Esileht Pereelu ja suhted kuidas asi siis on??

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: kuidas asi siis on??

Postitas:

tere,olen siin mõnda aega ühega vaielnud ja ei ole ikka jõudnud kokkuleppele et kas 17a inimene võib olla ka öösel kodust ära või mitte.tean et 16a peab olema kodus aga kas ka 17a? veebi politsei väitis et ei pea olema kodus aga kus selline seaduse üleskirjutus on????kui keegi teab siis palun vastuseid ja ka sellise teemaga seotud linke ehk =) ette ära teile aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi Andero käest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas peab või ei pea, aga meie kodus käivad asjad nii, et senikaua, kui see 17-aastane minu kulul elab, teeb ta nii nagu mina ütlen. Otsustusõigus tekib talle siis, kui hakkab solidaarselt kulutustesse panustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, 11 aastat tagasi kui ma pube olin siis pidi 15 a kodus olema, 16 a mitte. Korra korjas politsei mind keset ööd teeäärest üles ja viis sõbranna koju. Olin festivalil oma sõbrannadega ja läksime tülli, pidin jala pika maa tagasi kõndima ja nii see juhtus.

Aga leidsin nüüd sellise asja:


§ 23 lõige 1. Alaealise liikumisvabaduse piirang

(2) Alla 16-aastasel alaealisel on keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 23.00–6.00. Ajavahemikus 01.06–31.08 on alaealisel keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 24.00–5.00.

Allikas: Riigiteataja, Eesti Vabariigi lastekaitse seadus

Seega…17 aastane võib kindlasti öösel kodust ära olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.07 09:13; 24.07 09:19; 25.07 04:02; 25.07 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütleks ka, et seadus seaduseks, kui 17-aastane soovib elada täiskavanu kombel, kaasnevad sellega ka täiskasvanu kohustused.
Mitte aga nii, et \”olen 17, teen mida tahan, tulen kuna tahan, sest mul on see õigus\”, aga \”emme, anna taskuraha, tee süüa ja pese mu pesu.\” Nii ei lähe mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jälle ütleks, et vägisi piirama ei hakkaks. 17 aastane suht suur ja millal ta muidu ise vastutama õpib siis? 16-17 selline paras aeg. Muidu on nii et kuni 17 aastani elatakse memme põlle all ja siis 18 saamiseks siis piltlikult öeldes nagu jalaga tagumikku ja peab järsku täiskasvanuks hakkama.

Andke noortele siis vähe vabadust aga tehke neile selgeks, et ise vastutavad oma tegude tagajärgede eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.07 09:13; 24.07 09:19; 25.07 04:02; 25.07 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga joobetunnustega 17 aastane, kas antakse politseiniku poolt vanematele üle või võib ka edasi toimetada oma tahtmist mööda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 09:19; 24.07 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, 11 aastat tagasi kui ma pube olin siis pidi 15 a kodus olema, 16 a mitte. Korra korjas politsei mind keset ööd teeäärest üles ja viis sõbranna koju. Olin festivalil oma sõbrannadega ja läksime tülli, pidin jala pika maa tagasi kõndima ja nii see juhtus.

Aga leidsin nüüd sellise asja:


§ 23 lõige 1. Alaealise liikumisvabaduse piirang

(2) Alla 16-aastasel alaealisel on keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 23.00–6.00. Ajavahemikus 01.06–31.08 on alaealisel keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 24.00–5.00.

Allikas: Riigiteataja, Eesti Vabariigi lastekaitse seadus

Seega…17 aastane võib kindlasti öösel kodust ära olla.

[/tsitaat]

16 juba tohib olla ära. Alla 16 ei tohi, kui nüüd seda par 23 lg 2 silmas pidada.

Wao, milline fantastiline võime mul on tähele panna nii ilmseid asju! irw

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma jälle ütleks, et vägisi piirama ei hakkaks. 17 aastane suht suur ja millal ta muidu ise vastutama õpib siis? 16-17 selline paras aeg. Muidu on nii et kuni 17 aastani elatakse memme põlle all ja siis 18 saamiseks siis piltlikult öeldes nagu jalaga tagumikku ja peab järsku täiskasvanuks hakkama.

