Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas arestitakse 1/3 korterist?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kuidas arestitakse 1/3 korterist?

Postitas:
Kägu

1/3 minu vanatädi korterist kuulub talle, 1/3 mulle ja 1/3  ühele teisele sugulasele. Nüüd selgus, et see sugulane on mingi jamaga hakkama saanud ja kohtutäitur saatis talle kirja, et see tema kolmandik arestitakse. Võtsin temaga kohe ühendust ja sundisin avaldust tegema, et ta vähemalt osade kaupa saaks ära maksta (kohe täissumma maksmiseks väitis, et raha ei ole). Aga ma olen ikkagi mures, mida reaalselt see tähendab, kui see kohtutäitur tema avaldust ei aktsepteeri ja tahab 1/3 vanatädi korteri arestida? Kuidas see reaalselt käib? Vanatädile ei julge üldse sellisest jamast rääkida, saab veel infarkti.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitur arestib mõttelise osa ja üritab seda ka müüa. Proovige selle võlglasega rääkida, et äkki annab sulle raha selle osa väljaostmiseks üsna olematu summa eest. Nii saate võlglasest lahti ja ta vaadaku ise kuidas oma jamad likvideerida saab. Mina ostsin nii oma ühe sugulase osa pärandist välja. Sain olematu hinnaga tema majaosa. Muidugi hiljem hakkas oma pärandit tagasi nõudma, aga ei saanud midagi.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota, kuni täitur paneb selle jupi korterit müüki ja siis osta see ise ära.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitu korda täitur müüki paneb ja kas järgmistel kordadel odavamalt?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota, kuni täitur paneb selle jupi korterit müüki ja siis osta see ise ära.

Mul on põhiline hirm, et vanatädi oma kodust ilma ei jääks. Aga kuhu selliseid asju üldse müüki pannakse ja mis hinna eest? Sugulase võlg on veidi üle 1000 euro, see 1/3 korterist on selgelt suurema hinnaga.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

siia https://www.oksjonikeskus.ee/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt mõte, kui plaanis niikuinii pärast see müügile minev osa välja osta. Aga nii ei saaks teha, et pakud sugulasele selle võimaluse välja, et maksad ta võla kinni kui kirjutab notari juures oma osa sinu või vanatädi nimele?

Keegi targem teab öelda, kas üldse nii saab, kui juba asjad nii kaugel on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt mõte, kui plaanis niikuinii pärast see müügile minev osa välja osta. Aga nii ei saaks teha, et pakud sugulasele selle võimaluse välja, et maksad ta võla kinni kui kirjutab notari juures oma osa sinu või vanatädi nimele?

Ma olin sarnases olukorras ja sain aru, et kui asjad juba nii kaugel, siis ei saa võlgnik ise enam mingeid tehinguid teha selle arestitud varaga?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid proovida selle kohtutäituriga rääkida, ehk annab kuidagi tagasikäiku tekitada. Aga selline võlgnik hangib uue võla jälle.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arestitakse tema osa, mitte teie osa. St kui te kunagi seda müüma hakkate, siis võlgniku osa läheb täiturile.

Teil vanatädiga saate esimeses järjekorras arestitud osa osta.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid proovida selle kohtutäituriga rääkida, ehk annab kuidagi tagasikäiku tekitada. Aga selline võlgnik hangib uue võla jälle.

Olen raamatupidaja ja harva kui on ühe võlgniku kohta üks akt, ikka 10+ja seda erinevatelt täituritelt.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on põhiline hirm, et vanatädi oma kodust ilma ei jääks. Aga kuhu selliseid asju üldse müüki pannakse ja mis hinna eest? Sugulase võlg on veidi üle 1000 euro, see 1/3 korterist on selgelt suurema hinnaga.

Ilmselt sugulaselt kolmandik välja osta ja saada kahe kolmandiku korteri omanikuks oleks hea mõte. Siin võib tulla aga üks probleem-korteri õiglane hind. Võlg on 1000, kui palju korter maksab? Oletame, et mingi 60 000 sinu arvates. Kas sul on 20 000 tagataskust võtta? Äkki võlgu olev sugulane arvab hoopis, et kogu korter maksab 90 000 ja sina peaksid talle hoopis 30 000 maksma. Sellised mured võivad tulla. Kui muidugi on tegu kuskil kapa kohila endises sovhoosikeskuses oleva korteriga, mis maksab 3 000, siis on asi lihtsam. Selle raha ikka vast leiad.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin sarnases olukorras ja sain aru, et kui asjad juba nii kaugel, siis ei saa võlgnik ise enam mingeid tehinguid teha selle arestitud varaga?

Nii on. See ongi arestimise mõte. Arestimine ise ei tähenda sundmüüki vaid tähendab käsutuskeeldu, et ta ei saaks oma vara ka ära kinkida või 2 euro eest sugulasele müüa.

