Esileht Pereelu ja suhted kuidas algusest peale õigesti toimida? mehe majja elamaminek

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: kuidas algusest peale õigesti toimida? mehe majja elamaminek

Postitas:

Siin on olnud teemasid, kus elatakse mehe majas ja naisel lahku minnes tühjad pihud. Kuidas siis talitada juba kooselu alustades nii, et sellist olukorda vältida? Nimelt minul nüüd ees kooselu mehega, kellel päritud maja. Ise elan praegu üürikorteris, väga odavalt üürin seda sugulaselt, kes ostis korteri ise investeeringuna ja oma pojale, kes praegu keskkoolis.
Olen siin elanud 5 aastat ja maksnud peamiselt ainult kommunaale ja sümboolset üüri. Olen ka natuke üritanud koguda oma korteri sissemaksuks, sest mõne aasta pärast võib sugulase poeg tahta ju siia kolida.
Paar aastat olen nö käinud mehega, kel suur vanemate maja heas linnaosas. Ema on ka veel elus, aga põhimõtteliselt on võimalik see maja ehitada kahe eraldi sissekäiguga elamiseks.
Nüüd olemegi mõnda aega mehega arutanud kokkukolimist. Mõtlen, et mugav oleks ju. Kolin aga uhkesse majja Nõmme mändide alla:) Selle asemel et oma korteri jaoks koonerdada.
Olen mõelnud, et võibolla peaks ikkagi ostma oma korteri, selle välja üürima ja vajadusel oleks tagala kindlustatud. Kui meie suhe jääb püsima, saaks selle ükskord keegi lastest. Või saaks pensionisambana rahaks teha.
Nüüd on jälle see asi, et mehel on õde ja nende perel on plaan, et mees maksab osa majast õele välja, aitab maksta õe majalaenu. Seega oleks minul vajadus kaasfinantseerida elamist mehe majas, millest juriidiliselt mulle ei kuuluks midagi.
Kas peaks mehega tegema kokkuleppe, et kui läheme lahku, siis selle arvelt, mis mina aitasin tema õe laenu finantseerida (=tema maja tema omaks saamist), peaks tema toetama minu korteriostu, kui me lahku peaksime minema? Kardan, et selle jutu peale ta solvuks kohutavalt ja olekski meie suhe läbi.
Mida teie arvate? Kes on olnud taolises olukorras, et on kolinud mehe majja, kuidas olete talitanud? Kas olete oma tagalat kuidagi kindlustanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 22:45; 02.05 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinul ei ole midagi finantseerida. loomulikult pead koguma ja oma elamise ostma. las see siis seisab või on seal üürilised. aga mida siis mehele öelda? ütledki, et sorry, meie suhe pole veel sellises järgus, et ma hakkaks raha sinu sugulaste jaoks välja käima. tüde on see, et suhe ei tohiks iial sellisesse järku jõudagi. temal on ta maja nämme mändide all, aga sina oled paljajalu kuuse all. meeste ja nende majadega ongi just täpselt nii, nagu siit loed (olen ka mehe majas elanud :)). noh ja võid ka pakkuda, et kui see talle ei sobi, siis elad oma üürikas üksi edasi. las valib.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 23:05; 03.05 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tegi mees ise ettepaneku pool majast minu nimele kirjutada, kui olen nõus tema juurde kolima.
Sinu puhul aga ütleksin mehele, et sul pole rahaliselt võiamlik panustada lihtsalt õe osa ostu. pole ju siin millegi peale solvunud olla.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.05 23:20; 02.05 09:54; 02.05 10:11; 02.05 10:29; 02.05 16:06; 02.05 18:49; 02.05 18:50; 02.05 22:58;
To report this post you need to login first.

Eee mida tähendab päritud maja?
Maja kuulub mehele ja tema õele? Või mehee ja õele ja nende emale? Siis asi veel keerulisem.

Jumala eest, lõpetage need väljendid \”kellegi nimele kirjutamine\”. Me ei ela nõuka ajal enam. Aluseks on omandisuhe, mis on notariaalselt vormistatud lepingu alusel (kas ostu-müügi või kinkeleping).

