Esileht Pereelu ja suhted Kuidas 50/50 laste jagamisel rahalisi kohustusi jagada?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kuidas 50/50 laste jagamisel rahalisi kohustusi jagada?

Postitas:

Palun reaalseid kogemusi kuidas ära jagada kulutused laste võrdsel kasvatamisel?

Kui isal on laste kooli ja lasteaeda viimisel pikem teekond ja seetõttu kulutused bensiinile ja autole, kas seetõttu peaks ema rahaline panus olema suurem? Kuidas jagada huviringid, riided, mänguasjad, laste sõprade sünnipäevad jms. Isa meelest ei ole tegu hädavajalikuga ja kui ema tahab lapsele seda lubada, lubagu oma taskust. Kas emal on õigus paluda isal lapsele võimaldada tervislik toit või selles osas ei ole emal otsustusõigust kui lapsel on kõht täis(kasvõi kartulikrõpsudest ja limonaadist)?

 

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 21:06; 16.06 10:27; 16.06 13:27; 16.06 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peres ka minu mees ei saa aru, miks lastele peab võimaldama kõiki neid lelusid ja lõputuid laste sünnipäevasid, reise ja kohvikuid takkaotsa. Mina arvan, et paraku see tõepoolest ei ole mingi hädavajadus  ja maksangi ise. Sest mehel on õigus oma arvamusele ja minul on õigus minu arvamusele. Igaüks finantseerib enda arvamuse ise. Olgem ausad, ökotoitu ei suuda enamik tavalise sissetulekuga inimesi enestele lubada, seega nõuda mingeid üle keskmise toidukorvi suuruseid kulusid toidule on kergelt ülepakutud. Ilmselt peategi mingi keskmise toidukorvi maksumuse juurde kokku leppima selle toidukulu. Odavam toit tegelikult ei tähenda ebatervislikku. Porgand, kartul, sibul, küüslauk jne. on täiesti tervislikud toiduained. Mingi jäika oma õiguse taga ajamist ei maksa toimetada, mida halvemaks selle tõttu teie omavahelised suhted lähevad, seda rohkem kannatavad selle jagelemise käes teie lapsed. Paraku on nii, et lahutuse korral elustandard mingil määral langeb kõigil osapooltel kuna ühe eluaseme ja auto ja köögitehnika jne. asemel tuleb samal seltskonnal ülal pidada kõike seda kahes korduses. Elatustase matemaatiliselt ei saa jääda samaks lahutuse korral, kui te just oma sääste ja investeeringuid ei hakka ära kulutama. Ja vastavalt elatustaseme langusele paraku tuleb kokku tõmmata ka kõigis muudes kuludes (söögi maksumus, sünnipäevad jne).

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 21:43; 16.06 10:52; 16.06 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Normaalne inimene endale nii lollakaid probleeme ei tekita. Nii et normaalseid vastuseid ei maksagi oodata.</p>

+1
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu peres ka minu mees ei saa aru, miks lastele peab võimaldama kõiki neid lelusid ja lõputuid laste sünnipäevasid, reise ja kohvikuid takkaotsa. Mina arvan, et paraku see tõepoolest ei ole mingi hädavajadus ja maksangi ise. Sest mehel on õigus oma arvamusele ja minul on õigus minu arvamusele. Igaüks finantseerib enda arvamuse ise. Olgem ausad, ökotoitu ei suuda enamik tavalise sissetulekuga inimesi enestele lubada, seega nõuda mingeid üle keskmise toidukorvi suuruseid kulusid toidule on kergelt ülepakutud. Ilmselt peategi mingi keskmise toidukorvi maksumuse juurde kokku leppima selle toidukulu. Odavam toit tegelikult ei tähenda ebatervislikku. Porgand, kartul, sibul, küüslauk jne. on täiesti tervislikud toiduained. Mingi jäika oma õiguse taga ajamist ei maksa toimetada, mida halvemaks selle tõttu teie omavahelised suhted lähevad, seda rohkem kannatavad selle jagelemise käes teie lapsed. Paraku on nii, et lahutuse korral elustandard mingil määral langeb kõigil osapooltel kuna ühe eluaseme ja auto ja köögitehnika jne. asemel tuleb samal seltskonnal ülal pidada kõike seda kahes korduses. Elatustase matemaatiliselt ei saa jääda samaks lahutuse korral, kui te just oma sääste ja investeeringuid ei hakka ära kulutama. Ja vastavalt elatustaseme langusele paraku tuleb kokku tõmmata ka kõigis muudes kuludes (söögi maksumus, sünnipäevad jne).

