Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas arvutada täpsemalt palju mul nädalaid on ?Aidake palun.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas arvutada täpsemalt palju mul nädalaid on ?Aidake palun.

Postitas:

Täna käisin artstil esimest korda ja arst ütles et uh järgi on 5+ nadalat.Kas nädalaid looetakse viimastest päevades või kuidas ma nüüd nii segaduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka viimastest päevadest, Tegelikult näitab kasulik.ee üsna ligilähedale. Mul eksib paari päevaga.
http://www.kasulik.ee/calc/rasedus-ja-pere/raseduse-arvutaja.php

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin küll eksida, aga kas ei ole nii, et päevade järgi on üks ja uh oma võib päevade omast erineda?

Loogika ütlesk mulle, etkui pävade järgi on rasedust ligi 7 nädalat, siis rasedus tegelikult on alguse saanud viljastamisest ja seega loote suuruse järgi määratud rasedus võib olla väiksem, kui päevad ejärgi märgitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:02; 25.01 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk et kui päevade järgi 7 nädalt, siis loote suuruse järgi 5 nädalat – 28 tüskli puhul on ju ov keskmiselt 14 päeva ehk 2 nädalat peale päevi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 17:02; 25.01 17:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ükski arst ei räägi loote suurusest vaid RASEDUSE suurusest. Ja rasedust arvutatakse ALATI viimaste päevade järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 17:31; 25.01 18:35; 25.01 20:17; 26.01 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustaksin: UH järgi tehtav arvutus arvestab nö loote suurusele alati automaatselt selle kaks nädalat juurde, nii et arvestus tuleb sama, mis päevade järgi. See jutt kehtib siiski sellisel juhul, kui tsükli pikkus on 28 päeva. Lühema või pikema tsükli puhul tuleb mingi vahe sisse (kui võimalik mõõtmisviga välja jätta). Kui tsükkel on ülipikk, siis võib päevade järgi olla rasedust ka nt 8 nädalat, aga tegelikul on siiski 5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt arvutatakse ikka päevade järgi raseduse suurust, aga reaalselt võib UH ja päevade järgi arvutusse vahe sisse tulla küll. Nt mul päevade järgi rasedust 41+0, kuid esimese UH järgi 39+4. Dekreedi arvutuse järgi on 40+4. Seega kõik numbrid erinevad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tsükkel oli kõikuv ,novembris olid päevad 11ndal ja detsembris olid 7ndal.Ov oli 20-21 detsember ovultsiooni ajast arvestades tuleb jah mul praeguseni 5 nadalat.Miks nad arvutavad kuna päevad hakkasid neid nädalaid?Mina loll ei saa aru.Kui päevad algavad siis ei saa ju rasedaks jääda.Tehke rumalale selgeks.Ja Uh näitas ka 5+ siis arvuti kalkulaator näitab 7+ mismoodi see võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvestatakse nii, kuna ov aeg on naistel väga erinev. Nii on võetud lihtsalt üks keskmine. 40 nädalat rasedust tähendabki tegelikult seda, et sinna sisse on arvestatud juba 2 nädalat enne ovulatsiooni. Kas arst peetumist ei kahtlustanud? Minul tähendas esimene UH, kus ka oli 2 nädalat vähem rasedust, just seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 17:31; 25.01 18:35; 25.01 20:17; 26.01 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma peaks siis muretsema et mul Uh järgi 5+ aga peaks olema 7+ .rahustage mind maha.Ega see veel midagi halba tähenda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei taha sind hirmutada, aga minu jaoks tähendas see jah peetumist. Oli täpselt samuti-6+5 läksin arstile rasedust tuvastama, kui arst ütles, et nädalaid on 5+0 ja et liiga vara tulin. Et ju ma siis jäin rasedaks 2 nädalat hiljem. Mina sellega rahule ei jäänud, sest teadsin täpselt oma ov aega ja positiivse ras.testi sain juba 11DPO. Nõudsin veretesti- arst polnud nõus. Lõpuks oli siis nii \”lahke\”, et võisin oma kuludega teha. Hcg vastas 5+0 nädalale. ARst ütles, et no näed, mis ma ütlesin. Mina ikka rahule ei jäänud. Tahtsin uut testi- saingi jälle oma kulul teha. Ja oligi nii nagu kartsin-hcg polnud tõusnud. Olid olemas kõik raseduse tunnused ja mitte ainsatki määrimist. Ise hakkas puhastuma 8+.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 17:31; 25.01 18:35; 25.01 20:17; 26.01 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul IVF oli 30.05, siis punktsioon suure tõenäosusega 28.05. Punktsiooni päeva loetakse ovulatsiooni päevaks ja sellest veel nädalat tagasi tsükli alguseks. Sinu puhul siis oleks nagu tsükkel alanud 14.05. Sellest kuupäevast edasi täpselt 40 nädalat (raseduse pikkus) -ongi 18.02. Arstil täiesti õigus. IVF-tajatele on ka eraldi kalkulaatorid netis olemas, ei viitsi praegu otsida, aga ehk leiad ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.01 17:31; 25.01 18:35; 25.01 20:17; 26.01 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

näiteks selline kalkulaator:
http://ivf.ca/duedate.php

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sun777 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tsükkel oli kõikuv[/tsitaat]

Kui sul on kõikuv tsükkel, ei pruugi arvatust väiksem nädalatearv veel tingimata halba tähendada. Mine nädala pärast uuesti arstile, siis peaks juba kindlasti südametöö näha olema ja saad selguse. UH võib isegi kuni nädala eksida, kui päevad ka vahel nädal hiljem/varem algavad, siis tulebki 2-nädalane vahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sun mine tee veretest ja uus nt esmaspäeval. Normaalse raseduse puhul peab HCG üle päeva kahekordistuma – siis on sul lootust. Aga kui näed ära, et hcg langeb – seisab, siis jääb see piinlemine ja ootamine ära, et kas näitas valesti või õigesti see uh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kuidas arvutada täpsemalt palju mul nädalaid on ?Aidake palun.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.