Teemaalgataja- osta siis ise ära mehe õele kuuluv osa majast. Võta laenu ja osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule pea nüüd hoogu. Miks Sul üldse on vaja seda väljaostmist finantseerida? Ise pakkusid heast südamest või?

Või küsitakse raha sellepärast, et saaksid seal elada? Nagu üüriraha või nii?

Kui Sinu keeldumise peale oleks Teie suhe läbi, siis mõtle, kas Sul on sellist suhet üldse vaja?
Miks peab naba paigast pingutama, et ainult meest endale hoida?
Nii ütledki, et kuna see on Sinu maja ja minule sellest midagi ei kuulu ja igasugune garantii puudub, siis…
Võid ju notari juures ennast lasta kaasomanikuks teha või teha leping, et majast välja kolimisel on Sul õigus see raha tagasi saada. Lahkuminekust ei peagi ju rääkima.
Rahaasjad peavad selged olema!

Küsi, kuidas me selle minu panuse vormistame. Kas eee on üüri ettemaks või saan ma selle tagasi?
Kui ütleb, et üür ei ole, siis anna talle see raha laenuks, aga mitte niisama!

Mees solvub ja suhe läbi…mida hirmud! Sellepärast oma tagala ära anda?
Aga noh, kui Sul lihtsalt on raha üle, ma võin ju oma konto numbri ka anda, kui Sa tahad raha lihtsalt ära jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 02:18; 02.05 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kooseluks on tulnud konkreetne ettepanek või see on selline, et tule ja ela. On suur vahe, kas mees on nõus jagama sinuga Oma elamist või soovib ja tahab sinuga kooselu. Mees peaks väga täpselt väljendama, mida ta tahab. Kas sinuga heas ja halvast kuni….. või siis oleks mugavam elada tema elamispinnal. Soovitan soojalt mitte enne kuhugi kolida ja isegi mitte arutada varianti saada tema kaasüüriliseks, kui pole tuldud lillede ja ettepanekuga edasiseks ühiseks eluks. See ühine elu võib viia ju ka kuhugi mujale. Antud juhul aga võimalik et pakutakse elamist tema majas. Vastu oodatakse söögi, koristamist ja aiapidamise teenust. Ja muidug ühises voodis on ka hea magada.
Nii et niikaua kui pole abielus, võta kõike pakutavad kui äriprojekti. Käitu samamoodi nagu oleksid tööl ja hakkaksid kellegagi ühist äri ajama. Kas mees on valmis saades sinult raha, kirjutama näiteks laenupaberile alla. Et on raha sinult laenanud ? Et jääks märk, et sina oled talle raha üldse andnud. Kui muidu ehk asjad segi lähevad, siis mõtle, et tegemist on suvalise naabrimehega, kes küsib sinult raha. Ja sinul nagu oleks. Mida sa teeksid ? Rahaasjades tunded head nõuandjad pole. Hoopis teine lugu on, kui koos ei ela enam kaks üksikut inimesti, vaid juba on tehtud otsus MEIE tekkimiseks. Siit ka abiellumise vajalikkus, kui üks samm ühise Meie jaoks, kuhu hiljem kuuluvad ka lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 04:59; 02.05 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et sa ei peaks meheõe osa finantseerima ja koguma raha oma korteri jaoks. Teise võimalusena nõua finantseeringule vastavat omandiosa või enda kasuks (tähtajalise) isikliku kasutusõiguse seadmist, nii vähendad kuuse alla kolimise võimalust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vaid poisssõber sai päranduseks selle maja, siis ei pea sina küll midagi tema õele andma. Lihtsalt heast südamest? Tegelegu ise oma õega.
Lahkumineku kartuses pole mõtet üldse kokku kolida. Kaua te koos olete olnud, nn käinud?
Enne tõsisemate tulevikuplaanide pole ju mõtet kokku kolida. Kogu parem oma isikliku korteri jaoks raha edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 07:52; 02.05 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Hetkel kuulub maja veel mehe emale. Peres on kaks last, minu sõber ja tema õde. Jutt on olnud juba aastaid, et maja saab pojale, aga tütar peaks ka mingi kompensatsiooni saama. Nüüd tahab mehe õde osta endale ise maja ja võtta selleks laenu. Ja arutatud on, et kompensatsiooniks aitab minu sõber maksta oma õe majalaenu pangale. Praegu elab õde oma perega väikeses korteris.
Mina sellesse kõigesse ei puutu. Aga arutlen loogiliselt, et kui mina ja minu praegune meessõber moodustaksime ühe leibkonna, siis peaks ju mina kaudselt finantseerima seda õe majaostu, sest minule jääks siis võibolla suurem koormus pere ühiste kulutuste (toit, väljaskäimised) osas. Lisaks tuleks seda maja natuke ümber ehitada kahele perele sobivamaks. See nõuaks ka kulutusi.
Mõtlen, et oleks lihtsam, kui oleksin tutvunud endasuguse üürikorteris elava noormehega, kellega koos oleks hakanud ühist kodu rajama. Poleks kummalgi mingit pärandust olnud ja kõik oleks ühine olnud.
Võibolla sellepärast teema tegingi, et siis näeb ehk veel keegi, et selline mehe majja kolimine pole nii suur õnnistus midagi. Mul on juba praegu mõned sõbrannad kadedusest rohelised: mõtle, kus sul veab, ei pea laenu võtma, saad kohe kolida Nõmmele suurde majja, mis sinul viga!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 22:45; 02.05 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult kindlusta tagala. See jutt, et maja peab saama pojale, on tänane jutt. Reaalsus on see, et enamasti ei jõuta pabereid korda ajada ja kokkuvõttes praegu toetab mees õe maja ostu ja pärast ema surma läheb maja ka veel kenasti pooleks. Ja siis oleneb juba õest, kas on õiglane või on uss. St enne kui üldse midagi õele mees kompenseerima hakkab, peaks olema asjad paberil selgelt kirjas.

