Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas Barboral on ja Selveril mitte

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kuidas Barboral on ja Selveril mitte

Postitas:
Kägu

tasuta vedu jätkusuutlik?
Barbora toob isegi 25-eurose 49/99 sendi eest ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maffia värk. Rahapesemisel ei peagi kõik tegevus ära tasuma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saanud isegi küsimusest aru. Mida see tähendab: 25-eurose 49/99?

Please wait...
Postitas:
Kägu

tasuta vedu jätkusuutlik?

Barbora toob isegi 25-eurose 49/99 sendi eest ära.

Millest sa räägid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Barboral on erinevatel kellaaegadel erinev tasu. Mõnedel aegadel on see 99 või lausa 49 senti.

Ma eelistaks Selverit, aga Barboral on normaalsemad tarneajad (samal päeval või järgmisel), sisuliselt tasuta kojutoomine ( alates 50€) ja siiani on kõik mured saanud lahendatud. (Paaril korral on olnud ebakvaliteetne puuvili/juurvili (sain raha tagasi) ja ühel korral oli tort kotis uppi läinud ja veidi loksutatud..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Tähesära

Ma ei saanud isegi küsimusest aru. Mida see tähendab: 25-eurose 49/99?

Ilmselt tellimus 25 euro väärtuses ja toomine 49 või 99 senti, st 4 korda väiksem tellimus kui Selveril ja pea tasuta toomine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olegi jätkusuutlik – seni ta on neil tasuta, kuni neil vaja on turuosa Selverilt kätte saada. Kõrgemat hinda saab endale lubada kõvem tegija. Selveri kliendil on tõenäoliselt savi sellest 4 eurost, mis tellimuse pealt juurde maksta tuleb. Barbora kliendil ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nagu Lidl avatakse kärvab nii Maksima kui tema tütar Barbora. Ega Maxima muidu nii palju Lidlile pulki kodarasse ei loobiks. Kus arvatav Lidli arendus on seal Maxima seda vaidlustamas kui sobimatut keskkonda. Ei ole nagu eluterve konkurentsi moodi selline käitumine. Ja kui paljud siingi toetavad ja tellivad sealt Maximast kraami! Peaasi, et paar eurot odavamalt saaks aga eetilisi väärtusi üldse ei hinnata. Sellised näeksid hea meelega Eestit ka Venemaa oblastina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvestan kuludega, mis kojutoomisteenusega kaasnevad (inimene paneb suurt ostukorvi pool tundi kokku, lisaks kulleri aeg ja sõidukulud) ja mulle tundub see 4 või 5,5 (Prismas nüüd üle Tallinna) ka ausalt öeldes pigem vähe. Ükskord mõtlesin, et kui palju ma oleks selle teenuse eest maksimaalselt nõus maksma. Ilmselt 20 eurot, aga siis teeksin mitte enam nädala tellimuse, vaid pigem mitme nädala suure tellimuse. Alla 10 eurot tundub mulle soodne. Ja ma ei ole rikas, lihtsalt arvestan, kui palju aega (ja ka raha) säästan sellega, et ise seal poes käima ja kohapeal poolt tundi ringi tammuma ei pea. Aeg on mulle tähtsam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägi lähemat sellest Lidli ja Maxima sõjast. Kuulaks kohe. Ma pole sellest midagi kuulnud.

Ma võiks tellida Selverist, aga nende teenus on ebamugav. Samamoodi Prismal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks? Mispoolest üks kuller teisest ebamugavam on? Mul Barbora ega Prismaga pole kogemust, aga Selveri ja Coopi võrdluses on Selveri kulleriteenus küll pikalt parem. Kõigepealt sobib mulle paremini, et ma saan kohe alguses aja broneerida, teiseks sobib mulle, et ma saan kullerit reaalajas jälgida, tean, kas kaupa alles komplekteeritakse või on kuller kohe ukse taga. Kolmandaks meeldib mulle, et selver saadab info ette, mida neil on ja mida asendati – ning kohe samal päeval on ka üleliigne raha tagastatud, mitte nagu Coopil, kes saadab alles järgmisel päeval arve ja raha tuleb üldse mitme päeva jooksul. Lisaks on selveril kingitused, kui palju tellid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Räägi lähemat sellest Lidli ja Maxima sõjast. Kuulaks kohe. Ma pole sellest midagi kuulnud.