Andke noortele siis vähe vabadust aga tehke neile selgeks, et ise vastutavad oma tegude tagajärgede eest.[/tsitaat]

Las see esimene vabadus on siis tööots. Õpibki kohusetunnet ja seda, kui raske saab tal tulevikus olema, eriti algusaastatel. Ning maksab oma palgast mingi osa vanematele.
Kuigi minul vanim laps saab alles 11, siis sama reegel hakkab meie kodus kehtima. Nii kaua, kuni elab meie katuse all, kehtivad meie reeglid. Kui ei meeldi, siis üürigu korter ja nautigu oma vabadust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 09:52; 24.07 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, kas peab või ei pea, aga meie kodus käivad asjad nii, et senikaua, kui see 17-aastane minu kulul elab, teeb ta nii nagu mina ütlen. Otsustusõigus tekib talle siis, kui hakkab solidaarselt kulutustesse panustama.[/tsitaat]

Sellised avaldused tekitavad minus alati jubedusvärinaid. Arvad nii ka siis, kui töötuks jääd ja mees sulle niimoodi ütleb? Kas pereliikmed peavad oma olemasolu pidevalt õigustama ja ära teenima? 17-aastane, kellel pole oma peres ja oma asjades mingit otsustusõigust, sest ta ei maksa oma kulusid kinni? Minu meelest annab otsustusõiguse suutlikkus vastutada oma otsuste eest, sh. kanda ka tagajärgi, mitte suutlikkus maksta osa korteri kuludest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, milline seadus kohustab inimest olema kodus??? et siis reisile või maale vanaema juurde ei võigi enam minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga joobetunnustega 17 aastane, kas antakse politseiniku poolt vanematele üle või võib ka edasi toimetada oma tahtmist mööda?[/tsitaat]
Antakse üle, ei lasta omapead toimetada. Kusjuures, nii kui 18 kukub, võidakse seesama laps juba tee äärde purjus pead välja magama ka jätta.

Teemaalgataja, 17aastasel on seaduslik õigus öösel iseseisvalt ringi liikuda, kuniks ta ei tarbi mõnuaineid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, kas peab või ei pea, aga meie kodus käivad asjad nii, et senikaua, kui see 17-aastane minu kulul elab, teeb ta nii nagu mina ütlen. Otsustusõigus tekib talle siis, kui hakkab solidaarselt kulutustesse panustama.[/tsitaat]

Oled lapsed sünnitanud siia ilma selleks, et kellegi üle võimutseda saaks? Kunagi kui vajad hooldamist ja laps sind hooldab ,siis ütleb sulle samamoodi, et niikaua kuni sa tema laua taga sööd ja tema su mähkmeid vahetab, teed nii, nagu tema ütleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Las see esimene vabadus on siis tööots. Õpibki kohusetunnet ja seda, kui raske saab tal tulevikus olema, eriti algusaastatel. Ning maksab oma palgast mingi osa vanematele.
Kuigi minul vanim laps saab alles 11, siis sama reegel hakkab meie kodus kehtima. Nii kaua, kuni elab meie katuse all, kehtivad meie reeglid. Kui ei meeldi, siis üürigu korter ja nautigu oma vabadust[/tsitaat]

Kas tahad oma lapselt vanaduses toetust ka või? Sellise suhtumisega vanemaid küll armastusega toetada ei tahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 13:30; 24.07 13:35; 24.07 18:56; 24.07 18:59; 24.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, kas peab või ei pea, aga meie kodus käivad asjad nii, et senikaua, kui see 17-aastane minu kulul elab, teeb ta nii nagu mina ütlen. Otsustusõigus tekib talle siis, kui hakkab solidaarselt kulutustesse panustama.[/tsitaat]

Jube suhtumine ju. Pane ennast selle 17-aastase asemele, kellel pole mingit otsustusõigust. Millal ta siis perele raha peaks teenima? Kas ajab vihaseks ja trotsi täis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 13:30; 24.07 13:35; 24.07 18:56; 24.07 18:59; 24.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei tea, kas peab või ei pea, aga meie kodus käivad asjad nii, et senikaua, kui see 17-aastane minu kulul elab, teeb ta nii nagu mina ütlen. Otsustusõigus tekib talle siis, kui hakkab solidaarselt kulutustesse panustama.[/tsitaat]