Ma elan mehele kuuluvas korteris ja ostsin endale teise korteri, kus mul on üürilised sees. Vajadusel on mul olemas koht, kuhu minna. Mehe korterisse põhimõtteliselt sentigi pole panustanud nii, et seda ei saaks lahkuminnes kaasa viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel siis pärandust polegi. Kui ema teeb maja vaid pojale, siis pojake jagelegu õega ise. Kõige õigem oles mõlemale pärandada ja siis õe osa maha müüa. Osta või ise.
Kas ema jääks majja edasi elama? Siis ka nö ebaaus. Pojake peab õele kompensatsiooni maksma ja õde saab oma maja, samas pojake kuni ema surmani vaid pool.
Ah, need pärandused on alati segadust ja tüli tekitanud.
Jään seisukohale, et kui sind pole tehtud maja kaasomanikuks, siis ei soovita raha alla panna. Vaid mööblit osta või muud kaasa võetavat. Kõige parem oleks ikka oma korter vaadata ja see välja üürida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 07:52; 02.05 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen eelmise käoga ühel mõttel. Mina ei rahastaks võõrast kinnisvara. Sa pole ju selle mehega veel koos elanud ja sa ei tea juidas sobite mehega ja ära alahinda ka mehe ema e. oma tulevast ämma. See elu ei pruugi sul seal väga roosiline olla. Mul on kogemused olemas. Mina koguksin endale ikka korteri raha ja ostaksin korteri nagu su enda mõttedli olid.
Kaua emaga koos elanud mehed võivad olla oma arust kõvad mehed, aga tegelikult täiesti memmekad ja emme arvates inglitiibadega olevused. Kuidas seda varakult avastada, ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga hea, et sa varakult selle peale mõtled, mitte ei torma ummisjalu laenu võtma. arvesta, et mehe õe laenu eest kui sa kaasfinantseerijaks hakkad, vastutad sina oma saba ja sarvedega. miks seda sulle vaja on? mis sina sellest saad. olen ka nö. mändide all elanud, suures majas, mis kuulus mehele. esiteks ei tekkinud kodutunnet. teiseks oli kõik mehe oma. kolmandaks tahtsin oma kodu, mille ka läbi valu ja vaeva soetasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Jumala eest, lõpetage need väljendid \”kellegi nimele kirjutamine\”. Me ei ela nõuka ajal enam. Aluseks on omandisuhe, mis on notariaalselt vormistatud lepingu alusel (kas ostu-müügi või kinkeleping).

