Esileht Väikelaps Kuidas 1a7k laps potile saada?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas 1a7k laps potile saada?

Postitas:
Kägu

No ei õnnestu last potile saada. On mõned korrad ikka potti pissinud ja kakanud. Olen väga kiitnud teda, koos oleme tühjaks valanud. Ostsin isegi parema poti talle. Vana oli kõige odavam ja juba pragu tuli sisse. Pärast und olen potile pannud. Karjub potil ja punnitab vastu. Hoiab pissi kinni. Lõpuks siis laseb, kui kinni hoian ja ei luba potilt tõusta. Aga muidu laseb igale poole. Aluspükse pole mõtet jalga panna. Need laseb kohe täis. Palja pepuga laseb meil ka igale poole. Kasvõi poti kõrvale. Jutust aru saab hästi. Ise ta veel midagi selget ei räägi. Oleme harjutanud vahelduva eduga 2 nädalat, aga ei mingit tulemust. Sügiseks peaks mähkuvabaks saama. Siis läheb lasteaeda. Tegu neljanda lapsega. Nii keeruline pole ühegi lapsega olnud. Varsti meil kõik haiseb pissi järele.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul õppis lasteaias ära. Koos teiste lastega potil istumine sobis rohkem. Enne käis ka, aga siis ei läinud potile ikkagi vabatahtlikult, vaid ikka panin. Noorema lapsega just harjutan. Kui lähen ise wc, siis ütlen talle ka, et mine istu ka ja tee pissi. Paar korda on teinud potti. Talle muidugi meeldib potti rohkem vannimänguasjade hoiuruumina kasutada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lase lapsel olla, miks sa sunnid ja kinni hoiad? Tundub, et pole veel valmis siis. Sügiseni palju aega veel ju. Proovi mõne kuu pärast uuesti. Lapsed on erinevad ja põietunnetus küll käsu korras ei teki, pigem tekib trots ja ebameeldiv kogemus sellisest sunniviisilisest potil käimisest.

Võid mängida läbi potil käimist kaisuloomadega koos temaga, lugeda-vaadata pildiraamatuid sellest. Aga sundida küll pole vaja.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil aitas esimese suurema huvi tekitamiseks potiraamatu koos vaatamine. Seal oli palju pilte lastest potil. Neid vaatasimegi ja arutasime, mis nad teevad, tegin juurde hääli ja rääkisin, kui tublid lapsed nad on. Sellest kuidagi läks kõik käima ja edasi juba väga sujuvalt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoiad last vägisi potil kinni?!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoiad last vägisi potil kinni?!

Jah, kui tal täpselt sel ajal piss tuleb. Ta isegi sel momendil tahab püsti. Või kui pärast ärkamist on mähku kuiv. Ma lihtsalt istun lapsega koos maas ja kallistan teda samal ajal, kui ta potil istub. Ma ei saa ju lasta tal püsti tõusta ja poti juures põrandale lasta.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aluspüksid ikka lapsele jalga, mis mõttes pole mõtet neid panna? Muidugi on, ja ühes päevas lähebki mitu paari mustaks. See on  normaalne. Pole ime, et laps potti ei taha, kui sa last potil hoiad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoiad last vägisi potil kinni?!

Jah, kui tal täpselt sel ajal piss tuleb. Ta isegi sel momendil tahab püsti. Või kui pärast ärkamist on mähku kuiv. Ma lihtsalt istun lapsega koos maas ja kallistan teda samal ajal, kui ta potil istub. Ma ei saa ju lasta tal püsti tõusta ja poti juures põrandale lasta.

Saad küll lasta tal püsti tõusta ja lastagi piss põrandale esialgu poti kõrvale. Laps peab ise tahtma potti ja poti kõrvale pissimine on esialgu peaaegu sama hea, kui potti. Laps alles õpib. Kallistamine ei käi potitamise juurde, kallistada võib siis kui piss potti jõuab. Tavaliselt esialgu vahel ei jõua ka, pole sellestki mitte midagi. Ootad järgmist võimalust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aluspükse jalga ei pane lapsele, ja paljalt ringi joosta lased, mille järgi laps siis üldse aru saab, et tal on vaja poti kasutamist õppida ja häda korral minna potile? Põietunnetust ju veel ei ole. Kui püksid vähemalt märjaks lähevad jalas, saab ka laps aru, mis toimub. Praegu ju ei saagi aru. Annad kuivad aluspüksid ja suunad potile istuma natukeseks, räägid juurde et pissida-kakada tuleb potti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on teada, et pissihäda on, aga ei tee, siis on kinnihoidmisest parem variant beebi moodi pissitamine poti kohal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1a7k on veel päris väike. Eriti kui ei räägi ise, siis tal ju raskem märku anda pissihädast. Minul on mõlemad lapsed selles osas hilised küpsejad olnud. Kui lapsel on suur vastumeelsus poti suhtes, siis sundimisega teed asja hullemaks. Minu üks laps põlgas ka potti ja keeldus täielikult. Kuni ühel päeval oli nõus ja sellest hetkest käibki potil. Teine laps ei keeldunud, aga ei osanud õigel ajal märku anda, tema hakkas ka hilja rääkima. Mõlemad hakkasid potil käima 2,5-3a vahemikus. Lasteaeda võib ka mähkmega minna. Mul mõlemad lapsed käinud esimesel poolaastal mähkmega, sest ei osanud veel seda asja ja läks aega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, mul 11 aastane poiss öömähkmega. Ei jaksa ja see kõigile stress kui pidevalt last potile viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Kuidas 1a7k laps potile saada?