Ega siin ongi ainus lahendus vaadata, kas korteri jõuab ka sundmüüki ja siis ära osta. Mingit lepingut, et maksate võla ära ja siis kirjutab sugulane korteri sinu nimele, teha ei saa – st selline leping ei kohusta sugulast seda korterit teie nimele kirjutama, on sisuliselt korteri müügileping ja peab olema notariaalne. Ainus, mis saad, on nõuda oma 1000 eurot sugulaselt tagasi, mida sa ilmselt mittekunagi ei näe.

Lihtsalt heast tahtest ka ei tasu võlga ära maksta, sest varsti võtab siis uue laenu ja jõuab samasse punkti tagasi.

Minu soovitus on lihtsalt anda sugulasele korralikku sõimu.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

a lisan juurde, et kuna korter on arestitud, siis notariaalset ostu-müüdilepingut te sõlmida ei saa, sest ükski notar ei kinnita seda, kuna korter on käsutuskeeluga

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks olin mõni aeg tagasi samas olukorras. Korter kuulus pärandina kuuele inimesele, kellest üks siis oli kiirlaenudega asja hapuks lasknud. Tema korteriosa läks sundmüüki, oksjonile. Asi võttis aega umbes aasta. Kuna kohe kindlasti ei saanud lubada kasvõi mõtteliselt ühtki võõrast ligi, osales üks osanik oksjonil ja õnneks võitis. Alghind oli selleks hetkeks meil vaid mõnisada eurot ja lõpphinnaks jäi 900. See oli siis 1/6 kahetoalisest korterist… Ja tahtjaid oli

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärge jumala pärast lootke, et kes see ikka seda osakut ostab. Mu tuttaval oli samalaadne luu, pärimise teel majal mitu omanikku, sai soovitatud mõned aastad tagasi, et jagage nii ära, et jääb ainult üks omanik, sest oli näha, et  üks pärijaist, ei oska majandada, ja hapuks see asi ükskord läheb. Aga seal majas elavad inimesed viskasid kohtutäituri kirjad minema ja ei reageerinud mitte kuidagi, öeldes et mis siis ikka juhtub ja kes see siia seda  majaosa tahtma tuleb ja hiljem pöörasid veel tülligi. Majaosale leidus tahtja, kes ostis ära, ma ei tea, mismoodi see notar ja kohtutäitur asju ajasid, igatahes kaasomanike jaoks tuli 2 kuud hiljem ( see aeg oleks olnud neil ise ära osta)  ebameeldiv üllatus, et maja omanike ringis on nüüd ka üks ettevõte, kes pakub lahkelt 3x suurema summaga selle osa ära ostmist või teine variant ta tahaks sisse kolida, õigemini mitte tema vaid ta annab selle osa üürile ja tema üürnik, mitme lapsega pere kolib sisse.  Lõpuks sai see osaku ostja maja võileivahinnaga kaaspärijatelt ära osta, sest neil puudusid juba teised variandid.

Ei tasu lasta selliseid asju müüki, pankrotihaldurite alghinnad on väiksed, mõistlik on ära osta ja ei ole mõtet eeldada et mitte keegi ei osta. Targem on muidugi mitte jätta pärimise järgseid kaasomandeid. Müüge või ostke sugulasate osa ära või  pange maja/korter  pigem kohe müüki ja jagage raha ära.

Eestis on mitmed “ärimehed” kes selliste osakute ostmisega oksjonikeskusest tegelevad ja vahet ei ole,  asugu see pealegi  kusagil kolhoosikeskuses.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kunagi ka nii ostsin ühe maatüki. 1/2 sain võileivahinnaga kätte ja kuna teine kaasomanik ei olnud nõus oma osa müüma, siis pöördusin kohtu poole kaasomandi lõpetamiseks. Mul oli raha, et see osa välja osta, aga teisel poolel polnud. Aastaid hiljem müüsin maatüki 10 kordse kasumiga maha ja panin raha oma uue maja sissemaksuks. Ütleme nii, et maatüki soetasin ca 2500 euroga ja müüsin 28 000 euro eest. Ise ma sinna midagi ehitada ei tahtnud, sest tundsin halba aurat selle ümber.

Minu vend ostis Pärnusse korteri ka täiturilt. See on nö suvekorter. Ma aeg-ajalt kammin seda oksjonikeskust läbi. Kui raha ja aega on, siis võib päris hea tehingu saada. Ja jah teiste õnnetuse arvelt, aga keegi pole käskinud end võlgadesse mässida.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaasomandil on ju see teema, et kui võõras ostab, siis kaasomanik saab mingi aja jooksul sama hinnaga omakorda ära osta. https://hugo.legal/millal-on-inimesel-korteri-ostueesoigus/

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

see saates olnud kaasomandi lugu https://sky.ee/heelia-sillamaa-asja-ostetud-kodust-ilma-jaamas-ma-ei-suuda-suua-ega-magada-kibe-ebaoiglus-teeb

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tooksin siin veel välja, et kui nt korteri turhind on 60000 ja müüa 1/3 siis ei õnnestu täituril iialgi oksjonil seda müüa 20000 euroga, sest keegi suvaline isik ei ole sellisest tehingust eriti huvitatud. Korduspakkumistel võid selle lõpuks saada nt 10000 euroga.