[/tsitaat]

sry, aga omavahelises suhtluses ei ole tõesti primaarne rääkida vaid juriidiliselt korrektes keeles. Tähtis on see, et kõik saavad aru, millest jutt ja juriidika on vaid vormistamise küsimus. vuhh, ei salli targutajaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.05 23:20; 02.05 09:54; 02.05 10:11; 02.05 10:29; 02.05 16:06; 02.05 18:49; 02.05 18:50; 02.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks nad üldse eeldavad, et sina pead aitama mehe õele tema osa välja maksta? Ma solvuks juba sellise nõudmise peale.
Suhe pole veel alanudki, te pole ilmselgelt abielus, ja juba nad opereerivad sinu rahadega.

Nii ütlegi mehele: ühisvara on abielus, kuni me abielus ei ole, seni hoian ma oma varad endale – ja osta see korter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei võiks õde kolida ema juurde ja poeg siis ostab omale maja ja õde aitab maja finantseerida ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 04:59; 02.05 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja olen. Hetkel kuulub maja veel mehe emale. Peres on kaks last, minu sõber ja tema õde. Jutt on olnud juba aastaid, et maja saab pojale, aga tütar peaks ka mingi kompensatsiooni saama. Nüüd tahab mehe õde osta endale ise maja ja võtta selleks laenu. Ja arutatud on, et kompensatsiooniks aitab minu sõber maksta oma õe majalaenu pangale. Praegu elab õde oma perega väikeses korteris.
Mina sellesse kõigesse ei puutu. Aga arutlen loogiliselt, et kui mina ja minu praegune meessõber moodustaksime ühe leibkonna, siis peaks ju mina kaudselt finantseerima seda õe majaostu, sest minule jääks siis võibolla suurem koormus pere ühiste kulutuste (toit, väljaskäimised) osas. Lisaks tuleks seda maja natuke ümber ehitada kahele perele sobivamaks. See nõuaks ka kulutusi.
Mõtlen, et oleks lihtsam, kui oleksin tutvunud endasuguse üürikorteris elava noormehega, kellega koos oleks hakanud ühist kodu rajama. Poleks kummalgi mingit pärandust olnud ja kõik oleks ühine olnud.
Võibolla sellepärast teema tegingi, et siis näeb ehk veel keegi, et selline mehe majja kolimine pole nii suur õnnistus midagi. Mul on juba praegu mõned sõbrannad kadedusest rohelised: mõtle, kus sul veab, ei pea laenu võtma, saad kohe kolida Nõmmele suurde majja, mis sinul viga![/tsitaat]
Tead, Sa mõtled lihtsalt üle ja liiga palju ette.
Praegu kirjutad, et finantseerid kaudselt, et suurem osa väljaminekutsest jääb Sinu kanda, aga enne ütlesid, et pead oma säästud välja käima.

Sina ära sellesse kinnisvarasse oma nina rahaliselt topi. Las maksavad ja jagavad ise.
See, kuidas teie kooselus kulud jagunema hakkavad, seda Sa ju praegu veel ei tea.
Võta seda oma \”kaudset finatseerimist\” siis nii, et see on Sinu üür selles majas elamise eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 02:18; 02.05 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga miks nad üldse eeldavad, et sina pead aitama mehe õele tema osa välja maksta? Ma solvuks juba sellise nõudmise peale.
Suhe pole veel alanudki, te pole ilmselgelt abielus, ja juba nad opereerivad sinu rahadega.

Nii ütlegi mehele: ühisvara on abielus, kuni me abielus ei ole, seni hoian ma oma varad endale – ja osta see korter.[/tsitaat]