Ilmselgelt siis mees ka mitte iial kuskil ei käi ja enda peale raha ei kuluta? Või on need kulud mõttetud vaid laste puhul?

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgem ausad, ökotoitu ei suuda enamik tavalise sissetulekuga inimesi enestele lubada, seega nõuda mingeid üle keskmise toidukorvi suuruseid kulusid toidule on kergelt ülepakutud. Ilmselt peategi mingi keskmise toidukorvi maksumuse juurde kokku leppima selle toidukulu. Odavam toit tegelikult ei tähenda ebatervislikku. Porgand, kartul, sibul, küüslauk jne. on täiesti tervislikud toiduained.

Ootan mehelt tavalist kodust sooja toitu ja kindlaid toidukordi. Hetkel on selgunud, et mees oli tervisliku koduse toidu pooldaja seni kuni tal oli naine, kes kõik ostis, toidu valmistas ja koristas ka. Praegu sobivad krõpsud, poepitsa, – lihapallid jms, mille kohta ta kooselu ajal alati rämps ütles. Mina emana ei oota, et ta lapsele ökotoitu pakuks, aga soovin siiski, et lastel oleks kindlad söögiajad(mitte näksimine hommikust õhtuni) ja valmis toit(mitte, et võta laualt krõpse). Kasvavad organismid siiski ????

Tean ka, et kodune toit on kordades soodsam kui poolfabrikaadid ja näksid, toiteväärtusest rääkimata. Aga kodune toit vajab aega, oskusi ja koristamist.

+17
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 21:06; 16.06 10:27; 16.06 13:27; 16.06 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mänguasjad on tal vast mõlemas kodus erinevad – selle eest vastutab siis vastav vanem. Samuti toidu ja igapäevariiete ja näiteks ka sõprade sünnipäevade osas – oleneb kelle nädalale sünnipäev langeb ja kes last sinna viib.

Aga suuremad ostud ning trennimaksumuse lepiks omavahel kokku ja jagaks lihtsalt pooleks – see oleks siia talveriided, piduriided, jalgratas ja muu spordivarustus, telefon, arvuti.

Kokkulepete jaoks muidugi peab olema ka enamvähem hea suhtlus omavahel. Kui pole, siis lööks käega ja maksaks ise, mis vajalik.

Aga seda, mida laps teise vanema juutes sööb, ei saa kahjuks küll eemalolev vanem kontrollida. Tuleb nii isa kui lapse enda mõistlikkusele lootma jääda. Õpeta last tervislikke (lihtsaid) toite valmistama, kui liialt mures oled.  Ehk õnnestub lapsel isa veenda, et poest tervislikku kraami koju tuua.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lmselgelt siis mees ka mitte iial kuskil ei käi ja enda peale raha ei kuluta? Või on need kulud mõttetud vaid laste puhul?

