Esileht Pereelu ja suhted Kuidas alimentidega oleks vôrdne?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kuidas alimentidega oleks vôrdne?

Postitas:

Jäin mõtlema, kuida ja kas peaksin lapse isalt saadavaid alimente vähendama.
Nimelt ta maksab mulle iga kuu vanasti kehtivat  miinimumi. Laps elab täies mahus minu juures, kooli ja kõigega tegelen mina, isa juures käib keskmiselt kahel päeval nädalas. Isa on tubli, käivad koos vàljas söömas, vahest reisil, vajadusel ostab ka selga/jalga midagi. Vajadusel viib või toob trenni. Olen teinud ettepanekuid ka tal vàhem maksta, kui ta tunneb, et panustab rahaliselt rohkem. Ta ei ole seda soovinud. Minupoolt talle mingeid rahalisi nôudmisi muidu ei ole, peale alimentide. Lapse taskurahad jms, kooli kulud ja muud kõik tasun mina.  Lisaks käib laps  trennis, mis maksab igakuiselt 110.-, seda maksan samuti mina.

Siiani tunnen, et kõik toimib hästi ja kõik lapse vajadused on kaetud.

Nüüd lisandub lapsele veel üks igakuine rahaline trenn, mille maksumus on üle saja euro kuus.

Minu küsimus, kas on aus, kui mina maksan ka selle kulutuse? Siis maksan mina samas summas trenne, mis lapse isa maksab mulle alimente. Kõik muud, kodu-toidu-riide-meelelahutuse kulud jäävad siis minu kanda. Mis tegelikult ju ongi aus? Ma ise oleksin sellise ettepaneku teinud, aga sugulane nägi asja hoopis teisiti, et ûks maksab ûhe ja teine teise trenni ja alimendid ikka. Samas see ei tundu ka päris õige minu jaoks olevat.

Kuidas teistes peredes on asjad jaotatud?

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 21:53; 04.11 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes, et kui sina maksad 110 pluss sada ja mees maksab 250 siis sina jääd 40ga igas kuus plussi ja mees jääb nulli. Sisuliselt kumbki midagi ei võida ega kaota. 40 kuus võid kokku hoida ja korjata, aastas teeb see üsna kobeda summa.

Kui mees maksab 250 ja lisaks maksaks 100, ehk kokku 350 ja sinu panus on kuus 250 siis tuleb vaadata teie kummagi palga suurust, sellest võtta protsent ja vaadata, kumb peaks seda kulu maksma ja mis järgus. Kui mehel on suurem palk, võiks tema maksta, aga kas sa saad kokkuleppele, on iseküsimus. Mees võib näiteks selle kulu välja võtta vabas ajas. Kuigi ma eelistaks esimest varianti 40 kuus kokku hoida ja kõrvale panna ja mitte midagi muuta senises korralduses.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 23:44; 04.11 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt ta maksab mulle iga kuu vanasti kehtivat  miinimumi.

Selles mõttes, et kui sina maksad 110 pluss sada ja mees maksab 250 …

TA, mis see vanasti kehtiv miinimum on? Nagu näha on juba esimesel kommenteerijal sellega arusaamatus. Täna kehtiv miinimumelatis on 292€, möödunud aastal oli 270€ kuus. Mõtled mingi veel varasemat aega?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt ta maksab mulle iga kuu vanasti kehtivat miinimumi.

Selles mõttes, et kui sina maksad 110 pluss sada ja mees maksab 250 …

TA, mis see vanasti kehtiv miinimum on? Nagu näha on juba esimesel kommenteerijal sellega arusaamatus. Täna kehtiv miinimumelatis on 292€, möödunud aastal oli 270€ kuus. Mõtled mingi veel varasemat aega?

Neil vist on see sellest ajast muutmata kui nad lahku läksid. Mõte jääb ikkagi samaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 23:44; 04.11 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesta ka lastetoetus juurde saadavale elatisele, molema vanema panuseks sellest pool. Kui lapse isa maksab sulle elatist, siis eeldatakse et kõik kulud tasub ema ja isa annab vaid vahetut ülalpidamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isa võiks ju ka lapsele mingi 1000 eur harrastuse vaadata, maksad siis 500 kinni.  Mida sa laiutad oma pere rahaasjadega, mis on sugulase või sõbranna asi kommenteerida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ELATIS!

