Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas Barboral on ja Selveril mitte

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kuidas Barboral on ja Selveril mitte

Postitas:
Kägu

Alates 01.06 peab Selveris maksma 5€ kulleri teenuse eest. Isegi kui mitmesaja eurose tellimuse teed. Siiani tellisin kogu aeg 100€ eest, siis kuller tasuta. Ega ei meeldinud nii palju kaupa korraga tellida, siis vaata kuhu paigutad kõik need asjad. Eks vaatan asja siis positiivse nurga alt – edaspidi enam ei pea mõtlema kuhu suur hunnik asju korraga panna, käin rohkem kodulähedal poes siis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks Selverit, aga Barboral on normaalsemad tarneajad (samal päeval või järgmisel)

Selveril on ammu juba tarneajad samaks päevaks. Hetkel logisin sisse, kauba saaks vahemikus 20.00-22.00 täna kätte juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eelistaks Selverit, aga Barboral on normaalsemad tarneajad (samal päeval või järgmisel)

Selveril on ammu juba tarneajad samaks päevaks. Hetkel logisin sisse, kauba saaks vahemikus 20.00-22.00 täna kätte juba.

See võib piirkonniti erineda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitte rikka inimese suust kuulda, et tema aeg on väga kallis, on ka veider.

Pigem on see lause veider. Aeg ei ole ainult raha.

Kui rääkida rikkusest ja tõesti rikastest inimestest, siis nendel teenib raha uut raha ja sellele ei pruugi erilist aega kuludagi. Aia eest hoolitseb aednik ja maja peab korras koristaja, lapsi sõidutab hoidja ja ehk on veelgi mõni abiline.

Keskmiselt hästi hakkamasaav inimene, kes 5+ päeva nädalas töötab ja võibolla mitte ainult 8 h päevas, kõik oma kodused toimetused ka ise teeb, tahaks ka lihtsalt olla ja puhata. Mida rohkem, seda parem.

Minul kulub poeskäigule üle pooleteise tunni, lähim pood on 15 km kaugusel.

Kui on võimalik seda mugavust osta 10-15 euro eest, siis seda ma ka teen. Rikkust selle rahaga ei kogu nagunii.

Iga perekooli kägu, kes hakkab heietama mingist OMA AJA väärtusest, on naeruväärne! Kui sul on aega siin istuda, siis on sul aega ka poes käia.

Muidu, kas nimetaksid, kus elad? Kui ütled, et sinu kodust on esimene pood 15 km kaugusel, siis peab see olema paras pärispõrgu. Kuhu sel juhul kõiksugu e-poed sõidavad? Ma tean, et e-poed katavad hetkel kõik suuremad linnad ja selle lähiümbruse. Aga, kui inimene elab kohas, kus lähim pood on 15 km kaugusel, siis on kahtlane, et sinna üleüldse mingi e-pood käib. Ja lähim pärispood asub 15 km kaugusel ei ole kindlasti e-poe teenindusalas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Iga perekooli kägu, kes hakkab heietama mingist OMA AJA väärtusest, on naeruväärne! Kui sul on aega siin istuda, siis on sul aega ka poes käia.

Huh, kui absurdne loogika. Perekoolis käimine ilmselgelt meeldib siin käijatele, mitte nad ei käi kohustuslikus korras. Poes käimine aga ei meeldi küll kõigile, kuid ikka tuleb käia. Kuidas sa tuled ometi selle peale, et teha nii jabur võrdlus – perekoolis käimine vs poes käimine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huh, kui absurdne loogika. Perekoolis käimine ilmselgelt meeldib siin käijatele, mitte nad ei käi kohustuslikus korras. Poes käimine aga ei meeldi küll kõigile, kuid ikka tuleb käia. Kuidas sa tuled ometi selle peale, et teha nii jabur võrdlus – perekoolis käimine vs poes käimine?

Jätkuvalt arvan, et kolgas, kus esimene pood on 15 km kaugusel, ei asu e-poodide teeninduspiirkonnas.

Soovitan siiski mõelda, miks sul rahaasjadega hästi ei ole? Mulle tundub sinu mõtteviis täiesti aiataha!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätkuvalt arvan, et kolgas, kus esimene pood on 15 km kaugusel, ei asu e-poodide teeninduspiirkonnas.

Küsimuse püstitus peaks ilmselt olema pigem “normaalne pood” vs “pood”.

Soovitan siiski mõelda, miks sul rahaasjadega hästi ei ole? Mulle tundub sinu mõtteviis täiesti aiataha!

Ja mulle paistab sinu loogika täitsa aia tagusena. Kust võtad, et mul rahaasjadega hästi pole? Rikas (Bill Gates) ma tõesti pole, sorri. Sina oled? Ei ole, onju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimuse püstitus peaks ilmselt olema pigem “normaalne pood” vs “pood”.

Ja mulle paistab sinu loogika täitsa aia tagusena. Kust võtad, et mul rahaasjadega hästi pole? Rikas (Bill Gates) ma tõesti pole, sorri. Sina oled? Ei ole, onju.

Mitte ükski perekooli kägu, kes ütleb, et tema AEG on tema varandus, aga samas istub perekoolis koguaeg valvel, ei ole tõsiselt võetav. Ja siinkohal ei oma tähtsust, kas aeg on võrdsustatud rahaga või muu vaba ajaga.