Jah, mees ei armasta klassikalisi kohvikuskäike ja reise ja kulutab enda peale raha suhteliselt vähe, kui siiski vajaduspõhiselt satume kohvikusse näiteks teel sugulaste juurde, maksab ka, aga eelistab pigem nälgida koduni ja oodata, kuni mina siis kibekiirelt midagi söögiks teen. Kui ma ei tee, saab ise ka tehtud ja nälga ei sure. Asjade puhul, mis talle tunduvad olulised (näiteks trenn mida ta lastele ka annab) selle hobiga seotud reisid, võistlused ja kulutused lastele maksab kinni. Aga ta leiab, et lapsed saavad piisavalt taskuraha ja kui soovivad lõpututel sünnipäevadel käia, peaksid lapsed need finantseerima taskurahast. Muidugi taskuraha maksan mina, sest mees leiab, et taskuraha tuleks tööga välja teenida ja tänapäeva lapsed on liialt ära hellitatud sellega, et neile kõik kohe kätte tuuakse. Tal tegelikult võib olla õigus aga mina jälle pean oluliseks, et lapsed võrreldes enda kaasaegsetega väga palju viletsamas seisus ei oleks. Seega oma taskuraha ja muude rahade jagamisega sõidan ma tegelikult mehe tõekspidamistesse julmalt sisse. Ja loomulikult pean ma seda siis ka ise finantseerima.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 21:43; 16.06 10:52; 16.06 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan mehelt tavalist kodust sooja toitu ja kindlaid toidukordi. Hetkel on selgunud, et mees oli tervisliku koduse toidu pooldaja seni kuni tal oli naine, kes kõik ostis, toidu valmistas ja koristas ka. Praegu sobivad krõpsud, poepitsa, – lihapallid jms, mille kohta ta kooselu ajal alati rämps ütles. Mina emana ei oota, et ta lapsele ökotoitu pakuks, aga soovin siiski, et lastel oleks kindlad söögiajad(mitte näksimine hommikust õhtuni) ja valmis toit(mitte, et võta laualt krõpse). Kasvavad organismid siiski ????

See on paraku asi, mida sa ei saa kontrollida. Kui sa oled teise inimesega koos lapse teinud, siis see tähendab, et oled usaldanud teda piisavalt, et ta teie lapse elu ohtu ei paneks. Ja paraku on nii, et seda, mis toimub teise kodus, ei saa sa kuidagi kontrollida ja käskida. Sa saad püüda heaga seda suunata, meest veenda. Mingite käskude ja keeldudega sa oma meest lapse toitumist kontrollima panna ei saa. Lohutuseks võin öelda, et hiljem elavad sinu pojad-tütred ülikooli ajal omapead ja toituvad ka sageli kräpist ja enamasti nad ei sure sellest.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 21:43; 16.06 10:52; 16.06 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kummagi rahalistest võimalustest. TA kirjelduse puhul soovitaks investeerida raha perelepitaja juures käimisesse. Perelepitaja aitab saavutada lahku läinud vanemate parema koostöö lapse heaolu nimel. Arusaamad kulude vajalikkusest kunagi ei kattu üks-ühele. Küsimus ongi, kuidas te suudate kokku leppida ning ka leppida sellega, et teine vanem ei hoolitse lapse eest täpselt nii nagu sina seda teeksid.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mees ei armasta klassikalisi kohvikuskäike ja reise ja kulutab enda peale raha suhteliselt vähe, kui siiski vajaduspõhiselt satume kohvikusse näiteks teel sugulaste juurde, maksab ka, aga eelistab pigem nälgida koduni ja oodata, kuni mina siis kibekiirelt midagi söögiks teen. Kui ma ei tee, saab ise ka tehtud ja nälga ei sure. Asjade puhul, mis talle tunduvad olulised (näiteks trenn mida ta lastele ka annab) selle hobiga seotud reisid, võistlused ja kulutused lastele maksab kinni. Aga ta leiab, et lapsed saavad piisavalt taskuraha ja kui soovivad lõpututel sünnipäevadel käia, peaksid lapsed need finantseerima taskurahast. Muidugi taskuraha maksan mina, sest mees leiab, et taskuraha tuleks tööga välja teenida ja tänapäeva lapsed on liialt ära hellitatud sellega, et neile kõik kohe kätte tuuakse. Tal tegelikult võib olla õigus aga mina jälle pean oluliseks, et lapsed võrreldes enda kaasaegsetega väga palju viletsamas seisus ei oleks. Seega oma taskuraha ja muude rahade jagamisega sõidan ma tegelikult mehe tõekspidamistesse julmalt sisse. Ja loomulikult pean ma seda siis ka ise finantseerima.