Suht radikaalne lähenemine ka minu jaoks. Muide, ühe lapse olen juba suureks kasvatanud ja ta oma elu peal. Meie peres käivad asjad nii, et kõik arutatakse löbi ja saavutatakse ka kompromiss. Lapse seisukohtadega püüdsin alati arvestada ka siis, kui ta veel minu leival oli. Kui 16 aastane tahab kauemaks kodust ära jääda ja ma tean, kellega ta koos on, siis miks mitte. Minu meelest on palju hullem, kui ta korraga 18 aastaselt ütleb, et nii, nüüd mutt suu kinni, käin ja teen ja olen, kuidas tahad. Esmalt tundub lihtne vastata, et tee ja ole siis, aga reaalsus on selles, et mida suuremaks meie lapsed kasvavad, seda enam vajame just meie neid (isegi mitte materiaalsels mõttes, vaid kui head sõpra)

Minul laps läks juba 15 aastaselt Eestimaa teise otsa gümnaasiumi ja nägin teda 3 aastat ainult nädalavahetustel. Koju tuli, käis sõpradega ringi ja alati ütles kellega on, isegi tema sõprade numbrid olid mul olemas. Täiesti tubli inimene kasvas. Elab omaette, töötab, õpib ja on mulle ea sõber.

Lastele tuleb hingamisruumi anda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas tahad oma lapselt vanaduses toetust ka või? Sellise suhtumisega vanemaid küll armastusega toetada ei tahaks. [/tsitaat]

Minu vanemad olid samasugused – kuni mina olin nende toita-katta, tuli igasugused väljas ööbimised vanematega kooskõlastada. Ja üllatus-üllatus, armastan oma vanemaid väga, sest tänu nende suunamisele ja õpetustele on mul hea haridus, hea töökoht, kaunis kodu, kolm toredat last. Ja kavatsen kindlasti oma vanemaid vanaduses toetada.

Meie kodus hakkab ka nii olema. Kui minu ülalpeetav laps tahab öösiti väljas käia, peab ta tõestama, et on vastutustundlik ja kui ma leian, et ta pole selleks piisavalt küps, siis ta peab minu reeglitest lähtuvalt oma öistest pillergaaritamistest loobuma, või siis eraldi elama hakkama, oma kulude-kirjadega. Kuni ta on minu ülalpeetav, seni ma vastutan tema eest ja väga raske on vastutada, kui minu reegleid ei jälgita.

Ja mõnedele eelpool toodud näidetele vastuseks: Ülalpeetav on ülalpeetav vaatamata sellele, kas ta on haige vanainimene või töötu abikaasa või teismeline laps. Ülalpeetav peab ka oskama arvutada, ei tohi enda toitja ja katja raha oma suva järgi tuulde loopida. Paraku see nii on, muidu ei sooviks keegi endale tööd leida. Ülalpeetav ei ole hea olla. Sa siiski ei saa täiesti vabalt oma valikuid teha, kui sul endal igasugune sissetulek puudub. Näiteks on ebaviisakas oma ülalpidaja teenitud raha kulutada selgeltnägija peale, kui tead, et raha teenija seda heaks ei kiida. Kui oled koduperenaine ja kokkuleppel abikaasaga sinu kodused toimetused on tasustatud poolega sinu abikaasa palgast, siis sa tegelikult teenid isiklikku raha. Kui aga sellist kokkulepet pole, siis pead töötuna kodus tunduvalt hoolikamalt valima, millele raha kulutad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 13:53; 24.07 14:42; 24.07 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu vanemad olid samasugused – kuni mina olin nende toita-katta, tuli igasugused väljas ööbimised vanematega kooskõlastada. Ja üllatus-üllatus, armastan oma vanemaid väga, sest tänu nende suunamisele ja õpetustele on mul hea haridus, hea töökoht, kaunis kodu, kolm toredat last. Ja kavatsen kindlasti oma vanemaid vanaduses toetada.