Seda, et sa rikas ei ole, kirjutasid ju ise oma esimeses kommentaarist. Ehk siin peitubki point? Teed rumalaid ja läbimõtlematuid ning kasutuid asju? Või teisisõnu, oled valmis maksma väga suurt raha liigutuse eest, mis iseendal ei võtaks tükki küljest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda, et sa rikas ei ole, kirjutasid ju ise oma esimeses kommentaarist. Ehk siin peitubki point? Teed rumalaid ja läbimõtlematuid ning kasutuid asju? Või teisisõnu, oled valmis maksma väga suurt raha liigutuse eest, mis iseendal ei võtaks tükki küljest.

Või siis äkki peitub point hoopis selles, kuidas defineeritakse “rikas”? Küsisin juba, kas sina oled rikas? Saad ikka üle miinimumpalga? Või lausa tublit Eesti keskmist? Vau, äkki isegi kaks Eesti keskmist? Nu vat. Mitte keegi ei tea, mida tähendab “rikas”, kui pole täpsustatud. Igaühe enda skaala. Minu skaalal algab rikas sellest tüübist, kelle kuu sissetulek on 5000 ja varandus vähemalt paar milli. Kuidas sul?

Mitte ükski perekooli kägu, kes ütleb, et tema AEG on tema varandus, aga samas istub perekoolis koguaeg valvel, ei ole tõsiselt võetav. Ja siinkohal ei oma tähtsust, kas aeg on võrdsustatud rahaga või muu vaba ajaga.

Aeg ongi varandus ja kui inimene saab valida, mida oma ajaga teha, siis urgitsegu kasvõi nina see tund aega, aga kui ta saab sellest naudingu, mis on suurem kui 5 euro kulleritasu säästmine, siis nii ongi ja sinu asi pole edasi midagi arvata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte rikka inimese suust kuulda, et tema aeg on väga kallis, on ka veider.

Kui rääkida rikkusest ja tõesti rikastest inimestest, siis nendel teenib raha uut raha ja sellele ei pruugi erilist aega kuludagi. Aia eest hoolitseb aednik ja maja peab korras koristaja, lapsi sõidutab hoidja ja ehk on veelgi mõni abiline.

Keskmiselt hästi hakkamasaav inimene, kes 5+ päeva nädalas töötab ja võibolla mitte ainult 8 h päevas, kõik oma kodused toimetused ka ise teeb, tahaks ka lihtsalt olla ja puhata. Mida rohkem, seda parem.

Kui on võimalik seda mugavust osta 10-15 euro eest, siis seda ma ka teen. Rikkust selle rahaga ei kogu nagunii.

Vot ma jään siinkohal eriarvamusele ja ei mõista seda eelmist postitajat, kes leiab, et 20.- eurot toomise eest maksta on okei ja tema aeg on jube väärtuslik.
Me oleme ilmselt jõukamat sorti inimesed, koduabiline on, kokk on, lapsehoidja ja koera eratreener on ka. Aga käin ise poes, kui alla tasuta toomise piiri tellimus. Isegi 10.- peale maksta tundub arulage.
Meie jaoks väikestelt mõtetutelt kulutustelt kokku hoida on norm. Milleks esineda ja raha tuulde loopida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vot ma jään siinkohal eriarvamusele ja ei mõista seda eelmist postitajat, kes leiab, et 20.- eurot toomise eest maksta on okei ja tema aeg on jube väärtuslik.

Kuidas sa jõukaks said, kui lugeda ei oska? Või loendada? Pärandus? Rikas mees? Mina olen eelmine postitaja ning mitte kuskil pole arvanud, et 20 eurot oleks ok toidukauba toomise eest maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tsiteerisid mind. Ju ma olen siis naeruväärne mõne perekoolika arvates, pole hullu.
Jah, mul oli hommikul päris palju aega PKs “istuda”.
Kaevasin, puhkasin, kõplasin, puhkasin, rohisin maasikaid, puhkasin. Pole enam nii võimekas, et uhaks aias tundide viisi järjest. Ja vahepeal sirvisin rahus perekooli.
Ja samal ajal valvasin ka lapselast, kes õues omi asju toimetas.
Praegugi olen PKs vastamas, lapselaps magab kõrvaltoas, just tellisin järgmise nädala toidukraami ja muudki vajalikku, ehk et siis käisin šoplemas.
Homme jätkame samamoodi, üks mängib, teine kaevab, külvab ja istutab.
Ei viitsi küll riideid vahetada, last turvatooli topituna ringi sõidutada ja 1,5+ h poeskäigule raisata, kui samal ajal saab palju mõnusamalt aega veeta ja toredamaid asju teha. Ja üleüldse ei taha praegusel ajal ei ise ega veel vähem koos väikelapsega poodides ringi rallida.
Loomulikult ma leiaks selle aja, igaüks leiaks, kui muudmoodi kuidagi ei saaks. Aga see oleks minu jaoks vastikult kulutatud aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa jõukaks said, kui lugeda ei oska? Või loendada? Pärandus? Rikas mees? Mina olen eelmine postitaja ning mitte kuskil pole arvanud, et 20 eurot oleks ok toidukauba toomise eest maksta.

Lugeda oskan, kirjutasingi, et keegi eelmistest postitajatest kirjutas sellest 20.- euro asjast:) Et siis selle teema jooksul mingis varasemas postitustes, mitte sinu omas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Just nägin uudisnuppu, kus Coop toob suve kuudel jätkuvalt tasuta kauba koju kätte. Saatke need riigivastased ja liigkasuvõtjad kus kurat ja tellige kodumaiselt kaubamüüjalt.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas Barboral on ja Selveril mitte