Esileht Pereelu ja suhted Kuidas aidata oma perekonda,kes enam ise hakkama ei saa.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas aidata oma perekonda,kes enam ise hakkama ei saa.

Postitas:
Kägu

Ma ei suuda enam uskuda,ega tahagi uskuda milline perekond mul on.Nimelt läksin juba 18 aastaselt kodust minema,kuna ei suutnud seal enam olla.Olen pärit väga katkisest ja raskest perekonnast.Nüüd kui mul endal laps on,olen mõnest ema ja isa kasvatusmeetmest aru saanud,kuid mitte kõigest.Saan aru et neil oli lapsena raske elu,kuid miks nad meie elu selliseks kujundasid,ma vastata ei oska.Enda lapsele püüan jagada armastust.Milles mu mure nüüd seisneb?
Nimelt ei saa nad oma eluga ikka veel hakkama.Pidevalt küsitakse minult jälle söögiraha ja mida veel.Õde käib mul kutsekas,ja pidevalt jälle annab mulle teada,kuidas temal raha ei ole,et süüa osta.Jälle mina annan,ja kui ei anna siis olen paha õde ja tütar.Ma lihtsalt ei saa aru,miks nad ise ei püüagi üldse,mäletan veel selgelt kui kodust läksin,ütlesin vanematele,et kunagi kui teil minu abi vaja läheb,ei pruugi ma seda teile anda.Isa vastas veel ülbelt,et pigem läheb vaja minul nende abi.Nüüd ostangi väiksematele riideid ja mänguasju,anna oma vanad tarbekaubad neile,samuti viin süüa kui külas käin.Lapsed on olnud kõik juba ka haiglas sooleummistusega,keegi ei viitsi sooja toitu seal teha.Enam ei oskagi midagi arvata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas aidata oma perekonda,kes enam ise hakkama ei saa.

ja mis abi sa siit foorumist otsid? enamus eestlased naised küünetehnikud ja isad soomes ehitajad…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis sest ikka arvata. oled suureks saanud ja näed asju avaramalt, ei olegi nii, et igalpool ja kõigil on nii nagu teie peres.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väiksemaid Õdesid-vendi aitaks ikka, kui vähegi võimalik. Vanematel sõimaks aga igal võimalusel kohe räigelt näo täis, et nad nii äpud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sa juba aitad neid. Jätka seda, kui võimalik kutsu mõni õde-vend vahepeal endale külla. Suhelge. Anna head eeskuju oma ödedele-vendadele. Armasta neid sellistena nagu nad on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina soovitaksin õppida EI ütlema, kaasa halama, et ka sinul on raske, arveid tuleb uksest ja aknast jne.

Lõpuks olete kõik samas vaesuse, ei ole neil midagi ega sinul. Lõpptulemusena kõik eitavad, et üldse midagi saanud oleks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju neid väiksemaid on? Ja kui kaugel sa oma perest eled, kui kaugel käib õde kutsekas? Kui vähegi võimalik, siis mina raha ei annaks õele, pakiks toidukoti kaasa sellise pilguga, et nädala saaks enam-vähem hakkama. Kui vähegi võimalik ei annaks ka vanematele raha, ostaks mõnikord ehk toiduaineid, millest PEAB sooja toitu tegema. Raha andes ostetakse igasugust kallist jama, mida kohe süüa saab ja mis laste seedimise tuksi keerab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõpeta raha andmine. Varsti pead muidu tervet pesakonda üleval ja oam pere on näljas. Sõimatakse sind nagunii, et veel vähe annad ja toetad. Nii et lõpeta ära, kui tahad ise ellu jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raha ära anna, saada kasvõi toidukott cargoga. Mitte seepärast, et pead neid hakkama yleval pidama, vaid seepärast et nad ei oska rahaga ümber käia. Sa ei ole mitte taasleitud tütar vaid kõigest rahakott. Nad ei tee ratsionaalseid otsuseid ja see kutsekas käiv õde on pärit samast perekonnast. Nad võtavad sinult saadud raha kui preemiat ja ostavad selle eest midagi mõttetut. Sõim lase yhest kõrvast sisse, teisest välja. Õde õpeta võimalusel ise süüa tegema (juurikatest pajatoidud, supid). Ülejäänud perekonda vaataks väga kõrvalseisja pilguga ning kui laste tervis on siiski ohus (soole ummistus), siis ma annaks asja sotsiaal ametnikele jälgida.