Meie kodus hakkab ka nii olema. Kui minu ülalpeetav laps tahab öösiti väljas käia, peab ta tõestama, et on vastutustundlik ja kui ma leian, et ta pole selleks piisavalt küps, siis ta peab minu reeglitest lähtuvalt oma öistest pillergaaritamistest loobuma, või siis eraldi elama hakkama, oma kulude-kirjadega. Kuni ta on minu ülalpeetav, seni ma vastutan tema eest ja väga raske on vastutada, kui minu reegleid ei jälgita.

Ja mõnedele eelpool toodud näidetele vastuseks: Ülalpeetav on ülalpeetav vaatamata sellele, kas ta on haige vanainimene või töötu abikaasa või teismeline laps. Ülalpeetav peab ka oskama arvutada, ei tohi enda toitja ja katja raha oma suva järgi tuulde loopida. Paraku see nii on, muidu ei sooviks keegi endale tööd leida. Ülalpeetav ei ole hea olla. Sa siiski ei saa täiesti vabalt oma valikuid teha, kui sul endal igasugune sissetulek puudub. Näiteks on ebaviisakas oma ülalpidaja teenitud raha kulutada selgeltnägija peale, kui tead, et raha teenija seda heaks ei kiida. Kui oled koduperenaine ja kokkuleppel abikaasaga sinu kodused toimetused on tasustatud poolega sinu abikaasa palgast, siis sa tegelikult teenid isiklikku raha. Kui aga sellist kokkulepet pole, siis pead töötuna kodus tunduvalt hoolikamalt valima, millele raha kulutad.

[/tsitaat]

Täpselt sama siin.
Ei lubatud teha mida vaid hing ihkas ja olen just tänu sellele kasvanud ise korralikuks. Nii kui isu sai täis vanematejärgi elamisest, nii omapead ka läksin ja sealt õppisin isesiesvust. Muidu istuksin võibolla siiani kodus.
Igastahes armastan samuti vanemaid väga ja kohe kindlalt toetan neid ka vanaduspäevil. See, et mulle loeti nende reeglid peale on vaid kasuks tulnud.
Kuid olen aru saanud et kus on lastud lastel teha mis tahavad, neist kasvavadki elatise mittemaksjad, võõrad tööst ja muust, ning kasvatamatud suurem osa.
Vabakasvatus olgu teiste jaoks. Minu lapsed kasvavad läbi minu ja mehe õpetuste ja vähemalt teavad nad, mida tähendab austus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 09:52; 24.07 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitja ja katja raha oma suva järgi tuulde loopimist saab takistada ka teisiti, kui keelates lapsele seadusjärgseid õigusi, mh õigust öösel väljas olla.
Saab võtta seisukoha, et kõik trahvid jäävad lapse enda maksta, kas taskurahast maha või tuleviku tarbeks ootele. Ja see tuleb muidugi lapsele teatavaks teha, et ta teaks, millega arvestada. saab öelda, et kui suitsu või viinaga niisama vahele jääd mulle, mitte seadusesilmale, siis läheb taskuraha kinni, punkt.
Saab öelda: Okei, sa oled nüüd suur, nüüd klaarid omad jamad ise.
Saab nõuda, et lapsel oleks õppimine korras – ja see juba ise takistab öist hulkumist päris palju. Kui ikka laps on paar korda magamata peaga kooli läinud, siis ta seda viga enam nii kergekäeliselt ei korda.

Sa ei saa: 16 täis olevat last oma suva järgi luku taha panna.
Sa saad: sulle sobimatu käitumise korral keerata kinni kõik kraanid, kust midagi eluks mittevajalikku tuleb. Taskuraha, luksusasjad, reisid, internett – need ei ole eluks hädavajalikud ja neid sa oma teismelisele võimaldama ei pea, kui ta valesti käitub. Võid, aga ei pea.

Vabadus öösiti väljas liikuda ei tähenda seda, et laps võib teha, mida iganes ihkab. See tähendabki ainuüksi vabadust öösiti väljas liikuda ja ei muud. See ei tähenda automaatselt joomist ega raha raiskamist (kui lapsel raha ei ole, siis kuidas ta seda raiskama peaks?). See tähendab lisaks õigustele ka vastutuste ja kohustuste suurenemist ja TARK lapsevanem seda just nii käsitlebki.