Ei saa aru, juba mitmes kommenteerija, kes ei viitsi korralikult lugeda. Keegi ei nõua teemaalgataja raha. Küsimus on lihtsalt selles, et koos elades panustab ta kaudselt oma sissetulekuga, kui mees enda omast õe majalaenu toetab. Samas võib see väide üsnagi küsitav olla, kuna selliseks eelduseks peaks teadma mehe sissetuleku suurust. kui see ületab naise oma mitmekordselt, on siiski pisut veider väita, et naine üldse midagi finantseerib. Kui sissetulekud on aga enam-vähem võrdsed, on väide õigustatud.
Kui mina ei saaks selle kinnisvara kaasomanikuks, siis ostaksin tõesti laenuga endale ka oma isikliku kinnisvara. Siis on võrdne seis leibkonnas: kummagi pereliikme sissetulekust läheb teatav summa kinnisvara soetamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.05 23:20; 02.05 09:54; 02.05 10:11; 02.05 10:29; 02.05 16:06; 02.05 18:49; 02.05 18:50; 02.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su sõbralgi pole ju mingit maja. Emal on.
Kui ikka notariaalset testamenti pole (mida ema niikuinii vastavalt tujudele muuta saab) siis pole su sõbral ka mingit maja vaid on temal ja õel, kui ema sureb. Samas pole võib-olla kummalgi, kuna vanainimene võib viimastel eluaastatel huvitavaid muutusi tekitada- maja jääb näiteks lahedale onupojale hoopis, kellel meelepärasem kaasa jne. See kuidas elu läheb ei tea keegi ette.Ema elab veel võib-olla 20 aastat, seega pole siin midagi jagada.
Üldiselt ütlen sulle, et üldjuhul (mitte alati) on kolm põlvkonda (kui lapsed ka)ühe katuse all halb mõte.
Ühine köök jne, ämmaga majandamiseks (praegu ju nii oleks?)- halb mõte.
Oled vast veel noor ja pole näinud kõrvalt piisavalt kooselusid ämma katuse all.
See kuidas veel tema tujud muutuvad- ei tea keegi.
Ole tubli ja kogu raha, see ei pea olema korteri ostuks, vaid lihtsalt oma kapital, mida sul võib vaja minna kunagi, kui majast pead lahkuma.
Ma ei saa ka aru sellest õe abistamisest praegu. Minu meelest peaks nii õde kui vend mõlemad rahulikult oma elu mujal elama ja kui vaja pärandit jagada, siis selgub kes kellele kompenseerib jne. Samas kui ikkagi ka testamenti pole, siis on elus üldiselt kõige lihtsam kinnisvara maha müüa ja kõik alustavad õiglaselt ühe pulga pealt ja õe- venna suhed jäävad ilusaks kui pole mingit jagamist või kompenseerimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 10:14; 02.05 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah-jaa tahtsin veel seda ütelda, et sa oled tubli, et üritad oma korteri jaoks raha koguda. Tegelikult proovi veel tublim olla ja VÕIMALIKULT palju raha praegu iga kuu kõrvale panna, kuna sul läheb elamise peale nii vähe raha. Kui autoliisingut ka pole, siis võiks ju ometi 5 aastaga päris suur summa sul kogutud olla.
Ole tubli ja jätka kogumist ja kindlasi ära maksa seda raha millegi alla, mis ei kuulu ametlikult sulle.
KUI sa ka lähed sinna elama ja oled sisuliselt mitteomanik, siis ikkagi pane oma sissetulekust vähemalt pool kõrvale- ükskõik palju aastaid ja palju lapsi juba on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 10:14; 02.05 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et saab kolida Nõmme mändide alla oma armastatuga koos elama, on imeline.
Kindlasti koli sinna ja ole õnnelik.

Kuid absoluutselt kindlasti ära jäta pooleli pürgimist oma isikliku kinnisvara ostu poole. Ma pole veel kohanud inimest, kellele see kuidagi kahjulikuks osutunud oleks.

Kui omafin koos, võta laen peale. Võid ju panna mõne üürilise või tuttava sisse, kes natuke maksab. Ja sul on olemas koht, kuhu alati minna, või jääb pensionisambaks, või jääb lastele.

Ja mis veelgi olulisem – ei seesama sinu armastatu, ega tema õde, ema ega muud sugulased saa iial suud pruukida … teadagi mis teemadel.