Kui sa neile raha ei anna, siis nad jätakavad väljapääsu otsimist. See on nendetaoliste inimeste ainus pääsetee…. mõni võib neist nutikam olla ja leida lahenduse olukorrale.
Raha mitteandmine on heategu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõpeta raha andmine. Kohe ja kiiresti. Kui on nälg, saada 10 kilo kartulit, 10 kilo riisi, tangained jne. Leiba, jahu. Neid kõige elementaarsemaid toiduained. Kutsu enda juurde sööma, ütled, et teed rohkem. Osta toiduained kohe sellise varuga, et oleks neile anda. Igakord ütle, et see on sinu tagavara, millest neid toetad
On väga lihtne harjuda ära, et ise ei peagi pingutama, et lihtsalt tuleb küsida.
VÕimalik, et ostetakse antud raha eest pooltooteid ja nad ise ei pingutagi, et vähemate vahenditega välja tulla. Ja milleks peakski, kui on otsas, siis saab ju küsida. Isegi kui saatekulud peaksid ületama ehk rahalised summat, mida kavatsesid anda. Saada ikkagi. Vähemalt teevad nad midagi, et toidule järgi minna või tulla.
Ja kui hakkad toitained saatma on üsna kiiresti selge, kas nad on tõesti hädas või kasutavad sind ära.
Oma lähedastega olen nõus jagama oma viimast leivakääru, kuid mitte oma viimast raha rahakotis.

Please wait...
Postitas:
N6iaElla

Liitun eelkõnelejatega – raha ära anna. Suured inimesed, käed-jalad terved, peaksid nagu ise hakkama saama. Äärmisel juhul osta süüa.
Sul on oma elu ja oma pere nüüd. Ela oma elu.

Please wait...
Postitas:
tibi 3e lapsega

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] nad ise ei püüagi üldse / —/ Lapsed on olnud kõik juba ka haiglas sooleummistusega,keegi ei viitsi sooja toitu seal teha.[/tsitaat]

!!! see on ju kriminaalne!
Pöördu nende elukoha lastekaitsetöötaja poole! Las hakkab regulaarselt kodu külastama, kontrollima.
Kui vanad need väiksed lapsed on? Kas saab ehk lasteaeda panna? Või käib osa juba koolis – seal saavad siis õnneks vähemalt korra päevas korralikult süüa ka.
Raha ära jah kindlasti anna.
Kas kutsekas käiv õde elab ka sealsamas kodus või mujal? Kui mujal, siis teda võid ju natuke aidata rahaga, aga kui kodus elab, siis kindlasti mitte.
Kas vanemad vähemalt tööl käivad?
Palju neid lapsi kokku on üldse? Äkki peaks vanemaid ähvardama, et lapsed võetakse ära (lastekodusse) kui nad oma eluviisi ei muuda?

Please wait...
Postitas:
Lumememm

Mina toetan ka eelkõneleja mõtet pöörduda lastekaitsesse. Küll need lastekaitsjad hakkavad neid ka kontrollimas käima.
Kindlasti ära raha anna neile.
Kui palju neid väiksemaid lapsi siis on peale selle kutsekas õppiva?

Please wait...
Postitas:
rotsik

Raha andmisega on see risk, et see ei pruugi minna õigesse kohta. Sama kehtib su kutsekas õppiva õe puhul. Kahjuks on ta juba suur inimene ja kui ta on koduse mudeli liiga hästi ära õppinud, siis kust sa tead, et su antav raha ei kulu õllele ja suitsule?

Tarbekaupade, mänguasjade, riiete ostmisel on mõte sees, vähemalt ei kallata neid asju kohe kõrist alla ega suitsetata maha. Samas on selge, et sa ei saa käia kodus väiksematele sooja sööki tegemas.

Olukord on päris keeruline ja sellist lahendust, mis su südametunnistust rahuldaks ja samal ajal perekonna silmis populaarsust tõstaks, tegelikult ei olegi. Pea lastekaitseametnikuga nõu. Ehk leiate lahenduse, mis on just laste huvides parim.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loe Nekrassovi \”Emaarmastust\”. seal on palju juttu abistamisest ja abitusest.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas aidata oma perekonda,kes enam ise hakkama ei saa.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.