Teie lapsed ei muutu 18 saades üleöö iseseisvateks, iseseisvus tuleb tasapisi, nii õiguste kui kohustuste järk-järgulise suurendamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jube suhtumine ju. Pane ennast selle 17-aastase asemele, kellel pole mingit otsustusõigust. Millal ta siis perele raha peaks teenima? Kas ajab vihaseks ja trotsi täis? [/tsitaat]

Kui kohustuste mainimine viha teeb ja trotsi täis ajab, siis on see ju ilmselge näide sellest, et ta pole veel täiskasvanu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Antakse üle, ei lasta omapead toimetada. Kusjuures, nii kui 18 kukub, võidakse seesama laps juba tee äärde purjus pead välja magama ka jätta.

Teemaalgataja, 17aastasel on seaduslik õigus öösel iseseisvalt ringi liikuda, kuniks ta ei tarbi mõnuaineid. [/tsitaat]

Minu 17 aastane laps tabati peol siidri joomiselt ja pärast esmast puhumist, toimetati politseiauto juurde, kus siis jäädi ootama menetlustoiminguid. Aga et polnud nad seal ainsad, väiksemad jõmpsikad ootasid vanemaid, suuremad olid ootel, kuniks protokollid viimase toiminguna valmis kirjutatakse ning arvatagi siis, et \”tarkade klubi\” omavahel koos ja targem see, kel promille rohkem. Eks siis oli küsitud ka suulist hoiatust, sest varasemad karistused puudusid. Vastuseks olevat kuuldud, et see oleneb sellest, kuidas politseinik otsustab. Eks nii asi ju käibki, aga tegelikkuses koostati ka siidri joomise puhul, olenemata varasemate rikkumiste puudumisest, ikka väärteoprotokoll.
Kui laps öösel koju helistas, teatamaks et talle koostati protokoll ja kui mina luban, võib ta peol lõpuni olla, andis ta telefoni noorsoopolitseinikule, kes tundis huvi, et kas tulen lapsele järele ja küsinud temalt, et kas laps võib seal edasi olla, kuulsin vastuseks, et vanema loal võib. Eks lapsed olid seda ise neilt küsinud ja kuna oli tekkinud varasemast arusaam, et asjad käivad nii, nagu politseinik otsustab, siis läks muidugi pidu edasi.
Mõjutusvahendina oli ju väärteoprotokoll koostatud ja kuna tegelikkuses, nagu ka siin foorumis lapsevanemad räägivad, võib vabalt olla nii, et lapse seaduserikkumisest saadakse teada alles kohtutäituri poolt algatatud täitevmenetluse kaudu, siis tekibki küsimus, et kuidas nende alaealiste õigusrikkujatega siis ikkagi toimingud paika pandud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 09:19; 24.07 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toitja ja katja raha oma suva järgi tuulde loopimist saab takistada ka teisiti, kui keelates lapsele seadusjärgseid õigusi, mh õigust öösel väljas olla.
Saab võtta seisukoha, et kõik trahvid jäävad lapse enda maksta, kas taskurahast maha või tuleviku tarbeks ootele. Ja see tuleb muidugi lapsele teatavaks teha, et ta teaks, millega arvestada. saab öelda, et kui suitsu või viinaga niisama vahele jääd mulle, mitte seadusesilmale, siis läheb taskuraha kinni, punkt.
Saab öelda: Okei, sa oled nüüd suur, nüüd klaarid omad jamad ise.
Saab nõuda, et lapsel oleks õppimine korras – ja see juba ise takistab öist hulkumist päris palju. Kui ikka laps on paar korda magamata peaga kooli läinud, siis ta seda viga enam nii kergekäeliselt ei korda.

Sa ei saa: 16 täis olevat last oma suva järgi luku taha panna.
Sa saad: sulle sobimatu käitumise korral keerata kinni kõik kraanid, kust midagi eluks mittevajalikku tuleb. Taskuraha, luksusasjad, reisid, internett – need ei ole eluks hädavajalikud ja neid sa oma teismelisele võimaldama ei pea, kui ta valesti käitub. Võid, aga ei pea.