Aga kui see võlgnik puruloll ei ole, siis üritab ta selle võla kokkukraapida, et mitte nt 20000 eurost ilma jääda 1000 eurose väla pärast.

Muidugi oksjonitel liigub ka palju spekulante, kes võivad selle ära osta ja siis üritada TA ja vanatädile seda nt 25000 edasi müüa.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kunagi ka nii ostsin ühe maatüki. 1/2 sain võileivahinnaga kätte ja kuna teine kaasomanik ei olnud nõus oma osa müüma, siis pöördusin kohtu poole kaasomandi lõpetamiseks. Mul oli raha, et see osa välja osta, aga teisel poolel polnud. Aastaid hiljem müüsin maatüki 10 kordse kasumiga maha ja panin raha oma uue maja sissemaksuks. Ütleme nii, et maatüki soetasin ca 2500 euroga ja müüsin 28 000 euro eest. Ise ma sinna midagi ehitada ei tahtnud, sest tundsin halba aurat selle ümber. Minu vend ostis Pärnusse korteri ka täiturilt. See on nö suvekorter. Ma aeg-ajalt kammin seda oksjonikeskust läbi. Kui raha ja aega on, siis võib päris hea tehingu saada. Ja jah teiste õnnetuse arvelt, aga keegi pole käskinud end võlgadesse mässida.

Oot, ma oleks kunagi peaaegu ära ostnud (see krdi maakler ei öelnud, et on kaasomand) korteri majast kus oli terve see I korrus kaasomand, kuskil 10+ korterit. Kas oleksin saanud need kõik odavalt kätte kaasomandi lõpetamise kaudu?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kunagi ka nii ostsin ühe maatüki. 1/2 sain võileivahinnaga kätte ja kuna teine kaasomanik ei olnud nõus oma osa müüma, siis pöördusin kohtu poole kaasomandi lõpetamiseks. Mul oli raha, et see osa välja osta, aga teisel poolel polnud. Aastaid hiljem müüsin maatüki 10 kordse kasumiga maha ja panin raha oma uue maja sissemaksuks. Ütleme nii, et maatüki soetasin ca 2500 euroga ja müüsin 28 000 euro eest. Ise ma sinna midagi ehitada ei tahtnud, sest tundsin halba aurat selle ümber. Minu vend ostis Pärnusse korteri ka täiturilt. See on nö suvekorter. Ma aeg-ajalt kammin seda oksjonikeskust läbi. Kui raha ja aega on, siis võib päris hea tehingu saada. Ja jah teiste õnnetuse arvelt, aga keegi pole käskinud end võlgadesse mässida.

Oot, ma oleks kunagi peaaegu ära ostnud (see krdi maakler ei öelnud, et on kaasomand) korteri majast kus oli terve see I korrus kaasomand, kuskil 10+ korterit. Kas oleksin saanud need kõik odavalt kätte kaasomandi lõpetamise kaudu?

Kui sa juba oled kaasomanik, siis jah kohtu poole pöördudes saab lõpetada kaasomandit kas müües selle teisele kaasomanikule või ostes ise teised välja. Üldiselt pead ikka turuhinda maksma. Kui teed tehingu kaasomandiga, siis 60 päeva- kui ma ei eksi, on eelisostuõigus teisel kaasomanikul. Asjaõigusseadus reguleerib seda vist.

Täituri kaudu saab suht odavalt(alla turuhinna) kinnisasju soetada. Eks see üks paras peavalu on..

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas selle kõrvuni võlgades pere oksjonilt ostetud korterist välja saab ajada?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas selle kõrvuni võlgades pere oksjonilt ostetud korterist välja saab ajada?

Sa teemat ka lugesid?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohtutäiturid tõstavad välja. Nad pakuvad seda “teenust”. Algul pead ise selle summa maksma ja siis täitemenetluse raames välja nõudma võlgnikult.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostke kasvõi ise 1/3 ära, ärge laske kohtutäituril müüa. Sest on selliseid, kes ostavad näiteks 1/3 ära 5000 euroga ja siis hakkavad nõudma, et tahavad elama tulla või siis ostke 10000 ära.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohtutäiturid tõstavad välja. Nad pakuvad seda “teenust”. Algul pead ise selle summa maksma ja siis täitemenetluse raames välja nõudma võlgnikult.

Palju see teenus maksab? Võlgnikult vaevalt midagi kätte saab, maksad väljanõudmise eest veel lisaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas selle kõrvuni võlgades pere oksjonilt ostetud korterist välja saab ajada? Sa teemat ka lugesid?

Ega siis igal pinnal armsad arglikud vanamemmed ela.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain olematu hinnaga tema majaosa.

Oled ju küll päris hea mölakas, kes teise rasket olukorda ära kasutab. Miks ta peaks olematu hinnaga sulle oma osa andma. Kui inimesel on aru peas, siis ta ei tee seda, olgu võlglane või ärgu olgu.

+3
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas arestitakse 1/3 korterist?