Guugelda maxima+lidl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1082634/maxima-puuab-kohtuga-pidurdada-tartu-lidli-ehitust

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvestan kuludega, mis kojutoomisteenusega kaasnevad (inimene paneb suurt ostukorvi pool tundi kokku, lisaks kulleri aeg ja sõidukulud) ja mulle tundub see 4 või 5,5 (Prismas nüüd üle Tallinna) ka ausalt öeldes pigem vähe. Ükskord mõtlesin, et kui palju ma oleks selle teenuse eest maksimaalselt nõus maksma. Ilmselt 20 eurot, aga siis teeksin mitte enam nädala tellimuse, vaid pigem mitme nädala suure tellimuse. Alla 10 eurot tundub mulle soodne. Ja ma ei ole rikas, lihtsalt arvestan, kui palju aega (ja ka raha) säästan sellega, et ise seal poes käima ja kohapeal poolt tundi ringi tammuma ei pea. Aeg on mulle tähtsam.

Sellepärast sa ei olegi rikas, et oled ebaratsionaalse majandusliku mõtlemisega.

Mitte rikka inimese suust kuulda, et tema aeg on väga kallis, on ka veider.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem on see lause veider. Aeg ei ole ainult raha.
Kui rääkida rikkusest ja tõesti rikastest inimestest, siis nendel teenib raha uut raha ja sellele ei pruugi erilist aega kuludagi. Aia eest hoolitseb aednik ja maja peab korras koristaja, lapsi sõidutab hoidja ja ehk on veelgi mõni abiline.
Keskmiselt hästi hakkamasaav inimene, kes 5+ päeva nädalas töötab ja võibolla mitte ainult 8 h päevas, kõik oma kodused toimetused ka ise teeb, tahaks ka lihtsalt olla ja puhata. Mida rohkem, seda parem.
Minul kulub poeskäigule üle pooleteise tunni, lähim pood on 15 km kaugusel.
Kui on võimalik seda mugavust osta 10-15 euro eest, siis seda ma ka teen. Rikkust selle rahaga ei kogu nagunii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem on see lause veider. Aeg ei ole ainult raha.

Kui rääkida rikkusest ja tõesti rikastest inimestest, siis nendel teenib raha uut raha ja sellele ei pruugi erilist aega kuludagi. Aia eest hoolitseb aednik ja maja peab korras koristaja, lapsi sõidutab hoidja ja ehk on veelgi mõni abiline.

Keskmiselt hästi hakkamasaav inimene, kes 5+ päeva nädalas töötab ja võibolla mitte ainult 8 h päevas, kõik oma kodused toimetused ka ise teeb, tahaks ka lihtsalt olla ja puhata. Mida rohkem, seda parem.

Minul kulub poeskäigule üle pooleteise tunni, lähim pood on 15 km kaugusel.

Kui on võimalik seda mugavust osta 10-15 euro eest, siis seda ma ka teen. Rikkust selle rahaga ei kogu nagunii.

Aga sa võta otse kauplusepidajaga ühendust ja uuri, et ehk oleks sul võimalik iga kord toomise eest suurem summa maksta. Panegi põhjendusse, et sinu südametunnistus ei luba nii suurepärast ja ajasäästlikku teenust nii väikse summa eest tarbida. Komplekteerijad ju ikkagi rabavad poolteist tundi tööd teha. Neilegi kuluks palgalisa ära.
Usun küll, et edaspidi oleks sul võimalik toomise eest 20€ maksta. Miks mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sa võta otse kauplusepidajaga ühendust ja uuri, et ehk oleks sul võimalik iga kord toomise eest suurem summa maksta. Panegi põhjendusse, et sinu südametunnistus ei luba nii suurepärast ja ajasäästlikku teenust nii väikse summa eest tarbida. Komplekteerijad ju ikkagi rabavad poolteist tundi tööd teha. Neilegi kuluks palgalisa ära.

