja köhida, kui köhibki, siis enamasti pinnapealselt. kuhu see röga siis läheb? minu arusaamist mööda tuleks ta panna välja köhima, aga kuidas õpetada/kutsuda esile refleksi? palun kogenumate nõu. loomulikult on igapäevased aurud, soojakotid rinnule jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sirge seljaga sülle istuma ja näpud talle roiete vahele:)  Ma ei oska hästi kirjeldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St toksid sinna roiete vahele sõrmedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sirge seljaga sülle istuma ja näpud talle roiete vahele:) Ma ei oska hästi kirjeldada.

Sellist veidtat soovitust kuulen küll esimest korda. Lapsed ei köhigi röga välja ja neid ei saa “panna” seda tegema. Lastele antakse köha puhul nt Prospan siirupit, mis röga vedeldab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks teha mingeid harjutusi. Nt läbi kõrre puhumist. Nt 10 korda järjest korraga. Sünnipäevatorude puhumist. Lehekese puhumist laualt maha. Selline erinev hingamine on kopsude harjutus mis ajab köhima. Naerma ajamine, nalja tegemine, paneb ka köhima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nohust ilmselt tatt ninaneelus löriseb. See pole köha. Kui oleks köha siis tekiks köharefleks ja laps reaalselt köhiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sirge seljaga sülle istuma ja näpud talle roiete vahele:) Ma ei oska hästi kirjeldada.

Sellist veidtat soovitust kuulen küll esimest korda. Lapsed ei köhigi röga välja ja neid ei saa “panna” seda tegema. Lastele antakse köha puhul nt Prospan siirupit, mis röga vedeldab.

Ja kuidas laps siis selle vedeldatud röga välja köhib kui nad köhida ei oska?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps sirge seljaga sülle istuma ja näpud talle roiete vahele:) Ma ei oska hästi kirjeldada.

Sellist veidtat soovitust kuulen küll esimest korda. Lapsed ei köhigi röga välja ja neid ei saa “panna” seda tegema. Lastele antakse köha puhul nt Prospan siirupit, mis röga vedeldab.

Ja kuidas laps siis selle vedeldatud röga välja köhib kui nad köhida ei oska?

Selle pärast ei tohigi alla 2a rögalahtistit anda, kuna nad ei oska veel korralikult köhida ja on oht röga kätte lämbuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle pärast ei tohigi alla 2a rögalahtistit anda, kuna nad ei oska veel korralikult köhida ja on oht röga kätte lämbuda

Vale. Prospani võib anda ka üheaastastele ning pärast arstiga konsulteerimist ka beebidele.

Ja kuidas laps siis selle vedeldatud röga välja köhib kui nad köhida ei oska?

Eee… Äkki loeks oma moodustise enne postitamist läbi ka?
Prospan toimib nii, et laiendab bronhhe ja vedelam röga voolab loomulikul teel minema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle pärast ei tohigi alla 2a rögalahtistit anda, kuna nad ei oska veel korralikult köhida ja on oht röga kätte lämbuda

Vale. Prospani võib anda ka üheaastastele ning pärast arstiga konsulteerimist ka beebidele.

Ja kuidas laps siis selle vedeldatud röga välja köhib kui nad köhida ei oska?

Eee… Äkki loeks oma moodustise enne postitamist läbi ka?

Prospan toimib nii, et laiendab bronhhe ja vedelam röga voolab loomulikul teel minema.

Ja kuhu see  röga siis voolab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps kuidas 1a6k laps köhima saada?