Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas arvutada töögraafiku korral tööpäevatasu ja kalendripäevatasu

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: kuidas arvutada töögraafiku korral tööpäevatasu ja kalendripäevatasu

Postitas:

Olen väikeettevõtte omanik ja püüan hakkama saada palkade ja puhkuserahade arvutamisega.
Ei leia netist infot tööpäevatasu ja kalendripäevatasu arvutamise kohta kui tegemist on töögraafiku alusel töötajaga.

Inimene töötab endale sobivatel aegadel ja valib ise oma töötundide arvu. Mina talle graafikut ette anda ei saa kuna see lihtsalt ei õnnestu- ta tavaliselt ei saa töötada siis kui on ette nähtud. Ma ei soovi et ta töölt lahkuks ja seetõttu olen andnud talle täieliku vabaduse otsustada millal ja kui palju ta töötab. Mõnel nädalal tuleb paar päeva tööd, mõnel null. Tööpäevad ka on erinevad, kord paar tundi, kord 6 tundi.

Vaja on arvutada puudega last kasvatava vanema lisapuhkusepäevade tasu ja selleks on vaja aluseks võtta tööpäevatasu.

Seni olen arvutanud puhkuseraha nii, et viimase kuue kuu brutopalgad olen kokku liitnud ning jaganud kalendripäevade arvuga millest on maha võetud: HL, riigipühad, puhkus ja puudutud päevad. Saadud ühe kalendripäeva tasu olen korrutanud puhkusepäevade arvuga.

Sotsiaalkindlustusameti nõustaja sõnul on puudega lapse lisapuhkusepäeva tasu aluseks tööpäevatasu.
Kui ma pean arvestama oktoobris selle aasta 10 kuu eest need lisapuhkusepäevad kokku siis 10 päeva, siis kuidas ma selle tööpäevatasu saan? Ja kas pean arvutama iga 10 kuu tööpäevatasu ja selle siis kümnega korrutama?

Lisaks puudega lapsele on inimene ka ise osalise töövõimega ja ka talle pean arvutama 7 lisapuhkusepäeva selle aasta kohta, aga need pean vist arvutama samamoodi nagu tavalist puhkuseraha kalendripäeva tasu alusel.

Suur tänu ette kes leiab aega vastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puudega töötajal on tõesti põhipuhkus mitte alla 35p st kui teil on lepingus 28p, siis annad +7p ja küsid selle 7p raha riigilt tagasi.

Arvutamise kohta mu meelest ok nõu:
https://www.tooelu.ee/et/tootajale/Toosuhted/tootasu/tootasu-maksmine/keskmise-tootasu-arvutamine-ja-maksmine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas arvutada töögraafiku korral tööpäevatasu ja kalendripäevatasu