ELATIS

ELATIS

ELATIS

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse isa on ise nõus selle trenniga? Päris nii ilmselt ka ei saa, et pannakse ainuotsuse põhjal laps mitmesse erinevasse mitusada eurot maksvasse trenni ja siis teine pool aga maksku.

Just. Kui teil on ühine hooldus- ja otsustusõigus, siis nii see on. Kui lapse isa ütleb, et ei lähe sinna trenni, siis sina seda minemist üksinda otsustada ei saa.

Mis on “vanasti kehtiv miinimum”? 270 eurot aastal 2019? Seadus ütleb, et vanemad peaksid panustama proportsionaalselt. Ehk siis antud juhul 270 ema, 270 isa, lisaks lastetoetus riigilt 60 eurot kuus. On see su ainus laps? Kui lapsi juba 3, siis lisandub ka lasterikka pere toetus ja siis juba uus matemaatika. Antud juhul on lapsele garanteeritud kuus 600 eurot. Selle eest peaks need kaks trenni ja muu elu ju vabalt võimaldada saama? Sa ikka panustad ise ka rahaliselt sama palju kui see, mida lapse isa sulle maksab?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled arvestanud, palju lapse peale kuus kulub lisaks trennirahale? Esmapilgul võib jääda mulje,  et sina panustad rohkem, kui trenniraha võrdub saadud elatise summaga (st hakkab võrduma). Samas kuna miinimumelatis ongi päris suur, siis suure tõenäosusega saad saadud elatisega lapse ülal peetud, võttes arvesse, et lisaks on veel lastetoetus ja laps on 2 päeva nädalas isa juures ja isa ostab talle ka vahel asju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, õigus, lapsetoetus on ju ka veel lisaks.

Minu mõte oli siiski õige, et kannan ise kõik kulud ja siis on võrdne.

Lapse isa on nõus jah, see ongi lapse vajadustest lähtuv otsus, aga rahaasju ei ole me veel arutada jõudnud.

 

Aitäh vastuste eest

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 21:53; 04.11 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees maksab sulel samas ulatuses elatist nagu sina maksad trenni, siis tegelikult on sinu osa nendes trennides ju ainult 50% ja teine 50% tuleb elatisest. Ülejäänud 50% elatisest on muude kulude (toit ja riided., eluase) katteks või mis sa arvad, mille jaoks siis elatis siis veel on?

Kalliste trennidega on nii, et kuis a ei jaksa neid ise maksta, siis tuleb enne trenni panemist lapse isaga läbi rääkida, kas tema onn nõus rohkem maksma lihtsalt seetõttu, et lapsel on väga kallis hobi. Lapse hobi peab vastama vanemate võimalustele ja kui ei jaksa, siis ei jaksa, tuleb odavam hobi leida.

Pead ka arvestama, et kui just kohtu poolt pole sind ainuisikuliseks otsustajaks määratud (ei ole sama, mis lapse elukoha määramine!), siis sa ei saagi üksi neid otsuseid teha.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes “jäin mõtlema, kuidas ja kas peaksin lapse isalt saadavaid alimente vähendama”

Mida sa neid vähendada tahad kui tegelikult juurde tahad küsida?

Lisaks – minu jaoks on nonsens!, et laps peaks käima trennides, veel vähem kahes, mille kuutasud on 110€. Sellistes trennides käigu rikkurite lapsed, kui väga vaja on. Ajuvabadus.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, milles probleem. Isa maksab ja summat vähendada ei taha. Laps tahab trenni ja seda on võimalik rahaliselt lubada.  Kõik tunduvad ju rahul olevat.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks – minu jaoks on nonsens!, et laps peaks käima trennides, veel vähem kahes, mille kuutasud on 110€. Sellistes trennides käigu rikkurite lapsed, kui väga vaja on. Ajuvabadus.

Eestis käivad sellistes trennides vaid üksikemade lapsed. Sest tundub, et riik soosib seda.
Rikkurite lapsed tegelevad oma hobidega kodus, sest rikkurid tegelevad oma lastega ise. Mitte ei maksa raha selle eest, et laps kuskil kaelast ära oleks.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas alimentidega oleks vôrdne?