Kõlab küll nagu tropp. Ise sellist ei tahaks.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 11:08; 16.06 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa mina aru nendest lõpututest rahade jagamistest. Laps viibib nädalavahetused isaga ja nädalasees minuga, olen ära arvutanud umbkaudu palju raha läheb, lapse isa maksab 50 eurot kuus ja samas ma pakin ka neile nädalavahetuseks sööke kaasa. Kui ma tahan osta lapsele uue mänguasja siis ma ostangi selle ja kõik. Sünnipäeva kingid jne oleme teinud pooleks ja veetnud need tähtpäevad kõik koos. Üldjuhul kui laps kord nädalas rämpsu sööb ei ole ma sellest probleemi teinud, kuid siiani lapse käest kuulnud, et minu pakitud toitudest jätkub. Kahju kui minnakse lahku ja ei saada hakkama raha ja lapse jagamisega.

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa mina aru nendest lõpututest rahade jagamistest. Laps viibib nädalavahetused isaga ja nädalasees minuga, olen ära arvutanud umbkaudu palju raha läheb, lapse isa maksab 50 eurot kuus ja samas ma pakin ka neile nädalavahetuseks sööke kaasa. Kui ma tahan osta lapsele uue mänguasja siis ma ostangi selle ja kõik. Sünnipäeva kingid jne oleme teinud pooleks ja veetnud need tähtpäevad kõik koos. Üldjuhul kui laps kord nädalas rämpsu sööb ei ole ma sellest probleemi teinud, kuid siiani lapse käest kuulnud, et minu pakitud toitudest jätkub. Kahju kui minnakse lahku ja ei saada hakkama raha ja lapse jagamisega.

Sa vist ei saanud eriti teemale pihta. Jutt oli sellest, et laps elab pool aega ühe vanema ja pool aega teise pool, mitte et korra nädalas rämpsu sööb. Ja kui sina oled enda kaela võtnud praktiliselt kogu lapsele kuluva finantsilise külje (see 50 eurot kuus ei kata ju midagi, kui ise veel söögid isa juurde minekuks kaasa teed, selle peale kulub rohkemgi), siis ei pea teised küll päris sama tegema.

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 11:08; 16.06 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa mina aru nendest lõpututest rahade jagamistest. Laps viibib nädalavahetused isaga ja nädalasees minuga, olen ära arvutanud umbkaudu palju raha läheb, lapse isa maksab 50 eurot kuus ja samas ma pakin ka neile nädalavahetuseks sööke kaasa. Kui ma tahan osta lapsele uue mänguasja siis ma ostangi selle ja kõik. Sünnipäeva kingid jne oleme teinud pooleks ja veetnud need tähtpäevad kõik koos. Üldjuhul kui laps kord nädalas rämpsu sööb ei ole ma sellest probleemi teinud, kuid siiani lapse käest kuulnud, et minu pakitud toitudest jätkub. Kahju kui minnakse lahku ja ei saada hakkama raha ja lapse jagamisega.

Kas ka see oleks sinu jaoks ok, kui laps toituks igas kuus 14 päeva krõpsudest? Aga igas aastas 6 kuud krõpsudest?

 

Tänan neid, kes päriselt kaasa mõtlevad ja head nõu jagavad. Mänguasjad ja riided on meil seni liikunud koos lapsega, ilmselt saadan mõned jäädavalt mehele ja kui tundub, et vajaks lisa, siis ostan koju uued.

