Esileht Hobinurk Kuidas Abakhanist kangast osta?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas Abakhanist kangast osta?

Postitas:

Tobe küsimus, aga pole seda kunagi teinud ja need tädid on alati nii vihased seal, et pole julgenud katsetadagi. Kas ütlete, et tahaks riiet osta või kõnnite selle rulliga otse sinna lõikamislaua juurde? Kas ütlen seda kassas olevale müüjale või mingile teisele töötajale? Kas ostetakse meetrikaupa? Kas üks meeter korraga osta on väga imelik? Ja kas see hind, mis seal küljes on, tähendabki meetrihinda?

Aitäh 😀

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 20:24; 12.12 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tobe küsimus, aga pole seda kunagi teinud ja need tädid on alati nii vihased seal, et pole julgenud katsetadagi. Kas ütlete, et tahaks riiet osta või kõnnite selle rulliga otse sinna lõikamislaua juurde? Kas ütlen seda kassas olevale müüjale või mingile teisele töötajale? Kas ostetakse meetrikaupa? Kas üks meeter korraga osta on väga imelik? Ja kas see hind, mis seal küljes on, tähendabki meetrihinda? Aitäh ????

Issand kui naljakas 🙂 Inimene tahab midagi osta, aga tädid on nii kurja olemisega, et inimene peab enne alandlikult uurima, kuidas asjad käivad, et tädid ei pahandaks. Oleks paras sinna kontoripoolele see kiri saata, et teie teenindusega on ikka midagi tõsiselt mäda, kui niimoodi on.

Mina olen läinud tädi juurde (keda näen) ja teatanud, et soovin üht kangast osta, ei hakka mina seda rulli sinna tarima. Ja ostan palju tahan, kasvõi 20 cm.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kiire, siis kraban rulli kaasa, et tädi saaks kiiremini toimetama. Kui rull raske ja kiire pole, siis ütlen, et soovin üht kangast osta ja kutsun tädi kaasa. Keegi pole veel kurjustanud. Ja, jah, meetri hind on kangal, kangad on ka erineva laiusega (et kuipalju sul vaja on, pead ise arvutama). Kui tahad midagi õmmelda, siis pead arvestama, et riideeseme pikkus peab ühest tükist olema (nt pükste jaoks pükste pikkus kui mahuvad laiuses kõik tükid kangale ära, kui mitte, siis kaks pikkust), neid tükke saab siis sobitada pikkupidi, aga mitte nii, et üks on piki- ja teine ristipidi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kiire, siis kraban rulli kaasa, et tädi saaks kiiremini toimetama. Kui rull raske ja kiire pole, siis ütlen, et soovin üht kangast osta ja kutsun tädi kaasa. Keegi pole veel kurjustanud. Ja, jah, meetri hind on kangal, kangad on ka erineva laiusega (et kuipalju sul vaja on, pead ise arvutama). Kui tahad midagi õmmelda, siis pead arvestama, et riideeseme pikkus peab ühest tükist olema (nt pükste jaoks pükste pikkus kui mahuvad laiuses kõik tükid kangale ära, kui mitte, siis kaks pikkust), neid tükke saab siis sobitada pikkupidi, aga mitte nii, et üks on piki- ja teine ristipidi.

Suur aitäh! Väga aitas.

Esimesele käole – olen veel noor algaja ja õpin 🙂

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 20:24; 12.12 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, hea kuulda, et ma polegi ainuke loll. Ma ei tea nendest käsitöö asjadest ööd ega mütsi, aga lapsel on koolis pidevalt midagi vaja.

Lahendasin selle asja nii: lähen kangapoodi (nime ei mäleta, Zeppelini teisel korrusel, vasakut kätt kui trepist üles minna) ja näitan ette, mida õpetaja Stuudiumisse kirjutas. Seal on asjatundlikud prouad tööl, kes hetkega sobivas koguses kanga, õiges mõõdus heegelnõela, nõutud värvi lõnga ja mis iganes kohe välja otsivad.

Pakun, et Abakhanis saaks samamoodi, aga ise pole seal käinud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hind on meetri järgi, aga ei pea meetrikaupa ostma, võid osta väga hästi nt 70cm seeliku jaoks või 1,4m pluusi jaoks või 40cm padjapüüri jaoks. arve saad ikkagi selle suuruse järgi, mille ostsid, nt viimasel padjapüürinäitel 0,4x meetri hind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, kraban rulli kaas aja lähen lõikamislaua juurde. Mööda poodi ma rulliga ringi ei jookse, et tädit leida, tavaliselt nad märkavad ise, kui keegi rulliga laua juures ootab. Kui ma rulli mõistlikutl kätte ei saa (nt on teiste rullid evahel kinni), siis ikka kutsun tädi appi.

Ostan täpselt sellise jupi nagu vaja. Ei vaata nad midgai imelikult jne. Mida nad küll väga hea meelega ei tee, on kanga risti parajaks lõikamine 😀 Olen seda kunagi palunud, et no hea kui kogenud lõikaja lõikab juba ära ja kodus saan kohe õmblema hakata, aga nad ei taha seda vastutust võtta, kui viltu läheb.

seal muideks müüakse ka kaalukangaid, kui väga väikest juppi on  vaja ja materjal-värv sobib. Ja vajadusel lõikavad ka neid kangaid väiksemaks. Ausalt, neil müüjatel on seal ma arvan, jumalast poogen sellest. Ma arvan, et nad lõikavad hea meelega, sest siis on vähemalt tegevust, selle asemel et päev otsa niisama seista ja edasi-tagasi kõndida 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal muideks müüakse ka kaalukangaid, kui väga väikest juppi on  vaja ja materjal-värv sobib. Ja vajadusel lõikavad ka neid kangaid väiksemaks.

Ma käingi Abakhanis peamiselt kaalukangaid ostmas. Ja ostan ikka mitmete tekikottide-linade-padjapüüride jagu, mitte vaid väikesi juppe 🙂 Ka kaalukanga saab parajaks mõõta ja lõigatakse täpselt vajalik tükk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse ei imesta, et “noor ja kogenematu” sellise küsimuse esitas. Need Abakhani tädid on alati nii tigeda olekuga, et nõrganärvilisem põrkab selg ees kauplusest välja. Imestan alati, kuidas küll selline personal leitud on või miks nad nii pahurad on. Õnneks on ka muid, meeldivama teenindusega kangapoode.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan alati, kuidas küll selline personal leitud on või miks nad nii pahurad on. Õnneks on ka muid, meeldivama teenindusega kangapoode.

[/quote]
Aga mõtle milline kisma toimub naiste-kollektiivis, raudselt võimuvõitlus käsil. Haledad on nad seal enamuses.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, täiskasvanute naiste kohta ütlete tädid…..

Mina olen ostnud kangast Kadaka Selveri kõrvalt, kuid  ma usun, et ostmine käib igalpool nii cm ja m kaupa. Seal olen kanga rulli kätte võtnud ning lõikamis lauale pannud ning siis palunud lõigata. Ise ma ei hakka lõikama, sest olen näinud kui ilusti ja kärmesti töötajad lõikavad ning ei soovi kangast ära rikkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Hobinurk Kuidas Abakhanist kangast osta?