Vabadus öösiti väljas liikuda ei tähenda seda, et laps võib teha, mida iganes ihkab. See tähendabki ainuüksi vabadust öösiti väljas liikuda ja ei muud. See ei tähenda automaatselt joomist ega raha raiskamist (kui lapsel raha ei ole, siis kuidas ta seda raiskama peaks?). See tähendab lisaks õigustele ka vastutuste ja kohustuste suurenemist ja TARK lapsevanem seda just nii käsitlebki.

Teie lapsed ei muutu 18 saades üleöö iseseisvateks, iseseisvus tuleb tasapisi, nii õiguste kui kohustuste järk-järgulise suurendamisega.[/tsitaat]

No seda ma kirjutasingi, et meie peres võis laps öösiti väljas käia siis kui suutis seal vastutustundlikult käituda ja seda, kas ta oskas või ei osanud olla vastutustundlik, otsustas lapsevanem. Ja kui lapsevanema otsus oli negatiivne, siis laps edaspidi (lapsevanema hinnangust sõltuva ajaühiku jooksul) öösel välja ei läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 13:53; 24.07 14:42; 24.07 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu vanemad olid samasugused – kuni mina olin nende toita-katta, tuli igasugused väljas ööbimised vanematega kooskõlastada. Ja üllatus-üllatus, armastan oma vanemaid väga, sest tänu nende suunamisele ja õpetustele on mul hea haridus, hea töökoht, kaunis kodu, kolm toredat last. Ja kavatsen kindlasti oma vanemaid vanaduses toetada.

Meie kodus hakkab ka nii olema. Kui minu ülalpeetav laps tahab öösiti väljas käia, peab ta tõestama, et on vastutustundlik ja kui ma leian, et ta pole selleks piisavalt küps, siis ta peab minu reeglitest lähtuvalt oma öistest pillergaaritamistest loobuma, või siis eraldi elama hakkama, oma kulude-kirjadega. Kuni ta on minu ülalpeetav, seni ma vastutan tema eest ja väga raske on vastutada, kui minu reegleid ei jälgita.

Ja mõnedele eelpool toodud näidetele vastuseks: Ülalpeetav on ülalpeetav vaatamata sellele, kas ta on haige vanainimene või töötu abikaasa või teismeline laps. Ülalpeetav peab ka oskama arvutada, ei tohi enda toitja ja katja raha oma suva järgi tuulde loopida. Paraku see nii on, muidu ei sooviks keegi endale tööd leida. Ülalpeetav ei ole hea olla. Sa siiski ei saa täiesti vabalt oma valikuid teha, kui sul endal igasugune sissetulek puudub. Näiteks on ebaviisakas oma ülalpidaja teenitud raha kulutada selgeltnägija peale, kui tead, et raha teenija seda heaks ei kiida. Kui oled koduperenaine ja kokkuleppel abikaasaga sinu kodused toimetused on tasustatud poolega sinu abikaasa palgast, siis sa tegelikult teenid isiklikku raha. Kui aga sellist kokkulepet pole, siis pead töötuna kodus tunduvalt hoolikamalt valima, millele raha kulutad.

Nii hea, et ma ei ole sinu laps, abikaasa või keegi sarnane. Kõik arvutad ümber rahaks. Ja kui see laps sulle ütlebki 18-aastaselt, et nüüd oma kulude ja kirjadega läheb, alles siis saad aru, mida oled elus valesti teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 13:30; 24.07 13:35; 24.07 18:56; 24.07 18:59; 24.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui kohustuste mainimine viha teeb ja trotsi täis ajab, siis on see ju ilmselge näide sellest, et ta pole veel täiskasvanu.[/tsitaat]

Ma saan aru, et sinu teismelisel ei ole ju mingit otsustusõigust enne kui ta perele raha teenima hakkab. Kohustused tal ainult ongi ju. Kohustus teha seda, mida sina ette näed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 13:30; 24.07 13:35; 24.07 18:56; 24.07 18:59; 24.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii hea, et ma ei ole sinu laps, abikaasa või keegi sarnane. Kõik arvutad ümber rahaks. Ja kui see laps sulle ütlebki 18-aastaselt, et nüüd oma kulude ja kirjadega läheb, alles siis saad aru, mida oled elus valesti teinud. [/tsitaat]