Edaspidi kasvatan ainult oma lapsi ja loodan, et neist kasvavad mõistlikud inimesed, kes teevad mõistlikke otsuseid. Olen mõistnud, et seni tegelesin ka mehe kasvatamisega, aga aeg on sel asjal minna lasta.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 21:06; 16.06 10:27; 16.06 13:27; 16.06 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, fakt on, et kui teine on täpselt samasugune lapsevanem, samade õiguste ja kohustustega ja 50% oma lapse kasvataja, siis ei ulatu sinu jurisdiktsioon kuidagi tema “alale” ja sul pole õigust käsutada, mida ta lapsele “oma ajal”, ehk kui laps on tema pool, süüa annab või seljas kannab, kuhu viib või palju raha kulutab. Nii lihtsalt on. Kui tahad mingeid asju lisaks või mida tema ebavajalikuks peab, peadki ise maksma. Võite siis kokku leppida, et ta ostab lapse midagi suuremat, mis ka tema meelest on vajalik, nt talvesaapad või ratta või misiganes.

Selline elukorraldus saab olla ainult ekside vahel, kes ongi ühesuguse kasvatusestiiliga jne, mitte kardinaalselt erinevate ellusuhtumiste ja prioriteetidega. Kui olete nagu vähk ja luik, kasvab laps teie vahel lihtsalt lõpuks metsa.

P.S. Kas mees sööb siis ise ka ainult krõpse ja limpsi?? See on ju ilmselge liialdamine, et laps sööb nüüd 6k aastas krõpse, ja seega arvestades juba nii suurt liialdust, ei tundu su jutt objektiivne. Ikka sina õige ja ideaalne, mees paha ja lapsik, nii? No päris süüdimatu ja igasuguse vastutusvõimeta inimesega ei tasu lapsi teha (märkuseks neile, kel äkki veel on võimalus midagi selles suhtes ette võtta, mitte neile, kes seda juba teinud on).

 

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 13:33; 16.06 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ainult teoreetilised mõtisklused, kuidas jagaksime, kui lahutaksime. Kuna abikaasa on väga hea isa, siis arvan, et 50:50 jagamine oleks täitsa hea variant. Huviringid, kooli üritused jmt, suuremad riide või spordivarustuse ostud teeks ka nähtavasti pooleks.  Aga kui näiteks minu nädalal läheme lastega kinno, siis ma küll kinorahast poolt tagasi ei küsiks, või kui sokki tekib auk ja ostan uue paari – no ei lähe ju seda mõnda senti taga nõutama? Seda kus ja mida ja mis raha eest teine lapsevanem lapsi toidab, selle jätaksin ikka teise otsustada.  Enne sobis koos elada, saite koos lapsed, aga nüüd järsku on nagu täitsa vale inimene, kes teeb täiesti valesid ja sobimatuid otsuseid?  Tundub arusaamatu minu jaoks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne sobis koos elada, saite koos lapsed, aga nüüd järsku on nagu täitsa vale inimene, kes teeb täiesti valesid ja sobimatuid otsuseid?Tundub arusaamatu minu jaoks.

Nõus, tundub arusaamatu ka mulle. Olen ainult nii palju aru saanud, et kasvatasin lisaks lastele ka teda ja nüüd kui minupoolne osa on kadunud on ka tema end kaotanud.

P.S. Kas mees sööb siis ise ka ainult krõpse ja limpsi??

Nii äärmuslik asi tõesti pikas perspektiivis ei oleks, lihtsalt lasin emotsioonid korraks üle pea seda kommentaari lugedes, vabandan.

Mida mees sööb ma ei tea, aga jooma pidi küll ja kahjuks mitte limonaadi.

Lastele raha ta maksta ei soovinud, tahtis 50/50 vanemlust ja lubas, et kui lapsed on temaga, siis ta ei joo ja võtab end kokku.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.06 21:06; 16.06 10:27; 16.06 13:27; 16.06 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed elavad 50:50 ja igapäevakulutsi ei jaga.