Võib ju jätta kullerile 15 eurot tippi näiteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib ju jätta kullerile 15 eurot tippi näiteks.

Mingid segased saabusid suurema pundiga kommenteerima? Irisevad mõttetusi igati normaalse mõttekäigu kohta, et ka mitterikka aeg maksab mõnikord rohkem kui see 4-5 eurot kulleri tasu. Aga teie käige poes, pole probleemi. Ja tellige Barboorat koju, tasuta ju. Võtke muid tasuta asju ka – lihtsalt seepärast, et tasuta on.
Teised aga mõtlevad oma vajadused läbi ning ostavad teenust, mida vajavad, kui vajavad. Ja ei jää sellest sugugi vaesemaks, küll aga on saanud säästa tunni oma elust millegi toredama kui shoppamine jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei olegi jätkusuutlik – seni ta on neil tasuta, kuni neil vaja on turuosa Selverilt kätte saada. Kõrgemat hinda saab endale lubada kõvem tegija. Selveri kliendil on tõenäoliselt savi sellest 4 eurost, mis tellimuse pealt juurde maksta tuleb. Barbora kliendil ei ole.

Kujutad vist ette, et rikkamad raha ei loe? Ilmselt sa ei tunne ühtki jõukamat inimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujutad vist ette, et rikkamad raha ei loe? Ilmselt sa ei tunne ühtki jõukamat inimest.

Mis need rikkamad siia puutuvad? Selveri klient=rikas? Mina pole midagi nii idiootset väitnud.
Ja pigem ei tunne sina jõukamaid inimesi, kui sa ei taipa, et mida jõukam inimene, seda enam hindab vaba aega, eriti kui seda on võimalik osta nii odavalt kui 4-5 euro eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, 4-5 euri nädala toiduvaru kojutoimetamise eest küll liig ei ole. Isegi bussiga poodi sõites ei saaks suurt rahalist võitu. Rääkimata sellest, kuidas seda kogust bussiga üldse transportida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis need rikkamad siia puutuvad? Selveri klient=rikas? Mina pole midagi nii idiootset väitnud.

Vabandust, et püüdsin sinu jutust mingitki mõtteiva leida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik tasuta on kusagil mujal juurdehindlusena juures. Kõigel on ju poe juurdehindlus. Noo miks mitte näidata, te kojuvedu on väga soodne, tegelikult maksad kojuveo eest isegi ehk rohkem, aga sa ei märka seda. Üks asi veidi kallim, teine asi ja ongi kojuvedu “tasuta”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamus e-poode küsib ju postikulu. Lihtsalt Selver oli enne tasuta, nüüd on ka tasuline. Kui uudist kuulsin, siis pahandasin ka, et mis mõttes? Aga kui tegelikult järgi mõelda, siis ainult üks nendest veebipoodidest, kust mina tellin (kõiki tasuta saatvaid epoode ma muidugi ei tea) saadab ükskõik kui suure tellimuse tasuta koju/pakiautomaati. Mõnel sõltub tellimuse suurusest ja paljudel on kõik tellimused postikuluga (millesse arvestatakse ka komplekteerimine ja pakkimine).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik tasuta on kusagil mujal juurdehindlusena juures. Kõigel on ju poe juurdehindlus. Noo miks mitte näidata, te kojuvedu on väga soodne, tegelikult maksad kojuveo eest isegi ehk rohkem, aga sa ei märka seda. Üks asi veidi kallim, teine asi ja ongi kojuvedu “tasuta”.