Huvi pärast küsin, et kas oled elus hästi hakkama saav inimene ka? Asi ei ole rahaks arvutamises, raha on lihtsalt sümbol, milles saab lihtsamini ja arusaadavalt väljendada seda, et iga tegu peab olema tehtud nii, et teised ei pea selle eest oma aja ja vaevaga maksma. Seda õpetan ma oma lastele. Kui tahad öösiti pidutseda, siis palun, aga tee seda nii, et mina ei pea keset ööd ärkama ja sind politsei jaoskonnast ära tooma, et mina ei pea sinu alaealiselt sünnitatud lapsi üles kasvatama, et mina ei pea tegema öötööd, et sinu tsiviilrikkumise trahvi kinni maksta. Kui oled juba isemajandav, siis kasvata oma lapsed, maksa oma trahvid – siis võid seda kõike juba endale lubada – kui tahad, ja minul pole enam midagi kobiseda. Aga vabadusi ei saa võtta kellegi teise aja ja vaeva arvelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.07 13:53; 24.07 14:42; 24.07 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sellised avaldused tekitavad minus alati jubedusvärinaid. Arvad nii ka siis, kui töötuks jääd ja mees sulle niimoodi ütleb? Kas pereliikmed peavad oma olemasolu pidevalt õigustama ja ära teenima? 17-aastane, kellel pole oma peres ja oma asjades mingit otsustusõigust, sest ta ei maksa oma kulusid kinni? Minu meelest annab otsustusõiguse suutlikkus vastutada oma otsuste eest, sh. kanda ka tagajärgi, mitte suutlikkus maksta osa korteri kuludest.[/tsitaat]

Töötu ju ometi hoiab kodu korras ja tegeleb lastega. Seega on tal omad kohustused ja vastutus pere ees.
Suuremad õigused kaasanevad suuremate kohustuste ja vastutusega. Ka minu ema kasvatas mind nii, oleme parimad sõbrad ja ma aitan teda igati. Ei taha mõeldagi, mis lollusi ma ema keeluta teinud oleksin. Mõni neist oleks võinud lõppeda väga kehvasti. See ei tähenda, nagu poleks ma öösel kodust väljas olnud. Aga ikka ema heakskiidetud kohas ja kaaslastega.
Teemaalgataja, ükaski vanem ei sea oma lastele piiranguid kiusu pärast, vaid ikka nende heaolust lähtudes. Noore inimese elukogemus on väike, ta ise ei pruugi riske adekvaatselt hinnata. Usalda siis neid, kellele sa oled kõige tähtsam ja kallim!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huvi pärast küsin, et kas oled elus hästi hakkama saav inimene ka? Asi ei ole rahaks arvutamises, raha on lihtsalt sümbol, milles saab lihtsamini ja arusaadavalt väljendada seda, et iga tegu peab olema tehtud nii, et teised ei pea selle eest oma aja ja vaevaga maksma. Seda õpetan ma oma lastele. Kui tahad öösiti pidutseda, siis palun, aga tee seda nii, et mina ei pea keset ööd ärkama ja sind politsei jaoskonnast ära tooma, et mina ei pea sinu alaealiselt sünnitatud lapsi üles kasvatama, et mina ei pea tegema öötööd, et sinu tsiviilrikkumise trahvi kinni maksta. Kui oled juba isemajandav, siis kasvata oma lapsed, maksa oma trahvid – siis võid seda kõike juba endale lubada – kui tahad, ja minul pole enam midagi kobiseda. Aga vabadusi ei saa võtta kellegi teise aja ja vaeva arvelt.[/tsitaat]