Sünnipäevale minnes ostab kingituse see, kelle juures laps samal ajal parasjagu viibib.

Suuremate kulutustega (laste enda sünnipäevakingid, kallimad riided jne) oli alguses kokkulepe, et jagame need pooleks, aga olen oma närvide säästmiseks sellest aja jooksul loobunud, sest mehelt on praktiliselt võimatu midagi kätte saada. Ta absoluutselt ei vaidlusta seda, et midagi on vaja, aga tavaliselt käib see nii, et palub mul asjad ära osta, sest tal pole parasjagu võimalik (samas on tal võimalik käia nt kallistel välisreisidel). Hiljem muidugi ei tule tavaliselt meelde, et võiks oma osa kinni maksta. Mõned üksikud korrad on mulle midagi poetanud, aga üldiselt on minu kulud lastele oluliselt suuremad.
Laste sünnipäeva- ja jõulukinke ma temaga enam ühiselt samal põhjusel ei tee vaid olen selgeks teinud, et lapsed saavad minu kingid ja tema asi on ise organiseerida. Siis on seda teinnud ka.

Aga kuna nende kulutuste tegemine pole minu jaoks otseselt probleem, siis ei ole saagi käima tõmmanud, sest muidu on hea isa, lapsed on seal olles toidetud ja hoitud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et lahkuminek on alles üsna värske ja mees ka harjub, õpib lihtsamaid sööke tegema, kui nüüd ei oska (muidugi, õlu täidab ka hästi kõhtu muide, “vedel leib” ju, tühja temal söögist), õpib lastega tegelema jne, harjute ära. Kui mees ei suuda isa olla, tuleb see fifty-fifty teil üle vaadata, vajadusel kohtu abiga.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 13:33; 16.06 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mis sendisaagimine teil käib. Kui muud moodi ei saa, siis tehke lapsele konto, kuhu mõlemad kannate iga kuu võrdse summa lapsega seotud kulutuste tarbeks. Kui mõnikord jääb üle, saab järgmise kuu eelarvesse üle kanda ja kui jääb puudu, siis on sinu enda otsus, kas paned ise juurde vms.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas jagada huviringid, riided, mänguasjad, laste sõprade sünnipäevad jms.

No oleks sul endal 2-tonni tagataskust võtta kui mees lapse kaugreisile viib. Maksa kinni, eksole! Tundub küll, et inimestel on tugiisikuid kõrvale vaja, kes siis olulise vähemolulisest aitaks eraldada. Kui mees tahab, et lapsel oleks Tommy Hilfigeri särk ikka seljas, siis ma peaksin selle kinni maksma vääää? Saadaksin mehe kiiremas korras peauuringule.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju neid sünnipäevi siis on? Ega iga kuu ei ole ju ikka? Sel juhul on tõesti liig.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean 50/50 lapsi jagavat paari, kelle meespool ei ostnud lastele ei riideid ega koolitarbeid ega maksnud ka ühtegi trenni. Naine andis asja kohtusse ja esitas kuludokumendid ja mehelt mõisteti siiski väike ent korrapärane summa kuus välja mis neid kulusid edaspidi katma pidi.

Kui on normaalne isa, kes ka ise lastele vajalikke asju ostab ja trennikuludest poole maksab, siis pole kohtusseminek vajalik. Teemaalgataja laste isa ei tundu selline mees olevat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 50/50. Üks ostab riided, teine maksab trennid, sünnipäevapidu kahasse või kord maksab üks ja siis teine, kohustuslikud kulu enam vähem pooleks. Kõik muud kulutused – ise tead kus käid (reisid, üritused jms) ja mida teed, mis toitu lapsele söödad (maksad ise), kui laps on sinuga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, mis sendisaagimine teil käib. Kui muud moodi ei saa, siis tehke lapsele konto, kuhu mõlemad kannate iga kuu võrdse summa lapsega seotud kulutuste tarbeks. Kui mõnikord jääb üle, saab järgmise kuu eelarvesse üle kanda ja kui jääb puudu, siis on sinu enda otsus, kas paned ise juurde vms.