Aeg läheb, suhted ja tunded muutuvad ….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.05 10:28; 02.05 22:29; 03.05 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arvan ka, et sina hoia ennast nendest asjadest eemale. Las teie suhe olla suhe ja vara ja rahaasjad klaarigu ise ära, sind sinna segamata, sest sina pole pärija. Võtab see siis aega, kaua võtab.
Muidu olen arvamusel, et ükskõik, kes kuhu sisse kolib, kas naine mehe juurde oma majasse, või mees kolib naise majja, siis sealt ära minnes peabki minema tühjade kätega. Kui tulid niisama, siis lahkud niisama. Kaotanud pole ju midagi, pigem võitnud, kui sai inimene nii elada, et üüri ei maksa, laenu ei maksa elamise eest, lihtsalt kolid sisse ja eladki. Inimese sool pole tähtsust. Kui keegi ostab oma tütrele maja ja tütar leiab elukaaslase ja toob ta oma koju, kas lahku minnes peaks tütar pool maja mehele andma?[/tsitaat]

See on küll nüüd vildakas asjadest arusaamine. Kui kolitakse kokku ja üks pool maksab oma sissetulekust laenu, aga teine peab leibkonda üleval, on veidi imelik väita, et teise panus on 0. Üks pool ei saaks endale vbla lubada ka neid laenumakseid, kui keegi tema igapäevast elamist ei finantseeriks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 01.05 23:20; 02.05 09:54; 02.05 10:11; 02.05 10:29; 02.05 16:06; 02.05 18:49; 02.05 18:50; 02.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Novot, olemegi jõudnud nn ühise rahakoti probleemini. Miks peaks ainult naine süüa ostma hakkama? Toidupoes saab ka koos käia ja arveid pooleks maksta. Või siis käib kord üks, kord teine.
Sama igasuguste muude ostudega – pooleks, või siis mina ostsin selle diivani, see on minu oma (kui peaks asi nii kaugele minema, et on vaja asju jagama hakata).

Mehe õe majalaen ei puutu sinusse. Ja maja on mehe oma, seni kuni teil ei ole kokkulepet, et sinust saab kaasomanik vms.

PS Väga vastik oli lugeda sinu suhtumist kogu teemasse – \”ema on VEEL ELUS\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jumala eest, lõpetage need väljendid \”kellegi nimele kirjutamine\”. Me ei ela nõuka ajal enam.[/tsitaat]See väljend oli käibel ammu enne nõukogude võimu.
[tsitaat]Aluseks on omandisuhe, mis on notariaalselt vormistatud lepingu alusel (kas ostu-müügi või kinkeleping).[/tsitaat]Lepingusse kirjutatakse nimi, kellele vara kuulub, see ongi kellegi nimele kirjutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks keegi eeldab, et kui teemaalgataja Nõmmele kolib, ei pea ta midagi maksma? Suure maja kütmine talvel on oma 700 euri kindlasti+vesi+elekter jne. Mingi osa kommunaalidest tuleb ju kindlasti maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta endale korter, üüri välja ja maksa hoopis laenu kui võtad. Esiteks kindlustad tagala kui tulevikus ei lähe hästi. Teiseks on sul põhjus \”mitte toetada mehe õe majaostu (kaudselt)\”. Juriidiliselt on maja mehe ema oma ja nagu mainiti varem, testamenti saab ema iga kell muuta. Mõtle kui akki muutuvad ema-poja suhted ja ema jätab maja hoopis õele?
Mina hoiaks ennast nende pererahadest nii kaugele kui võimalik. Ainult siis kui oleksid abielus, oleks sul oluline roll kogu selles supis. Kui mees sinust hoolib, siis ta ei solvu ka,et ostsid korteri ja ei maksa osamaksu tema majale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina räägiks mehega väga konkreetselt läbi, et mida ta eeldab minust kui tema juurde kolin. Et mis see \”üür\” sulle on selle luksuse eest ämmaga koos elada.

Ise oleksin nõus osaliselt kommunaalidesse panustama (kindlasti mitte täies mahus) ning osaliselt sööki ostma + vaaritama, aga kindlasti ka mitte täies osas. Raha koguksin edasi enda elamise jaoks.

Minu arust isegi see on totter, et mees hakkab õe majalaenu finantseerima. Rahaasju klaariks ikkagi siis kui selleks on õige hetk, st õele ja vennale tuleb maja pärandusena ja nüüd tuleb mehel õe osa välja osta. Mitte varem. Ei tea ju mida elu toob.

Aga ma ütlen, et saa lihtne olema see ämmaga kooselu, kus on veel õde ka mängus. Pigem elaks oma korteris veel edasi kuniks seda on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.05 12:58; 02.05 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole absoluutselt n6us nendega kes ytlevad, et teemaalgataja \”m6tleb liiga palju ette\”. No kuulge, te v6ite ju oma raha kus iganes p6letada ja kelle iganes kinnisvara alla panna. Aga arge tulge seda teed teistele soovitama palun. See on rumalus.