Kõrgharidus, üle eesti keskmise palk, saan kenasti eluga hakkama.
Mis jubedad lapsed te olete üles kasvatanud, et nende tsiviilrikkumisi kinni maksta oleks vaja, alaealisi lapsi üleval pidada jms. Korralik laps kasvab ka siis kui talle on jäetud peres ometigi mingid õigused, mitte suhtumine \”kui sinu jalad minu laua all on…\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.07 13:30; 24.07 13:35; 24.07 18:56; 24.07 18:59; 24.07 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täpselt sama siin.
Ei lubatud teha mida vaid hing ihkas ja olen just tänu sellele kasvanud ise korralikuks. Nii kui isu sai täis vanematejärgi elamisest, nii omapead ka läksin ja sealt õppisin isesiesvust. Muidu istuksin võibolla siiani kodus.
Igastahes armastan samuti vanemaid väga ja kohe kindlalt toetan neid ka vanaduspäevil. See, et mulle loeti nende reeglid peale on vaid kasuks tulnud.
Kuid olen aru saanud et kus on lastud lastel teha mis tahavad, neist kasvavadki elatise mittemaksjad, võõrad tööst ja muust, ning kasvatamatud suurem osa.
Vabakasvatus olgu teiste jaoks. Minu lapsed kasvavad läbi minu ja mehe õpetuste ja vähemalt teavad nad, mida tähendab austus.
[/tsitaat]
Kle päris nii ikka ka ei ole. Tuleb ka rangest kodust ebaausaid luuserdajaid ja vabakasvatusega kodudest tublisid inimesi. Mul üks algkooliaegne väga rangest kodust sõbranna lõpetas isegi vanglas. Elu ei ole nii lihtne, nagu matemaatikaälesanne, kus vastus on alati sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsevanemad, kes te siin oma lapse kodushoidmist õigustate, usun et kui teie laps tööle läheks alla 18 aastaselt vaevalt te siis ka neid välja laseksite ja oma meelt muudaksite. Teile lihtsalt meeldib kontroll.

Õigustage palju tahate aga minu silmis on sellised piiranud vägagi väärad. Teie suhtumisest võib juba aru saada, et ega te teise arvamusega ei arvestagi. Kütate oma lapsed sellise suhtumisega hoopis üles, seda enam on tõenäosus et nad halvale teele lähevad. Milleks te üldse oma lapsi sünnitasite, koduloomaks või? Nii väär käitumine vanemate poolt, tunnen kaasa nendele lastele. Ma küll usun, et sellest midagi dramaatilist ei juhtuks kui lastele natuke vabadust annaksite.
Alaealiste rasedust, alkoholitarvitamist jms tuleb muideks siis ka ette, kui lapsed öösiti kodus on. Miks te arvate et kõiki pahategusid vaid öösiti tehakse? Naiivitarid. Aga no eks jäägu teile teie arvamus, kõik see tuleb tulevikus teile tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.07 09:13; 24.07 09:19; 25.07 04:02; 25.07 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Töötu ju ometi hoiab kodu korras ja tegeleb lastega. Seega on tal omad kohustused ja vastutus pere ees.
[/tsitaat]
Ja teistele kes siin räägivad, et kuna lapsed rahaliselt ei panusta, siis neil õigusi ei olegi.

Laste ‘töö’ on ju koolis õppimine hiljem elus hakkamasaav laps ongi vanematele see ‘tasu’. Ja küsiks siis veel ka, et kas te lastel koduseid töid ei ole siis, et sellega majapidamisse panustada? A la oma toa korrashoidmine (seda peaks juba enne esimest klassi muidugi hakkama õpetama), nõudepesu, prügi väljaviimine jms kergemad kodutööd. Ei saa kõike rahas mõõta ju. Lugedes siit, et naised lastega kodus ja mees raha ei anna üldse, või et keegi kellelegi alimente ei maksa, ja pidevad vaidlused kelle kulul ikka elatakse siis nüüd tulebki see tõde välja millistes peredes sellised üles on kasvanud. Ega siis ei imesta ka kui juba vanematest see ‘raha ette ja raha taha’ mentaliteet on tulnud. Pigem peaks õpetama, et panustab see kellel võimalust on ja üksteist toetatakse nii majanduslikult kui vaimselt aga kus sa sellega, vaat mis nüüd välja tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.07 09:13; 24.07 09:19; 25.07 04:02; 25.07 14:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas asi siis on??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.