Selline konto toimib ainult 100% usalduse korral ja ekside puhul sellist täit usaldust üldjuhul ei eksisteeri.

Samuti ei tundu mulle, et tegemist on sendisaagimisega, st et probleemiks pole see, et üks maksab 99 ja teine 101.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ühised lapsed, seega ka ühine rahakott ja probleeme pole.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ühised lapsed, seega ka ühine rahakott ja probleeme pole.

Sina oled see inimene, kes teemas “mida teie koer sööb?” peab vastama, et: “mul ei olegi koera, nii et pole ka söögiprobleemi”?

Igale teemale ei pea vastama, eriti kui juba pealkirjast näha, et see sulle ei päde.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa mina aru nendest lõpututest rahade jagamistest. Laps viibib nädalavahetused isaga ja nädalasees minuga, olen ära arvutanud umbkaudu palju raha läheb, lapse isa maksab 50 eurot kuus ja samas ma pakin ka neile nädalavahetuseks sööke kaasa. Kui ma tahan osta lapsele uue mänguasja siis ma ostangi selle ja kõik. Sünnipäeva kingid jne oleme teinud pooleks ja veetnud need tähtpäevad kõik koos. Üldjuhul kui laps kord nädalas rämpsu sööb ei ole ma sellest probleemi teinud, kuid siiani lapse käest kuulnud, et minu pakitud toitudest jätkub. Kahju kui minnakse lahku ja ei saada hakkama raha ja lapse jagamisega.

Üks normaalseimaid kommentaare, mis tegelikult ka teemaalgataja probleemi aitab lahendada! Kui on mure lapse toitumise pärast ja mees ei ole teab-mis kokk, siis võta siit eeskuju! Teised asjad vaielge soovitavalt kirjalikult kokku – sünnipäevadel käimise kulu on 10-15 eurot ja seda tegelikult saagida oleks imelik, kuid riided-jalatsid ja koolitarbed otsustage ära! Jalgrattad-rulad, mööbel jm. on nagunii kahe majapidamise puhul topelt. Lapse sünnipäevapidu samuti – kes toob kingi, kes maksab peo jne.

PS. tihti ongi probleemiks see, et üks ainult nõuab ja ei põhjenda ja teine osapool selle tulemusena sulgubki endasse. Seega – suhelge! Rääkige-kirjutage probleemid lahti, ärge hoidke seda tüli teie vahel aktiivsena! Mingil põhjusel saite te ju suurepäraselt läbi suhte alguses – minge paar sammu tagasi ja mõelge, kuidas see õnestus siis ja mida peaksite tegema selleks, et see lapse huvides ka nüüd õnnestuks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne sobis koos elada, saite koos lapsed, aga nüüd järsku on nagu täitsa vale inimene, kes teeb täiesti valesid ja sobimatuid otsuseid?Tundub arusaamatu minu jaoks.

Nõus, tundub arusaamatu ka mulle. Olen ainult nii palju aru saanud, et kasvatasin lisaks lastele ka teda ja nüüd kui minupoolne osa on kadunud on ka tema end kaotanud.

P.S. Kas mees sööb siis ise ka ainult krõpse ja limpsi??

Nii äärmuslik asi tõesti pikas perspektiivis ei oleks, lihtsalt lasin emotsioonid korraks üle pea seda kommentaari lugedes, vabandan.

Mida mees sööb ma ei tea, aga jooma pidi küll ja kahjuks mitte limonaadi.

Lastele raha ta maksta ei soovinud, tahtis 50/50 vanemlust ja lubas, et kui lapsed on temaga, siis ta ei joo ja võtab end kokku.