Selver on ju kõige kõrgemate hindadega pood uuringute põhjal. Prisked hinnad + priske veotasu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selver toob ka ju tasuta asjad koju. Telli kord nädalas vms 100 euro eest ja tuuakse tasuta. Perega pole see ju ulme summa. Mina olen Selveris ülirahul. Esimest korda tellisin Prismast ja kõik ülejäänud nädalad nüüd Selverist. Alati saab aja, nüüd lausa järgmiseks päevaks, millal tahad. Kui panevad odavama toote asemele, maksavad tagasi, kui kallima või kaalult raskemad, saab inimene selle juurde maksmata. Asendusid harva. Enamasti 99 protsenti olemas kaup. Prismaga oli tüütu, hakati helistama ja nõu pidama, mida ikka tuua. Tüütu. Ja komplekteerivad poesaalis. Selveris enamasti laost kaup.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen Selveris ülirahul. Esimest korda tellisin Prismast ja kõik ülejäänud nädalad nüüd Selverist. Alati saab aja, nüüd lausa järgmiseks päevaks, millal tahad.

Mina olen küll Selveri aja samaks päevaks saanud. Tellin küll suhteliselt vara, hommikul 7-8.

Barborat kasutasin varem ka, aga nad ei too enam alkoholi. Mulle aga meeldib veinikest tripsutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selver on ju kõige kõrgemate hindadega pood uuringute põhjal.

Need uuringud, mida meie ajakirjad teevad ja millele sa ilmselt viitad, ei kõlba minu arust kassi saba alla ka. Näiteks vaata seda uuringut: https://kasulik.delfi.ee/news/ostukorv/kasuliku-ostukorv-kas-lidl-loob-eesti-jaeturul-kaardid-sassi?id=88650323
Löfbergs Lila kohvi hind Coopis on kaks korda nii palju kui näiteks Selveris. Kuna ostan sedasama kohvi ning käin nii selveris kui coopis, siis tean, et normaalhind on see kallim hind ja teine, odavam, on kampaaniahind. Ning kunagi pole korraga kampaania selveris ja coopis, need on kordamööda. Seega kui nädalake hiljem oleks seda seisu võetud, oleks ilmselt teine hindade seis olnud. Veel karjub silma, et tegelikult on palju esmatarbetooteid selveris odavamad – piim, keefir, või, aga ostukorvi hinna ajavad üles mingid veidrad tooted – küpsetatud pasteet koorega, millel on selveris kõva hind, samuti samuti kana kintsuliha. Need pole ju mingid basic tooted ja nende pealt ei peaks ostukorvi hinda arvutama, küllap seal on ka tihti soodushindu.
On nii palju tegureid, mis mõjutavad hindu ja tegelikku kallidust, seda ei saa mõõta mingi ühekordse suvalise tootevaliku hindade võrdlemisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Barborat kasutasin varem ka, aga nad ei too enam alkoholi. Mulle aga meeldib veinikest tripsutada.

Jeee, siis jah rahanumber ei loe!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selver toob ka ju tasuta asjad koju. Telli kord nädalas vms 100 euro eest ja tuuakse tasuta. Perega pole see ju ulme summa. Mina olen Selveris ülirahul. Esimest korda tellisin Prismast ja kõik ülejäänud nädalad nüüd Selverist. Alati saab aja, nüüd lausa järgmiseks päevaks, millal tahad. Kui panevad odavama toote asemele, maksavad tagasi, kui kallima või kaalult raskemad, saab inimene selle juurde maksmata. Asendusid harva. Enamasti 99 protsenti olemas kaup. Prismaga oli tüütu, hakati helistama ja nõu pidama, mida ikka tuua. Tüütu. Ja komplekteerivad poesaalis. Selveris enamasti laost kaup.

Kas teema algust ka lugesid?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas Barboral on ja Selveril mitte