Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas aidata lahku läinud vanemate last?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kuidas aidata lahku läinud vanemate last?

Postitas:
Kägu

Vanemad on lahus (lõpetanud suhte, abielus pole olnudki). Lapsel on isa nimi. Kas isal on õigus nõuda oma last näha, millal tal iganes tuju tuleb? Kui ema keeldub nt mingil konkreetsel nädalavahetusel last isale andmast, kas isal on õigus seetõttu alimendid maksmata jätta? Ausalt öeldes ei tahakski alimente, kui saaks rahu (ehk siis selle, et laps ei peaks iga sõrme nipsu peale kuhugi saatma/vedama). Kas on üldse võimalik, et last ei peaks solgutama? Kas on mingit seadust, mis kehtestab, kui palju ja kaua peaks/võiks mitte last kasvatav vanem lapsega nädalas kohtuda? See on ju üle mõistuse, kui last aina jooksutatakse. Ma tõesti ei taha, et minu laps kannatab seetõttu, et tema vanemad omavahel koos ei suuda elada. Mida teha? Kuidas lapsele olukord valutumaks teha? Olen kõigeks valmis!

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas aidata lahku läinud vanemate last?

Lapsel on õigus oma mõlema vanemaga suhelda ja oma last tõeliselt armastav ema ka võimaldab seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas aidata lahku läinud vanemate last?

Elatis on raha lapse vajaduste katteks. Elatist maksab iga hea ja hooliv isa kindlasti.

Elatis ei ole vahend, millega juhtida II vanema käitumist või teda karistada st elatise maksmine/mitte maksmine ei saa olla seotud sellega, kuidas vanemad omavahel suhtlevad ja kuidas on kokku lepitud lahus elava vanema kohtumine lapsega.

Lahus elaval vanemal on õigus lapsega suhelda nii, et see ei häiriks lapse koolis/lasteaias/treeningutel/huviringis käimist jm igapäevast elu. Reeglina lepivad mõistlikud vanemad omavahel kokku, millal ja kus laps II vanemaga kohtub: näiteks iga teine nädalavahetus reede õhtust phapäeva õhtuni ja pool koolivaheajast.

Kui laps haigestub, peab ootamatult sõitma ära(võistlusreis, ekskursioon, vanavanema sünnipäev vms) siis loomulikult muudetakse aega.

Üldiselt ei sa last graafikuväliselt nö päevapealt vaid mõistliku etteteatamisega (u 24t)

Kui vanemad kokkuleppele ei saa, kaasatakse lastekaitsetöötaja.

Kui see ei aita, võib pöörduda kohtusse suhtluskorra kinnitamiseks.

Lapse lahuselav vanem võtab lapse kokkuleppel kas koolist, lasteaiast või lapse kodust ise ja toob tagasi kokkulepitud kohta, kooselav vanem ei pea kuhugi tormama ega last transportima.

Kõik küsimused aitab lahendada lastekaitsetöötaja, kui omavahel ei suudeta.

Edu.

Please wait...
Postitas:
rotsik

RE: Kuidas aidata lahku läinud vanemate last?

esimene asi lahuselavate vanemate puhul – lapsega kohtumiseks tuleb kindel graafik koostada, rutiinne ja etteennustatav eluplaan on sellist asjade lahendamiseks ainus mõistlik võimalus.
Graafikuväliselt, nagu juba öeldud, ainult siis, kui kõigile sobib, vähemalt nädalase etteteatamisega.
Ei, last põhikohaga kasvatav vanem ei pea 24/7 valves olema ja last iga sõrmenipsu peale teise vanema juurde saatma, samamoodi aga ei tohi teine vanem eelnevalt kokkulepitud graafikust ilma ette teatamata ja mõjuva põhjuseta taganeda – kokkulepped kehtivad mõlemale poolele.

Kõige olulisemad on sellises asjas LAPSE õigused.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas aidata lahku läinud vanemate last?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.