Sa tõesti usud seda?

Omast käest võin öelda, et laste vajadused ja ka kulud on väga erinevad. Last võid kasvatada väga odavalt, riided taaskasutusest, trenne ja huviharidust pole vaja või heal juhul ainult mingi odav trenn mida koolis pakutakse, maal on huviharidus väga odav., telefoni saab ka paarikümne euroga, läpaka saab koolist laenata õppetööks, Spordivahendeid pole vaja osta, sporti saab teha täiesti tasuta jne.

Mina isiklikult ei taha et minu lapsed sedasi kasvaksid.

Ma ei kujuta koolilaste jagamist 50/50 eriti ette ei rahaliselt ega ka füüsiliselt. Lastel kohvrid kogu aeg pakitud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa mina aru nendest lõpututest rahade jagamistest. Laps viibib nädalavahetused isaga ja nädalasees minuga, olen ära arvutanud umbkaudu palju raha läheb, lapse isa maksab 50 eurot kuus ja samas ma pakin ka neile nädalavahetuseks sööke kaasa. Kui ma tahan osta lapsele uue mänguasja siis ma ostangi selle ja kõik. Sünnipäeva kingid jne oleme teinud pooleks ja veetnud need tähtpäevad kõik koos. Üldjuhul kui laps kord nädalas rämpsu sööb ei ole ma sellest probleemi teinud, kuid siiani lapse käest kuulnud, et minu pakitud toitudest jätkub. Kahju kui minnakse lahku ja ei saada hakkama raha ja lapse jagamisega.

Üks normaalseimaid kommentaare, mis tegelikult ka teemaalgataja probleemi aitab lahendada! Kui on mure lapse toitumise pärast ja mees ei ole teab-mis kokk, siis võta siit eeskuju! Teised asjad vaielge soovitavalt kirjalikult kokku – sünnipäevadel käimise kulu on 10-15 eurot ja seda tegelikult saagida oleks imelik, kuid riided-jalatsid ja koolitarbed otsustage ära! Jalgrattad-rulad, mööbel jm. on nagunii kahe majapidamise puhul topelt. Lapse sünnipäevapidu samuti – kes toob kingi, kes maksab peo jne.

PS. tihti ongi probleemiks see, et üks ainult nõuab ja ei põhjenda ja teine osapool selle tulemusena sulgubki endasse. Seega – suhelge! Rääkige-kirjutage probleemid lahti, ärge hoidke seda tüli teie vahel aktiivsena! Mingil põhjusel saite te ju suurepäraselt läbi suhte alguses – minge paar sammu tagasi ja mõelge, kuidas see õnestus siis ja mida peaksite tegema selleks, et see lapse huvides ka nüüd õnnestuks.

See on ju täiesti mööda kommentaar, tsiteeritav ja ka sina pole teema algatust tõenäoliselt läbigi lugenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui TA mees sellise suhtumisega on nagu kirjeldatud, siis ma arvan, et ei olegi väga vahet, kas need lapsed elavad 50-50 mõlema vanema juures või elataks kogu perega koos. Tõenäoliselt finantseeriks ikka ema siis neid asju, mis isa arust mõttetud on.

Kõige mõistlikum ongi jagada suuremad kulud enam-vähem pooleks. Muidugi saab seda edukamalt teha siis kui ei ole mingit kiusu ja sendi saagimist. Kuna ma ise töötan lahku läinud peredega, siis olen näinud ikka igasugu jaburusi. Kõige veidramad ongi need olukorrad, kus vanemad on niivõrd erinevad, et tekib küsimus, kuidas nad üldse kokku said ja koos olid. See raha teema tekitab nii palju tüli, et kui vähegi võimalik, siis minge tõesti perelepitaja juurde. Vähemalt proovige.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas 50/50 laste jagamisel rahalisi kohustusi jagada?