Kokkukolimisel hakata raakima lahkuminemisest on t6esti raske. Siiski ei ole vaja raakida et \”laheme lahku\”, vaid tegemist on ju olukorraga kus \”midagi v6ib juhtuda\”, see h6lmab nii raske haigestumise, too kaotuse, surma kui lahkumineku.

Sinu asi ei ole absoluutselt, mis ulatuses ja kellele mees oma kinnisvara kompenseerib. Ehk niipalju, et kui teenite yhepalju, siis sina paned igakuiselt sama suure summa ise oma kinnisvara alla. Kui ei teeni samapalju, siis sarnase protsendi oma palgast nagu mees seda teeb.

Sa oled juba natuke raha kogunud korteri sissemaksuks, ja see on tubli. Sinu \”unistus\” on natuke lahemal ja mina kooselu alguses oleksin mehega aus ja raagiks oma kavatsustest ennast kindlustada \”kui midagi juhtub\”.

Sinu tema pinna peale kolimine ei tohiks sul oma korteri soetamise unistusele l6ppu teha.

Kui mina oleks teemaalgataja, siis kysiks mehe kaest iga lahtise punkti kohta tema arvamust et aru saada, kuidas tema asja ette kujutab. Pluss veel \”kallis, kui sinuga peaks midagi juhtuma, mis minust saab\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks keegi eeldab, et kui teemaalgataja Nõmmele kolib, ei pea ta midagi maksma? Suure maja kütmine talvel on oma 700 euri kindlasti+vesi+elekter jne. Mingi osa kommunaalidest tuleb ju kindlasti maksta.[/tsitaat]

Aga absoluutselt eeldan, et kui teemaalgataja on kutsutud N6mmele mandide alla siis ei ole see kahjuks teemaalgataja teha, et tema partner sellises majas elab kus kommunaalid v6ivad olla mitu tema palka. Ta parandab kyll oma elamistingimusi, aga tegelikult paranevad tema mugavused selles osas, mida ta yksinda opereerides kunagi ehk enesele lubada ei saaks.

Niisiis, on t6esti fakt et teemaalgatajal on otsene kasu sees. Samas on see selline kasu, mida ta omale ise lubada ei saaks ning seda tuleb k6ikide kokkulepete juures silmas pidada. Tal sailib vajadus vahemalt sama palju raha k6rvale panna kui enne N6mmele kolimist.

On ka selgusetu tema edaspidine oodatav roll (koristamine, aed jms).

Oma panus kommunaalidesse tuleb ehk anda, aga ma ise seda ausalt oeldes pakkuma ei laheks. Ootaks kuidas kujuneb 🙂 Kui kommunaalide jagamine siiski kokku lepitakse, siis selle panuse suurus ei s6ltu mitte kommunaalide suurusest vaid sissekolija v6imalustest. Sissekolijal ei ole ju olnud mingit s6na6igust maja valikust ja sellega seonduvate kommunaalide suurusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kas ema jääks majja edasi elama? Siis ka nö ebaaus. Pojake peab õele kompensatsiooni maksma ja õde saab oma maja, samas pojake kuni ema surmani vaid pool.[/tsitaat]

Sellise teema puhul ei tohi unustada ka seda, et kes Eestis traditsiooniliselt samas peres elava sugulase eest hoolitseb, kui see liiga vanaks jääb ja ise hakkama ei saa? Tavaliselt on see naine, kes vajadusel kasvõi töölt ära tulema peab, et ema või ämma eest hoolitseda.

Aga ega teemaalgataja ju praegu ka tasuta ei ela – nii et kui mees mingit panustamist eeldab, võib ju mehega kokku leppida, et naise panus elamisse on rahaliselt kuni sama suur, kui see summa, mis ta hetkel üürikorteris elamiskuludeks tasub. Peaks ju teoreetiliselt sama palju raha alles jääma kui siiani ja saab edasi oma korteri ostmiseks koguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas algusest peale õigesti toimida? mehe majja elamaminek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.